Nadmierne slinienie sie u 15 miesiecznego bobasa

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.
Witam . Pisze do was bo moze ktoras z was miala podobny problem a ta moja najmlodsza pociecha troche mnie niepokoji . Od przeszlo dwoch tygodni utrzymuje sie u niej dosc obfite slinienie . Slinka doslownie kapie jej z buzi z czego Ona sama ma nieraz frajde a od paru dni klopot . Mianowicie budzi sie w nocy z placzem bo nie moze przelknac sliny a czasami przelyka ja z problemem Przez sen . W ciagu dnia jest lepiej radzi sobie z tym jedzac chodz nie obedzie sie bez zakrztuszenia drobnego podczas picia bez wzgledu na pore I czy to mleko czy picie . Czekamy aktualnie na kielki choc nic nie widze pchajacego sie .goraczek nie ma zadnych dusznosci ani przeziebienia . Tylko te lapki w ciagu dnia pchaja sie tak gleboko jakby chcialy cos z gardelka wyjac;) I oczywiscie dosc istotny fakt ze mala w nocy chrapie buzie ma uchylona 24/7 wiec migdalek moze miec Wiem bo sama przechodzilam;p samo to ze w ciagu 1,5 m miala 2 razy angine I zawsze cierpi tylko gardlo ....waham sie nad zabraniem jej do gp martwię sie o nią może powinien ja zobaczyc laryngolog czy logopeda ? Ale jak tu sie do nich dostać skoro ci gp tacyy mało chętni na kierowanie do specjalistów :/ pomóżcie bo już panikuje :(:(:(
User avatar
patulek29
Początkujący
 
 
Posts: 24
Joined: 11 Oct 2012, 13:30
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

patulek29 wrote:waham sie nad zabraniem jej do gp
Nie wahaj się tylko idź ,zobaczy i może uspokoi a może pokieruje dalej,nie spróbujesz nie będziesz wiedziała. Z marszu do specjalisty się nie dostaniesz ,skierowanie może dać tylko GP , a są i tacy którzy jak widzą taką potrzebę, to dają bez problemu skierowanie.
Ps. 15 miesięczny bobasek ,śmiesznie brzmi ,to już mała pannica a nie bobasek ;)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

Znając podejście tutejszych GP pewnie stwierdzą, że to objawy ząbkowania. Nie daj się walcz o skierowanie do specjalisty to może być coś poważnego.

malpa3000
Rozeznany
 
 
Posts: 122
Joined: 1 Jan 2010, 21:10
Reputation point: 17
Neutralny
Top
0

Tez miałam podobny problem z córka jak miała ok 2 latka. Śliniła się strasznie, nic nie chciała jeść tylko piła. Poszłam do GP i dostałam skierowanie do szpitala od razu na oddział dziecięcy. Porobili jej wszystkie badania i okazało się, że ma jakąś bakterię w buzi. Dostała antybiotyk i spray do pryskania. Po paru godzinach puścili nas do domu. Po paru dniach wszystko wróciło do normy.

krzysmad
Raczkujący
 
 
Posts: 62
Joined: 29 Jan 2009, 13:04
Reputation point: 14
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 16 Nov 2013, 22:30 Re: Nadmierne slinienie sie u 15 miesiecznego bobasa

slini sie, bo zabkuje (zwlaszcza, ze piszesz o pchaniu raczek do buzi).
jesli ma przerosniety 3 migdal, to GP bedzie juz to w stanie stwierdzic po obejrzeniu gardla. wtedy zapewne skieruje was bez problemu do specjalisty.
nie martw sie na zapas.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

Witam. Pisze tutaj by nie zaczynac nowego tematu, ktory jednak sie laczy.
Moja 7 tyg corka rowniez nadmiar sie slini, slina jest dosc gesta. Dodatkowo wystawia jezyczek, jakby ja cos uwieralo w buzi. Na poczatku sadzilam, ze poprost sie bawi i poznaje siebie. Jednak zaczynam sie niepokoic. Czasami zdarza jej sie robic miny, jakby ciezko jej sie przelykalo.chociaz mleko pije ladnie, bez trudnosci.zaobserwowalam, ze czasami rano ma wysuszone usta.Kontrole u gp mam dopiero za tydz. Nie ma plesniawek, kataru czy kaszlu. Na ogol jest grzeczna i wesola. Zdarza sie pomarudzic, ale to raczej normalne. Co o tym sadzicie? Pozdrawiam.

darina92
Początkujący
 
 
Posts: 12
Joined: 23 Sep 2013, 12:34
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Dzieki wszystkim za opinie :) agg, uspokoilas mnie .. tez juz aczynam podejrzewać zabki bo jest lepsza wiele choc pokalsuje ale domyslam sie ze to przez slinke :) Ale przy najblizszej okazji u GP napewno ja pokaze;) Zobaczymy:)
User avatar
patulek29
Początkujący
 
 
Posts: 24
Joined: 11 Oct 2012, 13:30
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 17 Nov 2013, 16:05 Re: Nadmierne slinienie sie u 15 miesiecznego bobasa

darina92, to co robi Twoja corcia jest zupelnie normalnie i do tego super slodko wyglada :) mala bedzie sie zmieniac, bedziesz obserwowac rozne zachowania, ale to nie znaczy, ze dzieje sie cos zlego. jesli masz watpliwosci co do rozwoju swojego dziecka zawsze mozesz udac sie do swojej HV. one prowadza baby clinics i czesto mozesz wpasc bez umawiania sie zamiast czekac do GP i pchac sie w zarazki ;)
co do wyschnietych usteczek... moze mala za malo pije? podajesz jej piers czy mm? moze za cieplo ma w pokoiku?
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

u GP bedziemy na badaniach popologowych, to jeszcze popytam. ale jestem juz spokojniejsza. karmie piersia, pije duzo - na zadanie Co prawda przestalam ja wybudzac w nocy (pieknie przybiera na wadze), ostatnie karmienie ma po polnocy, a nastepne dopiero gdy sie przebudzi 6/7. czy to moze byc powodem ? termostat na noc nastawiony mam na okolo 20 stopni.

darina92
Początkujący
 
 
Posts: 12
Joined: 23 Sep 2013, 12:34
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

darina92, chyba trochę dużo jak na noc 20st ,może obniż do 18 a w dzień przykręć spowrotem na 20. Biorąc pod uwagę , że jeszcze śpioszki,kołderka dochodzi to źle się śpi gdy jest za ciepło.
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO