Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

FemalePostNapisane by manka36 » 11 Jan 2013, 05:55 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Trzeci dzien w szpitalu na wywolaniu i...NIC. Trzy masaze szyjki, trzy porcje zelu i...NIC :lol: .Polzne rece rozkladaja :shock: .

Dodano: -- 11 sty 2013, 06:56 --

A mnie zaraz szlak trafi :evil: ...
User avatar
manka36
Rozeznany
 
 
Posts: 120
Joined: 24 Apr 2012, 20:58
Location: Walsall
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 11 Jan 2013, 08:39 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Manka
To rozsadna dziewczyna,
11 stycznia 2013 brzmi duzo lepiej niz 9 ty lub 10 ty, a ona bedzie musiała uzywac tej daty cale zycie

Wkrotce wszystko bedzie tak jak to sobie wymarzylas!

My trzymamy kciuki a Ty lacz sie ze studiem regularnie.

Wszystkiego dobrego !

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by Czarna123 » 11 Jan 2013, 10:30 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

W pl odrazu by podali oksytocyne i dzidzia bylby juz z mamusia a Tu brna do konca

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posts: 191
Joined: 31 May 2012, 17:52
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 11 Jan 2013, 16:56 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Dzisiaj brak realcji na zywo, miejmy nadzieje ze nasz specjalny korespondent jest zajety wazniejszymi sprawami.

Co do tego zelu, jesli sie myle moze ktos bardziej doswiadczony (Agg?) mnie poprawi, ale to on wlasnie zawiera oxytocyne. Oxytocyna to naturalny hormon, ktory stymuluje porod. Niemniej podawanie go zewnetrznie pacjentece, czy to w formie kroplowki jak w PL, czy tez poprzez aplikacje zelu jak tutaj nie zawsze jest skuteczne , a jego ilosc i czestotliowosc jest ograniczona ryzykiem uszkodzenia macicy i jej szyjki,

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 11 Jan 2013, 16:59 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Czarna123 wrote:W pl odrazu by podali oksytocyne i dzidzia bylby juz z mamusia a Tu brna do konca



Pytanie tylko czy to napewno dobre rozwiazanie? Po co na sile tak radykalnie wywolywac porod skoro najwyrazniej nic strasznego sie nie dzieje i mozna jeszcze zaczekac? Zawsze istnieje ryzyko ze porod sie nie rozpoczal bo jeszcze nie czas na niego a lekarze pomylili sie w obliczeniach. Skoro manka jest w szpitalu i nadal czekaja najwyrazniej sa ku temu jakies powody by czekac. Jakby cos bylo nie tak to juz dawno by zrobili cesarke, to nie Polska ze lekarz czeka z cesarka na koperte :roll:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 11 Jan 2013, 20:52 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

manka36, uparciuch Ci sie trafil :D

zel dopochwowy to prostogladyna (dokladnie PGE2) lub inaczej zwany dinoproston. ma za zadanie pobudzic macice do skurczy i rozmiekczyc szyjke.

u mnie sie rozkrecilo po 2 dawce, jednak meczylam sie 27 godzin, bez wod i w skurczach, a szyjka nadal scisnieta byla... :? ciachneli mnie na koniec.

manka36, wazne, ze nie cierpisz tylko czekasz spokojnie (no prawie). sa tez plusy, np. nie musisz gotowac i podaja Ci herbatke do lozka :lol:

przyjechalabym Cie wesprzec, ale cholera daleko troche.
3maj sie tam dzielnie!
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by jo14189 » 12 Jan 2013, 08:47 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

steinik strasznie mi przykro. wiem co czujesz :(

Dodano: -- 12 sty 2013, 08:59 --

steinik strasznie mi przykro. wiem co czujesz :(

Dodano: -- 12 sty 2013, 09:00 --

steinik strasznie mi przykro. wiem co czujesz :(
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
User avatar
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posts: 306
Age: 34
Joined: 21 Nov 2011, 10:38
Location: Walsall
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 12 Jan 2013, 10:13 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Ja nadal 2 w 1 :?

Steinik Bardzo mi przykro :cry:

ewela Znam wiele dziewczyn z innego forum, które miały w PL cc, żadna nie dała w łapę. W PL szybciej robią cc po prostu, nie czekają tak długo, aż samo się zacznie. W UK za wszelką cenę dążą do porodu sn, nie zawsze to jest dobre moim zdaniem i dla matki i dla dziecka :?

manka36 Współczuję, że tak to długo wszystko trwa...Trzymam kciuki za Ciebie, będzie dobrze!!!
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 12 Jan 2013, 14:03 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Ma ktoras z Was jakies wiesci od Manki?
Ciagle mysle o niej , nawet moj slubny co jakis czas nerwowo pyta o to czy sa jakies nowiny od niej.

Kitka, swietnie ze sie odezwalas i ze wszystko dobrze.

Agg cos mi dzwonilo, ze to troche inny hormon, ale nie bylam do konca pewna. Przeczytalam ze dziala podobnie jak oksytocyna i podobnie opisane jest ryzyko efektow ubocznych i niepozadnanych dzialan.
Moze moglabys cos napisac nt roznic w dzialaniu, wlaczajac w to ryzyko powiklan miedzy oksytocyna i PGE2, Dlaczego NHS i NFZ dokonuja innych wyborow w tym temacie?

Ja zakonczylam wlasnie pierwszy tydzien w nowej pracy, a w nastepnym tygodniu mam ostateczny termin uzgodnienia z pracodawca terminu maciezynskiego. Pewno bede musiala to zrobic na moim pierwszym spotkaniem z nowym przelozonym, ktorego jeszcze nie mialam okazji poznac. Trzymajcie kciuki.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by manka36 » 12 Jan 2013, 17:35 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Witam Was kochane. Po wielu trudach mala urodzila sie 11/01 20013 :grin: . W srode podali mi oksytocyne w kroplówce; tak okolo 12 w poludnie, a 0 20:30 mala byla juz na swiecie. Majac porównanie z pierwszym porodem ten byl wyjatkowo bolesny. Przed podaniem oksytocyny próbowana zbadac mi rozwarcie i okazalo sie, ze go nie ma; zaledwie pól cm. Szyjkei mialam tak dluga, ze kilka poloznych próbowalo sie do niej dostac. W koncu udalo sie tej z najdluzszymi palcami :lol: .
Przebili pecherz przy braku rozwarcia no i oksytocynka, brrr.
Najwazniejsze, ze mala urodzila sie zdrowa; bez zespolu Downa,a teraz juz jestesmy w domku. Pozdrawiam Was bardzo serdecznie :) ...

Dodano: -- 12 sty 2013, 18:36 --

Na zywo juz z domu, manka36 :)
User avatar
manka36
Rozeznany
 
 
Posts: 120
Joined: 24 Apr 2012, 20:58
Location: Walsall
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by edytas » 12 Jan 2013, 18:05 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Jestem tutaj nowa, ale moja gratulacje. ;)

edytas
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 22 Nov 2011, 00:10
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 12 Jan 2013, 21:03 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

manka36 Gratulacje dzielna kobieto!!! To był Twój drugi poród, a ja myślałam, że pierwszy :? ...a mówią, że za drugim łatwiej idzie, jak widać nie zawsze aaaaaaa :552:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 12 Jan 2013, 22:20 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Manka Gratulacje, ciesze sie wraz z Toba ze wreszcie jestescie razem!

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by Czarna123 » 13 Jan 2013, 09:58 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Moj 2gi porod 2msc. Temu tez byl bardziej bolesny i dluuuugi od pierwszego wiec to nie prawda ze 2gi jest latwiejszy :) gratki dla Manki :)

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posts: 191
Joined: 31 May 2012, 17:52
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by korbobor » 13 Jan 2013, 11:18 Odp: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Manka gratulacje ja również śledziłam twoja relacje na żywo ;)
Dużo zdrówka, energii i przespanych nocy życzę :)
Dziewczyny napisze tu bo przynajmniej wiem, że ktoś to przeczyta.....
Pilne potrzebę są rzeczy dla 2 mies chłopca. Jego mama jest samotna sama wychowywana w domu dziecka ne pozbawiona wszelkiego wsparcie :( nie mają prawie nic maluch ma kombinezon który się nie zapina i 3 pajace na krzyż jeśli któraś mama posiada niepotrzebne rzeczy to proszę o informacje.
Wiem, że potrzebujących jest mnóstwo i każdy Nas spotyka się prędzej czy później z takimi historiami ale pomyślałam , że przy odrobinie szczęścia i życzliwości uda się coś dla nich wspólnie zorganizować....
Dodam tylko jeszcze, że mama jest w polsce a ja jestem na początkowym etapie organizowania dla nich paczki niestety ja już wcześniej oddałam te maluszkowe rzeczy po córce więc sama za wiele nie mam ale mam nadzieje, że z czasem uzbieram więcej.....
Jak to mówią w jedności siła.....

Wyswspyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
User avatar
korbobor
Rozeznany
 
 
Posts: 255
Age: 42
Joined: 23 May 2007, 19:26
Location: Sheldon, Łódź
Reputation point: 62
Poczciwy
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ŚWIAT KOBIET