Single mum chce isc do pracy

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

FemalePostNapisane by Juliett » 24 Jun 2013, 12:32 Single mum chce isc do pracy

Hejka jestem tu nowa :) jestem mloda mama 2mies coreczki. I niestety ze wzgledu na zla sytuacje finansowa musze pojsc do pracy. Chcialabym sie dowiedziec,czy orientuje sie ktos gdzie jest w miare tani zlobek?

Juliett
Początkujący
 
 
Posts: 15
Joined: 24 Jun 2013, 10:48
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Radek_2010 » 24 Jun 2013, 14:17 Re: Single mum chce isc do pracy

w jakiej dzielnicy mieszkasz ?
User avatar
Radek_2010
Rozeznany
 
 
Posts: 109
Joined: 7 Jan 2010, 22:04
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Juliett » 24 Jun 2013, 15:41 Re: Single mum chce isc do pracy

mieszkam na Hansworth, slyszalam,ze na Soho jest jakis zlobek ale mowia,ze drogi moze na West Bromie?

Juliett
Początkujący
 
 
Posts: 15
Joined: 24 Jun 2013, 10:48
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 24 Jun 2013, 17:11 Re: Single mum chce isc do pracy

Skoro masz złą sytuację finansową i musisz iść do pracy poszukaj (było tutaj na forum) i poczytaj o dofinansowaniu do żłoba dla pracujących Mam.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Juliett » 24 Jun 2013, 18:55 Re: Single mum chce isc do pracy

tyle,ze ja jeszcze nie mam Child Benefit a bez tego to chyba ciezko o dofinansowanie :(

Juliett
Początkujący
 
 
Posts: 15
Joined: 24 Jun 2013, 10:48
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 25 Jun 2013, 14:31 Re: Single mum chce isc do pracy

Child Benefit (CHB) nie ma (prawie) nic wspólnego z zarobkami.
Chyba miałaś na myśli WTC - Working Tax Credit.
A skoro go nie masz to złóż wniosek. Skoro jest źle, może Ci przyznają.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by kasiczka8825 » 26 Jun 2013, 10:04 Re: Single mum chce isc do pracy

Hej mozesz sie starac o jobseeker's allowance albo income support; working taxu raczej nie dostajesz bo nie pracujesz. Zadzwon albo przejdz sie do job center i oni udziela Ci informacji ewentualnie sa polskie biura pomocy polakom, w ktorych udzila Ci informacji co Ci przysluguje a co nie :)
POzdrawiam

kasiczka8825
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 24 Jun 2013, 20:01
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by greg1970 » 11 Jul 2013, 12:22 Re: Single mum chce isc do pracy

Hejka pomozcie mi prosze. Wynajmuje pokoj we flacie razem z dzieckiem. Dostalam list z hm revenue ze mysla ze nie jestem single mother bo facet tez mieszka pod tym adresem. Ale ja nie jestem w zwiazku z nim. Place mu tylko czynsz. Co mam zrobic aby odzyskac benefity. Zagrozili ze je wstrzymaja jak tego nie wyjasnie. Co robic. Pomozcie prosze. Dziekuje.

greg1970
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 11 Jul 2013, 12:09
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 11 Jul 2013, 14:16 Re: Single mum chce isc do pracy

greg1970, ale jaki facet twój były ? czy ktoś kto wynajmuje Ci pokój ?
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by greg1970 » 11 Jul 2013, 14:21 Re: Single mum chce isc do pracy

To nie jest moj facet ani nigdy nie byl moim facetem. on ma rodzine w polsce poprostu wynajal mi pokoj i to tyle.

greg1970
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 11 Jul 2013, 12:09
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 11 Jul 2013, 19:33 Re: Single mum chce isc do pracy

czasami ciężko to wyjaśnić a im zrozumieć. Ktoś tu kiedys pisał, że został "posądzony" przez Revenue o bycie gejem.. yyy przepraszam - o bycie w związku partnerskim bo wynajmował pokój od faceta...
testowy bodajże, jesli mnie pamięć nie myli...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by greg1970 » 11 Jul 2013, 19:41 Re: Single mum chce isc do pracy

sytuacja jest naprawde dla mnie bardzo wazna. pracuje i wychowuje dziecko. nie naciagam panstwa na pieniadze. nawet nie zlozylam wniosku o housing benefit czy council house. poprostu wynajmuje ten pokoj od poczatku przyjazdu i dali mi benefity a teraz taki list. niech ktos podpowie co mam napisac aby miec kontynuacje benefitow. nie jestem z nikim w zwiazku. jak mam im to udowodnic? czekam na dobra rade od zyczliwych ludzi. dziekuje.

greg1970
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 11 Jul 2013, 12:09
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by dox » 12 Jul 2013, 05:41 Re: Single mum chce isc do pracy

skoro jest to zupełnie obca osoba to nie masz się co obawiać,nie macie wspólnych rachunków,konta,czy innych rzeczy które wskazywałyby na to że jesteś z tym ''panem''w związku.Może masz też jakąś umowę że wynajmujesz od niego pokój?jak będą chcieli to światkowie też się przecież znajdą...Nie ma się co dziwić że teraz tak ich bierze na sprawdzanie skoro budrzet tak marnie wygląda, a samotnych mamuś naciągarek też nie brakuje...przy okazji obrywa się też zupełnie niewinnym.
Swoją drogą ostatnio dość czesto słychać że zaczęto sprawdzać samotne mamy czy aby nic nie mataczą....

dox
Początkujący
 
 
Posts: 21
Joined: 17 Oct 2011, 08:46
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 12 Jul 2013, 06:17 Re: Single mum chce isc do pracy

greg1970, Myślę , że powinnaś tam zadzwonić i wyjaśnić całą sprawę , powiedzieć prawdę , Oni i tak będą weryfikować teraz prawdę przez jakiś czas . Może poproszą Cię tylko o wysłanie jakiś potwierdzeń umowy najmu, potwierdzenia płatności czynszu ,wyciągów z konta itd. Chociaż , nie wiadomo jak będzie sklasyfikowane prowadzenie samotnie gospodarstwa domowego , skoro wydatki dzielisz z kimś. Nie wiem jak ten koleś który wynajmuje Ci pokój , czy On jest właścicielem mieszkania , że ma prawo podnajmować pokój , czy nie pobiera Housing benefit i nie uwzględnił ciebie jako lokatorki itd. Mogą weryfikować Was równocześnie i wtedy to potrwa dłuzej , no ale ja myślę , że prawda, skrucha i chęć podjęcia wyprowadzki (wtedy legalnie na siebie i dziecko dostaniesz dofinasowanie do mieszkania i będziesz ewidentnie prowadzić sama gospodarstwo domowe )może coś zdziała . Ciężko mi coś doradzić , ja myślę, że prawda obroni się sama , natomiast jeśli faktycznie zostało coś wyłudzone to pewnie swoje odbiorą .
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO