bardzo stara Anglia...

Jesli znasz jakieś ciekawe miejsca w Birmingham i okolicach możesz sie nimi podzielić na tym forum

FemalePostNapisane by asia5 » 29 May 2010, 10:57 bardzo stara Anglia...

witam.mam pytanko czy może ktoś z Was byl kiedyś na wycieczce w takim małym miasteczku nie znam nazwy tego miasteczka,ale jest to niedaleko Birmingham jet to miasteczko turystyczne w stylu pierwszych lat Anglii.stroje ludzi którzy tam mieszkają,sklepiki,apteka,piekarnia,drukarnia..itd.jest to przepiękne miejsce.jak ludzie kiedyś żyli...itd.przykro mi ale nie znam ani nazwy ani adresu.tylko słyszałam ze coś takiego jest.może ktoś tam był i może mi podać adres i nazwę tego miasteczka.dziękuję i pozdrawiam.
User avatar
asia5
Początkujący
 
 
Posts: 19
Age: 51
Joined: 29 May 2009, 12:07
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 29 May 2010, 11:08 Re: bardzo stara Anglia...

Czy chodzi może o Black Country Living Museum? W Dudley?
http://www.bclm.co.uk/
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 29 May 2010, 22:19 Re: bardzo stara Anglia...

blist hill w kompleksie ironbridge museums kolo telford.

pozdr
pe

KA i PE
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by pszczzola » 1 Jun 2010, 11:43 Re: bardzo stara Anglia...

Jak juz napisano sa 2 takie miasteczka - atrakcje turystyczne w okolicy Bham.
1. Ironbricge - blist hill - czasy wiktorjanskie
2. Dudley - Black Country Living Museum - czasy troszke pozniejsze - wydobycie wegla itp.

Miasteczka sa rozne i z innychc zasow. Te w Dudle ma oryginalne budynki przywiezione tu cegla po cegle ale mi bardziej sie Ironbricge sie podobal. Poza tym w Ironbricge jest tez piekny most (pierwszy na swiecie lukowy, zeliwny) ktory mozna zobaczyc oraz liczne muzea (to juz niekoniecznie).
Ale z drigiej strony Black Country Living Museum tez jest fajne. Na tej stronie mozna czasem wydrukowac kupony 2 w cenie 1: www.visittheheart.co.uk

pszczzola
Początkujący
 
 
Posts: 43
Joined: 5 Jan 2008, 13:43
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to CO WARTO ZOBACZYĆ