Przepisy na Wielkanoc

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

FemalePostNapisane by Lola » 23 Mar 2007, 20:24 Przepisy na Wielkanoc

Help :neutral: nie wiem co zrobic na Wielkanoc. Moze macie jakies dobre sprawdzone przepisy-jajka faszerowane ?? Musze przyznac ze jezeli chodzi akurat o to swieto to nie mam pojecia o zadnych tradycyjnych potrawach.

A tak a propo moze sie spotkamy w Lany Poniedziale pod fontanna na Victoria Square :lol: ??
Amicus certus in re incerta cernitur.
User avatar
Lola
Rozeznany
 
 
Posts: 233
Age: 44
Joined: 1 Dec 2006, 22:32
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by cyrkon1 » 23 Mar 2007, 20:50 Re: Przepisy na Wielkanoc

Ja na obiad piekę ziemniaki i karczek, na śniadanie (w moich rejonach) podawało się żurek, pieczoną białą kiełbasę, jajka faszerowane (moja mama robiła farsz z łososia), tradycyjnie: bigos, schab ze śliwką, serniczek i mazurek, wędlinka, koniecznie ćwikła z chrzanem, śledzie pod pierzyną, śledzie zwyczajne, sałatka jarzynowa.

Ja również zostaję na święta tutaj i szczerze powiem to się jeszcze nie rozglądałam za w/w delicjami w sklepach, jest biała kiełbasa, wie ktoś coś??? Może mama i teściowa jakąś paczkę by zrobiły...dowożą w 48h pod wskazany adres, a samochód-chłodnia, będzie po polsku i z tradycjami :lol:
User avatar
cyrkon1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 376
Age: 43
Joined: 19 Feb 2007, 17:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Insanity » 23 Mar 2007, 21:31 Re: Przepisy na Wielkanoc

Hm, a ja pozostanę przy tym co jem na codzień. Hehe, bo to są jajeczne święta, a mnie jajka zabiją. Hehe...

Insanity
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2022
Age: 37
Joined: 6 Jan 2007, 10:32
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Insanity » 23 Mar 2007, 21:31 Re: Przepisy na Wielkanoc

A propos, kiedy dokładnie są swięta?

Insanity
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2022
Age: 37
Joined: 6 Jan 2007, 10:32
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by cyrkon1 » 23 Mar 2007, 22:14 Re: Przepisy na Wielkanoc

Insanity wrote:A propos, kiedy dokładnie są swięta?


Ja święta liczę od Wielkiego Piątku, czyli będzie to: 6 kwiecień.

Insanity wrote:Hm, a ja pozostanę przy tym co jem na codzień. Hehe, bo to są jajeczne święta, a mnie jajka zabiją. Hehe...


My trochę poszalejemy, dwa razy do roku można (w święta), w między czasie intensywniej poćwiczymy, więcej mineralnej wody, lampka czerwonego wina. Oczywiście wszystko z umiarem, będziemy degustować, a nie się obżerać (jak nam paczkę przyślą z polskimi delicjami), a jak nie to skromne święta będą, ja nie lubię przygotowywać takich potraw, jak bigos czy pieczenie ciasta... pieczony karczek może będzie :wink: gorzej z żurkiem :roll:
User avatar
cyrkon1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 376
Age: 43
Joined: 19 Feb 2007, 17:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Lukaas85 » 23 Mar 2007, 22:28 Re: Przepisy na Wielkanoc

cyrkon1 wrote:gorzej z żurkiem :roll:


cyrkon1, don't panic! w polskim sklepie mozna dostac zakwas na zurek za pare pensow, boczek wedzony wszedzie kupisz, kawalek kielbaski...
What would Elvis do?
User avatar
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1619
Age: 39
Joined: 20 Jun 2006, 22:26
Location: GłowaWłasnaOsobista
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Anek » 23 Mar 2007, 22:30 Re: Przepisy na Wielkanoc

Ja nie zamierza robic nic, nie lubie wielkanocy :sad: bede pracowac i moze lepiej :neutral:
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
User avatar
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1682
Age: 43
Joined: 15 Aug 2006, 19:58
Location: Sutton Coldfield
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by cyrkon1 » 23 Mar 2007, 22:35 Re: Przepisy na Wielkanoc

Lukaas85 wrote:cyrkon1, don't panic! w polskim sklepie mozna dostac zakwas na zurek za pare pensow, boczek wedzony wszedzie kupisz, kawalek kielbaski...


Nie umiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kiedyś gotowałam, tzn przyrządzałam (to słowo też mi jakoś nie pasuje do tego) z torebki, tzn, mięsko, warzywa i przyprawy norma, ale zakańczałam tym-torebką. Teraz instant nie jadamy, więc żurku nie będzie. Chyba, że przyślą dla naszej trójki trzy gorące kubki i po kłopocie, może jakoś przez gardło przejdzie i nie dostanę wyrzutów sumienia. :wink:
User avatar
cyrkon1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 376
Age: 43
Joined: 19 Feb 2007, 17:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Lukaas85 » 23 Mar 2007, 22:39 Re: Przepisy na Wielkanoc

cyrkon1 wrote:
Lukaas85 wrote:cyrkon1, don't panic! w polskim sklepie mozna dostac zakwas na zurek za pare pensow, boczek wedzony wszedzie kupisz, kawalek kielbaski...


Nie umiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kiedyś gotowałam, tzn przyrządzałam (to słowo też mi jakoś nie pasuje do tego) z torebki, tzn, mięsko, warzywa i przyprawy norma, ale zakańczałam tym-torebką. Teraz instant nie jadamy, więc żurku nie będzie. Chyba, że przyślą dla naszej trójki trzy gorące kubki i po kłopocie, może jakoś przez gardło przejdzie i nie dostanę wyrzutów sumienia. :wink:


oj dziubek, nie z torebki!
ze sloiczka!
wychodzi super- a z torebki do psu nie podaj :mrgreen:
What would Elvis do?
User avatar
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1619
Age: 39
Joined: 20 Jun 2006, 22:26
Location: GłowaWłasnaOsobista
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Lola » 23 Mar 2007, 22:47 Re: Przepisy na Wielkanoc

Ja wlasnie pomolestowalam troche moja przyszla tesciowa o jakies przepisy i przeslala mi na maila ok 300 przepisow na salataki :!: :!: :!: (to sie nazywa zaangazowanie) zrobie pare jak beda dobre to zdam relacje.
Jesli ktos z Was by chcial owe 300 przepisow to prosze o maila z chcecia sie podziele tym "slodkim ciezarem"

do Anek: Czemu nie lubisz Wielkanocy?
Amicus certus in re incerta cernitur.
User avatar
Lola
Rozeznany
 
 
Posts: 233
Age: 44
Joined: 1 Dec 2006, 22:32
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Anek » 23 Mar 2007, 22:51 Re: Przepisy na Wielkanoc

Jakos nie czuje tego klimatu, wole Boze Narodzenie. Poza tym i tak bez rodziny znowu :grin:
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
User avatar
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1682
Age: 43
Joined: 15 Aug 2006, 19:58
Location: Sutton Coldfield
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Edyta » 23 Mar 2007, 22:53 Re: Przepisy na Wielkanoc

Moze to dziwne, ale w mojej rodzinie na sniadanie swiateczne je sie barszcz czerwony z kielbaska i jajkiem-moj maz do tej pory nadziwic sie nie moze( dla niego zawsze jest troszke bialego :mrgreen: )

Oprocz tego zawsze sa jakies salatki :smile:
User avatar
Edyta
Zadomowiony
 
 
Posts: 973
Age: 44
Joined: 11 Aug 2006, 18:00
Location: Polska
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Insanity » 23 Mar 2007, 23:12 Re: Przepisy na Wielkanoc

Mnie jak zwykle będą chcieli nakarmić. Ale ja się nie dam, nie dam... Hehe

Insanity
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2022
Age: 37
Joined: 6 Jan 2007, 10:32
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Agatula » 24 Mar 2007, 11:47 Re: Przepisy na Wielkanoc

ja zapewne zrobie zurek lub barszcz bialy kupie jakas kilebaske ... salatke jakas wazywna zrobie a nad obiadkiem nie mam zadnej kocepcji ... mosze jeszcze pomyslec:)
User avatar
Agatula
Raczkujący
 
 
Posts: 60
Joined: 13 Feb 2007, 16:23
Location: Wednesbury
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ŚWIAT KOBIET