Co robic z dzieciakami?

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

FemalePostNapisane by Ena21 » 16 Sep 2013, 17:00 Co robic z dzieciakami?

Witam wszystkich... Mam 2 małe maluchy 1 i 2 latka i niechce narazie posyłać ich do przedszkola zreszta jest drogie ponizej 3 lat ale siedze i siedze z nimi w domu i nieznam nawet nikogo kto ma dzieci ani niewiem gdzie mogla bym pójsc z nimi zeby sie pobawily (oprocz placu zabaw :P ) dodam ze z angielskim srednio chodze na kurs esol ale zanim naucze sie na tyle zeby wyjsc i porozmawiac na kazdy temat to troche minie czasu wiec te angielskie grupy spotkaniowe dla rodzicow i dzieci poki co odpadają... Tyle rodaków tutaj moze ktoś gdzieś spotyka sie z dzieciakami moze są jakieś polskie zajecia dla dzieci??? Prosze o pomoc bo sama tez chetnie kogoś bym poznala choćby zeby porozmawiac czesem na temat pieluszek i ciuszków :P :)
User avatar
Ena21
Raczkujący
 
 
Posts: 59
Age: 34
Joined: 25 Nov 2012, 23:00
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bogunia » 17 Sep 2013, 09:05 Re: Co robic z dzieciakami?

Jeśli mieszkasz na dzielnicy Erdington to w każdy czwartek od 13-15 są polskie spotkania w Osborne nursery school and children centre. Tu ich strona na fb
https://www.facebook.com/#!/projektnasz ... wa?fref=ts

bogunia
Administrator
 
 
Posts: 548
Age: 43
Joined: 16 Apr 2006, 09:27
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ann11281 » 17 Sep 2013, 09:25 Re: Co robic z dzieciakami?

Poszukaj sobie, ktore children centre jest w Twojej okolicy i zadzown do nich.
Kazde organizuja stay and play. Ja chodzilam codziennie na takie spotkania, bardzo fajna sprawa.

http://bham.pl/rodzina/children-s-centres
User avatar
ann11281
Rozeznany
 
 
Posts: 270
Joined: 14 Nov 2007, 16:12
Location: Oldbury
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by annzog » 21 Sep 2013, 18:48 Re: Co robic z dzieciakami?

a skad jestes? ja tez siedze z corka w domku moze moglibysmy sie spotkac odp. na moj mail annzog@wp.pl

annzog
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Age: 41
Joined: 26 Jun 2012, 10:26
Location: Bromsgrove
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by wiktorialena » 22 Sep 2013, 20:11 Re: Co robic z dzieciakami?

Ja tez bym była chetna na spotkanie:-)mam córki jedną 3,5 a druga w grudniu 2l ,jeśli mialbys ochotę to znam fajne miejsce gdzie mozna pojsc na kulki a mamy mogą kasynie wypić, pozdrawiam

wiktorialena
Początkujący
 
 
Posts: 11
Age: 35
Joined: 29 Aug 2012, 13:39
Location: dudley
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by annzog » 23 Sep 2013, 06:27 Re: Co robic z dzieciakami?

to super sie sklada moja corkka tez ma 3,5 latka napiszcie kobitki skad jestescie bo ja nie jestem z birmingham ale moge dojechac

annzog
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Age: 41
Joined: 26 Jun 2012, 10:26
Location: Bromsgrove
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ann11281 » 23 Sep 2013, 08:08 Re: Co robic z dzieciakami?

Idz na angielskie grupy, to Ci da wiecej niz Esol. Nikt Cie nie bedzie na sile zagadywal. A dzieci sie poducza
User avatar
ann11281
Rozeznany
 
 
Posts: 270
Joined: 14 Nov 2007, 16:12
Location: Oldbury
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by wiktorialena » 23 Sep 2013, 10:18 Re: Co robic z dzieciakami?

Ja mieszkam w dudley,moj maz kończy o 16.30 wiec moge tez dojechać a w weekendy obojętnie o której, moja starsza na 3 h chodzi do przedszkola od 12.30 do 3.30 dlatego po 16 moge:-)jeśli któras z was miałaby ochotę to zapraszam do siebie:-)

wiktorialena
Początkujący
 
 
Posts: 11
Age: 35
Joined: 29 Aug 2012, 13:39
Location: dudley
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by annzog » 24 Sep 2013, 06:42 Re: Co robic z dzieciakami?

Pasuje mi po 16 odpisz na mail to zgadamy sie szczegolowo :)

annzog
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Age: 41
Joined: 26 Jun 2012, 10:26
Location: Bromsgrove
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Ena21 » 2 Oct 2013, 11:03 Re: Co robic z dzieciakami?

ja mieszkam w shard end nikt niewie gdzie to wiec moze odrazu wyjaśnie, miedzy hodge hill a castle bromwich niedaleko też erdingtonu. mówisz ze takie spotkania w tych angielskich children center mogą faktycznie pomóc? :roll:
User avatar
Ena21
Raczkujący
 
 
Posts: 59
Age: 34
Joined: 25 Nov 2012, 23:00
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by martizzo » 4 Oct 2013, 15:42 Re: Co robic z dzieciakami?

hej! Zdecydowanie takie spotkania dadzą Ci więcej niż ESOL, szczególnie jeśli chodzisz do collegu tylko raz w tygodniu a nie na "full time". Robiłam wieczorowo college przez rok a wcześniej rok na full time, co było ogromną dawką wiedzy. Obecnie chodzę 4 razy w tygodniu z moim maluchem po angielskich centrach dla dzieci- niedaleko Ciebie, Castle Vale jedno, drugie to blisko Pype Hayes Park. Rozmawiasz kiedy i z kim chcesz, nikt nie patrzy krzywo jak coś powiesz "po swojemu" po angielsku:) polecam oba centra ze względu na miły i profesjonalny staff:) p.s Byłam na tych polskich zajęciach raz w Osborne i więcej się nie wybieram, no ale co kto lubi:)
Martizzo
User avatar
martizzo
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Age: 35
Joined: 18 Jun 2010, 18:16
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ann11281 » 4 Oct 2013, 17:11 Re: Co robic z dzieciakami?

Pewnie,ze Ci dadza wiecej. Jak poznasz fajne babki, to bedzie Ci sie chcialo gadac, bo bedziesz chciala z nimi na prawde pogadac....a nie sztuczne konwersacje na kursach
:D Mi pogaduszki z kolezankami o dupie marynie :lol: daly wiecej niz niejeden kurs
User avatar
ann11281
Rozeznany
 
 
Posts: 270
Joined: 14 Nov 2007, 16:12
Location: Oldbury
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by karmelek » 4 Oct 2013, 17:22 Re: Co robic z dzieciakami?

martizzo widzę, że nie tylko mi się nie podobało na tych polskich zajęciach :D a już myślałam, że jestem jakaś "inna" i nie potrafię się zintegrować z innymi:D
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posts: 189
Age: 39
Joined: 30 Oct 2007, 08:47
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by martizzo » 4 Oct 2013, 17:36 Re: Co robic z dzieciakami?

nie, nie jesteś inna:D mi się nie podobało wścibstwo typowe dla plotkarek nie mających nic do roboty:) i jeszcze robienie czegoś np.lepienie z plasteliny ZA DZIECKO na zajęciach DLA DZIECI?! bo szybciej, bo ładniej?! nie dla mnie takie klimaty! dziecko ma się rozwijać a nie wpadać w kompleksy od małego albo liczyć że ktoś coś za nie zrobi! a może ja się czepiam i pochodzę z innych czasów;)
Martizzo
User avatar
martizzo
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Age: 35
Joined: 18 Jun 2010, 18:16
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by karmelek » 4 Oct 2013, 20:35 Re: Co robic z dzieciakami?

Przyznam się szczerze, nigdy nie byłam na żadnej play grupie, ani angielskiej ani polskiej. Poszłam tam raz pierwszy i ostatni. Moje wyobrażenie było inne - widocznie mylne. Myślałam, że maluchami zajmują się animatorzy/rki (opiekunki) i dzieciaki się integrują ze sobą bo to dla nich mają być te zajęcia, żeby złapać kontakt z innymi dziećmi, a mamusie siedzą w innym pomieszczeniu i mogą sobie porozmawiać. Po co iść na zajęcia z dzieckiem, żeby to było przyklejone do nogi mamy? Mam to w domu nie muszę nigdzie wychodzić, żeby pobawić się z własnym dzieckiem.
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posts: 189
Age: 39
Joined: 30 Oct 2007, 08:47
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO