Jakie mleko krowie dla roczniaka?

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

FemalePostNapisane by P880920 » 5 Nov 2012, 21:45 Jakie mleko krowie dla roczniaka?

Witam, zakładam nowy temat ponieważ jedyne tematy o mleku dotyczyły modyfikowanego, ja bym chciała sie dowiedzieć jakie angielskie mleko krowie najlepiej podawać dla rocznego dziecka o czy trzeba gotować takie mleko, wiem ze żadnych alergii itp bo od 6 mcy moja cora je jogurty i przetwory mleczne, z góry dziękuje za odpowiedi pozdrawiam;)

P880920
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Age: 35
Joined: 11 Feb 2011, 22:31
Location: Shard End
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 5 Nov 2012, 23:44 Re: Jakie mleko krowie dla roczniaka?

Pewnie najzdrowsze by bylo takie od krowy ;) Ja z corka jezdze do dietetyka ze wzgledu na skaze bialkowa i mimo to zalecenie jest takie by po kolei wprowadzac juz jej nabial (ma roczek) i mleko najpierw gotowane a jak nic nie bedzie sie dzialo to nie gotowane. Najlepsze bedzie wydaje mi sie (chociaz nie jestem ekspertem) to jak najbardziej zblizone do naturalnego wiec wydaje mi sie ze to beda te ktore w Asdzie trzymaja w lodowkach w tych butelkach z uszkiem ;)
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Anastazja » 6 Nov 2012, 09:56 Re: Jakie mleko krowie dla roczniaka?

Na pewno nie dawaj mleka typu UHT sprawdzaj na opakowaniu,ja swoim dzieciom bardzo szybko krowie mleko zaczelam podawac,starsze dziewczyny pily mleko takie od gospodarza,bo mialam dostep, a pily po skonczeniu 4 miesiecy,malemu wprowadzilam krowie mleko gdy skonczyl 6 miesiecy kupowalam takie w szklanych butelkach zreszta nadal takie kupuje.Na poczatku przegotowywalam je,a pozniej juz nie.
Andzia
Image
User avatar
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posts: 820
Joined: 1 Jan 2007, 15:59
Location: Birmingham
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 6 Nov 2012, 13:38 Re: Jakie mleko krowie dla roczniaka?

Anastazja wrote:Na pewno nie dawaj mleka typu UHT

a dlaczego nie :?:
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by P880920 » 6 Nov 2012, 14:45 Re: Jakie mleko krowie dla roczniaka?

Anastazja wrote:Na pewno nie dawaj mleka typu UHT sprawdzaj na opakowaniu,ja swoim dzieciom bardzo szybko krowie mleko zaczelam podawac,starsze dziewczyny pily mleko takie od gospodarza,bo mialam dostep, a pily po skonczeniu 4 miesiecy,malemu wprowadzilam krowie mleko gdy skonczyl 6 miesiecy kupowalam takie w szklanych butelkach zreszta nadal takie kupuje.Na poczatku przegotowywalam je,a pozniej juz nie.

A takie w butelkach to gdzie można kupić? :)

Dodano: -- 6 lis 2012, o 14:47 --

ewela119 wrote:Pewnie najzdrowsze by bylo takie od krowy ;) Ja z corka jezdze do dietetyka ze wzgledu na skaze bialkowa i mimo to zalecenie jest takie by po kolei wprowadzac juz jej nabial (ma roczek) i mleko najpierw gotowane a jak nic nie bedzie sie dzialo to nie gotowane. Najlepsze bedzie wydaje mi sie (chociaz nie jestem ekspertem) to jak najbardziej zblizone do naturalnego wiec wydaje mi sie ze to beda te ktore w Asdzie trzymaja w lodowkach w tych butelkach z uszkiem ;)
współczuje skazy bialkowej budulka;/ a powiedz mi wiesz może które z mlek butelkowych byłoby najlepsze - pasteryzowane? Zielone, czerwone czy niebieskie??

Dodano: -- 6 lis 2012, o 14:49 --

agg wrote:
Anastazja wrote:Na pewno nie dawaj mleka typu UHT

a dlaczego nie :?:

Nie znam sie zabardzo dlatego tez chciałam poznać opinie Wasze bo mieszkacie dłużej macie większe dzieci;) ale czytałam gdzieś ze niby UHT ma mniej dobrych składników , ale ile w tym prawdy to nie wiem... :)

P880920
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Age: 35
Joined: 11 Feb 2011, 22:31
Location: Shard End
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 6 Nov 2012, 15:40 Re: Jakie mleko krowie dla roczniaka?

P880920, te mleka roznia sie ze wzgledu na zawartosc tluszczu, szczerze mowiac nie wiem jakie mleko jest najlepsze dla takiego maluszka bo moje obie corki maja skaze wiec pija raczej mleko sojowe ale wydaje mi sie ze skoro jest tluste, poltluste i odtluszczone to ja bym tak sama z siebie poltluste wybrala :) Tak jak ktos wczesniej pisal mleko UHT jest pasteryzowane w wysokiej temp wiec przy tej okazji sporo traci, ale nadal nie jest trucizna ;) No i napewno duza zaleta jest fakt ze w mleku pasteryzowanym odpada ryzyko namnazania sie bakterii chorobotworczych. Wiec jak widac sa plusy i minusy. http://pl.wikipedia.org/wiki/UHT
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by kamix1234 » 6 Nov 2012, 18:29 Re: Jakie mleko krowie dla roczniaka?

Ja podaje synowi niebieskie,bo jest najbardziej tłuste( 4%) czyli najbardziej zblizone do krowiego.
Zielone to jest ok 2% a czerwone ma najnizsza zawartosc tłuszczu :D

kamix1234
Raczkujący
 
 
Posts: 70
Joined: 16 Aug 2009, 21:48
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 6 Nov 2012, 20:10 Re: Jakie mleko krowie dla roczniaka?

my pijemy i zawsze pilysmy pasteryzowane. nie lubie smaku swiezego mleka :P a pije je tylko dlatego, ze lubie do kawki, herbatki czy kakao :)
zreszta picie mleka w czystej postaci dobre jest, ale dla cielakow :D dla zdrowia lepsze sa przetwory mleczne :wink:
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by agna78 » 6 Nov 2012, 22:11 Re: Jakie mleko krowie dla roczniaka?

Jesli to roczne dziecko to moze byc problem z tym, czy Twoje dziecko je polubi. Czesto bywa tak, ze dzieci, ktore sa odstawione od piersi lub na mleku modyfikowanym bardzo niechetnie pija mleko krowie.

Corki mojej siostry bardzo nie lubily krowiego mleka, poniewaz jedna byla prawie do roku na piersi a druga na modyfikowanym i za zadne skarby nie chcialy pic krowiego. Starszej dopiero po kilku latach zaczelo smakowac.

Ja pamietam jak przestawialam syna z modyfikowanego na krowie to lekarka powiedziala mi, ze moge mu dac Laciate 3.2%. Zasmakowalo mu, ale na poczatku je gotowalam. W sumie nie wiem po co, chyba dla smaku bo zdaje mi sie, ze przegotowane jest smaczniejsze:)

Jesli kupowalam mleko w woreczkach lub w butelkach to zawsze gotowalam. Jesli mleko jest UHT to nie ma potrzeby gotowania.

Dzis ma 14 lat i wypija przynajmniej 2 szklanki mleka dziennie, do tego platki z mlekiem itp.

Wszystko zalezy od tego czy Twoje dziecko polubi mleko krowie. Jesli nie bedzie lubilo to nic na sile.

Pozdrawiam

agna78
Rozeznany
 
 
Posts: 222
Joined: 4 Feb 2010, 23:33
Reputation point: 52
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 6 Nov 2012, 23:24 Re: Jakie mleko krowie dla roczniaka?

A ja mam problem wlasnie bo moje dziecko uwielbia mleko i wszlekie inne przetwory mleczne :/ Niestety jak wspominalam wczesniej obie moje corki maja skaze bialkowa wiec z nabialem trzeba uwazac. Szczegolnie z mlekiem. Inne przetwory mleczne typu sery czy jogurty uczulaja rzadziej/mniej poniewaz maja inaczej zbudowane bialka, nie potrafie tego dokladnie wytlumaczyc bo nie jestem specjalistka, ale tak mi mowil lekarz.
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by ROD » 7 Nov 2012, 00:15 Re: Jakie mleko krowie dla roczniaka?

P880920, Nie jest wskazane podawać dzieciom mleko krowie w pierwszych latach życia , gdyż skład tego mleka jest tak ułożony aby budowały sie kości i mięśnie bo to młodemu zwierzęciu jest potrzebne . Mleko człowieka ma taki skład aby przede wszystkim w pierwszych latach zycia rozwijał sie mózg. Jesli jednak juz zdecydujesz sie podawać mleko to szukaj mleka z gospodarstwa Bio od krów jersey z Kappa kazeina typu AA .
Mleko jest organizmem żywym i największa wartość ma nieprzegotowane . To co sie sprzedaje w sklepach pod nazwa "MLEKO" zwłaszcza po pasteryzacji to lepiej omijać .

Oczywiście wszelkie wyroby z mleka jak najbardziej , ale z mleka a nie z "MLEKA".

Nie chce tu uprawiac demagogii , każdy ma swój rozum i prawo z niego korzystać na swój sposób :) Jesli interesuje Cie temat Mleka to zapraszam na PW.
User avatar
ROD
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 17 Jul 2012, 13:48
Location: Coventry/Rybnik
Reputation point: 5
Neutralny
Top
4

FemalePostNapisane by malaroksi » 7 Nov 2012, 09:54 Re: Jakie mleko krowie dla roczniaka?

ROD wrote:od krów jersey z Kappa kazeina typu AA .
Ale tych pasocych się po lewej czy prawej stronie przełęczy ? :D :D :D
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 7 Nov 2012, 13:10 Re: Jakie mleko krowie dla roczniaka?

Osobiście nie jestem za tym, żeby rocznemu dziecko podawać krowie mleko. Co innego przetwory wszelkiego rodzaju. Mój synek nie tolerował mleka krowiego, nawet z modyfikowanym były problemy i był na specjalistycznym mleku na receptę. Po ukończeniu dwóch lat wszystko się unormowało i mleko krowie zaczął już pić bez problemów.
Dla dzieci najlepsze jest whole milk i tak, jak kolega u góry pisze im mniejszej obróbce poddane tym lepiej. Ja moge pić chude przerobione mleko, ale dziecku zabarwiona woda na biało nie jest potrzebna :wink:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by P880920 » 7 Nov 2012, 14:22 Re: Jakie mleko krowie dla roczniaka?

Kitka wrote:Osobiście nie jestem za tym, żeby rocznemu dziecko podawać krowie mleko. Co innego przetwory wszelkiego rodzaju. Mój synek nie tolerował mleka krowiego, nawet z modyfikowanym były problemy i był na specjalistycznym mleku na receptę. Po ukończeniu dwóch lat wszystko się unormowało i mleko krowie zaczął już pić bez problemów.
Dla dzieci najlepsze jest whole milk i tak, jak kolega u góry pisze im mniejszej obróbce poddane tym lepiej. Ja moge pić chude przerobione mleko, ale dziecku zabarwiona woda na biało nie jest potrzebna :wink:

A jak wyglada i czy jest wszędzie dostępne to "whole milk"??

P880920
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Age: 35
Joined: 11 Feb 2011, 22:31
Location: Shard End
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Anastazja » 7 Nov 2012, 16:50 Re: Jakie mleko krowie dla roczniaka?

agg wrote:a dlaczego nie :?:


Kiedys ogladalam program Wiem co jem Kasi Bosackiej,no i wlasnie byla mowa miedzy innymi o mleku typu UHT w skrocie piszac malo mleka w mleku tam jest :P

ROD wrote: Nie jest wskazane podawać dzieciom mleko krowie w pierwszych latach życia , gdyż skład tego mleka jest tak ułożony aby budowały sie kości i mięśnie bo to młodemu zwierzęciu jest potrzebne .


E tam takie gadanie,moje dzieci pily mleko od zwyklych laciatych Muciek :) i sa okazami zdrowia maja ponad 20 lat i jeszcze nigdy zadna nie miala zeba naprawianego.A kiedys to co maluchom sie podawalo? nie bylo mm,matka tez nie zawsze potrafila wykarmic i tamte pokolenia dozywaja setek.

A takie w butelkach to gdzie można kupić? :)


Ja zlozylam zamowienie przez internet i mi przywoza pod dom :) Dwa pelnoprocentowe a jedno odtluszczone.
Andzia
Image
User avatar
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posts: 820
Joined: 1 Jan 2007, 15:59
Location: Birmingham
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO