Obawy przed byciem mama w Anglii

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

FemalePostNapisane by izus_25 » 17 Aug 2008, 21:54 Obawy przed byciem mama w Anglii

hej babeczki!! otoz mam na imie iza w Anglii jestem od 1,5 roku z mezem. Pracujemy w jednej firmie juz 1 rok i 2 miesiace. Po slubie jestesmy juz 3 lata i bardzo chcemy miec dzidzie ale po pierwsze cos nie mozemy bo staramy sie juz od 6 miesiecy i ic :cry: , po drugie nie wiem czemu ja mam pewne obawy, ze nie poradze sobie z malenstwem, ze opieka medyczna kobiety w ciazy nie jest wystarczajaca, a po trzecie to zaczelismy budowe domu w Polsce (nie jestesmy z tych rodakow ktorzy zamierzaja tutaj zostac na stale), i jak wiadomo pracujemy na to tutaj, bardzo sie boje ze nie damy rady z wszystkim a naprawde nie chce niczego zalowac malenstwu a nie chcemy tez juz dluzej czekac bo bardzo pragniemy maluszka. Dodam jeszcze, ze nie zarabiamy az tak duzych pieniazkow. Jestem osoba ktora wszystkim bardzo sie przejmuje i bierze sobie wszystko do serca. Wszyscy mowia zebym tak nie myslala stale nie zamartwiala sie ale ja tak nie potrafie :cry: napiszcie cos kobitki doradzcie bo nie mam tutaj niestety kolezanki z ktora moglabym szczerze porozmawiac.

izus_25
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 17 Aug 2008, 21:37
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ivy123 » 18 Aug 2008, 04:28 Re: Obawy przed byciem mama w Anglii

Witaj Iza...

Tak naprawde to nie ma dobrego momentu w zyciu na dziecko.
Wiele osob tak jak Ty ma bardzo podobne obawy. Jesli chodzi o Wasze starania sie o dziecko, to pol roku jest zbyt krotkim okresem aby moc cokolwiek powiedziec. Niektorzy staraja sie pol roku a inni dwa lat. Jezeli przed planowanaiem ciazy bylas u ginekologa i wykluczyl on wszelkie watpliwosci, masz zdrowy organizm i nie przechodzilas np jakichs chorob wewnetrznych, powtarzajacych sie - typu grzybice narzadnow rodnych itp w ciagu ostatnich dwoch lat to nie widze powodow do obaw. Piszesz tez ze pracujecie z mezem, zarabiacie niewiele i jestescie w trakcie budowania domu i przy tym staracie sie o malenstwo. Mysle ze pewnie stresujecie sie wiele, wiadomo praca tutaj, budowa domu tam, przy tym ograniczone mozliwosci finansowe nasilaja stres, ktory na pewno nie sprzyja poczeciu dziecka... Co do opieki medycznej w ciazy w Wielkiej Brytanii to nie dajmy sie zwariowac, nie jest najlepsza ale nie jest tez zla. W Polsce tez wcale nie jest idealna i czesto trzeba zaplacic, aby czuc ze ktos sie nami troszke bardziej zainteresowal. Nie martw sie. Jak przyjdzie wlasciwy moment, to malenstwo sie pocznie i nawet nie bedziesz wiedziala kiedy to sie stalo i zapomnisz o tym ze tak dlugo sie staralas...Dziecko rozbudzi w Tobie instynkt matki i przestaniesz sie obawiac macierzynskich obowiazkow. Pojawienie sie dziecka automatycznie podporzadkuje Wasze zycie temu malenstwu i ono stanie sie najwazniejsze dla Was... Wszystko bedzie dobrze, bo wszystko ma w zyciu swoj czas i swoje miejsce. Zycze Wam powodzenia w budowaniu gniazdka w Polsce, jak rowniez przy staraniu sie o dzidziusia...
Pozdrawiam. :arrow: :wink:

przyszla mama

'Czas przynosi rade i rozwiazania..nalezy oczekiwac ich cierpliwie'

ivy123
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 8 Aug 2008, 22:34
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by olivka » 18 Aug 2008, 06:45 Re: Obawy przed byciem mama w Anglii

IZUS.....
ja do tego co napisala przdmowczyni dodam tylko ze dziecko nie przystopuje waszej budowy domu itp
pojdziesz na macierzynskie,prawdopodobnie beda wam przyslugiwac benefity roznakie i dacie rade.
opieka jest tu nie najgorsza a z malenstwem dasz sobei rade - bo bedziesz musiala i nie mainnej opcji ;)
zobaczysz ze wszystko sie ulozy.....
zreszta...ja bym radzila ze jak jeszcze nie bardzo chcesz miec dziecko to poprostu sie nei spieszcie.....
na wszystko przyjdzie jeszzce czas.... :wink:
pozdrawiam
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.....
User avatar
olivka
Zadomowiony
 
 
Posts: 804
Age: 114
Joined: 25 Jul 2007, 09:08
Location: z Ksiezyca...
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ŚWIAT KOBIET

cron