Mlode mamusie czyli "ciezarowki po rozpakowaniu"

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...
Szczerze monika21j w ogóle nie podoba mi się sposób w jaki karmisz swojego synka :?
Tłumaczenie, że "Daje mojemu dziecku ... i nic mu nie jest" jest zupełnie błędne. Przecież nie musi problem ujawnić się teraz czy za miesiąc to może wyjść dopiero za kilka lat. Dziecko rozwija się i kształtuje i to co je ma wpływ na jego zdrowie w dorosłym życiu! Myślę, że po to są robione badania co rok czy kilka lat, żeby znaleźć najlepsze rozwiązania żywieniowe dla maluchów. Czekolada, cukier, sól to nic dobrego i każdej ilości jest zbędne maluchowi.

Problemu z angielskimi rozmiarami nie rozumiem. Przecież każde dziecko jest inne i wiadomo, że na niektóre dziecko trzeba kupować mniejszy rozmiar, a inne większy. Ja miałam problem z za szerokimi spodniami dla synia, bo zawsze był wysoki i szczupły, ale nie sądzę, że rozmiarówki były złe tylko moje dziecko wyjątkowe :lol:
Twoja córcia waży 17 kg w wieku 2 lat i 8 miesięcy? Sorry, ale mój syn ma ponad 5 lat i waży 18kg (nosi ubrania na 4-5, 5-6 lat), więc się nie dziwię, że ubrania na jej wiek są dla niej za małe :roll: Po prostu kupuj większe i już.

Ela Eriska Z kawałkami u pierwszego synia miałam podobny problem :roll: Z drugim synkiem nie ma w ogóle sprawy, mimo że ząbka ma dopiero jednego to z kawałeczkami sobie radzi.
Myślę, że to też indywidualna sprawa, bo karmię ich podobnie.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

Ela, dzieki za pamiec. 8 tygodni Wam zostalo? Mam nadzieje ze sie dobrze czujesz.
Moj Mlody sie korkuje nadal, ale ciagle bez dodatkowych objawow.
Tak jak poradzila Agg, lekarz potwierdzil nie ma powodow do obaw.

Ja mysle, ze ciezko obecnie ocenic, ktora zywnosc jest zdrowa, a ktora nie.
Osobiscie intuicyjnie wydaje mi sie,ze gotowe jedzenie dla niemowlat w sloikach ma ta przewage nad typowym domowym, ze nie zawiera przypraw, w tym w wielu naszych kuchniach urzywanych kostek rosolowych I Vege-to podobnych skladajacych sie z soli I chemii.
Wydaje mi sie, ze jesli chodzi o roznorodnosc smakow, to sloiki moga nas troche ograniczac jesli chodzi o ilosc skladnikow, w wiekszosci w ich skladzie ziemniaki I marchew kroluja.

Ja planuje oprzec diete mojego Dzieciola o jedzenie gotowane specjanie dla niego przeze mnie, a kiedy sil I czasu zacznie brakowac to uzupelniac to sloikami, . Na jednym z dzieciowych forow znalazlam fajny pomysl na gotowanie I mrozenie papek, chetnie sie nim podziele jesli ktos jest zainteresowany domowym wyrobem papek, a chcialby zeby nie bylo to czasochlonne , a jednoczesnie zaoferowac dziecku niemal nieograniczona ilosc pozycji w menu .

Tak jak wspomnialam my raczej sprobojemy minimalizowac uzycie papek na kozysc zjadliwych kawalkow. Choc kto wie, zycie moze ten plan zweryfikowac, jak plecy zacznac bolec od sprzatania resztek z podlogi, a pralka nie nadarzy z wykonywaniem swojej pracy na czas...
Fajna strona o BLW po polsku:
http://babyledweaning.pl/

Ja palilam papierochy przez wiele lat bez wiekszego uszczerbku na zdrowiu. Czy to potwierdza ze palenie nie jest szkodliwe?

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

hej laski jakie mleko dla noworodka jest dobre???? macie jakies opinie na ten temat??? niestety nie będę mogła karmić piersią z przyczyn osobistych ..proszę o radę..moze znacie jakieś dobre firmy które produkują dobre mleczko dla aniołków..

agnieszkapolonia89
Raczkujący
 
 
Posts: 51
Joined: 16 Jan 2013, 23:57
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

agnieszkapolonia89, serdeczne gratulacje :roza: Zdrówka dla Was.
Jeśli chodzi o mleko to nie pomogę,przez 7 mcy karmiłam piersią,następnie podawałam Cow&Gate jako mleko następne.
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posts: 255
Age: 47
Joined: 13 May 2011, 16:05
Reputation point: 31
Pokojowy
Top
0

Tak dla sprostowania jeszcze nie urodziłam hihih :) jeszcze się kangurkuje i toczę :) ale dzisiaj moja midwife powiedziała mi zebym juz zaopatrzyla sie w mleko zeby nie latac po porodzie:) niestety nie podala mi zadnej konkretnej nazwy:)dlatego chciałam zapytac się was drogie kobitki o opinie na temat roznych marek mleka.. które wg was jest dobre a które złe..wiem ze kazde dziecko inaczej przyjmuje pokarm do organizmu ale moja ciekawośc mnie zżera:)

agnieszkapolonia89
Raczkujący
 
 
Posts: 51
Joined: 16 Jan 2013, 23:57
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

:) zatem gratulacje jeszcze przed Tobą :D
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posts: 255
Age: 47
Joined: 13 May 2011, 16:05
Reputation point: 31
Pokojowy
Top
0

Witam. agnieszkapolonia89, ja rowniez polecam mleko Cow&Gate tez nie karmilam Pirsia praktycznie wiec od 3 tyg zycia moj synek dostawal to mleko I jest Ono dobre jak dla mine.
Kitka, czy polozna nic ci nie mowila odnosnie wagi dziecka ze ma za mala Na swoj week. Bo jesli chodzi o Moja corke to powiedziala mi ze ma bardzo dobra wage I wzrost. Bo dla jasnosci Moja corka ma 98.5cm wzrostu I waga 17.250kg jesli chodzi o dokladne wymiary Malo tego powiedziala do mine zee gdyby wszystkie mamy dbaly o prawidlowy rozwoj swojego dziecka bylo by super. Wiec ja juz tu nic nie rozumiem. A co do mojego synka tez nie mala zadnych zarzutow Bo jak Na wczesniaka ( 3 tyg pzed terminem ) to sie dobrze rozwija I zee wagowo I wzrostem jest odpowiednio do swojego wieku.
Kitka, nie bardzo rozumiem twojego stwierdzenia ze zle odrzywiam dzieci jak wg poloznych bardzo dobrze sie rozwijaja I Sa chodzacym okazem zdrowia. Pozdrawiam

monika21j
Raczkujący
 
 
Posts: 63
Age: 32
Joined: 10 Feb 2012, 19:47
Location: Birmingham
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

monikaTwoja córka jest na 97 centylu (wzrost i waga) czyli na najwyższym. Jest duża i ciężka, jak na swój wiek dlatego nie mieści się w ubrania. Mój synek jest między 10 a 25 centylem (waga) czyli nie jest na najniższym 3-cim nawet i chodzi w ubraniach odpowiednich do swojego wieku. Raczej martwiłabym się o Twoja córkę niż o mojego synka :wink: Dzieci są różne!
Nigdy żadna położna czy GP nie powiedzieli mi, że synek za mało waży. Wolałabym, żeby ciut więcej ważył, bo przynajmniej spodnie by mu na tyłku bardziej się trzymały. Jednak z genami nie wygrasz. Mój mąż jest wysoki i bardzo szczupły, ja do grubych nie należę, więc czego się spodziewać po naszym dziecku :D

Położna chwaliła Cię za podawanie czekolady, cukru i soli do pożywienia malucha? Za podawanie sosiku w 5-tym miesiącu też? :roll: Z tego co pisałaś wcześniej to położna raczej nie była zadowolona z tego co podajesz dziecku :?
Każdy postępuje ze swoimi dziećmi, jak uważa, ale nie proponuj takiego błędnego schematu innym matkom.

agnieszkapolonia Przy pierwszym synku wybrałam Cow&gate. Przy drugim Aptamil. Myślę, że większej różnicy nie ma pomiędzy mlekami, ale czasem jedno dziecku szkodzi inne nie.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
5

Przestrzegam wszystkie mamy przed porodem na new crosie w wolver..urodzilam kilka dni temu I chce wam powiedziec zebyscie nie godzily sie na epidural..nieudolny Anestezjolog spierdzielil mi zastrzyk I ...3 razy mnie nakowal I nic nie podzialalo ..dostalan tylko skutki uboczne tzn bezwlad nog... rodzilam na boku bo nie moglam sie poruszac... na koniec uslyszalam tylko przepraszam od doktorka... I teraz musze brac zastrzyki zeby nie miec powiklan... grozilo mi dodatkowo ze urodze niedotlenione dziecko bo przez nieldowlad nog nie moglam przec.. dziewczyny wytrzymajcie bol..nie godzcie sie na zastrzyk z epiduralu...na szczescie urodzilam zdrowe dziecko a ja dochodze do siebie...

agnieszkapolonia89
Raczkujący
 
 
Posts: 51
Joined: 16 Jan 2013, 23:57
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

agnieszkapolonia89, zdrówka dla Was :roza:
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posts: 255
Age: 47
Joined: 13 May 2011, 16:05
Reputation point: 31
Pokojowy
Top
0

Witam jestem tu nowa... pare miesiecy temu "rozpakowalam sie" w Walsall hospital.
Moja mala skonczyla 4 miesiace i pije mleko modyfikowane.. moze jakies rady od mam jak rozszerzyc diete niemowlaka? w internecie jest duzooo porad ale sa one tak rozne ze glowa boli :)

kupujecie polskiE "sloiczki" czy polecacie jakies tutejsze?

Mariczka86
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 4 Dec 2013, 00:26
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Hejka mamuski mam pytanie..zna cię jakieś dobre sposoby Lub środki na kolke:-)synus ma 6 tyg i bardzo cierpi i przeraźliwie płacze..karmie go mm Aptamil com fort, wczesniej karmilam go aptamilem i cow and gate...wszystkie te mleka są wyprodukowane w tej samej firmie..dziecko podczas karmienia strasznie się drze i cierpi..a ja pozmienialam mu mleka, butelki na TT i avent,masuje mu brzusio,klade go na brzusiu, podaje mu koper, rumianek, cieple okłady,infacol na kolki i sab simplex oraz espumisan..nic mu nie pomaga ...bidulek strasznie płacze i cierpi a ja nie mam życia z dzieciątkiem i nie mogę z nim nigdzie wyjść bo boje się ze znowu nagle go kolki zaatakują i będzie przeraźliwe wrZeszczal z bólu...chce dodać ze byłam z nim u GP ze 4 razy i za każdym razem nic mu nie pomogło...chciałabym pomoc mojemu Dzieciątku..zna ktoś jakieś jeszcze sposoby..wiem ze kolki to normalne i trzeba przebrnąć przez te 3 miesiące...ale chce jakoś ulżyć mojemu misiowi ukochanemu...żeby się nie męczył..może w końcu znajdę cos co działa na niego ....wiem ze mojej kol córka tez tak miała i dopiero Sab simplex jej pomógł.a mojemu co ???zna cię cos jeszcze co można wypróbować???jestem załamana...

agnieszkapolonia89
Raczkujący
 
 
Posts: 51
Joined: 16 Jan 2013, 23:57
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Na szczescie mnie kolki nie dotycza. Polozna co prawda na poczatku zaproponowala mi podawanie infacolu przed karmieniem. Czasami tylko gazy na wieczor. Z tego co wiem by ulzyc maluszkowi trzeba przez dluzszy czas podawac jeden ze specyfikpw by pomogl. Ale tez chyba nie ma najlepszego rozwiazania. Ciepla kapiel moze pomoc na jakis czas. Zycze wytrwalosci dla was.

darina92
Początkujący
 
 
Posts: 12
Joined: 23 Sep 2013, 12:34
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Mariczka86 na poczatek sproboj utrzec dziecku jabluszko, pozniej ugotuj marchewke z ziemniaczkiem i zmiksuj blenderem. Polecam sloiczki angielskie, sa znacznie tansze niz polskie a rownie smaczne. Polecam takze chrupki polskie palki kukurydziane, bardzo smakuja takim maluchom i przy okazji sa dobre na dziasla, podawalam je mojemu synkowi jak skonczyl 5 miesiecy.
Powodzenia.

moniak
Początkujący
 
 
Posts: 17
Joined: 28 Nov 2012, 22:49
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

Ponoc bardzo dobry na kolki jest preparat Colief do kupienia w bootsie lub innych aptekach. drogi ale wszyscy co uzywali bardzo chwalili. A moze dziecko ma skaze bialkowa albo nietolerancje laktozy? Skoro probowalas roznych mlek i nic nie pomagalo moze trzeba by pojsc w tym kierunku i sprobowac jakiegos mleka dla alergikow typu Aptamil Pepti, Cow&Gate pepti juniot, neocate albo nutramigen. Tylko to powinien przepisac lekarz :roll:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
2

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ŚWIAT KOBIET