Zagrozona ciaza

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

FemalePostNapisane by patusia3112 » 12 Nov 2014, 19:34 Zagrozona ciaza

Dziewczyny czy byla tutaj ktoras z was w zagrozonej ciazy i dostala jaka kolwiek pomoc? Pierwsza ciaze stracilam i po badaniach okazalo sie ze mam niski progesteron,w polsce dostalabym Luteine lub Duphaston a tutaj kompletnie nie wiem co mam robic,boje sie kolejnej straty,moj GP karze sie nie martwic i czekac na rozwoj sytuacji :(

patusia3112
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 12 Nov 2014, 19:14
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by MałaMi » 13 Nov 2014, 16:11 Re: Zagrozona ciaza

Hej powiem ci ze swojego doświadczenia że do 12 tygodnia tu nic nie zrobią i nie dadzą leków chyba że pójdziesz prywatnie. Ja z krwotokami jeździłam na szpital przed 12 tygodniem( 3 bardzo duże) i zrobili co najwyżej scan i odesłali do domu. Jeśli po 12 dalej będą krwotoki być może dostaniesz jakieś leki ale i to nie pamiętam ja chyba dostałam po 16 tygodniu progesteron generalnie starałam się dużo leżeć prawie cała ciąża na zwolnieniu. Jeśli się martwisz i jest wcześnie jeszcze idź prywatnie. Tutaj progesteron jak ja brałam figurował pod nazwą cyclogest. Staraj się dużo wypoczywać i nie nosić nic ciężkiego.
User avatar
MałaMi
Początkujący
 
 
Posts: 28
Age: 35
Joined: 29 Aug 2010, 14:58
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by haworcja » 13 Nov 2014, 23:17 Re: Zagrozona ciaza

Jedna pani roniła aż 5 razy, nie uzyskując przy tym żadnej pomocy, toteż przy szóstym razie udała się do polskiego lekarza i otrzymała leki na podtrzymanie. I urodziła.

Może zatem się przejdź, jeśli tak bardzo się boisz :)
Świadomość - kluczem do wszystkiego.

haworcja
Początkujący
 
 
Posts: 45
Age: 41
Joined: 8 Jun 2012, 20:58
Reputation point: 14
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by patusia3112 » 14 Nov 2014, 19:15 Re: Zagrozona ciaza

U polskiego lekarza bylam i co sie dowiedzialam tego ze nie zna historii mojej choroby mimo ze cala opowiedzialamon i zadnych tabletek nie dostane gdyz progesteron daja tylko jesli pacjentke dlugo obserwuja i sa pewni ze to jest powod utraty ciazy

patusia3112
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 12 Nov 2014, 19:14
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by MałaMi » 14 Nov 2014, 21:56 Re: Zagrozona ciaza

A gdzie byłaś u lekarza polskiego? Ja kiedyś byłam w coventry. I chociaż całą wizytę średnio wspominam progesteron przepisał mi po jednej wizycie.
User avatar
MałaMi
Początkujący
 
 
Posts: 28
Age: 35
Joined: 29 Aug 2010, 14:58
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by basiaw30 » 15 Nov 2014, 09:08 Re: Zagrozona ciaza

polecam pania ginekolog z bardzo wielkim diswiadczeniem nie tylko leczaca w europie ale nawet rpa i libia z tego co pamietam, p krystyna grudzien przychodnia Pol...ics na dighbecie w bham drzwi obok sklepu kasper. pierwsza wizuta 100 kazda nastepna 80 ale naprawde warto

basiaw30
Początkujący
 
 
Posts: 15
Joined: 4 Jul 2010, 00:21
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by gregor0 » 15 Nov 2014, 23:26 Re: Zagrozona ciaza

Tez polecam ta pania doktor Krystyne. Zona byla w zagrozonej ciazy i pani doktor pomogla. Polecam.

gregor0
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 8 Dec 2011, 20:53
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by dorotajab » 24 Nov 2014, 14:18 Re: Zagrozona ciaza

Ale czy P.Krystyna faktycznie pomga? podaje leki? robi badania?
czy tylko robi scany?

jezeli ma mozliwosc pomocy to cudownie! kazde pieniadze sa tego warte. ale czy w UK sa w ogole dostepne leki ktore owy doktor moglby zapisac?

jezlei chodzi o nhs
jezeli poronisz 3 razy, to idziesz do GP i mowisz ze masz takie problemy. Lekarz powinien Cie skierowac do recurring miscarriage clinic, np w heartlands albo womans hospital. Na spotkaniu specjalistyczna polozna zapropnuje Ci serie badan. badaja glownie to co jest uleczalne...a przynajmniej to z czym moga walczyc i przeciwdzialac w trakcie kolejnej ciazy. Podczas tych badan nie mozesz byc jednak w ciazy!

po paru tygodniach dostajesz odpowiedz;
a w momecie kiedy zachodzisz w ciaze, zglaszasz sie do nich i oni Cie prowadza. masz regularne scany i badania, odpowiednie leki i opieke. Pod opieka kliniki bedziesz do 16 tygodnia ciazy.
Oczywiscie wszystko zalezy od tego czy i co znajda i jak moga Ci pomoc.

Jezeli wiesz co Ci dolega to nie czekaj na 3 poronie tylko sprzedaj co mas i idz do prywatnej kliniki!

jezlei tak sie stanie ze ronisz 3 raz i jestes akurat pod opieka brytyjskiego szpitala to mozesz tez poprosic o badnie genetyczne kosmowki.

cholernie bolesna wiedza, ale moze komuś sie przyda
ciotka dorotka klotka :D
User avatar
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posts: 1110
Age: 41
Joined: 11 Oct 2006, 15:09
Location: Great Barr
Reputation point: 143
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 25 Nov 2014, 07:57 Re: Zagrozona ciaza

haworcja wrote:Jedna pani roniła aż 5 razy, nie uzyskując przy tym żadnej pomocy, toteż przy szóstym razie udała się do polskiego lekarza i otrzymała leki na podtrzymanie. I urodziła.

Może zatem się przejdź, jeśli tak bardzo się boisz :)


Wiem, ze to moze brutalnie zabrzmiec, ale moze to zwykly zbieg okolicznosci?
Poronienia nastepuja zwykle dlatego, ze:
- zarodek ma jakies wady (niemozliwa do wyeliminowania przyczyna)
- zarodek nie przyczepil sie wystarczajaco mocno do macicy- z powodu wady anatomicznej macicy zrostow po bliznach itp (w nastepnej ciazy moze przyczepic sie gdzies indziej I rozwijac prawidlowo)
- urazu mechnicznego wypadku. nadmiernego stresu, przemeczenia itp- kwestie zwykle zalezne od matki I tego jak dba o siebie na poczatku ciazy,

Malo jest wiarygodnych badan potwierdzajacych skutecznosc hormonow podawanych przez polskich lekarzy w zagrozonych ciazach. Pewno efekt placebo I wiara w to , ze cos robi sie aby pomoc zagrozonej ciazy redukuje niepotrzebny stres.

dorotajab wrote:Jezeli wiesz co Ci dolega to nie czekaj na 3 poronie tylko sprzedaj co mas i idz do prywatnej kliniki!

Wiele klinik I prywatnych lekarzy kozysta , z tego ze to tak wazny I delikatny temat dla wielu ludzi I potrafi po prostu wyludzac pieniadze, nawet jesli ich terapia moze dac tylko efekt zblizony do placebo.
Warto w tym temacie zachowac tu duzo ostroznosci I rozwagi.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO