Alimenty jak sie starac ?

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

FemalePostNapisane by maciaa » 17 Mar 2014, 20:32 Alimenty jak sie starac ?

Nie mieszkam z mezem od 3 mies Nie chce tu szczegolow podawac chce sie starac o alimenty dla corki i kropka jest ktos w stanie mi to ogarnac? Z gory dzieki :)

maciaa
Początkujący
 
 
Posts: 30
Joined: 26 Jul 2011, 19:19
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 17 Mar 2014, 20:50 Re: Alimenty jak sie starac ?

A więc masz 2 możliwości:
1.Dogadać się z mężem o płacenie na córkę kwotę i termin musicie sobie ustalić.Jeżeli wchodzi takie porozumienie radzę zrobić to na piśmie.
2.Jeżeli nie możesz dojść do porozumienia to z korzystaj z Child Support Agency (CSA)
Więcej informacji jak i można wysłać zapytania na stronie http://www.cmoptions.org
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 17 Mar 2014, 20:53 Re: Alimenty jak sie starac ?

http://www.cmoptions.org/ https://www.gov.uk/child-maintenance tu powinnas znalezc odpowiedzi

Dodano: -- 17 mar 2014, o 20:54 --

Darwas wrote:2.Jeżeli nie możesz dojść do porozumienia to z korzystaj z Child Support Agency (CSA)

From 25 November 2013, the Child Support Agency (CSA) no longer takes on new cases but still handles existing cases.
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by maciaa » 17 Mar 2014, 21:03 Re: Alimenty jak sie starac ?

Nie dogadam sie wiec pozostaje CSA. Wchodzilam na ta strone i z tego co mi sie wydaje pobralam tam jakis plik ale mi nie otworzy...

Dodano: -- 17 mar 2014, 22:04 --

To prawda ze juz sie nie zajmuje CSA takimi sprawami ? Tam malenka po angielsku napisala?

maciaa
Początkujący
 
 
Posts: 30
Joined: 26 Jul 2011, 19:19
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 17 Mar 2014, 21:14 Re: Alimenty jak sie starac ?

to co napisalam jest ze strony https://www.gov.uk/child-maintenance

skontaktuj sie z Child Maintenance Service
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by thebestangel » 18 Mar 2014, 15:55 Re: Alimenty jak sie starac ?

Jesli chodzi o alimenty z Child Support niestety nie dziala to tak jak w Pl tutaj nie ma funduszu alimentacyjnego i jesli szanowny tatus nie wplaci alimentow do agencji to pieniazkow nie dostaniesz niestety.
Wyglada to tak ze skladasz wniosek ,ten wniosek jest wysylany do szanownego tatusia i on ma dwa tyg na odpowiedz ,jesli nie odpowie ponawiaja wyslanie wniosku i kolejne dwa tyg maja na to dopiero za trzecim razem jesli nie odpowie na list i jesli ojciec dziecka pracuje moga sciagnac pieniadze bezposrednio od pracodawcy, i jest to tez okreslony procent, nie powiem ile bo pobieralam tak alimenty okolo 4 lat temu wiec nie wiem czy sie cos nie zmienilo . Jesli nie pracuje moga zadac zaplaty z zasilku jesli jakis pobiera ale wiem ze sa to groszowe sprawy. Ogolnie jesli tatus jest uparty to przygotuj sie ze nie bedzie to latwe. Lepiej byloby sie dogadac z ojcem bezposrednio. Agencja niestety tez pieniadze przetrzymuje u mnie bylo tak ze ojciec wplacal kase 15 a ja dostawalam pieniadze dopiero 29! U nas w efekcie doszlo do porozumienia i zrezygnowalam z agencji i ojciec placic mi bezporednio kase na dzieci.
User avatar
thebestangel
Raczkujący
 
 
Posts: 61
Age: 47
Joined: 20 Nov 2013, 12:04
Location: Birmingham
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by maciaa » 18 Mar 2014, 18:18 Re: Alimenty jak sie starac ?

Slyszalam rozne opinie wlasnie ale z ojcem sie nie dogadam wiec bede probowac w Csa

maciaa
Początkujący
 
 
Posts: 30
Joined: 26 Jul 2011, 19:19
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ania21tk » 18 Mar 2014, 21:43 Re: Alimenty jak sie starac ?

podziwiam was samotne mamusie

ania21tk
Początkujący
 
 
Posts: 45
Joined: 22 Jan 2009, 11:12
Reputation point: -5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by maciaa » 19 Mar 2014, 18:19 Re: Alimenty jak sie starac ?

Tu nie ma co podziwiac. Trzeba wspierac ! :)

maciaa
Początkujący
 
 
Posts: 30
Joined: 26 Jul 2011, 19:19
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by karolinapl » 21 Apr 2014, 14:12 Re: Alimenty jak sie starac ?

Ja nie rozumie dlaczego faceci nie chcą wspierać finansowo swoich dzieci ,oni zawsze twierdzą "o nie ja jej nie dam kasy bo ona to taka i owaka będzie żyła za moje pieniądze a ja biedny tak ciężko pracuje ,a ona tylko kasy chce " . Nie rozumieją że to pieniądze na życie dla dziecka ,dla jego lepszego życia . Toczę bitwę z takim jednym i ręce mi opadają z tych bzdur jakie opowiada przed sądem . Współczuje każdej jednej mamie która ma taki problem jak ja .

karolinapl
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 17 Dec 2012, 12:49
Reputation point: -2
Neutralny
Top
-2

FemalePostNapisane by maciaa » 24 Apr 2014, 17:25 Re: Alimenty jak sie starac ?

Temat rzeka... Jesli facet okazuje sie takim to znaczy tylko ze rozstanie czy rozwod z nim to bylo najlepsze co moglas zrobic... Ja kazdego dnia mam dowod na to ;)

maciaa
Początkujący
 
 
Posts: 30
Joined: 26 Jul 2011, 19:19
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Gaba76 » 15 Nov 2014, 15:38 Re: Alimenty jak sie starac ?

Witam!
Czy ktoś może wie ile tu w UK wynoszą alimenty na dziecko? Coś słyszałam, że jest to 20% wypłaty, ale nie wiem ile w tym prawdy! Koleżanka rozstała się z mężem i chciałaby się dogadać co do alimentów, ale nie chce wyskoczyć z jakąś kwotą z kosmosu! Mógłby ktoś coś podpowiedzieć? :-)
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
User avatar
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posts: 339
Age: 47
Joined: 1 Sep 2011, 21:33
Location: Tipton
Reputation point: 49
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 15 Nov 2014, 19:50 Re: Alimenty jak sie starac ?

Gaba76, jesli kolezanka chce sie dogadac z ojcem dziecka, a jemu zalezy na tym by poziom zycia dziecka sie nie zmienil, niech placi tyle by pokrywac podstawowe potrzeby. niech kolezanka obliczy ile miesiecznie wynosi ja koszt utrzymania (rent, rachunki, jedzenie itp) podzieli to na ich 2, a potem polowke corki znowu na 2 (matka tak samo powinna lozyc). W ten sposob ojciec bedzie pokrywal polowe kosztow utrzymania. Oczywiscie jak ma ochote moze placic wiecej. Ojciec mojej corki tak placil przez 5 lat, po czym zorientowalam sie, ze koszt zycia znacznie wzrosl I powinien placic troche wiecej. Oczywiscie jak w takich sytuacjach bywa, najpierw byl sprzeciw, ale w koncu zrozumial I nie ma z tym problemu.
Zalozmy, ze sredni koszt utrzymania 2 osob wynosi £1600 m-nie :2 = 800/os : 2 rodzicow=400.
Kolezanka kiedys obliczala cos takiego na jakiejs stronie dotyczacej alimentow I wyszlo cos ok £50/tyg wiec znacznie mniej.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
2

FemalePostNapisane by Gaba76 » 16 Nov 2014, 11:24 Re: Alimenty jak sie starac ?

dzięki agg za odpowiedź, jest to już jakiś punkt zaczepienia :)
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
User avatar
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posts: 339
Age: 47
Joined: 1 Sep 2011, 21:33
Location: Tipton
Reputation point: 49
Pokojowy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO