Zaginione paszporty

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

FemalePostNapisane by anna kowalska » 5 Apr 2013, 13:30 Zaginione paszporty

witam ;)
mam pytanie i mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto odpowie na moje pytanie.
podczas przeprowadzki zgubiły się nasze paszporty, mój i dwójki moich dzieci. w sierpniu muszę wyjechać do Polski i tak prawdę powiedziawszy cały czas myślałam,że je mam. niestety ostatnio chciałam coś sprawdzić i okazało się,że nigdzie ich nie ma :cry:
wchodziłam na strone ambasady pl i jest tam informacja,że jeśli paszporty zginęły z mojej winy to będę musiała zapłacić f227 za jeden. jest tam również napisane,że jeśli paszporty zostały skradzione lub tym podobne , to będzie potrzebny raport z policji. ja oczywiście paszportu nie potrzebuję, mam dowód osobisty, ale dzieciom muszę wyrobić nowe. nie stać mnie na to!!!
pomocy. czy ktoś wie jak mogłabym odzyskać paszporty nie ponosząc tak wysokich kosztów????
kombinowałam, żeby powiedzieć,że mnie okradli, ale akurat mialam 3 paszporty przy sobie??? dziwne to jakieś. może jest jakiś inny sposób oprócz ściemniania????
:?
z góry dzięki za odpowiedź

anna kowalska
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 13 Mar 2008, 09:26
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by artur82 » 5 Apr 2013, 14:04 Re: Zaginione paszporty

to zrob dzieciom dowody osobiste ja tez mam dla swojgo dziecka a ma 3lata ,dowod tez jest na 5lat

artur82
Początkujący
 
 
Posts: 13
Joined: 27 Apr 2011, 17:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 5 Apr 2013, 14:40 Re: Zaginione paszporty

Policja sie takimi rzeczami nie zajmuje, moj brat zgubil dowod I paszport wyrobili mu za 150 funtow. A na policji nie przyjmuja zgloszen od 2011 roku od kwietnia trzeba odrazu do ambasady dzwonic. to samo mi na 2 posterunkach powiedzieli

Dodano: -- 5 kwi 2013, o 14:42 --

A nie radze zglosic ze cie okradli bo za falszywe zeznania to ciebie obciaza. Nie ma swiadkow ani nic wiec oni mowia ze to jest lost I zgloszenia nie przyjma
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by stillinback » 5 Apr 2013, 15:58 Re: Zaginione paszporty

Moj tato mial w zeszlym roku taki problem, jednak on zagubil caly portfel, wiec stracil tez wszelkie dokumenty. Mieszka w Londynie, wiec od razu udal sie do ambasady. Tam powiedzieli mu, ze musi miec spisany protokol na policji. Poszedl na komisariat, zglosil zagubienie wszystkich dokumentow. Wydali mi przyjecie zgloszenia i z tym udal sie do ambasady. Tam przedstawil jeszcze raz cala sytuacje i dostal paszport. Nie placil nic!
This board requires you to be registered and logged-in before you can view hidden messages
User avatar
stillinback
Rozeznany
 
 
Posts: 243
Joined: 24 Oct 2012, 15:52
Location: Walsall/Wlkp
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by dodsonn » 5 Apr 2013, 17:20 Re: Zaginione paszporty

Ja w kwietniu tamtego roku zgubiłem dowód osobisty ale poszedłem na policje zgłosić powiedziałem ze pewnie ktoś okradł dostałem numer referencyjny sprawy. i za pierwszym razem jak pojechałem tamtego roku w maju do ambasady nie robili mnie żadnych problemow płaciłem za paszport chyba 90 f i miałem do odebrania za dwa miesiące. Ale to był dowód nie paszport.Ktos mi cos kiedys mowil ze do polskiego domu co jakiś czas przyjeżdża konsul ale ile w tym prawdy to sam nie wiem podobno tylko dziecia można tam jakoś wyrobic....

dodsonn
Początkujący
 
 
Posts: 26
Joined: 23 Mar 2012, 18:55
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Adrian2712 » 5 Apr 2013, 23:07 Re: Zaginione paszporty

dodsonn wrote:.Ktos mi cos kiedys mowil ze do polskiego domu co jakiś czas przyjeżdża konsul ale ile w tym prawdy to sam nie wiem podobno tylko dziecia można tam jakoś wyrobic....


Wizyta konsularna była ostatnio 15 marca w Domu Polskim,kolejna wizyta ma podobno być gdzieś kolo września(trzeba śledzić stronę internetową ambasady) ale faktycznie można składać tylko wnioski o paszporty dla dzieci.
User avatar
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posts: 195
Joined: 18 Mar 2011, 15:21
Location: B'ham
Reputation point: 18
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 6 Apr 2013, 09:16 Re: Zaginione paszporty

1. PASZPORT

Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z ustawą z dnia 13 lipca 2006 r. o dokumentach paszportowych zgłoszenia utraty dokumentu dokonuje się osobiście w najbliższej placówce konsularnej RP. Osoba dokonująca zgłoszenia powinna mieć ze sobą inny ważny dokument ze zdjęciem.

(http://www.londyn.msz.gov.pl/pl/informa ... dokumentow)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 6 Apr 2013, 10:38 Re: Zaginione paszporty

malenkagdz - według skali księdza Tishnera Twoja prawda to tylko pół-prawda.
To co przytoczyłaś ma miejsce gdy starasz się o normalny, prawdziwy paszport.
A co ma zrobić ktoś kto nie ma innego dokumentu? Nie ma prawa zgłosić utraty paszportu?
W takim przypadku może się stawić z inną osobą, posiadającą ważny dowód tożsamości, która będzie mogla potwierdzić tożsamość.
No i oczywiście bez innego ważnego dokumentu tożsamości może się starać jedynie o paszport tymczasowy - na powrót do kraju. W celu wyrobienia "normalnych" dokumentów.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 6 Apr 2013, 15:33 Re: Zaginione paszporty

Wystarczy wejsc na link I przeczytac co jest napisane :)

Dodano: -- 6 kwi 2013, o 15:37 --

A jezeli ktos nie ma innego dokumentu to chyba potrzebny akt urodzenia I ewentualnie jezeli sie posiada to ksero utraconego dokumentu
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by maja2104 » 6 Apr 2013, 16:45 Re: Zaginione paszporty

anna kowalska, ja mialam podobna sytuacje,pojechalismy do ambasady robic paszporty moim dzieciom,trzebabylo miec stare paszporty do kasacji i dla mlodszego mialam a dla starszego nie (sama nie wiem gdzie sie zapodzial)a bylam pewna ze wystarczy stary dowod osobisty synka,juz myslalam,ze nie zrobia paszp.ale mily chlopaczek w okienku dal nam papierek do wypelnienia i powiedzial zeby napisac tam ze zostal zgubiony przy przeprowadzce lub zginal w pozarze,my wybralismy 1 opcje i nic dodatkowo nie placilismy,bylo to w lutym a w marcu dostalam paszporty poczta,bo dla dzieci jest taka opcja za oplata ok 6 funtow.moze sie udalo bo trafilismy na normalnego goscia inne babeczki zza okienka potrafia byc okrutne.

maja2104
Początkujący
 
 
Posts: 19
Age: 43
Joined: 1 Oct 2009, 14:15
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by mamitka » 6 Apr 2013, 17:10 Re: Zaginione paszporty

Moj maz tez zgubil paszport jakies 2 miesiace temu i tez jak dzwonil do Ambasady to pan jemu powiedzial ze musi miec zaswiadczenie z policji.Oczywiscie pojechal na policje zglosil zgube, 2 tyg temu byl w Ambasadzie i zaplacil 90F za paszport 10-letni.

mamitka
Początkujący
 
 
Posts: 12
Joined: 8 Jun 2012, 11:00
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 7 Apr 2013, 17:17 Re: Zaginione paszporty

malenkagdz wrote:(...) chyba potrzebny akt urodzenia I ewentualnie jezeli sie posiada to ksero utraconego dokumentu


Na aktach NIE MA zdjęć, tak niezbędnych do identyfikacji. Więc wnioskuję, że akt urodzenia nie zadziała... A gdyby nawet, to znając rzeczywistość to na palcach jednej ręki bedzie można policzyc osoby, które posiadają SWOJE (nie dzieci) akty urodzenia/małżeństwa itd.
Już bardziej bym się skłaniał do tego ksero. Chociaż znając polską urzędową rzeczywistość powinna to być kserokopia uwierzytelniona...
Stąd instytucja "świadka" jest pewniejszym rozwiązaniem.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 7 Apr 2013, 17:41 Re: Zaginione paszporty

no tak bynajmniej moj brat zalatwial sobie paszport bo zgubil portfel no i dowod , bylam na policji powiedzieli ze nie przyjmuja zgloszen i ma zglosic sie do ambasady . nigdy paszportu nie mial to kazali mu przywiezc ze soba akt urodzenia i ksero dokumentu . no ale to bylo z 2 lata temu.

ostatnio tez bylam na policji w centrum z 2tyg temu i tez powiedzieli ze zgloszenia o zgubionym portfelu z wszystkimi dokumentami nie przyjmuja i ze ma odrazu zglosic ten fakt do ambasady wypisac jakas forme o zgubie dokumentow .
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 8 Apr 2013, 16:25 Re: Zaginione paszporty

I wydali mu pełny (10 lat) paszport? czy tylko powrotny (tymczasowy)?

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 8 Apr 2013, 16:26 Re: Zaginione paszporty

ma normalny paszport zaplacil 90 funtow za niego i tyle
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO