kolczyki w uszkach u dziewczynki

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

FemalePostNapisane by julka030308 » 22 Jun 2008, 17:09 kolczyki w uszkach u dziewczynki

hej mam 4 miesieczna coreczke i chcialabym jej przekoc uszka,ale niewiem czy to jeszcze nie za wczesnie.Moze ktoras szczesliwa mamusia przekowala uszy swojej coreczce i wie gdzie najlepiej moglabym isc jezeli 4 miesiace to niezamalo.Z gory dzieki za podpowiedzi :grin:

julka030308
Rozeznany
 
 
Posts: 291
Joined: 6 May 2008, 16:05
Location: solihull
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agi » 22 Jun 2008, 21:20 Re: kolczyki w uszkach u dziewczynki

Ojej, tak szybko :neutral: jabym sie troche bała, no i uważam że to troche za wcześnie
żeby tak małemu dziecku przekuwać uszy, ale wsumie to decyzja należy do rodziców.
Może lepiej wcześniej, bo dziecko nie będzie pamietało bólu :roll:
User avatar
agi
Rozeznany
 
 
Posts: 185
Age: 41
Joined: 18 Jun 2007, 13:15
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by babulki » 23 Jun 2008, 00:02 Re: kolczyki w uszkach u dziewczynki

znam kilka dziewczynek ktore na pierwsze urodzinki mialy uszka przeklute
kilka sekund i po bolu.. hihi

ale nie wiem gdzie to robily dokladnie...
wiec nie pomoge
LELEK NASZE MALENKIE WIELKIE SZCZESCIE!!!
User avatar
babulki
Rozeznany
 
 
Posts: 274
Age: 44
Joined: 17 Oct 2007, 17:39
Location: jaroslaw/birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by karjo » 23 Jun 2008, 09:07 Re: kolczyki w uszkach u dziewczynki

Bidne te dzieci, majac takie madre mamusie :twisted:
Najwyzej sobie urwie ucho dzidzia, machajac reka, zahaczy o wkreta, ale moze faktycznie, krocej bedzie pamietala bol...
Skad takie pomysly sie biora :roll: ?

karjo
Rozeznany
 
 
Posts: 269
Joined: 27 Feb 2008, 11:23
Reputation point: 17
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Ana :) » 23 Jun 2008, 11:20 Re: kolczyki w uszkach u dziewczynki

eeeeeejjjjjjjj ale zescie wymyslili o rany ,ja przebilam uszka córce gdy miala 3 miesiace i to najlepszy moment :roll: Nigdy nie zerwala sobie kolczyków :roll: macie pomysly tak pisac ehhh :roll:

Ana :)
Rozeznany
 
 
Posts: 288
Joined: 27 Aug 2007, 14:28
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agi » 23 Jun 2008, 12:23 Re: kolczyki w uszkach u dziewczynki

Ana :), mi sie poprostu nie podobaja kolczyki u małych dziewczynek.
Jeśli moja córa póżniej sobie zażyczy to jej pozwole przekuć uszy, ale sama tego nie zrobie.
Myśle że rodzice robią to bardziej dla siebie niż dla dziecka, bo po co niemowlęciu kolczyki :neutral:
Last edited by agi on 23 Jun 2008, 12:25, edited 2 times in total.
User avatar
agi
Rozeznany
 
 
Posts: 185
Age: 41
Joined: 18 Jun 2007, 13:15
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kasia801 » 23 Jun 2008, 12:24 Re: kolczyki w uszkach u dziewczynki

dla malo poinformowanych....
dziecko nieczuje duzego bólu przy przekuwanie uszu do 7 miesiaca, poniewaz niema jeszcze dobrze wyksztalconych chrzastek w uszach :!: wiec jak najbardziej nalezy uszy przekloc kiedy dziecko jest male.a mozesz to zrobic gdziekolwiek u kosmetyczki, lub w drogeriach.jest kilka takich miejsc na west bromwich i w centrum. musisz wypisac formularz i po bolu, panie sa raczej bardzo przyjaznie nastawione do malych dzieci:) wiec zycze powodzenia
p.s. niemartw sie jezeli zaplacze to tylko ze strachu a nie z bólu. ;)

kasia801
Początkujący
 
 
Posts: 37
Joined: 11 Aug 2007, 11:46
Location: Brodnica
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by karjo » 23 Jun 2008, 12:39 Re: kolczyki w uszkach u dziewczynki

Dla dobrze poinformowanej, jakis czas temu zabiegi chirurgiczne na niemowletach (zwlaszcza na wczesniakach) tez byly robione "na zywca", bo "brak wyrobionego unerwienia" :roll:
Jasne, ze latwiej przebic male ucho, tylko po co? Dziecko podrosnie, samo zdecyduje, a i bardziej swiadome obecnosci kawalka metalu bedzie?
A wlasciwie, dlaczego nie zrobic "przy okazji" tatuazu i paru innych miejsc nie okolczykowac, dopiero bedzie "cool"...
Naprawde, skad takie "troskliwe mateczki" :o

karjo
Rozeznany
 
 
Posts: 269
Joined: 27 Feb 2008, 11:23
Reputation point: 17
Neutralny
Top
3

FemalePostNapisane by mamuśka twins » 23 Jun 2008, 13:26 Re: kolczyki w uszkach u dziewczynki

Nie przebilabym swojej coreczce uszu dopoki, by nie zrozumiala o co w tym wszystkim chodzi. Niemowlak ma niekontrolowane ruchy (przeciez potrafi sie sam zadrapac, wsadzic palca mamie do oka, pociagnac mocno za wlosy, itp.) nie mowiac o takim kolczyku (przeciez mozna za niego szarpac). Ja bym sie poprostu bala.
Moja mama przebila mi uszy jak mialam 3 lata. Tez nie pamietam zebym czula bol. Moja kuzynka miala 4 lata, podobno sama chciala (dlatego chyba mniej bolalo). Dziecko nie bedzie czulo bolu, gdy bedzie samo chcialo! :wink:
No i jeszcze jedno! Z 5 lat temu, gdy bylam u kosmetyczki w Polsce (na zabiegach upiekszajacych) przyszla dziewczyna z 3 miesieczna coreczka. Chciala przebic uszy malej. Kosmetyczka sie nie zgodzila. Po wyjsciu - rozmawialy babki miedzy soba, ze do czego to dojdzie, ze niedlugo noworodka beda chcialy matki przebijac uszy. Jak widac czasy sie zmieniaja i kosmetyczki chetniej wykonuja takie zabiegi.
Zreszta decyzja zawsze nalezy do matki (ja to jestem zdania, ze wszystko, aby tylko dziecku nie zaszkodzic) ;)
User avatar
mamuśka twins
Stały Bywalec
 
 
Posts: 369
Age: 42
Joined: 19 Mar 2007, 19:23
Location: Birmingham
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by julka030308 » 23 Jun 2008, 17:26 Re: kolczyki w uszkach u dziewczynki

dzieki za wszystkie opinie.Jednak ja zgadzam sie kasiu801 z toba ja rownierz uwazam ze takie male dziecko lepiej to znosi.A co do wypowiedzi
karjo wrote:Dziecko podrosnie, samo zdecyduje, a i bardziej swiadome obecnosci kawalka metalu bedzie?
wtedy moze zrobic sobie krzywde bo bedzie dotykalo z ciekawosci,a takie 4 miesieczne jeszcze niejest swiadome tego co ma w uszach i niejest tego ciekawe :smile:

[ Dodano: Pon Cze 23, 2008 18:30 ]
aaaaaa co do wypowiedzi
Myśle że rodzice robią to bardziej dla siebie niż dla dziecka, bo po co niemowlęciu kolczyki
to jest tak samo z ubiorem.Kilko miesieczne dziecko rodzice napewno nieubieraja dla niego tylko dla siebie w te wszystkie sliczne ubranka.Ubieramy dzieci w to co najlepsze dla samych siebie bo przecierz nierobimy tego dla nich bo one sa nieswiadome co nasza :-D

julka030308
Rozeznany
 
 
Posts: 291
Joined: 6 May 2008, 16:05
Location: solihull
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agi » 23 Jun 2008, 17:46 Re: kolczyki w uszkach u dziewczynki

julka030308, nie porównuj ubranek do kolczyków. Ubranka są potrzebne, a kolczyki moim zdaniem... nie :!: szczególnie dla niemowlaka (podkreśliłam zresztą że to moje zdanie, Ty możesz zrobić jak chcesz :wink: )
User avatar
agi
Rozeznany
 
 
Posts: 185
Age: 41
Joined: 18 Jun 2007, 13:15
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by asia77 » 23 Jun 2008, 19:35 Re: kolczyki w uszkach u dziewczynki

tak. przekuwaj jej uszy, a zaraz po tym tatutaz. nie mozesz dac dziecku chociaz prawa wyboru, to nie zabawka, dorosnie troche i sama zadecyduje czy chce miec kolczyk w uchu czy bardziej w pepku. ja mialam przekuwane uszy za kase jaka otrzymalam na komunie i to bylo wydarzeniem, sama poprosilam rodzicow o to.
"Mastering others is strength; mastering yourself is true power."
User avatar
asia77
Rozeznany
 
 
Posts: 173
Age: 43
Joined: 4 Mar 2008, 19:51
Location: wroclaw
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by julka030308 » 23 Jun 2008, 20:03 Re: kolczyki w uszkach u dziewczynki

tatuaz jej zrobie na roczek taki prezent od mamy :smile:

[ Dodano: Pon Cze 23, 2008 21:06 ]
ja niepytalam co ktoras z was by zrobila,bo to jest kazdej z nas prywatna sprawa tylko pytalam czy wiecie gdzie mozna to zrobic i jaki okres jest do tego odpowiedni.A wasze opinie czy to dobre dla mojego dziecka czy zle mnie niebardzo obchodza

julka030308
Rozeznany
 
 
Posts: 291
Joined: 6 May 2008, 16:05
Location: solihull
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by babulki » 23 Jun 2008, 20:08 Re: kolczyki w uszkach u dziewczynki

dziewczyny troche tu za goraco ufff
dyskusja wrze i od razu postow przybywa.... szkoda ze tylko spory powoduja ze watek staje sie mocno dyskusyjny
az sie boje wyrazac swej opinii
dyplomatycznie wybrne. ja coreczki nie mam wiec kolczykowanie dzieci mnie nie dotyczy
powiem ze mam kolezanki ktore swym rocznym coreczkom uszy przekluly.. i wcale mnie to nie razi, wrecz przeciwnie

wiele rzeczy robi sie.. dla wizualnego wrazenia

czesc z nas kupuje lepsze ubranka.. i wybiera kolory ktore nam sie podobaja,
ja sie do tego przyznaje :-P

a teraz sa takie metody przekluwania uszu ze bol wydaje mi sie znikomy i mierzony w sekundach

a ocenianie i atakowanie innych mam za kolczykowanie uwazam nie na miejscu
bo zadna z nas nie chce wyrzadzic krzywdy dziecku
i to sprawa indywidualna kiedy przekluje wlasnej corce uszy i tyle :mrgreen:
znam tez dziewczyny ktore do dzis nie maja przeklutych uczu choc bardzo by chcialy ale ze rodzice nie zrobili tego we wczesnym dziecinstwie to one odwlekaly sprawe ze strachu hihi

pozdrawiam wszystkie zwolenniczki i przeciwniczki kolczykowania
LELEK NASZE MALENKIE WIELKIE SZCZESCIE!!!
User avatar
babulki
Rozeznany
 
 
Posts: 274
Age: 44
Joined: 17 Oct 2007, 17:39
Location: jaroslaw/birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by julka030308 » 23 Jun 2008, 20:13 Re: kolczyki w uszkach u dziewczynki

no w koncu ktos pisze to co powinien ;) dzieki babulki za te slowa.A swoja droga jezeli w przyszlosci niebedzie chciala nosic kolczykow to je poprostu sciagnie przecierz niewiem czy wiecie ale je mozna w kazdej chwili wyjac ;) pozdrawiam wszystkie mamy ktore tak bardzo mnie za kolczykowanie krytykuja :-)

julka030308
Rozeznany
 
 
Posts: 291
Joined: 6 May 2008, 16:05
Location: solihull
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ŚWIAT KOBIET