Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.
krisbrummhmmm jestem z walsall :lol:
moja corcia nazywa sie julka,raczej nie ma problemu z literowaniem,jeszcze jak bylam dzieckiem mi sie to imie podobalo i jak sie urodzila jakies 4 lata temu to dla mnie bylo oczywiste ze bedzie Julka,zwana Torpedka :lol: pozniej byl ''wysyp''kubusiow julek i amelek...
teraz mi sie podoba Helenka,tu Helen..dla chłopca Franek,z tym ze zyjac tutaj bylo by trudno gdyby nazywal sie Franciszek i do tego nazwisko jak na angielskie realia mam trudne....
podoba mi sie tez imie Antek tu Anthony.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
User avatar
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posts: 456
Age: 40
Joined: 16 Jan 2011, 09:50
Location: Walsall/Bydgoszcz
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

hmmm dzieci moich znajomych anglikow maja dosc niespotykane imiona tak mi sie wydaje; Isla, Mia,Hope, Ellie, Sue, Alexandria,... z Polskich malo popularnych hmm jest mnowstwo : Nela, Isla, Mirabella, Zyta, Zara, Regina,Ramona, Masza,Marisa,Marcjanna,letycja, Jonata, Donata,Cyntia,Annika .a czkolwiek ja niedalabym dziecku imienia typowo angielskiego..
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

Noemi mi się bardzo podoba jest jakieś zmysłowe dla mnie i to znalazłem

Noemi – imię żeńskie pochodzenia hebrajskiego. Imię to pochodzi od hebrajskiego słowa No’ omiy, które oznacza „moja słodycz”, „moja rozkosz”. W Biblii, w starotestamentowej Księdze Rut, Noemi była żoną Elimeleka z Betlejem i matką dwóch jego synów. W czasie wielkiego głodu Noemi opuszcza rodzinne miasto i traci męża i synów. Później wraca, opiekuje się dzieckiem Rut.
Kobiety o tym imieniu cechują się dużą wrażliwością i delikatnością. Są z natury bardzo opiekuńcze i troskliwe i starają się zawsze i w każdych okolicznościach pomagać ludziom, zmniejszać ich troski i rozwiązywać ich problemy. Ta szczególna cecha charakteru przejawia się nie tylko w ich życiu rodzinnym i towarzyskim, ale i zawodowym. Noemi wybiera zawód i pracę o dużej odpowiedzialności, gdyż tylko taka praca da jej satysfakcję i poczucie spełnienia. Kobiety o tym imieniu cechują się dużą ambicją i chęcią uczestniczenia w wielkich sprawach. Chciałyby zmieniać świat, pomagać innym ludziom, wpływać na losy innych. Jeśli życie zawodowe nie umożliwia im realizacji tych pragnień, czują, że marnują życie i nie realizują swoich możliwości.
Noemi bardzo potrzebuje ciepłego i bezpiecznego ogniska domowego. Rodzina jest dla niej bardzo ważna – stanowi dla niej punkt oparcia. Jest troskliwą, cierpliwą matką, która pragnie zapewnić swoim dzieciom ciepły, pełen miłości i akceptacji dom. W miłości również przejawia wobec swego partnera silne instynkty opiekuńcze. Kobiety o imieniu Noemi bywają zaborcze, chciałyby wypełnić sobą cały świat swojego partnera. Nie lubią samotności, często bywają niespokojne i niepotrzebnie zamartwiają się na zapas.

Ale wybór należy do was :) Nie wiem czy nie na wyrost ale GRATULUJĘ !

samotny
Rozeznany
 
 
Posts: 242
Joined: 21 Sep 2008, 17:17
Reputation point: 29
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by karen » 10 Aug 2012, 14:12 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

Moze byc tez Marika albo Faye. Mnie sie podobaja :-)

karen
Rozeznany
 
 
Posts: 111
Joined: 10 Nov 2008, 17:46
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

Kitka wrote:krisbrumm Trafne spostrzeżenie, właśnie na takie imiona nadawane w PL jestem "uczulona" Zresztą zauważyłam podobna zależność w stosunku do starych imion: Atoś, Franek, Zosia, Marysia itp. które nadawane są przez "postępową" część społeczeństwa
oj tak co prawda toprawda:)


Kitka wrote:Też jakoś nie ciągnęło mnie nigdy do nie polskich imion. Nie podoba mi się
połącznie polskiego nazwiska z zagranicznym imieniem. Pewnie to też od imienia zależy...Są gusta i guściki
a pozniej wychodzi roger nowak, kevin baczynski, Ivy Kowalska,Jessica Poppy Miauczynska :DDDD

Jesli juz to jakies angielskie zpolskim odpowiednikiem : Sarah, Emilia, Eliza, Martha, Isobel, Anna,Julia,Sofia,Alice,... czasem to co prostsze jest ladniejsze iz fajniejsze niz jakies udziwnienia.. mi osobisiscie dla dziewczynki podoba sie Aleksandra,Helena,Lena,Anastazja,Alicja,Gaja,Oliwia, Nela,Liwia,Bianka, Dalia...wkolejnosci od naj ..;)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by falkan » 10 Aug 2012, 15:23 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

Hi
mało popularne w Pl jest Eleonora.

falkan
Początkujący
 
 
Posts: 42
Age: 51
Joined: 18 May 2010, 12:33
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 10 Aug 2012, 15:57 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

bogini
bogini8 wrote:a pozniej wychodzi roger nowak, kevin baczynski, Ivy Kowalska,Jessica Poppy Miauczynska DDD

Jesli juz to jakies angielskie zpolskim odpowiednikiem : Sarah, Emilia, Eliza, Martha, Isobel, Anna,Julia,Sofia,Alice,... czasem to co prostsze jest ladniejsze iz fajniejsze niz jakies udziwnienia
Jestem podobnego zdania :grin:

Lena ładne, ale za "lekkie" jakieś i nie pasuje mi do naszych imion. Po za tym mój mąż się nie zgodzi. On nie lubi rosyjsko brzmiących imion :?

karen O Marice też myślałam, ale mi przeszło :grin:

Steinik bogini Serio Helena Wam się podoba. Jednak nie mam takiego najgorszego tego drugiego imiena hehe :wink:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

Kitka mi sie serio podoba,mała Helenka,fajnie...moja siostra miala kiedys ''pseudonim''hela w przypałach'' :wink: i wiekszosc na nia hela woLa
swoja droga,Jula i Hela niezly duet....
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
User avatar
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posts: 456
Age: 40
Joined: 16 Jan 2011, 09:50
Location: Walsall/Bydgoszcz
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

mnie od zawsze podobaly sie imiona Oliwia,Gabriela,Kornelia

a z meskich Norbert(to przez takiego jednego trutnia) :D :D
User avatar
hanoka77
Stały Bywalec
 
 
Posts: 314
Age: 46
Joined: 5 Feb 2009, 15:23
Location: Solihull
Reputation point: 20
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 10 Aug 2012, 17:29 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

Kitka wrote:Sabrina tylko z cyckami mi się kojarzy

faktycznie, zapomnialam o hiciorze Sabriny! :lol:

Mysle, ze wieksza czesc polakow jeszcze nie przywykla i dlugo nie przywyknie do laczenia nie polsko brzmiacych imion z polskimi nazwiskami...
wiecie, ze dla ludzi innych narodowosci nie ma to wiekszego znaczenia? ;)
codziennie spotykam ludzi o przeroznych imionach i nazwiskach byc moze dlatego juz przywyklam i najzwyczajniej w swiecie nie zwracam na to uwagi i mi to nie wadzi :wink:
sama nie nazwalabym corki Jessica czy jakas inna Rihanna :D ale rowniez nie zdecydowalabym sie na Antonine, Amadeusza, Krystyne itp, bo dla mnie to tez pewien sposob zwrocenia na siebie/dziecko uwagi.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 10 Aug 2012, 18:12 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

agg
agg wrote:ale rowniez nie zdecydowalabym sie na Antonine, Amadeusza, Krystyne itp, bo dla mnie to tez pewien sposob zwrocenia na siebie/dziecko uwagi.
Dlatego własnie gwiazdy w PL tak nazywają swoje dzieci. "Arystokracje" chcą budować :wink:
Oczywiście są wyjątki, bo mam znajomych z Antosiami i Frankami, ale nadawanie starych imion zaczeli jakiś czas temu znani ludzie. Takie moje spotrzeżenie...

hanoka Gabriela to moja babcia i to imię zarezerwowała moja siostra cioteczna dla swoje przyszłej córki :grin:
Z męskim imieniem też mam problem i inne zdanie niż mąż :?

Steinik Faktycznie Julia i Helenka gra ze sobą. Mój maż też tak dla śmiechu swoją siostrę nazywał "Hela z bagien", nie wiem dlaczego :)
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

agg wrote:Mysle, ze wieksza czesc polakow jeszcze nie przywykla i dlugo nie przywyknie do laczenia nie polsko brzmiacych imion z polskimi nazwiskami...


nie przywykna bo to jest smieszne. a zwracanie na dziecko uwagi imionami angielskimi to chyba bardziej karanie go od malego. Jessica Nowak to nie brzmi smiesnie? w sumie nie brzmi smiessznie tylko tragicznie
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
User avatar
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posts: 306
Age: 34
Joined: 21 Nov 2011, 10:38
Location: Walsall
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 10 Aug 2012, 18:22 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

jo14189 a ja myślę, że przywyknął jednak. Jakby tak w przyszłość spojrzeć... Przecież nasze dzieci, synowie tu założą rodziny nie zawsze druga ich połówka będzie Polką :wink: Żona mojego syna np. Angielka lub inna nie będzie chciała pewnie polskiego imienia dla swojego dziecka :wink: Prędzej czy później takie połączenia będą co raz częstsze.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
3

A moze mirella albo roksana(tutaj roxy ) co ty na to.?. Albo livette.?.

majunia2121
Początkujący
 
 
Posts: 11
Joined: 31 Jan 2012, 13:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Kitka, jak bede miala corke dostanie na drugie imie Helenka po moejejbabci ukochanej !:))
agg wrote:ale rowniez nie zdecydowalabym sie na Antonine, Amadeusza, Krystyne itp, bo dla mnie to tez pewien sposob zwrocenia na siebie/dziecko uwagi.
czy ja wiem... sporo osob ktore daja dzieciom bardziej starodawne imiona, nadaje je na przyklad po rodzicach, czy dziadkach, mysle ze ten zwyczaj wraca, tak samo w Uk duza czesc ludzi ma po 2 imiona z czego jedno po jakim czlonku rodziny.Znam pare dzieci o imionach Antos, franciszek, zosia itp i jakos pasuje to do tych dzieci i do sposobu bycia rodzicow. Nic do tego nie mam.
Wazne jest tylko, zeby imie nie bylo krzywdzace czy osmieszajace ..Kajetan Gwalcibor,Kunegunda, Adolfina, Blandyna, Broniwoj, Zbylut, Wszebad,Rozyna, Rudolfina......:D:D:D:D

Dodano: -- 10 sie 2012, o 20:53 --

jo14189 wrote:a zwracanie na dziecko uwagi imionami angielskimi to chyba bardziej karanie go od malego. Jessica Nowak to nie brzmi smiesnie? w sumie nie brzmi smiessznie tylko tragicznie
o juz bez przesady, a jesli pary samieszane? to co wtedy , trzeba na to tez patrzec i isc na jakis kompromis. Jesli ktos decyduje sie tu zostac na stale i ma np angielskiego partnera to czemu nie nazwac dziecka David, Alexandra,Jessica skoro iw polsce i w UK e imiona sa uzywane ...wystarczy kompromis i rozsadek;)

Czasem i w PL ludzie dostaja smieszne imiona ktore w zestawieniu z polskimi nazwiskami brzmia przedziwnie.....Barnaba Lew Atylla, Zenobia Brzeczyszczykiewicz, Roza Marchewka....tych przykladow jest tysiace;) wiec z dwojga zlego Jessica Kowalska brzmi swietnie ;))
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
1

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO