Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.
hehe amelki , viktorie i juli to teraz żądzą:D

danonek
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Joined: 12 Nov 2011, 22:13
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

ja mam na drugie Eleonora...oryginalnie ale od wczesnej młodości chciałam zabić za to rodziców;)
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

Oktawia,Estera,Sylwia
te imiona posiadamy z siostrami,zawsze bylysmy jedyne w szkole...to ostatnie najladniejsze :D :D
User avatar
sylwia88
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 7 Aug 2012, 15:05
Location: Wolverhampton
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Może Bianka ? Blanka ?
User avatar
Restrepo
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Age: 33
Joined: 23 May 2012, 10:44
Location: K-K/Bham/Acocks
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 10 Aug 2012, 09:13 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

Ivoneczka Ja mam na drugie Helena, po prababci :D Teraz mi nie przeszkadza, ale jako dziecko się nie przyznawałam :roll:

danonek Zamierzasz wracać do PL, że zależy Ci też na niepowtarzalności imienia równiez w PL? Ja bym chciała imie dobrać do naszych. Mamy wszyscy (ja, maż i synek) dość twarde, mocne imniona i takie też bym chciała dla drugiej pociechy. Zobaczymy co z tego wyjdzie :wink:
Jeszcze Iga mi się zawsze podobało, ale nie wiem, jak to w UK by się przyjęło hmm :?
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

A mnie bawi dawanie angielskich imion polskim dziecia jest tyle pieknych imion: diana, daria, wiktoria, malwina , martyna, patrycja, weronika, natalia. widze ze obija ludzia na obczyznie, to wcale nie brzmi fajnie np. EMMA Kowalska. mialam menagera Peter Murawski i sam stwierdzil ze rodzice chyba go tym ukarali bo fakt tate mial polaka a mame angielke ale mogli mu chociaz nazwisko mamy dac jak chcieli angielskie imie mu dac.
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
User avatar
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posts: 306
Age: 34
Joined: 21 Nov 2011, 10:38
Location: Walsall
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

Kitka niby nie zamierzam wracac do PL ale chciala bym jednak jakies imie raczej nie mało powtarzalne... zaczeło mi sie podobac Laila albo luna no i oczywiscie ta lilka ;)

danonek
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Joined: 12 Nov 2011, 22:13
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

ada, agata, alicja, kamila, dorota, marta, maja, nikola, zuzanna, sabina
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
User avatar
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posts: 306
Age: 34
Joined: 21 Nov 2011, 10:38
Location: Walsall
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

jo14189 no właśnie mi chodzi o to żeby imie najlepiej wystepowało i w pl i w uk ale raczej rzadko ...

danonek
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Joined: 12 Nov 2011, 22:13
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

Ewelina w UK Evelyn :D Badz po prostu Ewelina, tez nie maja zwiekszych problemow :P Ja swoje corki nazwalam Gosia i Hania. Dla synka umarzylam sobie imie Marcel, no ale jeszcze los nie obdarzyl mnie synkiem, moze przy nastepnym podejsciu :D A i jeszcze Joanna. Niby takie popularne ale nie spotkalam zadnej malej dziewczynki ktora by nosila ktores z wymienionych przeze mnie imion
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

Daj Genowefa (ang. Genevieve) - bedzie bardzo oryginalnie.
Jak corka dorosnie i bedzie chciala byc jeszcze bardziej oryginalna niz matka to zmieni plec na faceta a imie na Gienek :P :P
''Prawda leży po stronie najbardziej wypasionej'' :D

madbrain
Raczkujący
 
 
Posts: 96
Age: 42
Joined: 13 May 2011, 08:45
Location: Bartley Green
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 10 Aug 2012, 12:30 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

jo14189 wrote:widze ze obija ludzia na obczyznie, to wcale nie brzmi fajnie np. EMMA Kowalska.

odbija? a co jest zlego w tym, ze ktos chce dac uniwersalne imie dziecku? pozatym skad wiesz jak ktos ma na nazwisko? sama swojej corki nie nazwalabym Nicole... ale to kazdego indywizualny wybor. sama wolalabym nazywac sie np. Monika i nikt by sobie jezyka na moim imieniu nie lamal i nie musialabym za KAZDYM razem (od 7 lat!) go literowac.

EMMA wystepuje w polskim kalendarzu i obchodzi imieniny 31.01 i 29.06, zajmuje 477 pozycje na liscie najczesciej wybieranych imion wiec jest malo popularne, a o to autorce chodzilo. Pisownia pozostaje niezmieniona, co zapewne tez ma znaczenie.
Nikol (Nicole) Chrusciewicz... nie brzmi smiesznie? :lol:
Last edited by agg on 10 Aug 2012, 12:37, edited 2 times in total.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

My mielismy nadac naszej córeczce imie Sky, ale ostatecznie stwierdzilismy, ze tak wymyslne imie bedzie brzmiec infantylnie.Co zauwazylismy, to niektóre imiona sá charakterystyczne dla dzieci z ubogich i patologicznych rodzin Sláska- czyli tzw. haharów, gdzie dajá najczesciej imiona typu Sandra albo Jessika, i ostatecznie wybralismy imie które ma odpowiednik i w UK i w Polsce, a mianowicie Julia.
To z tymi wymyslnymi imionami w rodzinach niezamoznych i czesto patologicznych ma tez odnosnik w UK, gdzie spotykalem sie z mamuskami z Walsall albo Wolver, pochodzácymi z rodzin gdzie grzyb wlazi na sciany domu (typu terraces), nie potrafiá pisac inaczej niz fonetycznie ("...Faaaackinell, she ill b lukin afta ya!") ale za to musi miec NAJ Iphone'a i kolczyki jak kola hula-hop, i takie to "mamuski" w wieku okolo 17-stu lat nadawaly córkom imiona : Chardonnay-Mercedes, Tyler-Morgan albo Victoria-Storm (Vide: dwuczlonowosc imion!).Dlaczego malo kto nadaje imion normalnych! kurcze.Jan, Zosia albo Adam.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
User avatar
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 45
Joined: 27 Sep 2010, 22:34
Location: Birmingham
Reputation point: 75
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 10 Aug 2012, 12:39 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

Kitka, a moze Sabrina? Rymowaloby sie z Twoim, jest na S ;) uniwersalne i twardo brzmiace oraz pasowaloby do nazwiska :)

Dodano: -- 10 sie 2012, o 12:43 --

krisbrumm wrote:Dlaczego malo kto nadaje imion normalnych! kurcze.Jan, Zosia albo Adam.
mysle, ze jednak wiekszosc dzieci polskich ma "normalne" imiona, a bynajmniej te, ktore znam...
czlowiek skupia sie na tym co jest "dziwne", a nie pospolite. moze dlatego wydaje Ci sie, ze wiekszosc ma dziwaczne imiona, bo nie zauwazasz tych zwyczajnych Kasiek, Gosiek, itp. ;)
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 10 Aug 2012, 12:52 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

jo14189 Też jakoś nie ciągnęło mnie nigdy do nie polskich imion. Nie podoba mi się
połącznie polskiego nazwiska z zagranicznym imieniem. Pewnie to też od imienia zależy...Są gusta i guściki :wink:
Ada (Adriana) to imię na które przekonuje mojego męża (jeśli będzie córeczka) :wink: Może jeszcze coś innego się wykluje, ale jak na razie to jest na pierwszym miejscu.

danonek Tylko nie Luna :D Kojarzy mi się z wózkiem od Mamas&Papas :P

ewela Mam teściowa Hanię i szwagierkę Gosię :D Hania bardzo mi sie podoba :grin: Joanna była bardzo popularna w moim roczniu :wink:

agg O matko i córko! Sabrina tylko z cyckami mi się kojarzy :D Nie ma mowy :!: Adriana na razie najbardziej mi odpowiada.

krisbrumm Trafne spostrzeżenie, właśnie na takie imiona nadawane w PL jestem "uczulona" :wink: Zresztą zauważyłam podobna zależność w stosunku do starych imion: Atoś, Franek, Zosia, Marysia itp. które nadawane są przez "postępową" część społeczeństwa :wink:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
1

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO