Szczepienia i niepozadane odczyny poszczepienne

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.
Oczywiście, że "za".

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

ja też jestem za
Nie wierze jakimś blogom krzakom, już kiedyś się przyjrzałem jednemu z wielu linków podanych bodajże przez eryka1 . na końcu było podane źródło że niby jakiś uniwersytet czy coś podobnego, a jak wkleiłem to do mapki Google to zwykła chatka stała.

zresztą zobaczcie ten artykuł tam jest link do mapki
http://bham.pl/wiadomosci/zdrowie/3837- ... ne-choroby

firma-arek
Początkujący
 
 
Posts: 48
Joined: 14 Dec 2012, 23:59
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

Ten temat to nie ankieta kto jest za a kto przeciw, zapytalem tylko Adama z ciekawosci :)
Swoja droga dziwne zjawisko ,bo linki ktore wklejam nie dzialaja , wiec wkleje tekst.

Zmarła półroczna Basia z Kutna. Prokuratura bada czy do śmierci przyczyniła się szczepionka

Cyt. "Basia dwa dni przed śmiercią została zaszczepiona. Rodzice dziewczynki twierdzą, że dziecko zostało zaszczepione, choć mała miała kaszel, bo lekarz nie dostrzegł przeciwwskazań. Teraz prokuratura bada, czy do śmierci dziecka mogła przyczynić się szczepionka. Sekcja zwłok dziewczynki nie wyjaśniła, dlaczego zmarła. Zlecono jeszcze badania toksykologiczne, na ich wynik trzeba czekać dwa tygodnie.

Dziewczynce podano szczepionkę skojarzoną 6 w 1, bakteryjno-wirusową, przeznaczoną do szczepienia dzieci przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi (kokluszowi), wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, polio i zakażeniom wywoływanym przez Haemophilus influenzae typu b. Rodzice wstrzymują się ze szczepieniami Wśród rodziców rozgorzała dyskusja na temat tego, czy szczepionki są bezpieczne.

-Nie miałam świadomości, że szczepionka może być niebezpieczna dla dziecka - przyznaje Magda z Gdańska, mama rocznej Heleny i czteroletniego Mikołaja. - No bo skąd, skoro lekarz przy żadnym szczepieniu o tym nie wspomniał? Są rodzice, którzy bojąc się powikłań po podaniu szczepionki nie decydują się jej podać dziecku.

-Miałam wybrać się z synem na szczepienie na krztusiec, ale póki co wstrzymuję się z pójściem do przychodni. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie ma dowodu na to, że śmierć dziewczynki z Kutna była spowodowana szczepionką, ale nie ma też dowodu na to, że tak nie było - opowiada Joanna z Gdańska, mama półrocznego Stasia.

Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP wraz z rodzicami rozpoczęło na Facebooku akcję przeciwko ignorowaniu przez lekarzy niepożądanych odczynów poszczepiennych. Inicjatorzy akcji namawiają rodziców, których dzieci źle zniosły szczepienia, by napisali skargę do prokuratury i ministerstwa zdrowia.Na stronie zamieszczono również wzór skargi.

-W Rosji publiczna debata spowodowała zniesienie obowiązku szczepień i wprowadzenie odszkodowań za powikłania poszczepienne - czytamy na stronie akcji.

-Akcję zbierania zgłoszeń dotyczącej szczepionki 6 w 1 od rodziców rozpoczęliśmy tydzień temu i już mamy ich kilkadziesiąt, co oznacza, że skutki uboczne u dzieci występują, tylko są przez lekarzy bagatelizowane. Rodzice mówią wprost, że zgłaszają lekarzom, że ich dziecko źle zniosło szczepienie, ale ci stwierdzają, że nie ma o czym mówić i nie przekazują nigdzie tej informacji mimo ustawowego obowiązku.

A potem słyszymy, że nie ma problemu z niepożądanymi odczynami poszczepiennymi, bo nie ma skarg - mówi Justyna Socha ze Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, które zrzesza rodziców dzieci, u których wystąpił niepożądany odczyn poszczepienny.

I dodaje: - To nie jest tak, że radzimy rodzicom, by nie szczepili swoich dzieci. Mówimy tylko, że mają prawo do pełnej informacji, z czym, co się może wiązać i na tej podstawie podejmowali decyzję"
Kryminalny proceder NZOZ Kutnowski Szpital Samorządowy - nie przekazali dokumentacji do prokuratury

Rodzice poszkodowanych po szczepieniach dzieci! Róbcie zdjęcia dokumentacji. "Jak udało się nam ustalić, Prokuratura Okręgowa w Łodzi podejrzewa, że NZOZ Kutnowski Szpital Samorządowy nie przekazał śledczym kompletnej dokumentacji dotyczącej leczenia i śmierci sześciomiesięcznej Basi z Kutna.

Dziewczynka zmarła w sobotę po trzech godzinach oczekiwania na przyjazd karetki, która miała zabrać ją do szpitala w Łodzi.

– Śledzczy mają podejrzenia, że nie uzyskali kompletnej dokumentacji medycznej – poinformował nas dziś wieczorem Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi." http://tvc24.pl/index.php/tvc24/news/3004

Źródło: https://www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop

Napisz skargę w sprawie powikłań poszczepiennych: https://www.facebook.com/events/456408027815093/

Rodzicu - tu uzyskasz informacje i pomoc:
-Stowarzyszenie Stop NOP
-Stowarzyszenie Stop NOP na facebooku
-Forum "Nie szczepimy" - aby czytać tę obszerną bazę danych, trzeba się zarejestrować - ale warto
-Grupa "Nie szczepimy" na facebooku - bardzo aktywna

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

Raczej nie będę tego wszystkiego czytać co napisałeś,
Tak jak napisałem blogi krzaki, pewnie linki już nie istnieją lub admin je poblokował.
Ja dawno temu jak jeszcze działały, czytałem dokładnie i sprawdzałem źródła na mapie Google były jakieś chatki w źródłach były Uniwersytety.

Mniejsza o to. Nie zamieszam nikogo namawiać ani komuś odradzać , po prostu przeczytałem artykuł i mi się przypomniała ta chatka co niby jest jakimś uniwersytetem , w który wierzy tyle ludzi, dlatego się odezwałem.

firma-arek
Początkujący
 
 
Posts: 48
Joined: 14 Dec 2012, 23:59
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

Eryk1 Zmarła Basia. Tragedia, oczywiście. Bezdyskusyjnie. Zmarła JEDNA, na ile zaszczepionych w tym czasie dzieci? Toż to nawet nie procent a jakiś ułamek promila. Czy szczepionka się do tego mogła przyczynic? Ależ oczywiście, że tak... Tylko ignorant by tego nie brał pod uwagę.
Ale jeszcze raz powtórzę - zmarła JEDNA z tysięcy czy też dziesiątków tysięcy zaszczepionych w tym czasie.
Ja wciąż wierzę w liczby. Statystyki nie okłamiesz.
Ludzi - możesz.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

Chodzi o co innego jesli wiedza o tym jak niebezpieczne sa szczepionki dlaczego nie biora za to odpowiedzialnosci? Dlaczego brak rzetelnych informacji przed szczepieniem ? Wreszcie dlaczego nie badaja dzieci przed szczepieniem bardziej wnikliwie tylko potrafia ladowac szczepionki bo liczy sie sztuka i procent wyszczepienia za czym ida pieniadze. Dalej dlaczego nie informuja ze np dana szczepionka zostala wyprodukowana np po aborcji ludzkiego plodu co moze miec znaczenie ze wzgledu na religie? Piszesz co tam znaczy jeden przypadek powiedz to rodzicom dzieci , ktore zmarly, ktore cofnely sie w rozwoju po podaniu szczepionki. Rozmawialem z wieloma lekarzami i zaden nie dal mi gwarancji ze nic sie nie stanie malo tego coraz czesciej mozna spotkac lekarzy i personel ,ktorzy sami sie nie szczepia jak i swoich dzieci.

Dodano: -- 26 sty 2014, o 08:34 --

Chodzi o co innego jesli wiedza o tym jak niebezpieczne sa szczepionki dlaczego nie biora za to odpowiedzialnosci? Dlaczego brak rzetelnych informacji przed szczepieniem ? Wreszcie dlaczego nie badaja dzieci przed szczepieniem bardziej wnikliwie tylko potrafia ladowac szczepionki bo liczy sie sztuka i procent wyszczepienia za czym ida pieniadze. Dalej dlaczego nie informuja ze np dana szczepionka zostala wyprodukowana np po aborcji ludzkiego plodu co moze miec znaczenie ze wzgledu na religie? Piszesz co tam znaczy jeden przypadek powiedz to rodzicom dzieci , ktore zmarly, ktore cofnely sie w rozwoju po podaniu szczepionki. Rozmawialem z wieloma lekarzami i zaden nie dal mi gwarancji ze nic sie nie stanie malo tego coraz czesciej mozna spotkac lekarzy i personel ,ktorzy sami sie nie szczepia jak i swoich dzieci.

Dodano: -- 26 sty 2014, o 08:37 --

http://stopnop.pl/szczepionki/nop/158-w ... -niemowlat

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

Kolejny link i po raz kolejny pytam - 36 - na ile zaszczepionych?

I zastanów się, dlaczego lekarze nie dają gwarancji? Bo to jest wiedza ogólna. Bo zdrowy myślący człowiek zdaje sobie sprawę z benefitów i zagrożeń. Bo NIKT Ci nie da gwarancji. Chcesz gwarancję? kup sobie czajnik. Ciekawe co zrobisz, jak się popsuje, bo ktoś Ci zagwarantował, że się nie popsuje... Wymienisz na nowy. A wymienisz dziecko?

Kończę dyskusję.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

Zrozumialbym twoja wypowiedz gdybys nie czytal wczesniejszych postów tylko moj ostatni.36 dzieci zmarlo tylko po jednej konkretnej szczepionce ,co bys pisal jak dotknelo by to kogos z twoich bliskich? Tez bys mowil no zdarza się ? Dobrze wiesz o co mi chodzi zglaszasz sie do przychodni na szczepienie nikt Ci nic nie tlumaczy liczy sie nastepna sztuka. Nawet nie dostaniesz ulotki bo po co. Poprosilem o ulotki przed podjeciem decyzji nie dostalem ich. Dopiero jak zobaczyli ze ze szczepienia nic nie bedzie lekarz udostepnil mi ulotki. O jakiej wiedzy ogolnej mowisz skoro od lat laduja coraz gorszy syf o ktorym dobrze wiedza. Pod patronatem Unicefu testuja sobie wszystko w krajach 3 swiata,gdzie zreszta byla afera jak nagle dzieci zaczely umierac ,ale co tam dali pare dolców i wioska sie ucieszyla. Amerykanscy zolnierze tez byli szpikowani badziewiem gdzie byla duza dawka Skwalenu. Po wielkich krzykach wycofali wiekszosc szczepionek z rtecia ale zastapili pochodnymi glinu i aluminium. Zreszta wszystko wiesz twoj wybor ,ale przestan pisac o gwarancji na czajnik bo mnie oslabiasz. W Uk stworzony jest system odkszkodowan dla dzieci ,ktore ucierpialy zdrowotnie w wyniku podania szczepionki. Juz pisalem o tym dostaje sie tutaj ksiazeczke o szczepieniach i na ostatniej stronie jest adres gdzie skladasz claima. W Polsce rodzice zostaja sami z dzieckiem ,ktore po szczepieniu np cofnelo sie w rozwoju i caly ciezar spada na nich. Latwo sie bagatelizuje te problemy dopoki Nas nie dotycza i wszyscy umywaja od tego rece. Takze racja koniec dyskusji ,bo to niema sensu temat do zamkniecia.

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

nalezy jeszcze wspomniec o powiklaniach szczepionkowych, ktore NIE SA naglasniane przez lekarzy, a ktorych jest na prawde mnostwo!
1. bardzo czesto zapalenie oskrzeli,astma u niemowlaka to...po prostu zapalenie oskrzeli,astma:)moze dziedziczna?moze uczulenie?:)odsylam do EUVAX B;
2. zaburzenia neurologiczne? po prostu sobie sa..problemy w ciazy,ciezki porod(niedotlenienie np)odsylam do rteci kumulowanej w mozgu dzieciatka

tylko jakos dziwnie duzo tych "problemow" wsrod chociazby dzieci moich znajomych;(
dodam jeszcze,ze przeszlam obydwie opcje na swoich dzieciach niestety a na pytanie:dlaczego?odpowiedz lekarzy byla:moze....

violino
Początkujący
 
 
Posts: 21
Joined: 27 Sep 2011, 14:23
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

violino wrote:(...)

tylko jakos dziwnie duzo tych "problemow" wsrod chociazby dzieci moich znajomych;(
(...)

Jakoś zero problemów tego typu wśród wszystkich znajomych i ich dzieci...
Może po prostu przyciągasz takie nieszczęścia?

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

Adama Boltryk- proponuje, zebys nastepnym razem przebiegl sie kilka razy wokol domu/bloku i wyladowal swoje frustracje zanim cos napiszesz, przykro mi na prawde, ze jestes nieszczesliwy...inaczej nie mozna wytlumaczyc twojej zlosliwosci; przeciez nie ublizylam nikomu....istnieja inne sposoby na odreagowanie,moze silownia?basen?

nie pozdrawiaj prosze, bo znaczenie slowa "pozdrawiam" jestem calkiem inne;
to raczej zakrawa na sarkazm, co jest bardzo niemile i niestosowne do prowadzenia rozmow na forum publicznym, ujelabym raczej: niekulturalne,

to tyle z mojej strony i nie mam zamiaru wdawac sie w dalsza rozmowe z toba,w realu po prostu unikam ludzi, z ktorymi nie da sie prowadzic dojrzalej,logicznej,a przede wszystkim na temat rozmowy;

violino
Początkujący
 
 
Posts: 21
Joined: 27 Sep 2011, 14:23
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

Tytul to Szczepienia i niepozadane odczyny poszczepienne , wiec jako autor tego tematu proponuje sobie zalozyc zwolennikom szczepien osobny temat ,gdzie beda sobie mogli do woli propagowac ich zasadnosc i dobro dla ludzkosci.

A co do statyfstyk jakie maja byc skoro wiekszosc powiklan nawet nikt nie zglasza i zamiataja wszystko pod dywan.

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

Sorry, ze odkopuje, ale tak mnie jakos wzielo na wklejenie tegfo linka tutaj.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... Czolka3Img

Pozdrawiam antyszczepionkowców

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 8 Jun 2015, 21:37

AdamBoltryk a może jak w przypadku innych rzeczy należy zastosować tutaj zdrowy rozsądek? Są szczepienia chroniące przed poważnymi chorobami po których często są powikłania lub jest śmiertelna jak polio odra czy ww choroba.
Są też łagodne choroby po których powikłania są żadsze od powikłań po szczepiennych, tutaj mowa o ospie gdzie w UK się nie szczepi a w pl tak. Również świnka (ewentualnie warto rozważyć szczepienie w przypadku chlopca) różyczka (groźna głównie dla dziewczynek). A co z retro wirusami? Kilkudniowa biegunka z wymiotami może jedynie przyczynić się do odwodnienia ale chyba żaden normalny rodzić nie dopuścił by do takie sytuacji.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

Antyszczepionkowa nagonka bo zyski spadaja, wiec poszla kampania reklamowa I oplacanie roznej masci troli . Dlaczego w Polsce jesli Twoje dziecko zostanie trwale uszkodzone na wskutek podania szczepionki rodzice zostaja sami z problemem I nikt nie bierze za to odpowiedzialnosci. Zero pomocy w tym finansowej I malo tego wpieranie dalej glupot ze to nie od szczepienia. Kartele farmaceutyczne nie maja zadnej odpowiedzialnosci a minimum to chociaz fundusz dla dzieci poszkodowanych w wyniku szczepien.


http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/propa ... ewizyjnych

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO