Brytujski paszport dla dziecka, a lot samolotem

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

MalePostNapisane by Thorwald » 30 Jan 2014, 12:19 Brytujski paszport dla dziecka, a lot samolotem

Witam,

Pytanie za 100%. Corka ma paszport brytyjski, ale z racji ze obowiazuje prawo krwi obywatelstwo polskie :).

Mamy zamiar w niedalekiej przyszlosci z zona wybrac sie do Polski i teraz przy bookowaniu biletow trzeba podac narodowosc dziecka. Co w takim wypadku zrobic ? Czy podajemy narodowosc Polska, ale paszport wydany w UK, czy z racji, ze w paszporcie ma napisane British Citizenship to taka tez musi byc narodowosc ?

Na pewno ktos to przerabial :).

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi.
User avatar
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posts: 109
Age: 40
Joined: 23 Feb 2011, 22:27
Location: Hereford
Reputation point: 11
Neutralny
Top
0

Rozumiem ze Wasza mala urodzila sie tutaj.a jak ma paszport to domyslam sie ze po 5 latach waszego pobytu~ wiec jest brytyjka.
Zobacz jeszczena pierwszej stronie paszportu masz wpisana narodowosc.u mnie jest british.

nokia41
Początkujący
 
 
Posts: 34
Joined: 24 Sep 2007, 16:08
Reputation point: 8
Neutralny
Top
2

Tak urodzila sie tutaj w tamtym roku w sierpniu. Ja jestem w Anglii 5 lat, zona 7. Inaczej by nie dostala paszportu, bo to podstawowe wymaganie ;). No wlasnie z tego co pamietam wpisane jest British Citizen tyle ze z drugiej strony jak pisalem obowiazuje prawo krwi, wiec jest narodowosci polskiej - wedlug mnie.

I mowie no tak mnie meczy to pytanie z tym bookowaniem biletu. Ty leciales juz na tym paszporcie gdzies ?
User avatar
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posts: 109
Age: 40
Joined: 23 Feb 2011, 22:27
Location: Hereford
Reputation point: 11
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 30 Jan 2014, 13:36

Jesli masz podwojne obywatelstwo jadac do Pl powinno legitymowac sie polskim dokumentem.


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

Thorwald, wpisujesz obywatelstwo takie jakie na dokumencie którym będziesz okazywał na córkę , czyli Brytyjskie ,nikogo nie będzie interesować prawo krwi tylko to co widnieje na dokumencie.
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

No tak problem jest tylko w tym, ze masz 2 opcje narodowosci np. w Ryanair.

Pierwsza mowi o Twoim obywatelstwie, druga o tym w jakim kraju zostal dokument wydany. Stad moje pytanie bo jest to troche... zagmatwane :).

Zerkne jeszcze raz co jest napisane w paszporcie dokladnie :).

Dziekuje za odpowiedzi.
User avatar
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posts: 109
Age: 40
Joined: 23 Feb 2011, 22:27
Location: Hereford
Reputation point: 11
Neutralny
Top
0

Obywatelstwo ma brytyjskie i paszport wydany w uk to w czym problem????????

bongorno
Rozeznany
 
 
Posts: 266
Joined: 11 Aug 2010, 01:08
Reputation point: 30
Pokojowy
Top
0

Corka ma obywatelstwo brytyjskie nie mieszaj zadnych praw krwi wszedzie bedzie brytyjko i wpisujesz obywatelstwo brytyjskie u mnie wnuki tak maja .Zadne polskie dokumenty nie sa ci juz dla dziecka potrzebne i nie mieszaj juz dziecku z polskimi dokumentami bo po 5 latach bedziesz mial problem z nowym paszportem taka moja rada

marek55
Raczkujący
 
 
Posts: 81
Joined: 23 May 2010, 21:04
Location: west bromwich
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

u mnie corka ma wpisane obywatelstwo brytyjskie :)

Guest
 
 
Top
0

Czym innym jest obywatelstwo (jakim dokumentem sie legitymujesz), czym innym narodowosc (skad pochodzisz). Prawo krwi obowiazuje do okreslenia narodowosci, a nie obywatelstwa.
Mozesz byc obywatelem 1234323 krajow, ale z pochodzenia jestes Polakiem.

W dokumentach podroznych z reguly interesuja sie obywatelstwem (paszport) a nie pochodzeniem.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
-2

okładka i paszport jest brytyjski ?

Dodano: -- 31 sty 2014, o 16:05 --

wiec takie wpisujecie obywatelstwo

martaf5
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Joined: 23 Jul 2010, 21:55
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

Thorwald Zminusowałeś moją wypowiedź wpisując krótkie, acz treściwe "nie". Mógłbyś uzasadnić - co takiego niewłaściwego zawarlem w mojej wypowiedzi? Czym Cię obraziłem? Z czym się nie zgadzasz?

Czy jest to po prostu minus dla minusa?

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
4

AdamBoltryk wrote:Thorwald Zminusowałeś moją wypowiedź wpisując krótkie, acz treściwe "nie". Mógłbyś uzasadnić - co takiego niewłaściwego zawarlem w mojej wypowiedzi? Czym Cię obraziłem? Z czym się nie zgadzasz?

Czy jest to po prostu minus dla minusa?

Mnie sie tez w tym stylu od Thorgal (nie Thorwald) niedawno oberwało.
Thorwald zalozyl watek, a Thorgal to tylko w loży szyderców czasem zasiada.

"Nie, bo nie! I kropka!"

Ja rownież pozdrawiam Thorgal (Marysie i Grzegorza) czekając na choc jedna konstruktywną wypowiedz ich autorstwa, albo chociaż wskazówkę z jakiego powodu powinnam ogon pod siebie podwinac.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

Nikomu nie dalem minusa takze chyba komus sie cos pomylilo...

A co do samego watku to sprawdzilem w paszporcie i obywatelstwo jest wpisane British Citizen.

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
User avatar
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posts: 109
Age: 40
Joined: 23 Feb 2011, 22:27
Location: Hereford
Reputation point: 11
Neutralny
Top
0

Thorwald, ups, sorry, masz rację, Przepraszam, ale macie tak podobne nicki z Thorgalem...
Jeszcze raz zwracam honor.

Ponowię więc pytanie do Thorgala
Zminusowałeś moją wypowiedź wpisując krótkie, acz treściwe "nie". Mógłbyś uzasadnić - co takiego niewłaściwego zawarlem w mojej wypowiedzi? Czym Cię obraziłem? Z czym się nie zgadzasz?

Czy jest to po prostu minus dla minusa?


Dodam tylko, że jak dotąd nie udzieliłeś się w tym wątku - więc ciężko z Tobą dyskutować...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO