Zaparcia u noworodka

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

FemalePostNapisane by kinguleec85 » 1 Aug 2016, 09:13 Zaparcia u noworodka

Witam wszystkie Mamusie może któraś z was będzie w stanie mi pomoc bądź coś podpowiedzieć.

4 tygodnie temu urodziłam synka w 37 tygodniu ( ciąże postanowili rozwiacac wcześniej ponieważ przestał rosnąć ) 8 dni przeleżał na intensywnej terapii bo miał problem z oddychaniem i jego płocka nie były do końca wykształcone. Był podłączony pod tlen i karmiony sondą i dożylnie glukozą. Przez to ze Mały był w inkubatorze nie mogłam go karmić piersią ale odciągałam mleko i podwali mi sondą i już wtedy były pierwsze znaki ze może on nie tolerowac mojego mleka. Gdy wróciliśmy do domu poszłam z nim do gp i lekarz przepisał mu mleko Nutramigen zapobiegawczo gdyż moja starcza dwójką dzieci tez były na nutramigenie dlatego i tym razem stwierdzili ze może być tak samo. Mały ma straszne zaparcia na tym mleku i tak się zastanawiam czy na własną rękę nie zmienić mu na zwykle mleko modyfikowane nie dla alergików czy odczekać jeszcze chwile może on się jeszcze nie przyzwyczaił do tego mleka. Martwi mnie bo strasznie sie maluszek meczy nie mogą zrobić kupki niby mu pomagam czy termometrem czy czopkiem. A no i zapomniałam wspomnieć ze dostał od lekarza Lactuloze ( czy jak to się tam pisze ) po 2 dawkach mu pomogło podaje mu ten syrop wciąż ale już nie pomaga. Sama już nie wiem co mam zrobić dlatego proszę was o jakieś sugestie będę bardzo wdzięczna.

kinguleec85
Początkujący
 
 
Posts: 12
Joined: 27 Jan 2013, 09:32
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by luk2902 » 1 Aug 2016, 17:45 Re: Zaparcia u noworodka

Hej, nie zmieniaj dziecku mleka na wlasna reke. Sprobuj poic dziecko woda przegotowana i podawaj lactulose, kladz go czesto na brzuszku i rob masaze zgodnie z kierunkie wskazuwek zegara. Nie wkladaj dziecku termometra to powoduje ze po dluzszym czasie takich praktyk odbyt sie przyzwyczaja i maluch nie bedzie w stanie sam zrobic kupy. Jesli nadal bedzie mial problem, nie czekaj tylko idz do gp. Ja mam blizniaki urodzone w 34 tygodniu ciazy i tez mieli podobny problem ale teraz wszystko jest ok. Pozdrawiam joanna

luk2902
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 20 Apr 2015, 12:41
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kinguleec85 » 2 Aug 2016, 08:50 Re: Zaparcia u noworodka

dziekuje za odp juz wlasnie zabookowalam wizyte na dzis bo od 4 rano sie biedulek meczy zobaczymy co powiedza

pozdrawiam

kinguleec85
Początkujący
 
 
Posts: 12
Joined: 27 Jan 2013, 09:32
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO