Kosmetyki, które polecacie

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

FemalePostNapisane by agg » 7 Feb 2011, 16:48 Kosmetyki, które polecacie

Tak sobie pomyslalam, zeby zalozyc jakis ciekawy watek :)
Kazda z nas jakos tam dba o siebie, uzywamy roznych "mazidel" do cialka i do makijazu.
Moze warto podzielic sie opinia, co jest wg Was warte polecenia i dlaczego, a czego nalezy unikac ;)
Licze na jakies "cenne" rady, hihi :smile:
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
-1

FemalePostNapisane by bogini8 » 7 Feb 2011, 18:16 Re: Kosmetyki, które polecacie

agg, w chwili obecnej walcze z alergia jak dojde na co te bede wiedziala czego nie polecac;))
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by kindzulinaa » 7 Feb 2011, 18:21 Re: Kosmetyki, które polecacie

Ooo tak kosmetyki :D Uwielbiam je kupowac i testowac :D
Ja polecam podklad do twarzy Max Factor Miracle touch,tusz do rzes tej samej firmy 2000 calorie.Podklad fajnie sie naklada,buzia ladnie wyglada jest mieciutka i nie robi efektu "maski".A jesli chodzi o tusz to rzesy sa pogrubione i wygladaja zalotnie ;)
Naskrobie tu jeszcze cos pozniej,bo teraz musze zmykac do szkoly ;)
User avatar
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posts: 877
Age: 37
Joined: 28 Jun 2007, 22:48
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 7 Feb 2011, 18:22 Re: Kosmetyki, które polecacie

a ak powazniej, polecam kosmetyki z farmony.
http://www.farmona.pl/sklep/magic-spa-aksamitne-masło-do-ciała-kwiat-pomarańczy-i-wanilia/produkt/155.html uwielbiam ten zapach.
a tu super seria na cellulit: sold do kaipieli , peeling i krem
http://www.farmona.pl/sklep/nivelazione ... 22_78.html
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by kindzulinaa » 7 Feb 2011, 22:00 Re: Kosmetyki, które polecacie

bogini8,skladniki tego maselka do ciala napewno maja fajny zapach :D a Ty zamawiasz sobie z dostawa do uk czy jak jestes w pl to na miejscu zamawiasz??
A z kosmetykami jest tak,ze jednej moze odpowiadac cos a drugiej niekoniecznie.Ale metoda prob i bledow kazdy znajdzie cos dla siebie,albo szuka i szuka i znalezc nie moze...
Ja to lubie probowac nowosci i wtedy jak mi sluzy,to kupuje dalej do skutku hihi.

Przez pare lat uzywalam Nivea soft do twarzy,ale stwierdzilam ze czas na zmiane i zmienilam na krem Garniera z winogron,jak narazie rewelacji nie ma.Chyba musze kiedys sprawdzic moja cere nie wiem czy do dermatologa isc czy kosmetyczka by wystarczyla zeby mi pomogla dobrac odpowiedni krem.
User avatar
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posts: 877
Age: 37
Joined: 28 Jun 2007, 22:48
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 7 Feb 2011, 23:01 Re: Kosmetyki, które polecacie

bogini8, nie ukrywam, ze na Twoje rady szczegolnie licze ;) cos tam chyba masz wspolnego z kosmetologia :-P
kindzulinaa, ja myslalam, ze wiem sporo o kosmetykach - guzik prawda :roll:
ostatnio troche zaczelam zglebiac wiedze w tym temacie no i juz wiem jak malo wiedzialam... :roll:
takze w najblizszym czasie planuje wymiane kosmetykow :neutral:
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 8 Feb 2011, 14:35 Re: Kosmetyki, które polecacie

agg wrote:nie ukrywam, ze na Twoje rady szczegolnie licze cos tam chyba masz wspolnego z kosmetologia
nie no wydaje ci sie :PP jestem tylko kosmetologiem z licencjatem niestety bez magistra.bylo sie leniem i teraz sie zaluje ..no nic;/
co do kosmetykowto lubie testowac na sobie i zazwyczaj przyzwyczajam sie do danych marek.
najwiekszy problem mam ze znalezieniem dobrego tuszu dla siebie;/// ciagle proby i dalej nic....;/

[ Dodano: |8 Lut 2011|, o 14:39 ]
Chyba musze kiedys sprawdzic moja cere nie wiem czy do dermatologa isc czy kosmetyczka by wystarczyla zeby mi pomogla dobrac odpowiedni krem.
_________________
bardziejj rodzaj kkremu odpowiedni do cery:) kwestia tego czy masz tlusta sucha czy mieszana.przy mieszanej moga byc to nawet 2 rozne kremy..matujacy na strefeT(najczesciej przetluszczajace czesci czolo ,nos ) ana szyje krem nawilzajacy.
po 25 roku zycia warto tez zainwestowac w krem pod oczy oczywiscie odpowiedni do wieku.:)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 8 Feb 2011, 15:01 Re: Kosmetyki, które polecacie

bogini8 wrote:najwiekszy problem mam ze znalezieniem dobrego tuszu dla siebie;/// ciagle proby i dalej nic....;/

mi bardzo podpasowal Lancome L'Extreme http://cgi.ebay.co.uk/LANCOME-MASCARA-L ... 4836fff0d3 (link przypadkowy). Fajnie go znalezc w promocji, bo cena nie mala.
Moja mama jak tu byla to sobiekupila w zestawie, a ja poznije jak pojechalam do Polski to jej zawinelam i zuzylam do konca hihi :-P na razie L20 nie przeznacze na tusz wiec kupilam Rimmel Accelator http://cgi.ebay.co.uk/RIMMEL-LASH-ACCEL ... 1e6175a4c8 (link przypadkowy, nie wiem czemu taka cena niska bo normalnie kosztuje ok L8). Ale Lancome i tak wygrywa :)

Nie wiem czy ktoras z Was interesowala sie kiedys skladem kremow i poszczegolnym skladnikami. Parabeny, stosowane do konserwacji kosmetykow to wrog nr 1 kazdej cery, Parafina- wrog cery tlustej i mieszanej bo zatyka pory... wiecej tu http://www.zdrowylink.pl/parabeny-sole- ... m-parafina
W sumie mozna sobie duzo wygooglowac i pocztac na ten temat ;)

A u mnie nie wiem co sie stalo, czy to przez pigulki czy cos innego ale od paru dni mam masakre na twarzy. Dzis wrocilam z pracy, zmylam wszytsko a buzia czerwona, podrazniona, piecze i masa wypryskow... :cry:
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 8 Feb 2011, 16:57 Re: Kosmetyki, które polecacie

agg, a ne zimienilas jakiegos kremu lub podkladu? albo masz uczulenie na jkies pylki.
juz zacztna sie powoli..w polsce np leszczyna i moj padre chodzi czerwony i zalzaiony;]
a ja z alergia walcze 3 miechy;/bede w PL to zrobie soie testy;/

a ten tusz bogato,mosialabym sprubowac najpierw bo niewydam ponad 2dyszek zeby wlozyc go w kat z innymi:P
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by hanoka77 » 8 Feb 2011, 18:59 Re: Kosmetyki, które polecacie

bogini8 wrote:najwiekszy problem mam ze znalezieniem dobrego tuszu dla siebie;/// ciagle proby i dalej nic....;/


to podobnie jak u mnie ;) teraz kupilam volume million lashes loreal

co do mazidel do ciala to jestem bardzo zadowolona z kremu na cellulit firmy sanctuary :wink:

z tymi alergiami to dziwna sprawa bo mnie od czasu do czasu tez cos nawiedza.nie piecze ale buzia jest zaczerwieniona i taka chropowata i po kilku dniach samo przechodzi.
User avatar
hanoka77
Stały Bywalec
 
 
Posts: 314
Age: 46
Joined: 5 Feb 2009, 15:23
Location: Solihull
Reputation point: 20
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 8 Feb 2011, 19:10 Re: Kosmetyki, które polecacie

hanoka77 wrote:piecze ale buzia jest zaczerwieniona i taka chropowata i po kilku dniach samo przechodzi.
ja mam wkolo oczu co pare dni;/ z tego co wyczytalam w medycznych madrosciach to prawdopodobnie alergia kontaktowa ktora objawia sie czesciej przy wiekszym wysilku przy kontakcie z danym alergenem:kosmetyk, jedzenie ,pylki, kurz itd i nznika nie zostawiajac sladu.objay zaczerwieniona szorstka skora czesto swedzaca.;/wkurza mnie to totalnie, bo nie cierpie chodzic nie umalowana:(((
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 8 Feb 2011, 19:54 Re: Kosmetyki, które polecacie

bogini8 wrote:hanoka77 napisał/a:
piecze ale buzia jest zaczerwieniona i taka chropowata i po kilku dniach samo przechodzi.
ja mam wkolo oczu co pare dni;/

a ja mam wokol ust taka chropowata, a cala buzia tak jak pisalam wyzej.
no i cere mem tlusta wiec boje sie jakis inny kosmety niz dotychczas stosowac, zeby nie pogorszyc jej stanu. :roll:
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by hanoka77 » 8 Feb 2011, 20:18 Re: Kosmetyki, które polecacie

agg wrote:no i cere mem tlusta wiec boje sie jakis inny kosmety niz dotychczas stosowac, zeby nie pogorszyc jej stanu


sprobuj myc buzie przegotowana woda moze cos ci pomoze ;)

wiem ze zima sie konczy wiec pytanie bedzie troche nie na czasie :mrgreen:

jakie kremy na twarz uzywacie zima??ja do tej pory krem oliwkowy ziai,ale chyba czas na jakis dobry krem ochronny.
User avatar
hanoka77
Stały Bywalec
 
 
Posts: 314
Age: 46
Joined: 5 Feb 2009, 15:23
Location: Solihull
Reputation point: 20
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by xvioletx » 25 Feb 2011, 11:07 Re: Kosmetyki, które polecacie

hanoka77 , ja używam cały rok dramatically different moisturaizing lotion Clinique. Jest bardzo dobry pod podklad, delikatny, swietnie nawlza i nie waży się z podkładem, mógłby jedynie mieć uv ale zazwyczaj upewniam się ze będzie je miał podklad.

Co do tuszu ciagle szukam tego właściwego i nie wiem czy taki istnieje :) miałam sporo dobrych jak chociażby wspomniany max factora ale szukam czegos lepszego.
...catch me if you can...
User avatar
xvioletx
Stały Bywalec
 
 
Posts: 306
Age: 40
Joined: 28 Nov 2007, 16:06
Location: Birmingham City Centre
Reputation point: 11
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 25 Feb 2011, 12:15 Re: Kosmetyki, które polecacie

To moze ja cos polece, choc juz o czesci pisalam na satrym kosmetykowym watku.
Wlosy to moja obsesja wiec zaczne od kosmetykow do wlosow.
Szampon, poniewaz prawie wszystko podraznia moja glowe, musi przyjezdzac z PL. Jedyny ktory nie powoduje cierpienia to Bialy Jelen z Bawelna. Jest cudowny.
Odzywki:
Aussie 3 minute miracle reconstructor,
James Brown moisture mask for hair,
Vatika wszystkie produkty sa cudownei napakowane naturalnymi wyciagami. Do nabycia w sklepach azjatyckich (nie polecam tylko serii olejkow na parafinie/oleju mineralnym).
Odzywki ziaja bez splukiwania.
I maska Gloria (bardzo ciezko ja dostac)

Ziola:
Amla w proszku
Henna.
Oleje:
Olej kokosowy nierafinowany (do wlosow i do ciala, nawilza)
Vatika kokosowy z dodatkami ziolowymi9nawilza i odzywia, zapobiega siwieniu)
Olej z konopi (wygladza)
Olej ze slodkich migdalow (do wlosow i do ciala),
Olej z korzenia lopianu (odzywia cebulki, stymuluje porost, zapobiega wypadaniu)
Olejek rozmarynowy (j.w.)
Olej rycynowy (j.w. + zamyka luski wlosow, przez co wygladza)
Przeciw wypadaniu i stymulujace porost:
Radical ampulki,
Jantar (odzywka w szklanej butelce),
Szampon i tonik Alpecin (dokonuja cudow, jesli macie lysiejacych facetow to polecam, bo czesc wlosow powraca).

Pielegnacja twarzy:
3 kroki Clinique,
filtry ROC (jedne z niewielu stabilnych filtrow dostepnych na rynku)
7 days scrub Clinique,
Demakijaz:
dwufaza Ziaja rzadzi. Wczesniej uzywalam dwufazy Clinique, ale nie widze wielkiej roznicy w dzialaniu, a Ziaja kosztuje 10x mniej wiec po co przeplacac.
Rinse-off foaming cleanser Clinique

Kolorowka:
Tego to za wiele nie uzywam
Bardzo polecam cienie Clinique, ze wzgledu na trwalosc. Nie walkuja sie w powiekach, caly dzien wygladaja jak nalozone przed chwila.
Blyszczyki Clinique - jedyne po ktorych nie pekaja mi usta,
Lakiery revlon i rimmel - na moich paznokciach najtrwalsze;
Tusz Clinique High Impact Mascara.

Podkladow uzywam glownie mineralnych:
Everyday Minerals
Lily Lolo


A i moj ulubiony kremik do ust Carmex
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ŚWIAT KOBIET