Dziecko z celiakią

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

FemalePostNapisane by bea73 » 12 Apr 2015, 20:50 Dziecko z celiakią

Witam
Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje gdzie mogę potwierdzić podejrzenia lekarza z Polski który zasugerował że moje dziecko może mieć celikię. Gdzie mogę zrobić testy i badania, czy mogę zrobić to prywatnie? Od niedawna mieszkam w Wolverhampton. Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje, jak również kontakt z mamami których dzieci chorują na celiakię

bea73
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 12 Apr 2015, 20:36
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 13 Apr 2015, 11:48 Re: Dziecko z celiakią

Witaj bea73, od 1,5miesiąca moja córka ma zdiagnozowaną Celiakie .
Zaczęło się od bardzo częstych bóli brzucha, okropnych w ogromnej ilości gazów , następnie bardzo częstych wymiotów i biegunek. Gdy Biegunki trwały więcej jak 3 dni udawałam się do GP gdzie zostawałam odsyłana do domu bo to TYLKO WIRUS. Po 3 miesiącach walki z coraz częstszymi biegunkami , wymiotami oraz bólami brzucha, wydzwanianiem ze szkoły by zabrać dziecko bo zwymiotowało na zeszyt itd trafiłam na lekarkę, która dała skierowanie na szerg badań z krwi , wynik był na drugi dzień i diagnoza COELIAC DISEASE . Pani wydrukowałą z neta masę informacji co jeść czego nie i na tym koniec. Powiedziała , że umówi Nas do dietetyka ale do tej pory nic nie przyszło , tak więc zaczynam wątpić w tego dietetyka. Jedyne co pozostało to kupować chlebek w asdzie bez glutenowy ,płatki , jakieś słodycze , mąki ,makarony sosy itd Praktycznie cała rodzina przeszła na dietę bezglutenową i każdy czuje się lepiej ( mniej gazów :D ) . Szkoda tylko ,że to wszystko takie drogie jest , bo jeden mały chlebek 2,5f kosztuje , teraz czytamy etykiety dokładnie z każdego możliwego produktu i aż się wierzyć nie chce , że nawet w produktach które powinny być bezglutenowe (np płatki kukurydziane) jest gluten ...
jak byś miała jakieś pytania to pisz śmiało .
Pozdrawiam.
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO