Diagnoza

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

FemalePostNapisane by koniczynka » 16 Feb 2013, 15:08 Diagnoza

witam! u mojej corki stwierdzono"significant expressive and comprehensive language delay with social interactive difficulte with sensory issue".
zdiagnozowana zostala niedawno i wciaz czekamy na dalsze skierowania,chcailabym sie wiecej dowiedziec na ten temat w jaki sposob mam z nia pracowac.moze sa tutaj rodzice.ktorzy maja dzieci z podobna diagnoza?
pozdrawiam!

koniczynka
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 16 Feb 2013, 14:51
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by VA » 17 Feb 2013, 08:54 Re: Diagnoza

Nie podałaś w jakim wieku jest dziecko. Jeżeli dobrze zrozumiałem dziecko ma problemy z mową? To jest bardzo powszechny problem u polskich (i nie tylko) dzieci w tym kraju.
Znam co najmniej dwa przypadki gdy dzieci zaczynają mówić w wieku szkolnym (5-6 lat), bynajmniej nie w rodzimym języku, i dalej rozwijają się całkiem prawidłowo. Nie powinno chyba być z tym poważniejszych problemów gdy już dziecko pójdzie do szkoły.
W przypadku mojego bratanka, z początku gdy zaczął chodzić do szkoły, nauczycielka mówiła że on chyba nie słyszał, a on po prostu nie rozumiał. Teraz ma 10 lat i dogonił swoich rówieśników. Nigdy nie był diagnozowany przez konowała.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by erka » 17 Feb 2013, 09:14 Re: Diagnoza

problemy z mowa? to chyba jakies google translate.

chodzi o wyraznie calkowite opoznienie z jezykiem oraz problemy z dostosowaniem sie do otoczenia.. prawdopopodobnie Twoja corka ma problemy z adaptacja do otoczenia, porozmawiaj z nia.
faber est quisque suae fortunae

erka
Rozeznany
 
 
Posts: 121
Joined: 13 Jun 2010, 12:29
Reputation point: -7
Wyśmiewca
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 17 Feb 2013, 11:12 Re: Diagnoza

ile dziecko ma lat?
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by mam37 » 17 Feb 2013, 13:00 Re: Diagnoza

koniczynka, mogła napisać po polsku a ie przepisać z recepty czy ksiaążeczki nei wiem czy tu takowe są i powinna podać więcej szczegółów bo tak naprawde cięzko sie odnieść do tego co by chciala wiedziec
powinna napisać ile ma lat dlaczego to stwierdzili i czy to jakoś rechabilituje
pozdrawiam

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 17 Feb 2013, 13:33 Re: Diagnoza

po co ma tlumaczyc na polski? ja wiem o co chodzi. fakt, ze wiecej szczegolow by sie przydalo.
koniczynka, jak chcesz to mozesz napisac mi na pw.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by koniczynka » 18 Feb 2013, 15:58 Re: Diagnoza

Corka ma 4 lata i 4 miesiace. Jest to ogolna diagnoza,wciaz czekamy na dalsze badania.sluch miala juz badany pare razy i nie stwierdzono wady;nie stwierdzono rowniez autyzmu ani zadnych pokrewnych syndromow.lekarz szczerze mi powiedzial ze nie wie dlaczego nie postepuje rozwoj mowy;chcialam sie dowiedziec czy moze ktos spotkal sie z podobnym przypadkiem?
tak ogolnie tlumaczac to corka ma problemy z mowa oraz nawiazywaniu kontaktu z ludzmi.Mam jeszcze pytanie czy kogos dziecko uczeszcza do pre-school liaison group in Birmingham w okolicach City Hospital(DR H ROBERTSON)
Dziekuje serdecznie za dpowiedzi :D

koniczynka
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 16 Feb 2013, 14:51
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by mam37 » 19 Feb 2013, 07:14 Re: Diagnoza

koniczynka, Moja siostra ma synka dziś ma 10 latek
idąc do szkoły nie mówił ani jednego slowa byłam przerazona ona traktowała to lajtowo nie poszla do lekarza szok !
Nie nawiązywał równierz kontaktu z żadna obcą mu osobą a na mame nie wołal mama a wył
Kiedy poszedł do szkoły myslałam że go wywala ale nie zajeli się nim logopedzy i powiem Ci dziś mówi może troche nie wyrażnie ale jest mega postęp czyta i zaczyna bawić sie z kolegami
Kiedy miał 6.5 roku był u mnie w londynie poszliśmy na boisko zagrać w piłke byłam pewna że z ojcem robi to choćby raz w tygodniu okazalo sie ze nie wiedział co z nia zrobić zamiast kopać łapał ja jak maluszek i mi podawał jak już zaskoczył powiedział tak jak umiał czyli mnie ukochał więc myśle ze bedzie dobrze i u ciebie życzę powodzenia
\

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Velle » 22 Mar 2013, 20:51 Re: Diagnoza

Koniczynka, a czy wszystko w porządku z narządami mowy jest? Bo czasem są tutaj jakies kłopoty i to powoduje że dziecko ma trudności, a samo nie wie co sie dzieje i unika kontaktu z kimkolwiek.
Wydaje mi się, że warto ją zachęcać do mówienia w taki naturalny sposób (jesli mówi daj i wyciąga rączki po coś, zapytać co mogłabyś jej podać, bo nie wiesz i zamiast odpowiedzi "to" próbować uzyskać nazwę przedmiotu) bez zbytniego nacisku.
Jeśli wcześniej miała niewielki kontakt z innymi dziećmi, to niechęć może nie być niechęcią do dzieci a brakiem przyzwyczajenia do kontaktów z nimi.
Nie martw się na zapas i poczekaj na pełną diagnozę a w międzyczasie rozmawiaj z córką, pokazuj jej książeczki, nazywaj obrazki w nich i zachęcaj do powtarzania. Trzymam kciuki za pomyślność:)

Velle
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 16 Jan 2013, 15:14
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


Return to RODZINA I DZIECKO