Ropiejące oczko

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

MalePostNapisane by pabloski » 1 Sep 2012, 23:44 Re: Ropiejące oczko

tutaj chyba jakas plaga ropiejacych oczek. u naszej malej oba oczy ropialy przez kilka miesiecy i problem sam zniknlal. Ale robilismy tak jak ewela119 radzi.

pabloski
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 21 Jun 2011, 14:39
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 2 Sep 2012, 00:30 Re: Ropiejące oczko

Przy noworodkach i niemowlakach najlepiej sprawdza sie zasada im mniej (chemii i medykamentow) tym lepiej. Oczywiscie jak mus to mus, ale poki zdecydowanej potrzeby nie ma najlepiej ograniczyc do minimum ilosc uzywanych kosmetykow i lekow.
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 2 Sep 2012, 10:21 Re: Ropiejące oczko

moejmu malemu ropialy kiedys oczka, przemywalismy przegotowana woda albo sola fizjologiczna.
Zrumiankiem bym nie ryzykowala bo moze uczulac, oklady z czarne herbaty sa natomiast dobre jako oklady na zmeczony oczy u doroslych.
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by karolinqa2491 » 2 Sep 2012, 11:25 Re: Ropiejące oczko

Dzieki wszystkim za rady :) na pewno skorzystam i mam nadzieje ze to pomoże :)
Image

karolinqa2491
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Joined: 3 Jun 2011, 21:45
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Ola2 » 9 Apr 2013, 14:56 Re: Ropiejące oczko

swietlik do zaparzania jak rumianek dla noworodkow dostepny w polsce bardzo dobry!

Ola2
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 12 Nov 2011, 20:23
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by monika21j » 9 Oct 2013, 09:20 Re: Ropiejące oczko

witam moja corka w lutym 2014 skonczy 3 latka. od 3 dnia swojego zycia gdy lezalysmy w szpitalu to oczko jej sie zaczelo ropic. z tym problemem meczymy sie az do dzisiaj. probowalam juz wszystiego i soli fizjologicznej, zwykla woda, i rumianku i zwykla herbate, szamponem tez probowalam ale to bardzije podczas kompieli.. malo tego lekarze dawali jej juz mase roznych masci do oka z antybiotykiem , jakies krople i nic nie pomoglo do dzis dnia. ostatnio jak bylam u ekarza z tym oczkiem corki bo jej coraz bardziej sie ropi i czerwienieje to lekarz powiedzial ze jak corka skonczy 3 latka to bedzie musiala miec zrobiony zabieg ktory przetka kanalik odpowiedzialny za ta ropke '(spioszki) bo jesli te silne maci z antybiotykami nie pomagaja to trzeba go przeczyscic.. wiec za nie dlugo moge spodziewac se juz listu z wizyta na szpitalu :( nie zycze tego nikomu ale pisze zebyscie wiedzieli co moze spowodowac takie ropienie sie oczka :(

monika21j
Raczkujący
 
 
Posts: 63
Age: 32
Joined: 10 Feb 2012, 19:47
Location: Birmingham
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by violino » 1 Jan 2014, 01:54 Re: Ropiejące oczko

moje 2 coreczki mialy ten sam probem,obydwie rodzilam w Polsce,pierwsza po skonczeniue 1 miesiaca i stosowaniu antybiotykow/bezskutecznie/ miala przekluwane kanaliki i problem znikl,dzisiaj ma 9 lat i zadnych problemow;natomiast druga corka ma dzisiaj 5 lat i co jakis czas/szczegolnie przy katarze ma zaropiale oczka,czasmi nie moze ich otworzyc po nocy,ale nie miala przekluwanych kanalikow,zaluje ze nie nalegalam

violino
Początkujący
 
 
Posts: 21
Joined: 27 Sep 2011, 14:23
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

Previous

Return to RODZINA I DZIECKO