Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

FemalePostNapisane by ktosienka » 6 Jan 2013, 09:32 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Przykro Manka, ze tak sie meczysz.
Daj znac jak postepy!
Trzymam kciuki,

Kiedys gdzies czytalam statystyki, nie pamietam dokladnych danych, ale wg nich wiekszosc dzieci rodzi sie po terminie.
W sumie samo oznaczenie jednodniowego terminu wpedza zamieszanie w zycie ciezarnych i ich rodzin.

Mielismy USG w piatek i zaczynam sie martwic na zapasm bo potomek jest 20 % wiekszy, niz wszystkie opracowania podaja na 24 tydzien.
Co prawda slubny ma 190, ja tez jestem wysoka, ale zeby tak szybko nas syn zaczal byc 20% wiekszy niz wiekszosc populacji?
Ani technik od USG, ani lekarz na szczescie sie tym nie martwia.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 6 Jan 2013, 11:16 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Cześć!
U mnie dalej cisza w temacie :roll: Sny mam już fajne i budze się dość często i sprawdzam czy wody mi nie odeszły :roll: Zaczynam czuć niepokój i chciałabym być już po wszystkim. Jutro wizyta u położnej, której już niby miałam nie dotrwać :twisted:

manka Co tam u Ciebie, jesteś już po???

ktosienka Nie przejmuj się pomiarami może być różnica +- 0,5kg. Co prawda ja mam pomiary, które robią mi dwie położne, każda ma inne zdanie na temat wielkości dziecka. Nie kumam tego, przeciez mierzyć brzuch powinny tak samo :roll: Moja położna z przychodni twierdzi, że dziecko jest na ponad 90 centylu a druga, która przychodzi do mnie do domu, że jest na 75centylu czyli tak jak mój pierwszy synio. Trzymam się drugiej wersji dla pocieszenia :D Moja mama mnie pociesza, że pewnie maluszek jest długi po tatausiu 190cm :wink: i po mnie, bo jak się urodziłam to miałam 59cm :)
Miałaś dodatkowe USG w 24tc czy prywatnie sobie zrobiłaś?
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 6 Jan 2013, 11:21 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

ktosienka, nie martw sie! jesli lekarz nie widzi problemu, to widocznie go nie ma. na tym etapie usg czesto pokazuje wieksze wymiary, tym bardziej ze usg podaje je przyblizone,a nie dokladne. moja cora tez byla duza, ok 32 tc wg pomiarow tylko poloznej Jej wielkosc wskazywala 34 tc.
no i faktycznie urodzila sie wieksza niz inne dzieci, ale nic w tym zlego. tata wysoki, ja tez nie najnizsza :)
kolezanka moja miala dopiero zaskoczenie kiedy urodzil sie Jej syn... Ona ma 1.50 w kapeluszu, a maz ok 1.90. maly wyskoczyl ponad 5 kg!

jesli jednak pod koniec ciazy bedziesz miec (lub polozna) jakiekolwiek watpliwosci co do wielkosci dziecka, popros o dodatkowe usg i ocene czy jestes w stanie urodzic je bez zadnych powiklan.
ja sie meczylam prawie 30 godzin, w rezultacie mialam cc, a polozna powiedziala, ze i tak bym Malej nie urodzila. nie wiadomo jakby historia sie zakonczyla, gdyby mnie nie pocieli....
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by manka36 » 6 Jan 2013, 11:27 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

ktosienka, tym sie nie martw, dzieci w lonie mamy rosna swoim temem; raz szybciej raz wolniej. Dzisiaj rozwój techcniki (USG) spowodowa, ze widzimy rzeczy, którys kiedys widziec nie moglismy i dlatego kobiety spokojniej przechodzily ciaze. A dzisiaj o wszystkim sie martwimy.
Moje dziecko, np. zagrozane jest zespolem Downa (1:90). Przejelam sie tym strasznie. Na kazdej wizycie u lekarza proponowano mi amniopunkcje; nie zgodzilam sie. Caly czas zyje ze strachem, ale wiem, ze nie potrafilabym usunac ciazy.
Pozdrawiam Cie serdecznie...
:)

Dodano: -- 6 sty 2013, 12:39 --

9 dni po terminie :( :( :(
User avatar
manka36
Rozeznany
 
 
Posts: 120
Joined: 24 Apr 2012, 20:58
Location: Walsall
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 6 Jan 2013, 14:32 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Ech dziewczyny, dzieki za wszystkie cieple slowa.
Troche zdaje sobie sprawe z tego wszystkiego o czym piszecie.
Ale martwienie sie to chyba integralna czesc ciazy, nawet wbrew logicznym powodom.

Manka Czekania wspolczuje, ale jestes w statystycznej wiekszosci.
Ja sie w ogole nie zgodzilam na zadne z badan okreslajacych ryzyko wad plodu.
One w koncu okreslaja tylko ryzyko, a zawsze jest szansa ze sprawy potocza sie inaczej niz statystyczne oznaczenia. Aminopunkcja niesie ze soba ryzyko uszkodzenia plodu, nawet jesli jest ono minimalne ja osobiscie nie chcialabym ryzykowac.

agg Przykro mi ze mialas takie doswiadczenia. Mi z zupelnie innego powodu proponuja cesarke i troche sie jeze, bo jestem pewna ze w Polsce by mi na pewno nie chcieli jej robic. Z drugiej strony dyskusje z lekarzem nt zasadnosci zabiegu i ewentualne podpisanie papierka, ze z niego rezygnuje wbrew wskazaniom sa dosc ryzykowne.

Kitka Mam nadzieje , ze Synio bedzie mial wymarzone wymiary.
Waga, o ktorej ja mowie jest oznaczona na podstwie wymiarow z USG, na mierzenie brzucha u mnie jeszcze za wczesnie.Niestety nie wiem nic o tych badaniach, wiec nie podpowiem skad moze sie roznica w pomiarach brac.
USG i cale prowadznie ciazy mam w ramach NHS, ale jestem obieta niestandardowa opieka z uwagi na to ze ciaza jest wysokiego ryzyka. Choc juz w zasadzie wiele rzeczy juz wykluczono i wydaje mi sie to zbedne nadal robia mi teraz USG co 2 tygodnie i po kazdym mam szanse zobaczyc lekarza, (z ktorym oczywiscie tylko rozmawiam). Taka czestotliwosc dziala dobrze na ukojenie nerwow, ale z drugiej strony dla chcacego nic trudnego, zawsze mozna znalezc powody do zamartwiania sie.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by manka36 » 6 Jan 2013, 20:49 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Dzisiaj po poludniu znowu sobie zaaplikowalam olej rycynowy; i znowu tylko lekkie przeczyszczenie i... NIC :( .
Mam Dziewczyny takie pytanie; czy to prawda, ze bóle porodowe najczesciej zaczynaja sie w nocy??
User avatar
manka36
Rozeznany
 
 
Posts: 120
Joined: 24 Apr 2012, 20:58
Location: Walsall
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 6 Jan 2013, 21:00 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

manka36 wrote: czy to prawda, ze bóle porodowe najczesciej zaczynaja sie w nocy??

NIE

spokojnie, doczekasz sie :) na pewno w tym tygodniu ;)
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by manka36 » 6 Jan 2013, 21:03 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

agg, skurcze przepowiadajace mam juz od od bardzo dawna, brzuch twardnieje i lekkie bóle w podbrzuszu; ale poza tym nic sie nie dzieje. W srode juz mam miec indukcje porodu, ale wolalabym zeby samo sie zaczelo.

Dodano: -- 7 sty 2013, 15:11 --

Dzisiaj w nocy o 2 dostalam skurczy; ból w podbrzuszu taki jak na miesiaczke, mniej wiecej co 8 minu. Radosc ogromna i mysl, to na pewno juz. Niestety po 3 godzinach skurcze minely :( . Nie wiem co jest ze mna nie tak :( :( :(
User avatar
manka36
Rozeznany
 
 
Posts: 120
Joined: 24 Apr 2012, 20:58
Location: Walsall
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 7 Jan 2013, 23:35 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

manka36, Ty nie przesadzaj z tym olejem rycynowym bo narazasz dziecko na niebezpieczenstwo! Ciebie czysci i dziecko moze czyscic tez jeszcze w lonie, a smolka w wodach plodowych to ogromne ryzyko zakazenia dziecka. Chcesz tego? Ruszaj sie, spaceruj, laz po schodach, jedz swieze ananasy, ja po nich w mig dostawalam skurczow, pij herbate z lisci malin, uprawiaj sex (o ile nie ma przeciwwskazan), to sa BEZPIECZNE metody na przyspieszenie porodu, jesli nie zadzialaja czekaj na wywolanie ale na na litosc boska nie pij oleju rycynowego ktory moze bardzo zaszkodzic Twojemu dziecku, nie wygooglowalas tego?
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 8 Jan 2013, 22:22 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

manka36 wrote:Dziewczyny, mam pytanie. Czy slyszalyscie o oleju rycynowym na wywlonie skurczy porodowych. Bardzo prosze o opinie na ten temat; z góry dziekuje...
ogolenie z tego co kiedys slyszalam od jakiejs lekarki nie poleca sie oleju, bo po 1 moze cie ostro ganiac, po 2 dzieciatko moze ze tak powiem zalatwic swoje potrzeby i plywac w zielonych wodach.

Dodano: -- 8 sty 2013, o 22:26 --

ja na przysipieszenie jadlam surowe niedojrzale ananasy w duzych ilosciach, pilam herbatke z lisci malin, cwiczenia, spacery, sex( chodzi o sperme ktora dziala jak naturalna oksytocyna ;) czyszczenie dywanow, lazenie po schodach, sex , stymulacja brodawek,masowanie rzucha rekami lub strumieniem cieplej wody zgodnie z ruchammi zegara, i jeszce wiecej schodow.
Balam sie uzywac oleju, tym bardziej ze nikt ci wod ne sprawdzi,..zbyt ryzykowne dla mnie.
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 8 Jan 2013, 22:56 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Bogini i Ewela, zgadzam sie z Wami. Niemniej myśle ze Manka ma na razie nadto stresów i jest pod ogromna presja, przez ewentualna jutrzejsza indukcja raczej nie wypije juz żadnej rycyny, ani nie zmieni faktu, ze juz ja kilkakrotnie zdarzyła.

Manka Pozdrawiam Cię ciepło. Mam nadzieje, ze to ze dziś nie napisałas oznacza, ze mialas dużo ważniejsze rzeczy na głowie i ze jutrzejsza indukcja nie jest Ci juz potrzebna. Jesli jednak sie mylę, schowaj wszystkie obawy i nerwy, nie sa Ci do niczego potrzebne! Bez nich wszystko będzie dużo łatwiejsze . Wszystkiego dobrego dla Ciebie i syna!

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by manka36 » 9 Jan 2013, 00:38 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Czesc dziewczyny, troche zescie mnie nastraszyly :( . Ale naprawde duzo sie na ten temat naczytalam zanim odwazylam sie siegnac po ten olej (nie tylko na forach, ale równiez na portalach medycznych). Mysle tez, ze dawka, która zazylam byla minimalna i na pewno nie mogla zaszkodzic dziecku. Nie odwazylabym sie zazyc np. 50 ml tak jak to robily niektoóre dziewczyny i to z sugestii lekarza. Ja wzielam 2 razy po 2 lyzki stolowe w odstepie 4 dni, które zadzialaly na mnie bardzo miernie ( zadnych skretów jelit itp.). Poza tym olej ten nie wchlania sie przez lozysko, wiec raczej nie moglam zaszkodzic tym dziecku (przynajmniej mam taka nadzieje).
Jest 00:30 a ja nie moge spac. Jutro mam juz wyznaczony termin indukcji porodu Nie wiem dlaczego ale ogarnal mnie paniczny strach, wczesniej wogle sie nie balam, a dzisiaj niewyjasniona panika. Nawet ni stad ni zowad zaczelam plakac; moze to hormony, nie wiem. A moze dlatego, ze jestem z tym wszystkim sama, bez wsparcia kogokolwiek :( :( .
Pozdrawiam Was wszystkie bardzo serdecznie, a szczególnie Ciebie ktosienka za mile slowa. Jak juz bedzie po wszystkim to napisze; trzymajcie za mnie kciuki :)
User avatar
manka36
Rozeznany
 
 
Posts: 120
Joined: 24 Apr 2012, 20:58
Location: Walsall
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by to_ja » 9 Jan 2013, 00:52 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

3mam kciuki - wszystko bedzie dobrze ;)
Mam pytanie o nazwisko dziecka. Czy nie bedac w zwiazku malzenskim mozemy nadac dziecku podwojne nazwisko? Bo gdzies na polskiej stronie napotkalam sie z info ze nie. Na angielskich nic nie pisze...

to_ja
Raczkujący
 
 
Posts: 62
Joined: 21 Sep 2009, 16:39
Location: tamworth
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by manka36 » 9 Jan 2013, 01:02 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

to_ja, maja córeczka bedzie miala moje nazwisko, a w róbryce ojca bedzie wpisane imie i nazwisko ojca.

Dodano: -- 9 sty 2013, 02:04 --

A jezeli chodzi opodwójne nazwisko, to niestety nie wiem...
User avatar
manka36
Rozeznany
 
 
Posts: 120
Joined: 24 Apr 2012, 20:58
Location: Walsall
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 9 Jan 2013, 07:27 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

manka36, raz jeszcze trzymaj sie cieplo, wyslalam Ci prywatna wiadomosc.

to_ja- podwojne nazwisko mozesz dodac na dwa sposoby:
1. Tak jak w Polsce jako dwuczlonowe nazwisko z myslnikiem pomiedzy lub bez, Roznica polega na tym , ze kolejnosc nazwisk mozecie ustalic sami,
2. Jako czesc drugiego imienia, w tym przypadku dziecko nie bedzie musialo poslugiwac sie nim na co dzien.
IMIE/ (First) Name: Adam
Drugie Imie/ Middle Name: (Imiona) Pawel, Grzegorz Nowak
Nazwisko/ Suraname: Kowalski

W zasadzie ilosc slow wystepujacych jako First Name, Middle Name i Surname nie jest limitowana i w kazdej z tych pozycji moga wystepowac myslniki.

Jednak w oficjalnych dokumentach trzeba sie pozniej poslugiwac First Name i Surname w dokladnym brzmieniu . Niektore dokumenty wymagaja podania Middle name , ale zwykle dopuszcza sie mozliwosc skrocenia go (ich) do inicjalu (inicjalow).

Rozwazamy nadanie naszemu dziecku dwoch nazwisk wg drugiego schematu, tak aby nie przeklinalo nas pozniej przez cale zycie. Zarowno zapisywanie dlugich nazwisk jak i literowanie ich przez telefon moze byc czasochlonne i stresujace, szczegolnie jesli nazwisko jest dlugie i obco brzmiace.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ŚWIAT KOBIET