Play group Smethwick

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

FemalePostNapisane by kamila_pawlaczyk » 18 Jun 2012, 20:48 Play group Smethwick

Witam wszystkie rodzinki. Mam nadzieję, że nie powtarzam tematu, nie znalazłam nic na ten temat...otóż chodzi mi o informacje czy w Smethwick i okolicach znajdę cos w stylu Play Group? Synek ma 2 i pół roczku i bardzo chętnie wybrałabym sie z nim w takie miejsce. Jestem w UK dopiero 4 miesiące i nie mam jeszcze rozeznania co, gdzie i jak. Szukam konkretnie jakiegoś miejsca "w budynku" do zabawy w czasie deszczowych dni i oczywiście za przystępną cenę bądź może są też jakieś darmowe?? Oczywiście chętnie poznam również mamy, które mają ochotę wspólnie wybrac się w takie miejsce lub na spacer z dzieciaczkami :-) Pozdrawiam :-)
User avatar
kamila_pawlaczyk
Początkujący
 
 
Posts: 14
Age: 41
Joined: 4 Mar 2012, 14:13
Location: Acocks Green
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by martitaurus » 20 Jun 2012, 23:08 Re: Play group Smethwick

hej witam!

Podobnie jak Ty: mieszkam na Smethwicku(dopiero 3 m-ce) i mam dwoje malych dzieci.
Troszke sie orientuje w tym temacie, moze bede Ci w stanie pomoc :). Nie piszesz w jakiej czesci smethwicka mieszkasz ale mimo topodziele sie tym co wiem , Otoz w Thimbermill Librery (tj biblioteka na Thimbermill Road w kazdy worek i srode o 10.15 organizuje spotkania wlasnie dla dzieci, biblioteka na ten czas jest zamykana, w srode to takie muzyczna zabawy, nawet polskie piosenki spiewaja jak Stary niedzwiedz, Polecam!Najlepiej odwiedzic sure strat centre, jedno jest na cape hill(nie pamietam dokladnie nazwy ulicy , ale to centrum nazywa sie Victoria centre), lub na thompson Road, oni organizuja takie playgroup i tez maja informacjeo innych miejscach gdzie takie zabawy sie odbywaja, Najczesciej takie playgroup organizowane sa w bibliotekach, przy kosciolach, czesto ogloszenia mozna znalezc rowniez w przychodni. Mozesz nawet zadzwonic do family iinformation services i poprosic o znalezienie playgroup w twojej okolicy.
Mam nadzieje ze co nieco pomoglam, ;)
User avatar
martitaurus
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 27 Oct 2009, 22:06
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kamila_pawlaczyk » 21 Jun 2012, 15:05 Re: Play group Smethwick

Cześc martitaurus :-) Dzięki za odpowiedz tym bardziej na pewno przydatną. Mieszkam w sumie między Smethwick Hall Park A Victoria Park, tu mam 10 min spacerkiem. Thimblemill Library znalazłam na mapie wiec jakos tam na pewno dotre, pytanie tylko czy są jakies wymogi które musze spełnic zeby się tam z dzieckiem dostac? Victoria centre to akurat blisko parku w którym często bywam,a na thompson Road masz na myśli budynek zaraz przy szkole? Jeszcze w żadnym takim miejscu nie byłam nie nie mam pojęcia jak to wszystko wygląda, orientujesz sie czy wejścia są płatne i czy tylko mogą wejść mieszkańcy danej dzielnicy czy wszyscy? Co do dzwonienia do family information services mój angielski nie jest jeszcze na tyle dobry by móc sobie swobodnie gadac przez telefon :-(

Pozdrawiam
User avatar
kamila_pawlaczyk
Początkujący
 
 
Posts: 14
Age: 41
Joined: 4 Mar 2012, 14:13
Location: Acocks Green
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by martitaurus » 24 Jun 2012, 11:49 Re: Play group Smethwick

Hej Kama!

no tak na poczatku ma sie te setki pytan, o ktorych sie nawet nie pamieta lub zapomina jesli sie juz tu jest chwile...Pytaj, pytaj to nic zlego, ja sie postaram odpowiedziec. Zazwyczaj w Sure start Centre takie zabawy sa zadarmo, nie ma zadnych wymagan co do wziecia udzialu , no moze jedno trzeba miec male dziecko, tak samo w bibliotece, nawe nie trzeba byc czlonkiem biblioteki. Warto sie zapisac do bilbioteki . Zadarmo mozesz otworzyc konto dla siebie i dziecka. Maja polskie ksiazki i mozna kozrystac ze wszystkich bibliotek w sandwell.
Na takich zabawach organizowanych przy kosciele czesto chca funta lub dwa.
I tak Sure start centre czy na Victorii czy na Thompson Rd to to samo, tzn. pelnia taka sama funkcje maja pomagac, informowac rodzicow, moga jedynie miec w roznych godzinach , dniach miec te playgroup,ale tak mialam na mysli budynek kolo szkoly, ja mieszkam calkiem niedaleko wlasnie od tego centrum.
Moze umowimy sie w ten wtorek na 10 w bibliotece na thimbermill, co Ty na to?
ja postaram sie wybrac, bede z moim synkiem 1,5 rocznym... na pewno sie odnajdzienmy zreszta w tym smethwick hall park jestem niemalze codziennie, czasem nawet dwa razy dziennie...
i prosze jeszcze sie nie spotkalysmy :?
to do uslyszenia lub zobaczenia...
m

Dodano: -- 24 cze 2012, o 11:49 --

Hej Kama!

no tak na poczatku ma sie te setki pytan, o ktorych sie nawet nie pamieta lub zapomina jesli sie juz tu jest chwile...Pytaj, pytaj to nic zlego, ja sie postaram odpowiedziec. Zazwyczaj w Sure start Centre takie zabawy sa zadarmo, nie ma zadnych wymagan co do wziecia udzialu , no moze jedno trzeba miec male dziecko, tak samo w bibliotece, nawe nie trzeba byc czlonkiem biblioteki. Warto sie zapisac do bilbioteki . Zadarmo mozesz otworzyc konto dla siebie i dziecka. Maja polskie ksiazki i mozna kozrystac ze wszystkich bibliotek w sandwell.
Na takich zabawach organizowanych przy kosciele czesto chca funta lub dwa.
I tak Sure start centre czy na Victorii czy na Thompson Rd to to samo, tzn. pelnia taka sama funkcje maja pomagac, informowac rodzicow, moga jedynie miec w roznych godzinach , dniach miec te playgroup,ale tak mialam na mysli budynek kolo szkoly, ja mieszkam calkiem niedaleko wlasnie od tego centrum.
Moze umowimy sie w ten wtorek na 10 w bibliotece na thimbermill, co Ty na to?
ja postaram sie wybrac, bede z moim synkiem 1,5 rocznym... na pewno sie odnajdzienmy zreszta w tym smethwick hall park jestem niemalze codziennie, czasem nawet dwa razy dziennie...
i prosze jeszcze sie nie spotkalysmy :?
to do uslyszenia lub zobaczenia...
m

Dodano: -- 24 cze 2012, o 11:49 --

Hej Kama!

no tak na poczatku ma sie te setki pytan, o ktorych sie nawet nie pamieta lub zapomina jesli sie juz tu jest chwile...Pytaj, pytaj to nic zlego, ja sie postaram odpowiedziec. Zazwyczaj w Sure start Centre takie zabawy sa zadarmo, nie ma zadnych wymagan co do wziecia udzialu , no moze jedno trzeba miec male dziecko, tak samo w bibliotece, nawe nie trzeba byc czlonkiem biblioteki. Warto sie zapisac do bilbioteki . Zadarmo mozesz otworzyc konto dla siebie i dziecka. Maja polskie ksiazki i mozna kozrystac ze wszystkich bibliotek w sandwell.
Na takich zabawach organizowanych przy kosciele czesto chca funta lub dwa.
I tak Sure start centre czy na Victorii czy na Thompson Rd to to samo, tzn. pelnia taka sama funkcje maja pomagac, informowac rodzicow, moga jedynie miec w roznych godzinach , dniach miec te playgroup,ale tak mialam na mysli budynek kolo szkoly, ja mieszkam calkiem niedaleko wlasnie od tego centrum.
Moze umowimy sie w ten wtorek na 10 w bibliotece na thimbermill, co Ty na to?
ja postaram sie wybrac, bede z moim synkiem 1,5 rocznym... na pewno sie odnajdzienmy zreszta w tym smethwick hall park jestem niemalze codziennie, czasem nawet dwa razy dziennie...
i prosze jeszcze sie nie spotkalysmy :?
to do uslyszenia lub zobaczenia...
m

Dodano: -- 24 cze 2012, o 11:49 --

Hej Kama!

no tak na poczatku ma sie te setki pytan, o ktorych sie nawet nie pamieta lub zapomina jesli sie juz tu jest chwile...Pytaj, pytaj to nic zlego, ja sie postaram odpowiedziec. Zazwyczaj w Sure start Centre takie zabawy sa zadarmo, nie ma zadnych wymagan co do wziecia udzialu , no moze jedno trzeba miec male dziecko, tak samo w bibliotece, nawe nie trzeba byc czlonkiem biblioteki. Warto sie zapisac do bilbioteki . Zadarmo mozesz otworzyc konto dla siebie i dziecka. Maja polskie ksiazki i mozna kozrystac ze wszystkich bibliotek w sandwell.
Na takich zabawach organizowanych przy kosciele czesto chca funta lub dwa.
I tak Sure start centre czy na Victorii czy na Thompson Rd to to samo, tzn. pelnia taka sama funkcje maja pomagac, informowac rodzicow, moga jedynie miec w roznych godzinach , dniach miec te playgroup,ale tak mialam na mysli budynek kolo szkoly, ja mieszkam calkiem niedaleko wlasnie od tego centrum.
Moze umowimy sie w ten wtorek na 10 w bibliotece na thimbermill, co Ty na to?
ja postaram sie wybrac, bede z moim synkiem 1,5 rocznym... na pewno sie odnajdzienmy zreszta w tym smethwick hall park jestem niemalze codziennie, czasem nawet dwa razy dziennie...
i prosze jeszcze sie nie spotkalysmy :?
to do uslyszenia lub zobaczenia...
m

Dodano: -- 24 cze 2012, o 11:50 --

prosze jak sie ucieszylam az 4 razy ta sama wiadomosc podalam hehehehe
User avatar
martitaurus
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 27 Oct 2009, 22:06
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kamila_pawlaczyk » 24 Jun 2012, 12:13 Re: Play group Smethwick

Hej :-)

No faktycznie rozpedziłaś się tymi postami :-) Wiesz nie spotkałysmy sie pewnie jeszcze dlatego, że w Smethwick Hall Park byłam wczoraj dopiero pierwszy raz, zazwyczaj chodziłam do Victoria Park. Na Smethwicku mieszkam dopiero miesiąc wiec poznaje okolicę ;-) Co do wtorku w bibliotece to kusząca propozycja, pewnie z niej skorzystam. Jesteś może na Fb? Tam troche łatwiej z konwersacja, albo podaj prosze jakies inne namiary na siebie :-)
User avatar
kamila_pawlaczyk
Początkujący
 
 
Posts: 14
Age: 41
Joined: 4 Mar 2012, 14:13
Location: Acocks Green
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by martitaurus » 24 Jun 2012, 22:18 Re: Play group Smethwick

hej
mnie najlepiej zlapac na telefon, ale nie bede sie tak reklamowac, tylko podam Ci moj email martitaurus@yahoo.com, napisz to sie zdzwonimy ok?

m
User avatar
martitaurus
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 27 Oct 2009, 22:06
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Katrinka » 27 Jun 2012, 09:01 Re: Play group Smethwick

czesc dziewczyny.
Znalazłam Wasz post na forum. W Smethwick mieszkam od lutego i z chęcią poznałabym inne mamy z dzieckiem. Mam 9 miesięcznego synka, który również chętnie pobawił by się z innymi dziećmi. Jeśli któraś z Was chciałaby poznać Nas byłoby mi bardzo miło, bo przyznam się, że tutaj nie mamy nikogo i smuto samemu siedzieć w domu z dzieckiem. Podaje swojego prywatnego maila, kontakt będzie łatwiejszy: kasia.lmisa@gmail.com
Pozdrawiam
Katrinka

Katrinka
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 27 Jun 2012, 08:54
Location: Smethwick
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kamila_pawlaczyk » 28 Jun 2012, 08:02 Re: Play group Smethwick

Hej Katrinka

Oczywiście chętnie się spotkamy, znalazłam Cię chyba na fb,wiec myślę że tak zgadamy się juz na priv :-) Pozdrawiam
User avatar
kamila_pawlaczyk
Początkujący
 
 
Posts: 14
Age: 41
Joined: 4 Mar 2012, 14:13
Location: Acocks Green
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by martitaurus » 30 Jun 2012, 13:21 Re: Play group Smethwick

pozdrawiam

Im nas wiecej tym lepiej, dzieciom rowniez bedzie weselej spotykac sie w wiekszym gronie :D
User avatar
martitaurus
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 27 Oct 2009, 22:06
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by monika26m » 1 Jul 2012, 17:05 Re: Play group Smethwick

http://www.dayoutwiththekids.co.uk/thin ... Play-Areas

tu jest spis takich cetrum zabaw dla dzieci w roznym wieku-popatrzcie:)
ja bylam ostatnio z Coreczka na Great Bridge w centrum- 3 f wejscie, dorosli za darmo:)
a siedziec mozna caly dzien, masa zabawek, tuneli ;DD
i stoliki dla rodzicow, mozna jedzonko zamowic kawe herbate...super sprawa:)

monika26m
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 30 Jun 2012, 16:39
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO