Pielegnacja i dbanie o siebie podczas ciazy i po porodzie

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...
Witam, zakladam nowy watek. Moze byc ciekawy dla przyszlych mam :)
Jak dbacie o siebie w ciazy, jakich kosmetykow uzywacie? Ja boje sie rozstepow, co wiec polecacie?
Czy mozna isc na solarium w ciazy, wydaje mi sie ze to nie jest chyba zdrowe dla dziecka, szczerze nie wiem... Lub jak mozna inaczej bezpiecznie przyciemnic cere nie robiac sie zolta heh po samoopalaczach. Zapach wiekszosci balsamow brazujacych tez mnie jakos odrzuca.
Co z farbowaniem wlosow, malowaniem paznokci.
Ogolnie wszystko co wiecie i polecacie na temat kosmetykow i pielegnacji w ciazy, a takze po porodzie i jak ewentualnie powrocic do dawnej figury. Boje sie ze przytyje...
Co do pielegnacji maluchow mozna by takze zalozyc nowy watek, chyba ze taki jest. Nie sprawdzalam bo na razie oczekuje baby :)
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji :)

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posts: 105
Joined: 2 Nov 2012, 08:17
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0


bubu
Raczkujący
 
 
Posts: 82
Joined: 3 Sep 2008, 10:43
Location: tipton
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

Watek "ciezarowki czyli kobiety w ciazy" juz jest i wszystkie te pytania moglas tam zadac. Jest tez watek "ciezarowki po rozpakowaniu" dotyczacy opieki nad maluszkami. Na gorze masz taki magiczny przyscisk z emotka lupki "szukaj" naprawde warto z niego skorzystac i dopisac sie do juz istniejacych watkow w ktorych wszystkie interesujace Cie tematy byly juz poruszane, zamiast zakladac mnostwo nowych.
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

ewela119, dobra to juz nie pisze widze ze nie jestem milo widziana na tym forum przez niektorych. Jak dla mnie watek jest ciekawy i prosciej go znalesc niz przegladajac 30 stron na temat wszystkiego co dotyczy kobiet w ciazy. Poza tym czasami fajnie poczytac i dowiedziec sie czegos aktualnego, nie koniecznie z przed kilku np.lat. Pozdrawiam

Dodano: -- 6 mar 2013, 14:04 --

Sory 230 stron mialo byc

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posts: 105
Joined: 2 Nov 2012, 08:17
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

bubu, tez uzywalam tego balsamu i rozstepow nie mialam. Jaga S, wydaje mi sie, ze rozstepy to sprawa indywidualna. Poniewaz kazdy z nas ma inna skore i jej podatnosc na rozciaganie. Niektore dziewczyny zwykla oliwke stosuja i na nich dziala a inne nawet po najlepszych kremach/balsamach maja okropne rozstepy. Wazne jest tez, aby w miare mozliwosci spacerowac, cwiczyc, rozciagac sie, plywac. To pomaga nie tylko skorze ale i plecom, ktore pewnie beda bolaly od ciezaru brzuszka.

zamioculcas7
Początkujący
 
 
Posts: 18
Joined: 10 Jul 2012, 13:44
Reputation point: 5
Neutralny
Top
1

A ja nigdy przy zadnej ciazy nie uzywalam zadnych kosmetykow przeznaczonych dla przyszlych mam.Zwykla oliwka dla dzieci bardzo dobrze sie sprawdza,a od pewnego czasu uzywam olejku ze slodkich migdalow jest super :) Solarium odradzam,jest bardzo szkodliwe i nie tylko dla kobiet w ciazy lecz ogolnie.Wlosy farbuje ale wybieram te lekkie farby bez amoniaku,paznokcie rowniez maluje.
Daily
NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK GENIUSZ,NIEKTÓRZY Z NAS SĄ TYLKO MNIEJ UPOŚLEDZENI NIŻ INNI.
User avatar
Dalijka
Rozeznany
 
 
Posts: 185
Age: 44
Joined: 4 Dec 2010, 16:54
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

Jaga po co ty sie unosisz. Ktos cos zaproponowal bo nawet wg regulaminu zanim zapiszesz post poszukaj czy juz o tym watku nie ma :)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
8

Jaga S wrote:ewela119, dobra to juz nie pisze widze ze nie jestem milo widziana na tym forum przez niektorych. Jak dla mnie watek jest ciekawy i prosciej go znalesc niz przegladajac 30 stron na temat wszystkiego co dotyczy kobiet w ciazy. Poza tym czasami fajnie poczytac i dowiedziec sie czegos aktualnego, nie koniecznie z przed kilku np.lat. Pozdrawiam

Dodano: -- 6 mar 2013, 14:04 --

Sory 230 stron mialo byc



Nie dramatyzuj, nikt Ci nie pisze ze jestes niemile widziana, po prostu irytujace jest jak ktos sie pojawia na forum i zamiast przejrzec tematy ktore juz sa i ewentualnie jesli sa stare je odwiezyc, zaklada jeden po drugim nowe, na tematy walkowane na forum juz po 10 razy. Robi sie smietnik i pozniej trudniej cokolwiek znalezc. Nikt Ci nie kaze czytac 230 stron watki ciezarowek, moglas zadac tam pytanie takie jak zadalas tutaj "jakich kosmetykow uzywacie, jak o siebie dbacie w ciazy" i dziewczyny by Ci odpisaly :roll:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

Szukalam ale nie widzialam podobnego watku osobno, moze i blad bo powinnam rzeczywiscie zapytac w tamtym watku. Uznalam ze napisze nowy bo w ciezarowkach, jakos nikt sie do mnie nie odzywal za bardzo mimo ze sie przywitalam. Nie chcialam byc nachalna tam, wyszlo ze jestem tu.
Czytam to forum od kilku miesiecy, przejrzalam wiele tematow. Ale watki ktore zalozylam raczej nie powielaly starych. A jesli jakis jednak, to przez pomylke. Sory nie wiedzialam ze tu nie wolno zakladac nowych watkow jak sie jest nowym. Uwazam ze zbyt wiele sie tu nie dzieje napisalam kilka typu jak ten, moze niezbyt wiele wnoszecych do sprawy ale ciekawych (jak dla mnie przynajmniej). Napisalam tez kilka na tematy powazniejsze, bo akurat takie mialam problemy i nic tu wczesniej podobnego nie znalazlam. A w starych watkach tez pisalam, bez odzewu. Nie chce mi sie juz tu pisac zbytnio. Ciagle jestem atakowana, a to podejrzane ze pisze, a to co innego.
Nie uwazam aby moje watki robily tu smietnik. Nie pisalam gdzie kupic chusteczki, albo dziecko placze pomocy, hehhe tylko na temat ninu, hrt, paszportu i kilka mniej waznych ale interesujacych - przynajmniej sla mnie. Widze ze to ze pisze nie spotkalo sie ze zrozumieniem, a myslalam ze forum do tego sluzy, skoro tu zamieszkalam chcialam tez moze kogos poznac, ale juz nie chce. Daruje sobie znajomosci z Polakami bo jak widac tu chyba nie warto sie wychylac. Nie chce nikogo obrazac klika osob bylo normalnych i pomocnych. Ale ogolnie zly smak mi chyba po tym forum zostanie. Moze nawet jeszcze kiedys cos tu napisze ale juz sie nie wychylam, bo nie warto...

Dodano: -- 6 mar 2013, 18:52 --

Jeszcze co do tego solarium, w temacie. Wiem ze nie zdrowe, ale od czasu do czasu chodzilam nie bedac w ciazy raz na kilka miesiecy w zimie i wiosna. Jestem blada teraz jak sciana i stad pytanie. Jest ono aabsolutnie zabronione w ciazy? Niebezpieczne dla ciazy, dziecka? Obawiam sie ze w tym kraju moze lata takiego jakie znam nie byc i deficyt slonca, a ja bardzo lubie i nawet humor poprawia, dlatego pytam. A farbuje wlosy od lat na czarno i boje sie czy czarna farba nie jest zbyt mocna wlasnie, ale z odrostami tez chodzic nie chce. Wampirem to zostane bez slonca. Z tymi czarnymi wlosami i blada juz wygladam jak jakas zjawa. Cos w klimacie gothic, ale akurat takiej muzyki nie slucham ;)

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posts: 105
Joined: 2 Nov 2012, 08:17
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

Jezeli chodzi o solarium to nie moge Ci doradzic bo bardzo rzadko chodzilam, ale wlosy musze farbowac praktycznie co 2 miesiace. Bedac w ciazy farbowalam je 4 razy na bardzo ciemny kolor uzywajac farby bez amoniaku, dzidzius urodzil sie caly i zdrowy.
Jezeli chodzi o kosmetyki na rozstepy to uzywalam Ziajki i na szczescie rozstepy sie nie pojawily ale to podobno sprawa indywidualna.

Pozdrawiam i jeszcze jedna rada: WYLUZUJ troche. Na forum tak jak w zyciu spotykasz roznych ludzi i nie kazdy bedzie dla Ciebie mily i pomocny.

moniak
Początkujący
 
 
Posts: 17
Joined: 28 Nov 2012, 22:49
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

Dzieki za info moniak, :)
Ja tez farbuje raz na 2 miesiace tyle ze na czarno i z tego co pamietam pierwszy raz farba byla chyba z amoniakiem bo bylo to palette, dziecko rozwija sie dobrze, mam nadzieje ze nie bedzie jakis skutkow ubocznych... Wtedy nie wiedzialam ze farbowanie nie jest wskazane. W ogole niewiele o ciazy wiedzialam, nie byla ona planowana. Nawet papierosy palilam zanim sie dowiedzialam. Nalogowiec ze mnie taki ze jak przestane karmic to na 100% wroce do nalogu.Caly czas mnie ciagnie strasznie. Ale zdrowie dzidziusia jest najwazniejsze wiec sie mecze. Mam nadzieje ze bedzie wszystko ok.
Z tego co piszesz tym bardziej wniskuje ze lepiej wcale na forum nie pisac :( bo w zyciu przynajmniej mam wybor (moze poza praca) z kim sie zadawac, a tutaj kazdy moze napisac co chce.
Coz przykre to a najgorsze ze ci mniej mili i niepomocni mieszkaja w tym samym miescie co ja i kiedys niestety moge ich spotkac. Nie wiem skad w ludziach tyle zlosliwosci, zamiast sie cieszyc ze ktos nowy odwazyl sue napisac, cos sie dzieje na forum, jest co poczytac to krytyka krytyka i jeszcze raz krytyka. Moze w ten sposob dowartosciowuja siebie i podnosza swoje ego... Nie wiem.

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posts: 105
Joined: 2 Nov 2012, 08:17
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

Ja jestem przekonana, ze na forum jest wiele przyjanych i pomocnych osob.

Wchodzac do nowego miejsca warto zastanowic sie jakie zasady tam panuja i je uszanowac, nawet jesli to miejsce jest wirtualne. Niektorzy z nas korzystaja z tego forum od wielu lat, tworzyli to forum i zasady tu panujace.

Podkrecanie adreanaliny w watku adresowanym do ciezarowek na pewno nie przyniesie nikomu zadnych kozysci.

Co do kosmetykow to ja stosowalam ta popularna czekoladowa serie, ale teraz przerzucilam sie na Mustele. Osobiscie unikam najmniejszego ryzyka w ciazy. Warto pamietac, ze nie ma wiarygodnych badan naukowych, ktore by jednoznacznie okreslaly szkodliwy wplyw roznych substancji na rozwoj plodu. Takie badania sa po prostu zabronione. Ja unikam chemii w jakiejkolwiek postaci, solarium badz opalanie na sloncu wydaje mi sie tez ryzykowne. Ciaza w koncu nie trwa wiecznosci, abym nie mogla sobie kilku drobiazgow odmowic. Gdyby pozniej okazalo sie, ze moje dziecko ma jakies problemy zdrowotne, nie dalabym sobie z wyrzutami sumienia do konca zycia.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

Ja nie rozumiem o co ty sie oburzasz i bierzesz wszystko do siebie jakby ktos cie obrazal gdzie nie zauwazylam by ktokolwiek to zrobil. Wrzuc na luz niewiem zrob sobie relaksujaca kapiel czy cos i przestan przyjmowac ze wszyscy sa przeciwko tobie. Piszac niektore rzeczy musisz liczyc sie z tym ze jedni napisza to inni tamto oraz z tym ze czasem odpowiedzi nie dostaniesz.
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

ktosienka, nie sadzilam ze naruszam zasady jakie tu panuja. Nie powinnam nic pisac bo czytam to forum dop. od kilku miesiecy? Nie rozumiem..
Co do opalania, to mam taka karnacje ze nie musze lezec pol dnia aby sie opalic wystarczy pochodzic w sloneczny letni dzien i jestem opalona. Boje sie ze tu tego slonca troszke zamalo moze byc. Slonce to tez witamina D zdrowa w ciazy.
Ja tez oczywiscie boje sie i nie chce ryzykowac zdrowia dziecka w zadnym wypadku, stad moje pytania. Z drugiej str. nie chce przeciez przestac dbac o siebie. Dlatego pytam co jest bezpieczne. Ja jakis czas temu zakupilam bio oil i stosuje ale troche to tluste. Pije tez dla zdrowia to okropne siemie lniane od czasu do czasu jest zdrowe na zoladek, z ktorym od dziecka mialam problemy, dobrze ponoc tez robi na wlosy i skore. Moja sister gdy byla w ciazy pytala czy mozna to pic w ciazy lekarza i powiedzial ze nie widzi przeciwskazan. Jest to naturalny srodek. Ale ostatnio cos znalazlam w necie jedna wzmianke zeby jednak nie pic. I teraz nie wiem...
malenkagdz, ja sie nie obrazam tylko przykro mi sie robi jak czytam sugestie ze zaduzo tu pisze jak na nowa, lub jakies inne docinki. Taka widac mam potrzebe i nie wydaje mi sie abym lamala regulamin, bo staram siie pisac na temat i ciekawe rzeczy.

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posts: 105
Joined: 2 Nov 2012, 08:17
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

tu nie chodzilo o to co piszesz a ze w niektorych przypadkach moglabys pytanie zadac w temacie ktory juz istnieje tu na forum i czasem warto przejrzec , poczytac a moze znalazlabys odpowiedz na pytanie zanim je zadasz.
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ŚWIAT KOBIET