Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

FemalePostNapisane by bogini8 » 13 Aug 2011, 20:46 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

ewela119, hmm po pierwsze nigdy nie wiesz na pewno rownie dobrze to moze byc dopiero 35 tydzien...nie manigdy idealnego terminu...zawsze mozetobyc 2 tyg przed lub 2 po..
ja bardzo duzo sie ruszalam do saamego porodu, pracowalam praktycznie do konca ciagle na nogach, mysle ze to tez mi pomoglo,
co do wywolywania ...ja niecaly tydzien przed porodem dopiero zaczelam dzialac...wczesneij sie balam zeby nie pluc sobie w brode.... no i tak naprawde te wszystkie metody na nic sie nie zdaly bo maly urodzil sie wtedy kiedy byl na niego czas czyli 2 dni po terminie...
probowalam ananasa, seksu, masowania brzucha, stymulacji brodawek, duzo chodzeniapo schodach i spacerow...
innych metod nie polecam glownie tych z netu typu : podnoszenie ciezkich przedmiotownoszenie zakupow wieszanie firanek itd mozeto grozic odklejeniem lozyska.... oleje rycynowy odpada bo wplywa tez na dziecko ktore moze wydalic do wod plodowych i moze dojsc do infekcji, ostre przyprawy jak powyzej...
wydajemi sie ze natury nie ma co poganiac bo i tak nie da sie jej oszukac...:) cierpliwosc cierpliwosc i cierpliwosc, zdrowie malucha jest przeciez najwazniejsze.
popros swojego faceta niech ci przed porodem masuje czesto brzuszek :) ;) wystarczy , i zacznij na 3 tyg przed pic herbatke z lisci malin, z lisci nie owocu.. ;) no imozessz jesc tego ananasa tylko surowy jak najbardziej zielony ;) przyspiesza skurcze:)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 15 Aug 2011, 12:02 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Wiem ze to pytanie raczej powinnam zadac w "ciezarowkach po rozpakowaniu" ale tak dawno nikt tam nie pisal ze nie chce mi sie go odkopywac. Mam pytanie do tych ktore juz urodzily, jakie dokumenty potrzebne sa do zarejestrowania dziecka? Wystarcza paszporty czy trzeba miec tez swoje akty urodzenia?
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 15 Aug 2011, 12:09 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

ewela119 wrote:czy trzeba miec tez swoje akty urodzenia?
nie,nie trzeba:) dowody lub paszporty i swistek ze szpitala:)

Dodano: -- 15 sie 2011, o 12:11 --

w szpitalu daja zazwyczaj druk na ktory jest napisane copotrzeba i gdzie sie udac zeby dziecko zarejestrowac:)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 15 Aug 2011, 12:40 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Wolalam sie upewnic bo ja nie mam tutaj swojego aktu urodzenia wiec w razie gdyby byl potrzebny zalatwilabym go wczesniej, zeby po porodzie jak najszybciej zalatwic akt urodzenia i zlozyc wniosek na paszport. Dzieki :)
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by asiulika » 15 Aug 2011, 15:58 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

ewela119, co tam u Ciebie?? jak sie czujesz? juz chyba duzo Ci nie zostalo co? ;) Jak tam przygotowania do powitania nowego czlonka rodziny? Pewnie ogarnelo Cie zakupowe szalenstwo ;p pozdrawiam ;)

asiulika
Raczkujący
 
 
Posts: 63
Age: 37
Joined: 17 Jul 2010, 17:08
Location: Birmingham / Gdańsk
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by marzencia2333 » 15 Aug 2011, 16:23 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

hejka mam takie pytanie. Czy ciaza blizniacza dwujajowa jest tak samo traktowana jak pojedyncza w uk? Pytam z ciekawosci poniewaz jestem wlasnie w 12 tygodniu w/w ciazy. Moja mama poronila ciaze blizniacza w 4 miesiacu i sie troche marwie. Na polskich stronach czytalam, ze jest wiecej badan przy ciazy blizniaczej poniewaz jest to ciaza podwyzszonego ryzyka. Interesuja mnie informacje jak tutaj przebiega opieka nad kobietami w ciazy blizniaczej.
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
User avatar
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posts: 463
Age: 39
Joined: 11 Oct 2007, 17:55
Location: Tipton
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 15 Aug 2011, 16:32 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

asiulika, jeszcze troche mi zostalo... ok 10 tyg. Zakupowego szału jeszcze nie ma bo moj B ciagle mnie stopuje, ze to jeszcze za wczesnie itd. Z reszta to juz moje drugie dziecko wiec juz nie ma takiego szału jak za pierwszym razem bo juz wiem co bedzie mi napewno niezbedne a co sie nie przyda wiec duzo rzeczy z listy do zakupu odpada ;)

marzencia2333, gratuluje :) Co do ciazy blizniaczej niestety nie mam pojecia jak to wszystko wyglada. Aczkolwiek trzymam kciuki by wszystko bylo ok :)
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 15 Aug 2011, 17:59 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

marzencia2333 wrote:Czy ciaza blizniacza dwujajowa jest tak samo traktowana jak pojedyncza w uk?

nie, nie jest. w koncu to ciaza blizniacza ;)
jest to ciaza podwyzszonego ryzyka.

podwojne gratulacje :)
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by asiulika » 15 Aug 2011, 18:06 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

ewela119, No to juz tuz tuz :) ja sie ograniczylam do minimum jesli chodzi o zakupy i tak naprawde wszystko kupilam na ostatnia chwile ;) za to teraz szaleje:D

marzencia2333, Gratuluje podwojnego szczescia ;)

asiulika
Raczkujący
 
 
Posts: 63
Age: 37
Joined: 17 Jul 2010, 17:08
Location: Birmingham / Gdańsk
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 15 Aug 2011, 18:18 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Ja wlasnie nie chcialam kupowac wszystkiego na ostatnia chwile po pierwsze ze wzgledu na to ze nie wiem czy bede miala sile lazic po sklepach a po drugie ze wzgledu na koszty, chcialam sobie zakupy rozlozyc w czasie. No ale moj B zdecydowal inaczej. Jak juz pojedziemy na te zakupy to mu serce stanie, jak bedzie musial wydac tyle naraz :P Chociaz i tak troche juz mam, czesc ubranek mam po corce z pl, troche dostane, wozek i lozeczko kupione bo akurat trafila sie okazja, takze zostaja jakies tam drobiazgi, z tym ze na tych drobiazgach zawsze najwiecej sie zbiera :roll:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by marzencia2333 » 15 Aug 2011, 19:35 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Dzieki za gratulacje. Ciagle boli mnie glowa i mam zawroty glowy. Dzisiaj bylam na pobraniu krwi i mam nadzieje, ze badania beda dobre. No ale znajc zycie pewnie mam malo zelaza. jak dalej bede sie tak zle czula to pojde do gp.Bole glowy sa tak mocne, ze nie wiem czy mam siedziec czy lezec. Moj moaz to sie tak ciezy z blizniakow, ze uwiezyc nie mogl z reszta ja tez. Zawsze chcielismy miec blizniaki ale jakos mowilismy to zartem, a tu prosze niespodzianka. Mam tylko nadzieje, ze wszytko bedzie dobrze i nie bedzie zadnych powiklan.
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
User avatar
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posts: 463
Age: 39
Joined: 11 Oct 2007, 17:55
Location: Tipton
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by asiulika » 15 Aug 2011, 19:56 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

marzencia2333, trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze i dzieciaczki zdrowe ;)

kiedy zaszlam w pierwsza ciaze to mialam nadzieje ze to tez blizniaki ;) ale okazalo sie ze jest tylko jeden "babelek":) ale juz jak zaszlam w druga ciaze, to bylam przerazona na mysl ze moga byc twinsy :D

Mi na bole glowy pomagala woda, moze tez sprobuj.

ewela119 wrote: Jak juz pojedziemy na te zakupy to mu serce stanie, jak bedzie musial wydac tyle naraz :P
wiem cos o tym:) ale moj zacisnal zeby i nic nie mowil... ;D

asiulika
Raczkujący
 
 
Posts: 63
Age: 37
Joined: 17 Jul 2010, 17:08
Location: Birmingham / Gdańsk
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 15 Aug 2011, 20:10 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

marzencia2333, pij duuuuzo wody i ratuj sie paracetamolem. ja sie czulam jak "wywlok" do ok 16 t.c. :lol: :roll:
ja to sie balam blizniakow... tzn. zawsze chcialam miec wiecej niz jedno dziecko, ale nie za jednym razem :D
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 15 Aug 2011, 21:24 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

marzencia2333, gratulacje po2jnego szczescia. i mysl pozytywnie bedzie dobrze.
a na bol glowy to paracetamol zostaje i jakies naturalne srodki.
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by marzencia2333 » 19 Aug 2011, 13:29 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

dzisiaj dostalam list ze szpitala, ze nastepne usg bedzie 6 pazdziernika i juz sie nie moge doczekac. Popadam ostatnio w jakas paranaoje i mysle tylko aby wszytko bylo dobrze z moimi groszkami w brzuszku. Jak zaczelam czytac o ciazach blizniaczych poronieniach itd. Powiedzialam sobie, ze juz nie bede czytala wiecej takich artykulow bo za bardzo sie przejmuje.
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
User avatar
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posts: 463
Age: 39
Joined: 11 Oct 2007, 17:55
Location: Tipton
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ŚWIAT KOBIET