Dosyc spore ulewanie niemowlaka po mleku modyfikowanym ;-(

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.
Witam drogie mamy:-). Zwracam sie z prosba , a raczej blagam o pomoc . Moj 4 miesieczny syn jest od 2,5 miesiaca na mleku modyfikowanym I strasznie ulewa... Wiem kiedy jest normalne ulewanie bo moj pierwszy syn mial rowniez ale nie bylo to tak jak w tym przypadku. Czytalam roznie opinie ...napewno nie jest to reflux bo pytalismy o to pani w aptece... Obecnie jest na mleku Sma Gold , patrzac na forum w zwiazku z tym ulewaniem niektore matki skarzyly sie wlasnie na to mleko . Moj pierwszy syn byl karmiony piersia , a poztym bylam w pl a tam sa rozne mleka .Jesli ktos mial podobny problem I go rozwiazal to prosze o podpowiedzi. Dziekuje z gory...

elabella84
Początkujący
 
 
Posts: 17
Age: 39
Joined: 25 Jul 2009, 11:17
Location: birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Nie jestem mamą za to tatą :P i mogę odpowiedzieć na pani problem :P
Mieliśmy z Córką taki sam problem, nieważne jakie mleko podawaliśmy, piekielnie dużo ulewała cały czas, byliśmy z tym u lekarza to powiedziała, że: dziecko jest malutkie ma nierozwinięty do końca układ pokarmowy(w tym przełyk) i nie trzyma pokarmu i jeżeli jest zdrowe a pewnie jest to około 1roku życia to ustąpi,
// dodam też, że nie każde dziecko na takie coś cierpi oczywiście, to nie jest genetyczna wada żadna//,
a jeżeli nie to znaczy że ma jakąś chorobę układu pokarmowego (niestety nie znam nazwy) i trzeba to będzie leczyć, ale tego można być pewnym dopiero po 1roku życia.
Jeszcze rzecz tego typu, ile podaje mu pani tego mleka, czy nie jest to może za dużo naraz po prostu zmniejszyć porcje lub bardziej gęste zrobić, ewentualnie częściej a mniej :) Napewno wszystko jest w porządku.

Ps. moja córeczka ma teraz prawie 10 miesiąc i wszystko jest tak jak powinno być. :)
Pozdrawiam!
User avatar
usiek20
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Joined: 2 Mar 2014, 15:35
Location: Walsall
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Witam. Moj syn tez tak ulewal po mleku modyfikowanym i okazało sie ze ma skaze białkową a stwierdzil to lekarz w pl i przepisal mi mleko na recepte nuramigen i to pomoglo . Wczesniej kupywalam zageszczacz do mleka gaviscon infant na recepte ktora mi przepisal lekarz w uk

mysza
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 27 Apr 2008, 09:00
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

przy skazie bialkowej wystepuja chyba zmiany skorne...a byly talkie u pani syna?

Dodano: -- 31 maja 2014, o 22:14 --

to jest nietolerancja laktozy, ale w tym wypadku to by byly wrecz wymioty , a u mnie takiej tragedi nie ma ale mimo wszystko dziecko sie meczy.

Dodano: -- 31 maja 2014, o 22:18 --

elabella84 wrote:przy skazie bialkowej wystepuja chyba zmiany skorne...a byly talkie u pani syna?<br /><br />Dodano: -- 31 maja 2014, o 22:14 --<br /><br />to jest nietolerancja laktozy, ale w tym wypadku to by byly wrecz wymioty , a u mnie takiej tragedi nie ma ale mimo wszystko dziecko sie meczy.
zmienialm mu mleko I jeden dzien bylo w ok a potem to samo .... jestem zalamana:-(

elabella84
Początkujący
 
 
Posts: 17
Age: 39
Joined: 25 Jul 2009, 11:17
Location: birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Niekoniecznie wymioty , moja siostry corka Nie tolerowala laktozy , nie wymiotowala , po prostu duzo jej sie ulewalo ,praktycznie po kazdym wypiciu mleka.
Don't say 'up', before you have jumped

Goosia
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Joined: 11 Dec 2010, 13:00
Location: west bromwich
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

Goosia wrote:Niekoniecznie wymioty , moja siostry corka Nie tolerowala laktozy , nie wymiotowala , po prostu duzo jej sie ulewalo ,praktycznie po kazdym wypiciu mleka.
no wszystko fajnie tylko wez teraz wytlumacz tym idiotom w uk ze to jest skaza !!! oni beda mowic ze to normalne...

elabella84
Początkujący
 
 
Posts: 17
Age: 39
Joined: 25 Jul 2009, 11:17
Location: birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

mojej siostrze tez nic na to nie poradzili . sprobuj zmienic mleko na inne tutaj w sklepach maja duzy wybor i moze podawaj wode . nie karm synka do pelna . mniejsze ilosci a czesciej ...

Dodano: -- 1 cze 2014, o 09:03 --

mojej siostrzenicy przeslo gdy ukonczyla 7 miesiecy
Don't say 'up', before you have jumped

Goosia
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Joined: 11 Dec 2010, 13:00
Location: west bromwich
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

Goosia wrote:mojej siostrze tez nic na to nie poradzili . sprobuj zmienic mleko na inne tutaj w sklepach maja duzy wybor i moze podawaj wode . nie karm synka do pelna . mniejsze ilosci a czesciej ...<br /><br />Dodano: -- 1 cze 2014, o 09:03 --<br /><br />mojej siostrzenicy przeslo gdy ukonczyla 7 miesiecy
Wlasnie zauwazylam roznice w momencie gdy ma dluzsze przerwy pomiedzy karmieniami , wtedy podaje mu herbatke koperkowa I jest w miare ok . Tak mysle o tej skazie bialkowej... chyba to nie to bo jemu sie ulewa nawet po wodzie czy tej herbatce .... jak za szybko odloze go np do lozeczka po pojeniu (ok 20 min) tez potrafi cala herbatke zwrocic .Rozmawialam z wieloma osobami I tez mowia ze dzieci czesto maja tzw zwezony przelyk co powoduje spore ulewanie , normuje sie to ok 6 miesiaca - byc moze to ma moj synek :-/. Ja juz nie mam pojecia ... Dziekuje za rady :-)

elabella84
Początkujący
 
 
Posts: 17
Age: 39
Joined: 25 Jul 2009, 11:17
Location: birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO