Page 1 of 1

Prowadzenie ciąży

PostPosted: 3 Apr 2014, 19:20
by emilgdansk
Od razu przejdę do pytania by nie bić piany. Otóż wkrótce przyjeżdża do mnie małżonka. Jest, a właściwie będzie w 4 miesiącu ciąży. Moje pierwsze pytanie.
Jak ją ubezpieczyć, czy może być na mnie i jak to się robi? (Mam kontrakt full time i płace wszystkie składki).

Drugie pytanie, jak się wybiera lekarza pierwszego kontaktu? Czy idzie się do najbliższej przychodni i tam się wybiera, czy są potrzebne jakieś dokumenty, czy można rozmawiać z lekarzem w obecności tłumacza czy można go sobie zamówić przez przychodnie? (żona boi się że się nie dogada chociaż zna bardzo dobrze ang.)

Kolejne ostatnie pytanie to jak tu przebiega ciąża, słyszałem o funkcji „położnej”, ale, o co chodzi. Wkrótce będę się widział z mamami, które już urodziły albo wkrótce urodzą, ale wasze uwagi też mogą być cenne. Dzięki!!!

Re: Prowadzenie ciąży

PostPosted: 3 Apr 2014, 19:53
by marass85
Musicie isc do przechodni, najlepiej tej najblizszej - na recepcji powinni dac druk do wypelnienia. Z tego co pamietam to potrzebuja potwierdzenie adresu, zdarza sie ze moze nie byc miejsc w danej przechodni i trzeba szukac gdzie indziej. Malzonka powinna zarejestrowac sie sama, a NHS jest darmowy jezeli sie jest rezydentem UK.

Jezeli zna ang dobrze to po co tlumacz ? Ja nie znam dobrze i dalem rade, moja partnerka ledwo co urodzila i tez jak ja mowi raczej srednio i nie bylo zadnych problemow. Zostanie przydzielona jej polozna ktora za pierwszym razem przyjdzie do was do domu. Potem malzonka bedzie chodzic na wizyty do przechodni, na ktorych mierza cisnienie, badaja krew i mocz i robia ogolny wywiad z pacjentem. Powinna zostac rowniez wyslana na scan. Oczywiscie pewnych medycznych terminow mozecie nie rozumiec ale mozna to przetlumaczyc samemu i tragedii nie ma

Najlepiej poczytaj samemu troche na necie, a jezeli cos pomieszalem niech ktos mnie porpawi. Pzdr

Re: Prowadzenie ciąży

PostPosted: 3 Apr 2014, 21:52
by emilgdansk
Dzieki

Re: Prowadzenie ciąży

PostPosted: 4 Apr 2014, 06:35
by ktosienka
Podrzuc zonie link : viewtopic.php?p=137206#p137206
Wiekszosc polonijnych ciaz w Birmingham jest tu udokumentowana;)

Powodzenia dla calej trojki!

Re: Prowadzenie ciąży

PostPosted: 4 Apr 2014, 14:28
by agg
ktosienka wrote:Podrzuc zonie link : viewtopic.php?p=137206#p137206Wiekszosc polonijnych ciaz w Birmingham jest tu udokumentowana;)

co prawda, to prawda :lol: chyba kazda z nas tam pisala... :wink:

Re: Prowadzenie ciąży

PostPosted: 4 Apr 2014, 20:36
by emilgdansk
Dziękuje jeszcze raz:-)Linka jej podrzucę na pewno:-)