Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

FemalePostNapisane by agatus » 6 Feb 2014, 14:10 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

A czy kazdej ciezarnej zlecaja badanie glukozy ? I w ktorym tygodniu ? bo ja jestem w 20 i nic mi polozna o tym nie wspominala ? wiem ze w Pl to kazda ciezarowka ma takie badanie......

agatus
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Joined: 4 Oct 2013, 15:54
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by to_ja » 6 Feb 2014, 14:56 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

ja nie mialam badania poziomu glukozy. I niestety nie wiem od czego to zalezy.

to_ja
Raczkujący
 
 
Posts: 62
Joined: 21 Sep 2009, 16:39
Location: tamworth
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 6 Feb 2014, 15:10 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Wydaje mi sie ze to badanie wykonuje sie jesli ciezarna jest w grupie ryzyka albo oznaczenia cukru w moczu sa niepokojace

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by ania11981 » 6 Feb 2014, 15:34 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

W Polsce na pewno robią wszystkim, tutaj jak jest nie wiem. Jaj byłam na pierwszym usg to zaplanowali mi usg do końca ciąży + glukoze+ antygeny( czy przeciwciała nigdy nie pamiętam) dla nich jestem w grupie ryzyka bo pierwsze dziecko wazylo 4200 czyli było duże i to jest wskazanie do wykonania testu. Z tego co czytałam na ulotce to drugim wskazaniem może być nadwaga ciężarnej :)

ania11981
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Age: 43
Joined: 31 Jul 2012, 17:46
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by thebestangel » 6 Feb 2014, 20:10 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

ja pierdziele toz to moj chlop zwariuje tam czekajac ze mna :(
chyba kaze mu sie zawiesc i pozniej po mnie przyjechac ja jakos przezyje
dobrze ze mam na 9 rano
a jak ze sniadaniem przed badaniem ?? mozna cos zjesc czy trzeba byc na czczo??
User avatar
thebestangel
Raczkujący
 
 
Posts: 61
Age: 47
Joined: 20 Nov 2013, 12:04
Location: Birmingham
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ania11981 » 6 Feb 2014, 20:45 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Dasz radę, ostatni posiłek możesz zjeść o 22 dzień wcześniej, ja wzięłam ze sobą kanapki i zjadłam po drugim pobraniu :)

Dodano: -- 6 lut 2014, 21:48 --

No i tu nie dają tak jak w Polsce czystej glukozy tylko 400 ml napoju energetycznego z glukoza :) dla mnie to była masakra bo nie cierpię tego typu napojów, wolałam naszą polską glukoze

ania11981
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Age: 43
Joined: 31 Jul 2012, 17:46
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by thebestangel » 6 Feb 2014, 20:54 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

mi zaplanowali test na glukoze juz w 12 tyg jak bylam na pierwszym scanie ,byc moze w z powodu nadwagi ...
drink energetyczny LOL
ja tez nie lubie ,no ale coz trzeba bedzie jakos wypic :)
rozumiem ze po pierwszym badaniu mozna cos zjesc :)
User avatar
thebestangel
Raczkujący
 
 
Posts: 61
Age: 47
Joined: 20 Nov 2013, 12:04
Location: Birmingham
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ania11981 » 6 Feb 2014, 21:01 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Masz pierwsze pobranie krwi, pijesz napój po 2 godzinach masz drugie pobranie i możesz coś zjeść :)

ania11981
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Age: 43
Joined: 31 Jul 2012, 17:46
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kindzulinaa » 6 Feb 2014, 21:18 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

hej laski!
Ja tez mialam sprawdzany poziom glukozy dlatego,ze u mnie w rodzinie jest cukrzyca.Ale moje wyniki byly ok.A pamietam,jak mi mama powiedziala,ze ta glukoza jest obrzydliwie slodka az moze mi po niej byc niedobrze.Takze nastawilam sie na to,ze bedzie to niedobre ale sie zdziwilam,ze byla to Lucozade i duszkiem to wypilam podczas gdy inne ciezarne meczyly ten napoj.Red bulla ciezko by mi bylo wypic,bo nie cierpie,ale Lucozade dobra jest jak dla mnie :-) thebestangel,a Ty kartki nie dostalas do domu na temat tej glukozy zeby nie jesc po 22 godz.dzien przed i dopiero po 2 pobraniu mozesz jakis posilek zjesc?Taka kartke powinni Ci dac.
A mi zostalo 12 dni do terminu porodu i mam stracha...Chcialabym juz miec to za soba,bo sie nie moge doczekac mojej dzidziuni i taka jestem ciekawa jaka bedzie plec no i ogolnie lzej sie bede czuc :-) Wszystko mam ogolnie gotowe,ale wstrzymalam sie z kupnem poscieli dla dzidzi bo jak bedzie dziewczynka,to rozowa zamowie hehe.Narazie mam taka zielonkawa uniwersalna.
User avatar
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posts: 877
Age: 37
Joined: 28 Jun 2007, 22:48
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 7 Feb 2014, 09:38 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

kindzulinaa wrote:A mi zostalo 12 dni do terminu porodu i mam stracha...

to juz??? :shock:
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 7 Feb 2014, 10:35 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

kindzulinaa, Masz nadzieję na dziewczynkę , a mi się jakoś skojarzyło ,że ty 3 chłopaka będziesz mieć ,nie wiem czemu :roll: Ja mam wrażenie ,że wszystkim w koło się sami chłopcy rodzą , u mojego w rodzinie będzie 4ka chłopaków pod rząd od kwietnia do lipca co miesiąc :D Fajnie by było gdyby kobiety nie wyginęły ,więc w tobie cała nadzieja :D Trzymam kciuki za Nadie ,czyli Nadzieję ,tak sobie ją nazwałam :)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by thebestangel » 11 Feb 2014, 14:14 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

ja mam dziewczynke wiec udalo sie dla rownowagi plci:))
dziewczyny Wam tez tak czas zasuwa?
u mnie stuknal 24 tydzien ! nie wiadomo kiedy :D

dalej latam na zmiane do GP i szpitala na wizytki :/
scan nerek wyszedl dobrze a mocz zly i badz tu madry co jest grane :(
User avatar
thebestangel
Raczkujący
 
 
Posts: 61
Age: 47
Joined: 20 Nov 2013, 12:04
Location: Birmingham
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Steinik » 21 Feb 2014, 08:55 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

thebestangel i jak tam?
mały updajcik ;) Maksymalny- 12 tygodni...8 kilosów :shock: :shock: ubranka na 6 miesiecy lekko przyciasne ;) byłam na szczepieniu do lekarka kilka razy pytala czy on serio urodzil sie 1 grudnia ;)
najazabawniejsze w tym jest to ze on nie ma jakis tam wielgasnych fałdek...nie jest grubaśny jakos specjalnie..poprostu wyglada jak maluch 6 miesieczny;))
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
User avatar
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posts: 456
Age: 40
Joined: 16 Jan 2011, 09:50
Location: Walsall/Bydgoszcz
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ania11981 » 21 Feb 2014, 09:41 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Steinik, mój syn wyglądał identycznie, był proporcjonalny 90 centyl i wagi i wzrostu :) jak to moja mama mówi przynajmniej jest co wziąć w ręce :)

ania11981
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Age: 43
Joined: 31 Jul 2012, 17:46
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by thebestangel » 21 Feb 2014, 19:05 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Steinik no to masz kawal chlopa:)
ale jak czytam ze to juz 12 tyg to nie wiem kiedy ten czas minal!
czekam na test na cukier , w ostatnim badaniu moczu u poloznej wyszedl cukier :( ponizej normy ale jednak ,wiec zobaczymy za tydzien co z tego bedzie.
Nawiedzil mnie zespol ciesni nadgarstka :( ,bylam w szoku ze GP rozpoznala odrazu .
kciuki dretwe :((
i w nastepna srode mam pierwsza rehabilitacje na pelvic pain :)
tygodnie leca jak blyskawica ,pora na zakupy ...
User avatar
thebestangel
Raczkujący
 
 
Posts: 61
Age: 47
Joined: 20 Nov 2013, 12:04
Location: Birmingham
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ŚWIAT KOBIET