Zasiłki dla rodziny

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

MalePostNapisane by Młody » 21 Aug 2013, 13:15 Zasiłki dla rodziny

Czy może orientujecie się jak wygląda sprawa z zasiłkami dla rodziny? Chodzi mi te na dzieci, na mieszkanie jak i dla mało zarabiających. Podobno wszystko biorą teraz pod uwagę i wtedy wyliczają. Jakto to wygląda dla rodziny czteroosobowej 2+2 lub 2+1. Interesuje mnie czy ktoś otrzymał teraz na nowych zasadach lub wcześniej.Jakie to są kwoty?
Jeżeli np. żona nie pracuje ma się 1 dziecko plus drugie w drodze mieszkają w Polsce, a mąż w Anglii. Z drugiej strony jak rodzina byłaby już w Anglii czy jakieś są różnice. Macie może konkretne i rzetelne informacje w tym temacie? :)

Młody
Raczkujący
 
 
Posts: 63
Joined: 6 May 2006, 21:48
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Czarna123 » 21 Aug 2013, 15:47 Re: Zasiłki dla rodziny

wszyscy musicie byc tutaj w anglii zeby otrzymywac zasilki na dzieci!!! nie moga byc dzieci w pl a Ty bedziesz pobierac benefity na nich..reveniu wymaga wyslania oryginalnego aktu urodzenia i paszportow dzieci i zony!!!

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posts: 191
Joined: 31 May 2012, 17:52
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by mbros » 21 Aug 2013, 17:12 Re: Zasiłki dla rodziny

niestety tak sie juz nauczyli. tzw. beneficiarze. prosty sposób na kase

mbros
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 23 Feb 2013, 17:29
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by andrzejj » 21 Aug 2013, 19:45 Re: Zasiłki dla rodziny

za robote sie wez
User avatar
andrzejj
Raczkujący
 
 
Posts: 63
Joined: 8 Jul 2012, 19:45
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Młody » 21 Aug 2013, 20:47 Re: Zasiłki dla rodziny

Spodziewałem się też takich opinii :roll:
A wracając do tematu to generalnie ja nie jestem za braniem zasiłków. Tylko jak ktoś pracuje za minimum i posiada dzieci to wierzcie lub nie ale jak ktoś ma rodzinę to wie o co chodzi. Osoby które mieszkają po kilka osób są młodzi i nie mają jeszcze rodziny to różnica jest kolosalna bo wydatki są inne. Opinie takie nic nowego nie wniosą.
W Anglii za takie minimum to życie od pierwszego do pierwszego, a szczerze powiedziawszy podobny status miałem w Polsce, a może nawet wyższy. Tutaj raczej chodzi o wsparcie rodziny na początku i znalezienie lepszego zajęcia na przyszłość, a co za tym idzie żadne benefity wtedy mnie nie interesują. Osoby chcące osiągnąć coś w życiu i są kreatywni to wiedzą o co chodzi.

Młody
Raczkujący
 
 
Posts: 63
Joined: 6 May 2006, 21:48
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 22 Aug 2013, 09:26 Re: Zasiłki dla rodziny

tu juz nie jest tak latwo o benefity jak bylo wczesniej.. :roll:
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 33
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Młody » 22 Aug 2013, 10:09 Re: Zasiłki dla rodziny

Tak naprawdę to czasami o wszystko jest trudno i nie tylko o benefity. Moim zdaniem jeżeli wogóle by ktoś takie otrzymał to dobre na początek, a jak osoba kreatywna rozwinie się zawodowo to i tak przy zarobkach wiekszych zostaną zabrane ;)

Młody
Raczkujący
 
 
Posts: 63
Joined: 6 May 2006, 21:48
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by andrzejj » 22 Aug 2013, 12:27 Re: Zasiłki dla rodziny

nikt ci nie każe pracować za minimum
User avatar
andrzejj
Raczkujący
 
 
Posts: 63
Joined: 8 Jul 2012, 19:45
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Anek » 22 Aug 2013, 16:12 Re: Zasiłki dla rodziny

Poprostu pracuj ile wlezie. Po 70 godzin tygodniowo jak trzeba. Zwlaszcza ze jak narazie i tak Twoja rodzina jest w Polsce. Zakladam ze jestes mlody i zdrowy to dlaczego odrazu rozpatrywac takie opcje. Co innego masz do roboty. Kazdy mial trudne poczatki. Uwiez mi ze nawet za minimalna krajowa z duza iloscia godzin zdolasz cos odlozyc i wyslac rodzinie na zycie. Nie idz juz na kompletna latwizne. Ludzie nie dawajmy juz Angola powodow do tego zeby mysleli ze jestesmy darmozjadami. Nie obrazaj sie prosze ale inni buduja tu zycie i nie chca byc tak postrzegani. Pozdrawiam
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
User avatar
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1682
Age: 43
Joined: 15 Aug 2006, 19:58
Location: Sutton Coldfield
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
4

FemalePostNapisane by dorota123456 » 22 Aug 2013, 20:47 Re: Zasiłki dla rodziny

Popieram koleżankę powyżej:)

dorota123456
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 22 Aug 2013, 20:20
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Młody » 22 Aug 2013, 21:24 Re: Zasiłki dla rodziny

Czasami nie da rady wyrobić więcej niż ustawowo. Tu nie chodzi o cały czas branie zasiłków tylko jeżeli jest taka możliwość wsparcia na początek to dobrze, że nie trzeba głową w mur walić że ledwo starcza od 1do 1miesiąca:) Zreszto większość osób bierze takie dodatki albo kiedyś brała tylko czasami ciężko się przyznać, ale ja nie wnikam w to. niech anglicy zrobią porządek z hindusami, czarnymi i muzułmanami którzy siedzą na benefitach, a poalcy jak i anglicy muszą robić na nich.

Młody
Raczkujący
 
 
Posts: 63
Joined: 6 May 2006, 21:48
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by magiera23 » 22 Aug 2013, 22:28 Re: Zasiłki dla rodziny

Młody, Nawet się nie wysilaj na forum bo i tak cię wszyscy palcami powytykają.
Nie opisałeś swojej sytuacji dokładnie, i tak cię każdy do roboty wysyła.
Z autopsji wiem że najwięcej narzekają ci co najbardziej kombinują. Jak czasami słucham ludzi z pracy to mnie krew zalewa...
A ilu jest takich co wynajmuję chatę, bierze zasiłki bo zarobki kiepskie, wynajmuje inne pokoje kolejnym i jeszcze 25% upustu w councilu mają, że o tv licence nie wspomnę...
Nikt się nie przyzna bo każdy w gacie robi żeby mu się edlorado nie skończyło.


Anek, idealne wypociny na kampanię przedwyborczą. Bez obrazy ale nawet jak by wszyscy Polacy zrezygnowali z zasiłków i wysiedlili nas na jakąś małą bezludną wysepkę to znaleźli by coś innego.
A co inni nie biorą, A anglicy i ich leniwe dupska...


Kogo to interesuje kto co bierze?? Prawda jest jedna, każdy orze jak może
I uśmiecham się. I uśmiechnę jutro.
I zmierzam. Drogą dokądś.
User avatar
magiera23
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 28 Mar 2007, 13:17
Reputation point: 14
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Anek » 23 Aug 2013, 08:02 Re: Zasiłki dla rodziny

Pozostawie to bez komentarza. Szkoda mi czasu i nerwow na wyklocanie sie ktore i tak do niczego nie prowadzi. Dodam tylko aby moja poprzedniczka udzielila kreatywnej rady Mlodemu, skoro sie z tym zgadza i koniec tematu. Pozdrawiam
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
User avatar
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1682
Age: 43
Joined: 15 Aug 2006, 19:58
Location: Sutton Coldfield
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Młody » 23 Aug 2013, 08:57 Re: Zasiłki dla rodziny

Dobrze magiera23 pisze bo taka jest prawda. Z jednej strony spotkałem się ze zrozumieniem pewnych osób, ale część zaraz nagonkę robi he he no bo jak to tak brać 8) a sami pobierają ale cicho sza :lol:
Ja nic nie pobieram, a czy coś będę miał to nie wiem. Jak ktoś jest w potrzebie to jak najbardziej jestem za taką pomocą na start. Najgorsze jest to bo nie którzy nie tylko my ale inne nacje siedzą po kilka jak i kilkanaście lat i to nimi trzeba byłoby się zająć , dlatego że takie osoby popadają w marazm i nie szukają lepszej pracy nie rozwijają się zawodowo. Zreszto sami pewnie zauważyliście. Tu chodzi aby iść do przodu, a nie stać w miejscu.

Młody
Raczkujący
 
 
Posts: 63
Joined: 6 May 2006, 21:48
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 23 Aug 2013, 09:09 Re: Zasiłki dla rodziny

3 dni temu ulicę obok mojej, złapali Hindusa , który wyłudził zasiłki na sumę 64tyś f ,głośno się zrobiło o nim wśród sąsiadów i tak doszła ta wieść i do mnie :) wszyscy zadowoleni , bo chodzi o to by wyłapywać kombinatorów a nie tępić ludzi którzy wg prawa mają prawo do otrzymywania Child Benefit ,Child Tax Credit , czy dostać pomoc w postaci Housing Benefit , Working Tax Credit. Ja zawsze kibicuję "samotnym matkom" mieszkającym z partnerami ;) Lub właśnie osobom wynajmującym pokoje a pobierające dofinasowanie do czynszu... To jest coś co się prawnie nie należy i nazywa się kradzieżą , wyłudzeniem , kombinatorstem i to tacy ludzie przynoszą wstyd reszcie, a nie osoba która uczciwie podejmuje prace i stara się o Working tax credit itp...
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO