"Becikowe"

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

FemalePostNapisane by Martyna20 » 9 Jun 2013, 22:20 "Becikowe"

witam!

Chcialabym sie dowiedziec czy nalezy mi sie tu w uk the becikowe. Otoz w 2009 roku urodziła nam sie córeczka ale z racji tego ze nie pobieralismy żadnych zasiłków żadnych benefitow bo mieliśmy po 20 lat gdzieś pewnie od znajomych dowiedziałam sie ze nam sie nie należy tak po prostu. Pózniej sie dowiedziałam ze sie należało ze mogłam to tam jakoś załatwić no
Ale dziecko miało juz ponad 3 miesiące i było za późno. W sumie z tego co sie orientuje ze becikowe sie dostaje raz i na 1 dziecko. Otóż córka ma juz prawie 4 lata a ja jestem w ciąży ;) chciałabym sie dowiedzieć czy tym razem jest możliwość abyśmy mogli sie o to ubiegać czy dać sobie z tym spokój ?
Mogę dodać ze mąż pracuje na pełny etat i pobieramy tax Child tax credit, Child benefit i working tax credit.
Proszę o konkretna odpowiedz,
Pozdrawiam ;)
Kyara - moj Świat !
User avatar
Martyna20
Początkujący
 
 
Posts: 38
Age: 35
Joined: 18 Jul 2008, 11:02
Location: Walsall
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Czarna123 » 9 Jun 2013, 22:28 Re: "Becikowe"

niestety nie mozesz sie o to ubiegac gdyz jest to Twoje 2gie dziecko,a juz tylko przyznaja becikowe na 1wsze dziecko :( wiem bo 6msc temu skladalam papiery i dostalam odmowe,maz zadzwonil i z nimi rozmawial bezposrednio

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posts: 191
Joined: 31 May 2012, 17:52
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Martyna20 » 9 Jun 2013, 22:29 Re: "Becikowe"

Nawet jak 1 dziecko urodziło sie w Anglii i nie otrzymało becikowego ?
Kyara - moj Świat !
User avatar
Martyna20
Początkujący
 
 
Posts: 38
Age: 35
Joined: 18 Jul 2008, 11:02
Location: Walsall
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by chomiczek » 9 Jun 2013, 22:31 Re: "Becikowe"

Hej :) Z tego co mi wiadomo wszedl przepis dwa lata temu ze becikowe teraz mozna dostac tylko raz lub (jesli masz inne dzieci) to musza one miec skonczone 16lat zebys dostala becikowe na nowo narodzone dziecko.
Ale proponuje zapytac o to polozna ona wie najlepiej ;)
Bo ludzie roznie gadaja.


P.S
Moja znajoma miala podobna sytuacje co ty teraz i mimo wszystko becikowego nie otrzymala bo dziecko nie ma skonczone 16lat.

chomiczek
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 13 Dec 2012, 10:48
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Czarna123 » 9 Jun 2013, 22:33 Re: "Becikowe"

tak!! ja urodzilam pierwsze w pl 2gie w Anglii i niestety nie nalezy sie!!! zmienili niestety przepisy jak z kazdym benefitem zaczynaja wprowadzac zmiany.. niestety sielanka zasilkow powoli sie konczy....

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posts: 191
Joined: 31 May 2012, 17:52
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Martyna20 » 9 Jun 2013, 22:43 Re: "Becikowe"

ok ale w Polsce nadal sie należy ;) http://www.becikowe.com/ w sumie to sprawdze to jesCze dokładnie jak to jest z uk , dzięki ;)
Kyara - moj Świat !
User avatar
Martyna20
Początkujący
 
 
Posts: 38
Age: 35
Joined: 18 Jul 2008, 11:02
Location: Walsall
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Czarna123 » 9 Jun 2013, 22:46 Re: "Becikowe"

Martyna20 wrote:ok ale w Polsce nadal sie należy ;) http://www.becikowe.com/ w sumie to sprawdze to jesCze dokładnie jak to jest z uk , dzięki ;)

ale uparta jestes :) polska to inny kraj niz uk :) niech ktoras mama mnie poprawi jak sie myle z moimi odpowiedziami wyzej,kochana ja staralam sie tez o to co pytasz i wiem co mowie..co ty taka dziwna jestes :)

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posts: 191
Joined: 31 May 2012, 17:52
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bialasek442 » 10 Jun 2013, 04:41 Re: "Becikowe"

Hej ja w lutym urodziłam córeczkę a jedna już mam ma 3 latka i również odmowie dostałam bo właśnie przepis nowy jest ze dziecko musi mieć 16 lat by starać się ponownie o becikowe na drugie dziecko

bialasek442
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 14 May 2013, 12:49
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 10 Jun 2013, 14:08 Re: "Becikowe"

bialasek442 wrote:by starać się ponownie o becikowe na drugie dziecko
No i tu jest ta różnica , że Ona będzie starać się pierwszy raz a nie ponownie :)
Na stronie gov pisze wyraźnie, że nie dostanie się tego benefitu gdy ma się już dzieci poniżej 16 roku życia , chyba że jest to ciąża mnoga ,mimo tego że się wcześniej nie dostało to jednak się już nie należy. Co do polskiego becikowego to musiałabyś chodzić tam do lekarza i prowadzić ciążę , więc myślę że bilety za loty ,lekarza nie zwróciły by się ...
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by mam37 » 10 Jun 2013, 14:52 Re: "Becikowe"

nie prawda kochani
becikowe w pl sie należy nawet jeśli dziecko urodziło się w angli i może to byc i 8 dziecko
nie trzeba latać do polskiego lekarza tylko przetłumaczyć akt urodzenia i go dostarczyc można go wysłać w tamtym roku moja kuzyneczka dostała becikowe z pl a mieszka tu już 8 lat dostarczyła papiery i przelali jej na konto jej mamy w pl 1000zł
pozdrawiam

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 10 Jun 2013, 18:19 Re: "Becikowe"

Od 2013 roku becikowe uzależnione jest od dochodu - otrzymają je tylko rodziny o miesięcznych dochodach poniżej 1922 zł na osobę.

Od 1 stycznia 2012 r. do otrzymania becikowego wymagane jest przedstawienie zaświadczenia lekarskiego o pozostawaniu pod opieką medyczną przez okres co najmniej od 10 tygodnia ciąży - do porodu.

Zaświadczenie potwierdza fakt odbycia co najmniej trzech wizyt u ginekologa - w każdym trymestrze ciąży. Musi zostać wypisane na specjalnym formularzu określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 18 września 2009 r. "w sprawie formy opieki medycznej nad kobietą w ciąży, uprawniającej do dodatku z tytułu urodzenia dziecka".
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by bialasek442 » 10 Jun 2013, 19:43 Re: "Becikowe"

Przepraszam mój błąd. Tak trzeba mieć dziecko powyżej 16 roku bez względu czy było brane czy nie. :)

bialasek442
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 14 May 2013, 12:49
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Martyna20 » 17 Jun 2013, 23:30 Re: "Becikowe"

ok to dla tych najmadrzejszych wypowiadajacych sie postanowilam ze podZwonie gripe trzeba I sie dowiem osobiscie. DODAM IZ OD SAMEGO POCZATKU PROSILAM KONKRETNE ODPOWIEDZI, otoz nalezy mi sie, poniewaz nalezy sie raz na 16 lat. moglabym nawet starac sie na 7 dziecko gdybym nigdy przedtem nie starala sie na zadno z 6 pozostalych. ;-) wiec dzieki.
Kyara - moj Świat !
User avatar
Martyna20
Początkujący
 
 
Posts: 38
Age: 35
Joined: 18 Jul 2008, 11:02
Location: Walsall
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 18 Jun 2013, 19:40 Re: "Becikowe"

Martyna20, ale na jakiej podstawie Ci sie nalezy? dlatego, ze pierwsze nie dostalo?
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Martyna20 » 10 Jul 2013, 11:10 Re: "Becikowe"

Tak, wlasnie dlatego. Podzwonilam do nich na wlasna reke i okazało sie ze jeżeli nie dostałam na pierwsze dziecko tylko dlatego ze nie pobieralismy żadnych benefitow w tym czasie ( co prawda można było to załatwić do 3 miesięcy po urodzeniu dziecka) nie należało nam sie. Teraz mam standardowe benefity na córkę i sie należy. Zgodnie z prawem należy sie raz na 16 lat na jedno dziecko, kobieta powiedziała mi Ze nie musi to być koniecznie 1 dziecko tak jak było w moim przypadku ( z moimi problemami ) i powiedziała ze sie należy. Szczerze ta informacja potwierdziła sie po kilku innych telefonach. Dodam rownież ze córka ma
Paszport brytyjski i urodziła sie w Anglii. Drugie rownież sie tu urodzi. Nie mąci tracicnadzieji i lepiej czasami podzwonic i popytać sie mądrych ludzi niż pytać sie tutaj. Tak szczerze to był inny przypadek niż osoby pisały wcześniej no ale ! Każdy musi dodać swoje 5 gr mądrości ;) pozdrawiam
Kyara - moj Świat !
User avatar
Martyna20
Początkujący
 
 
Posts: 38
Age: 35
Joined: 18 Jul 2008, 11:02
Location: Walsall
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO