Co robic z dzieciakami?

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

FemalePostNapisane by ann11281 » 5 Oct 2013, 07:35 Re: Co robic z dzieciakami?

Nie kazde dziecko jest przyklejone. Zalezy w jakim wieku. Chodzi o to,zeby sie oswoilo i samo odkleilo:) nie o to,zebys sobie mogla w spokoju wypic kawe.
Masz go wprowadzic w nowy swiat, siedzac tam z nim i zawsze czekac z ratunkiem jak mu sie zachce do mamy.
User avatar
ann11281
Rozeznany
 
 
Posts: 270
Joined: 14 Nov 2007, 16:12
Location: Oldbury
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by karmelek » 5 Oct 2013, 07:44 Re: Co robic z dzieciakami?

Nie o to chodziło, żeby je zostawić, bo ciągle przy niej byłam, ale 3/4 dzieci było przyklejone do mamy a już większość mam tam długo chodzi i dla mnie to było dziwne. Jak idą do przedszkola to jakoś potrafią się szybko dostosować i nie ma nas rodziców przy nich. Nie chciałam spokojnie pić kawy, bo nawet jej nie lubię ale według mnie to miały być zajęcia dla DZIECI a nie dla mam. Czego się może dziecko nauczyć jak je we wszystkim wyręczasz?
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posts: 189
Age: 39
Joined: 30 Oct 2007, 08:47
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ann11281 » 5 Oct 2013, 08:24 Re: Co robic z dzieciakami?

Co dziecko robi w przedszkolu to ty nie wiesz.
To nie sa takie zajecie ,o ktorych ty myslisz. Nic sie tam nie maja nauczyc.
To sa zajecie dla mam i dzieci, nie tylko dla dzieci.
Idziesz, bawisz sie, poznajesz inne dzieci i mamy- to sie tam robi, nic wiecej.

U mnie spiewali zawsze nursery rhymes na koncu jeszcze.

Dodano: -- 5 paź 2013, o 08:29 --

a w moim playcentre byly tez takie zajecia, nazywalo sie to 2 for 2 albo 3 for 3,
zostawialas dziecko na 2h chyba 2 razy w tygodniu.
ale te babki, tez nie zabawialy dzieci wtedy jakos szczegolnie, tylko patrzyly,zeby sobie krzywdy nei rzrobily
User avatar
ann11281
Rozeznany
 
 
Posts: 270
Joined: 14 Nov 2007, 16:12
Location: Oldbury
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by karmelek » 5 Oct 2013, 10:35 Re: Co robic z dzieciakami?

nie będę się rozpisywać bo po prostu się nie zrozumiemy. Chciałam, żeby moje dziecko miało kontakt z innymi maluchami w jej wieku, ale to nie możliwe w momencie gdy mamy są w koło bo nie są wtedy chętne do poznawania nowych osób i zabawy z nimi, dzielenia się zabawkami czy współpracy oraz nauki samodzielności. byłam raz nie podobało mi się i więcej nie pójdę, szkoda naszego czasu.

Skoro Ty tam chodzisz i Tobie się podoba to przecież Ci nie zabraniam, mam prawo do wyrażenia opinii na każdy temat, a widać Tobie to nie odpowiada. Szukałam czegoś innego a te zajęcia nie spełniają moich oczekiwań. Podobną opinię mają moje znajome i wolę zaprosić kilka dzieci znajomych do domu, żeby się razem bawiły.

Dodano: -- 5 paź 2013, o 11:04 --

Acha i jeszcze jedno. Zajęcia nie są ogólnodostępne. Tutaj któraś z mam zapraszała inną, żeby przyszła z maluchem. Gdy poszłyśmy ze znajomą okazało się, że trzeba dzwonić zanim się przyjdzie czy w ogóle jest miejsce. Oczywiście pozwolono nam zostać jak już przyszłyśmy bo nigdzie nie było informacji, że trzeba się najpierw dowiadywać albo zostawić namiary i będą informować o dostępnym miejscu...
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posts: 189
Age: 39
Joined: 30 Oct 2007, 08:47
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by martizzo » 5 Oct 2013, 18:49 Re: Co robic z dzieciakami?

widzę, że każda z nas ma inne doświadczenia :) u nas na jedne zajęcia trzeba było się zapisać wcześniej (np."baby massage"- polecam!, albo "listen and sign"-super sprawa!) a na inne przychodzisz i tylko przy recepcji trzeba się wpisać za każdym razem. Co do dzieci przyklejonych do mam itd. My chodzimy 2 razy w tygodniu na "First friends" gdzie są to zajęcia dla dzieci poniżej roku i siedzimy wszyscy razem i się bawimy-kto kiedy z kim chce. Dzieci patrzą na siebie nawzajem, jedno od drugiego uczy się np. jak postawić nóżki do raczkowania, jak przekładać grzechotki i takie drobnostki. W międzyczasie mamy sobie rozmawiają mając dziecko na wyciągnięcie ręki gdyby dzidzia mamy potrzebowała. Chodzimy też na inne zajęcia, wyżej wymienione Listen and Sign - Pani śpiewa i w język migowym pokazuje słowa z prostych piosenek: pies, słońce itd. To dla dzieci jeśli dobrze kojarze do 5 roku życia i trzeba się wcześniej zapisać. W niektórych centrach się za to płaci. Są też inne, nazywane "creche" czyli po naszemu żłobek, w każdym centrum w inny dzień o innej porze. W "moim" jest to np. we wtorek i piątek, od 12.45 i można dziecko pod profesjonalną opieką zostawić na maksymalnie 2 godziny, płacąc 2 funciory za godzinę. Są jeszcze zajęcia dla dzieciaków powyżej roku, ale nie wiem jak wyglądają, bo mój ma dopiero niepełne 8 miechów, więc jeszcze nie przeszliśmy do następnego poziomu:) póki co dobrze nam tam, gdzie jesteśmy:)
Martizzo
User avatar
martizzo
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Age: 35
Joined: 18 Jun 2010, 18:16
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 5 Oct 2013, 19:52 Re: Co robic z dzieciakami?

karmelek wrote:(...) Zajęcia nie są ogólnodostępne. (...)

Skoro KAŻDY może przyjść, bez jakichkolwiek ograniczeń, a jedynym wymogiem jest wcześniejsza rejestracja, to zajęcia SĄ ogólnodostępne.
To tylko tak na marginesie.

A tak w temacie - to każde dziecko jest inne. Jedne się nie odkleją, drugie trzeba szukać pod szafami...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Ena21 » 10 Oct 2013, 19:13 Re: Co robic z dzieciakami?

Wymyslilam juz dla siebie rozwiazanie :one: Zmienilam szkole z wieczorowego, mathew boulton na jakąś szkole ktora mam 300 metrow od domu a i dzieci przy okazji do przedszkola pojda, dwie sroki za jeden ogon czy jakoś tak :D
User avatar
Ena21
Raczkujący
 
 
Posts: 59
Age: 34
Joined: 25 Nov 2012, 23:00
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by mj33 » 16 Oct 2013, 08:09 Re: Co robic z dzieciakami?

:roza: Witam ja tez od niedawna tutaj mam córke 13 lat i synka 2.5 roczku tez siedze sama w domciu z małym przydał by mi sie jakis kurs na angileski bo u mnie z jezykiem słabo no i małemu jakis kontakt z dziecmi, Jesli cos wiecie na ten temat piszcie .Poznam chetnie mamuski z Kingstanding.Pozdrawiam serdecznie :roza:

mj33
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 14 Oct 2013, 12:37
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by martizzo » 18 Oct 2013, 08:18 )1``

co do angielskiego to najbliższy college masz chyba w Sutton Coldfield. Przejedź się i dowiedz co oferują- czasami można dołączyć do grupy w październiku, niekiedy kursy zaczynają się też w styczniu. Co do młodszego dziecka- wygooglaj gdzie masz centrum dla dzieci najbliższe i przejdź się z kimś kto zna w miarę angielski żeby się dogadać co i kiedy proponują:)
Martizzo
User avatar
martizzo
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Age: 35
Joined: 18 Jun 2010, 18:16
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by mj33 » 18 Oct 2013, 15:26 Re: Co robic z dzieciakami?

:) Dzieki za podpowiedz jak cos załatwie odezwie sie :)

mj33
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 14 Oct 2013, 12:37
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ona86zlbn » 28 Oct 2013, 20:49 Re: Co robic z dzieciakami?

hej ja tez chetna na spotkania .. moj synek ma 6 mcy
User avatar
ona86zlbn
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 9 Jan 2013, 23:52
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by martizzo » 29 Oct 2013, 08:11 Re: Co robic z dzieciakami?

to z chęcią się spotkam-mój ma 8 i pół miecha:) z jakiej dzielnicy jesteś?
Martizzo
User avatar
martizzo
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Age: 35
Joined: 18 Jun 2010, 18:16
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thorgal » 30 Oct 2013, 15:52 Re: Co robic z dzieciakami?

Hej dziewczyny!!
Jestem mama 7miesięcznego maluszka. Jest któraś z Was z West Bromwich??

Thorgal
Początkujący
 
 
Posts: 32
Joined: 25 Mar 2011, 17:04
Location: Festung Breslau
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by martizzo » 30 Oct 2013, 17:22 Re: Co robic z dzieciakami?

z przeciwnego końca- okolice Pype Hayes Park i Walmley...
Martizzo
User avatar
martizzo
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Age: 35
Joined: 18 Jun 2010, 18:16
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Mama Muminka » 22 May 2014, 08:01 Re: Co robic z dzieciakami?

hej. a jest tu jakas mama z Tipton? mieszkam niedaleko duzej asdy, mam synka 2 latka :) jesli któras ma chec poplotkowac w oczystym jezyku to zapraszam. mamy duzo wolnego czasu:)

Mama Muminka
Początkujący
 
 
Posts: 16
Joined: 24 Mar 2014, 09:26
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO

cron