Karmienie dziecka z butelki

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

FemalePostNapisane by agnes2126 » 6 Jun 2013, 08:23 Karmienie dziecka z butelki

Mam pytanie do bardziej doswiadczonych mam niz ja :)
Moj synek ma 6 tygodni i do tej pory karmilam go piersia i na noc dawalam mu mleko z butelki.
Moje pytanie jest takie...czy po calkowitym odstawieniu piersi i karmieniu wylacznie z butelki trzeba jeszcze dodatkowo dopajac dziecko?
Bo slyszalam ze dzieci karmione wylacznie z butelki moga miec problemy z wypruznianiem.
Jak to jest?
User avatar
agnes2126
Przyczajony
 
 
Posts: 7
Joined: 9 Apr 2013, 09:27
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by moniak » 6 Jun 2013, 14:21 Re: Karmienie dziecka z butelki

Zgadza sie. Dziecko karmione butelka powinno byc dopajane, najlepiej przegotowana, ostudzona woda. Mozesz tez kupic np. w Asdzie soczki dla dziecka ktore mozna stosowac od 4 miesiaca, nie sa dodatkowo slodzone i moj maluch pomimo ze skonczyl juz rok bardzo je lubi. Jednak dla takiego malenstwa jak Twoje wskazana jest tylko woda.

moniak
Początkujący
 
 
Posts: 17
Joined: 28 Nov 2012, 22:49
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by joanna24360 » 6 Jun 2013, 17:03 Re: Karmienie dziecka z butelki

bardzo dobra jest herbatka z kopru na bol brzuszka i na trawienie ja polecam koperek z torebek bo te granulowane nie sa dobre

joanna24360
Początkujący
 
 
Posts: 20
Joined: 19 Feb 2011, 21:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Dalijka » 6 Jun 2013, 17:45 Re: Karmienie dziecka z butelki

Wcale nie musi byc dopajane jesli nie ma takiej potrzeby,moj syn karmiony butelka od urodzenia w ogole nie chcial pic niczego,a zaczal dopiero wtedy gdy wprowadzilam stale posilki
Daily
NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK GENIUSZ,NIEKTÓRZY Z NAS SĄ TYLKO MNIEJ UPOŚLEDZENI NIŻ INNI.
User avatar
Dalijka
Rozeznany
 
 
Posts: 185
Age: 44
Joined: 4 Dec 2010, 16:54
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 6 Jun 2013, 18:37 Re: Karmienie dziecka z butelki

Nie przekonasz sie czy ma jakiekolwiek problemy z brzuszkiem dopoki nie przejdziesz calkowicie na mm. W razie problemow mozna kombinowac z dopajaniem woda albo koperkiem chociaz ja osobiscie sklanialabym sie bardziej ku zmianie mleka wtedy. Jak dziecko ma odpowiednie mleko to nie ma zadnych rewelacji i do ukonczenia 4 msc spokojnie moze byc na samym mleku, bez zadnego dopajania, chyba ze byloby naprawde goraco, co w UK raczej nam nie grozi ;)
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Przemko » 7 Jun 2013, 09:19 Re: Karmienie dziecka z butelki

Bzdurą jest, że dziecka nie trzeba dopajać. Ono jest małe i nie powie czego chce ale jest taką samą istotą jak my dorośli i również chce mu się pić - zwłaszcza w ciepłe dni. Inną sprawą jest to kiedy dziecko odrzuca butelkę z piciem ..wtedy albo spróbuj mu podać cos innego do picia...soczek dla niemowląt, herbatkę zamiast wody a jeśli nie wypije to sama będziesz wiedziała ze w tym momencie nie ma po prostu na to ochoty. ;-)

Dodano: -- 7 cze 2013, o 09:28 --

http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,7 ... batke.html

Przemko
Początkujący
 
 
Posts: 15
Joined: 2 Dec 2009, 14:56
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 7 Jun 2013, 16:48 Re: Karmienie dziecka z butelki

Zacznijmy od tego ze najwieksza i podstawowa bzdura jest ze dziecko cos musi, badz ze cos trzeba. Jedno dziecko bedzie chcialo "dopijac" inne nie i jesli nie ma zadnych problemow i wyraznie sie tego nie domaga nic sie nie stanie jesli nie bedziemy go dopajac. Kolejna bzdura jest to ze dziecko nie potrafi nam zasygnalizowac czego chce, bo doskonale potrafi, juz od pierwszych chwil zycia sygnalizowac ze czegos akurat potrzebuje placzem. Uwazny rodzic juz po niedlugim czasie jest w stanie odroznic rodzaj placzu dziecka, inaczej placze jak chce zeby je przytulic, inaczej jak jest glodne czy spragnione a jeszcze inaczej jak ma brudna pieluszke, wlasnie stad matki najczesciej wiedza czego dziecko akurat chce i potrafia jego potrzeby zaspokoic.
Jesli juz wklejamy linki:

http://mamdziecko.interia.pl/news-pytan ... nId,618267

http://parenting.pl/portal/dopajanie
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO