Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

MalePostNapisane by Adomas » 12 Apr 2013, 16:42 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

Hej,

Nietypowe imie dla dziewczynki - Gabia, a dla cholpczyka - Desmond albo Ezio :)

Pozdrawiam

Adomas
Początkujący
 
 
Posts: 18
Age: 40
Joined: 11 Apr 2013, 20:40
Location: Edgbaston
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Gaba76 » 12 Apr 2013, 17:05 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

Adomas, Gabia?? to pelne imie? polskie? czy jakas inna forma od Gabriela? :) tak tylko z ciekawosci pytam ;)
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
User avatar
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posts: 339
Age: 47
Joined: 1 Sep 2011, 21:33
Location: Tipton
Reputation point: 49
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Adomas » 12 Apr 2013, 18:06 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

Gabia to imie litewskie - temat jest nietypowe imiona wiec napisalem:)

Adomas
Początkujący
 
 
Posts: 18
Age: 40
Joined: 11 Apr 2013, 20:40
Location: Edgbaston
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Moja corcia ma na imie Maja , ale jak sie urodzila to pozniej sie nasluchalo ze tu maja tam maja no i tak jakos sie glupio czulam ale sie przyzwyczailam juz ale najbardziej mi sie smiac chcialo jak uslyszalam w takim jednym polskim miejscu w birmingham ze babka nazwala swoja corke Maya to mnie rozwalilo na lopatki jak mozna dac np. Maya Nowak ..

A ja juz mam imie dla drugiego jak bedzie chlopiec to bedzie Gustaw (Gucio)
Narazie nie jestem w ciazy ale moze kiedys...

No wiecie zeby miec parke maji i gucia:D

majunia2121
Początkujący
 
 
Posts: 11
Joined: 31 Jan 2012, 13:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

ja wsrod znajomych mam 2 maye i nie widze w tym nic strasznego:) ja zeby uniknac sytuacji ze dam dziecku popularne imie przegladalam statystyki imion w pl i uk

danonek
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Joined: 12 Nov 2011, 22:13
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 25 Apr 2013, 08:32 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

majunia2121 wrote:ale najbardziej mi sie smiac chcialo jak uslyszalam w takim jednym polskim miejscu w birmingham ze babka nazwala swoja corke Maya to mnie rozwalilo na lopatki jak mozna dac np. Maya Nowak ..

...to wspolczuje strasznego przezycia :roll:
dla mnie to oczywiste I logiczne, ze jesli ktos tu osiedlil sie na stale to nadaje dzieciom imiona majace angielska pisownie. strasznie przykre moze byc dla dziecka, jakby wolali na nia madza I gdyby cale zycie musiala poprawiac pisownie swojego imienia...
niektore z dzieci kolezanek maja na imie Hannah, David, Olivia, Oliver... jakos mnie to nie grzeje, ani nie ziebi :wink:

ps. napisala to osoba, ktora do konca zycia bedzie literowac swoje imie I nazwisko :lol: :roll:
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

Wiesz co ja tez chce tu zostac cale zycie ale moja mala ma na imie Maja i wszyscy mowia Maja a nie madza :):):):)

majunia2121
Początkujący
 
 
Posts: 11
Joined: 31 Jan 2012, 13:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by mam37 » 25 Apr 2013, 10:30 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

ajpiekiejsze imiona to polskie imiona i wcale ze wzgedu na to ze tu mieszkam nie zmieniałabym im pisowni jestesmy polakami i nie musimy dostosowywac imion pod pisownie angieslka niech sie ucza
ja mam córki Monika i Magdalena i nikt nie ziekształca im imion
a jeśli ma ktoś ochote dać na imie maya olivia czy ben czy jak komu wygodnie niech daje ot tyle chciałam powiedzieć

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

Mnie tez najbardziej podobają się polskie imiona,dla dziewczynki mamy Zofia(już dawno wybrane i to zgodnie),dla chłopczyka kilka...Mateusz,Adam,Wojciech.
Nie powiem bo imiona innych narodowości tez maja swój urok i mogą sie podobać,ale ja wole polskie.Moja siostra ma córkę Savanah,cudne brzmiące imię i pasuje do niuńki,do nazwiska również:)
Miałam w podstawówce kolezanke o imieniu Majka,pamietam jak zazdroszczyłam jej imienia,a najbardziej podobało mi sie jak wolali na nią Majuś:)
Dzisiaj jestem duża i juz nie zazdroszcze,nawet polubiłam swoje imię Elżbieta,a kiedyś myslalam ze Rodzice to chyba za karę mi takie dali :D
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posts: 255
Age: 47
Joined: 13 May 2011, 16:05
Reputation point: 31
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Gaba76 » 25 Apr 2013, 17:47 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

agg wrote:ps. napisala to osoba, ktora do konca zycia bedzie literowac swoje imie I nazwisko :lol: :roll:

ja tez zawsze musze literowac moje imie.. a bardziej poprawiac ze sie je pisze przez jedno "l" ;)
co ja sie kiedys napoprawialam szefa.. dostalam jakies papiery gdzie Gabriela bylo napisane przez podwojne "l" zwrocilam mu na to uwage to poprawil na pojedyncze ale na koncu zamiast "a" wstawil "e" :roll: znowu poszedl poprawic ale tak sie zakrecil ze imie wpisal poprawnie ale znowu w nazwisku pokrecil jakas literke.. jak mi ostatni raz oddawal to pismo to prawie widzialam strach w jego oczach czy przypadkiem znowu czegos nie pokrecil :D
a najlepszy byl kiedys jeden mlody chlopaczek w pracy.. napisal moje imie przez podwojne "b", podwojne "l" i "e" na koncu ale jemu to sie nie dziwie bo myslal ze stolica Polski jest Amsterdam :D
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
User avatar
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posts: 339
Age: 47
Joined: 1 Sep 2011, 21:33
Location: Tipton
Reputation point: 49
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 25 Apr 2013, 18:25 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

Gaba76, przerabane z tym literowaniem co? :roll:
ja do tego mam paskudne nazwisko (w sensie pisowni I wymowy) :evil:
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 25 Apr 2013, 21:51 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

Ja mam na drugie Helena po mojej prababci :D

Moi synkowie mają imiona, które funkcjonują w różnych językach, ale pisownie pozostawiliśmy polską. Starszy nie ma problemu w szkole wszyscy wiedzą, jak przeczytać jego imię. Młodszy też nie będzie miał problemu. Nazwisko mamy proste dla anglików, bo nie zawiera typowo polskich liter :wink:

Ciekawe dlaczego ludzie z Indii czy Pakistanu nie nadają dzieciom angielskich imion :?:
Każdy ma prawo nazwać swoje dziecko, jak mu się podoba. Najwyżej po latach dziecko nam powie co o naszym wyborze sądzi :wink:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO

cron