Czy już mogę dać córce wode mineralną z butelki,nieprzegoto

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...
Witam jak w temacie, zastanawiam sie czy już mogę dać córce wode z butelki, nie przegotowana. Córka ma 6 mcy a we wtorek pierwszy raz lecimy do Polski, A w podróży będziemy ok 10h i nie ukrywam łatwiej by było zabrac( czy gdzieś kupić) wode butelkowa. Proszę o rady;)

P880920
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Age: 35
Joined: 11 Feb 2011, 22:31
Location: Shard End
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

P880920, moj maly od malutkiego pil mineralna niegazowana wode, zwlaszcza jak bylo goraco i pije do dzis i nigdy nic mu nie bylo. :)) Jesli chodzi o samolot to mialam dla niego zawsze herbatki w granulkach np i jak nie chcial samej wody dodawalismy mu troche herbatki. Pil tez mix wody z sokiem jablkowym.
Do samolotu napewno nie wezmiesz duzych butelek z woda( plyny mozna miec dla siebie do 100 ml,dla dziecka mialam 200ml butelke) ale jesli w butelce dla dziecka bedziesz miala soczek czy wode to zapewne celnicy kaza ci sie tego napisc i bez problemu pozwola wziasc, zawsze mozesz kupic jakas dodatkowa wode czy sok w sklepie bezclowym po kontroli celnej. :)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

Ja zawsze prosze o gotowana wode w tych restauracjach ktore sa juz po kontroli osobistej
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

Dzięki dziewczyny;) myśle tak samo ja Ty Bogini ze nic sie nie stańie, chciałam poznać opinie Mam;) no właśnie myśle zeby kupić na bezclowym butelkę wody dla małej i właśnie dosypiam herbatki. A jak miałas ta herbatę w gratulacje to sie nie czepiali?

P880920
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Age: 35
Joined: 11 Feb 2011, 22:31
Location: Shard End
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

Ja lecialam z Luton to w domu wlalam wrzatek do butelki i wlozylam do torebki trzymajacej cieplo, akurat zanim mala byla glodna to woda miala odpowiednia temp. Druga butelke mialam pusta przy sobie i proszek w takim specjalnym pojemniczku. Do proszku sie nie czepiali, kazali jedynie siorbnac wody. Akurat po odprawie mala nakarmilam i poszlam do restauracji, pani dala mi wrzatek z ekspresu ktory znowu ostygl wystarczajaco do nastepnego karmienia. Jesli chodzi o sama herbatke w granulacie to raczej nie powinno byc problemow. Zazwyczaj Ci ludzie na odprawach sa wyrozumiali jesli widza ze ktos podrozuje z malym dzieckiem
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

Dziękuje ewela mam nadzieje ze problemów nie będzie;) to pierwszy lot:)

P880920
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Age: 35
Joined: 11 Feb 2011, 22:31
Location: Shard End
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

sprobuj tego cepana, a moze warto przejsc sie do kosmetyczki zapytac-moze znaja jakies godne polecenia kremy, ew. tansze zabiegi ?

angleblue63
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 2 Nov 2012, 06:01
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Bez problemu mozesz dac corce przegotowana wode z cukrem,glukoza jest potrzebna dzieciom w tym wieku

Ola2
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 12 Nov 2011, 20:23
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Ola2 wrote:Bez problemu mozesz dac corce przegotowana wode z cukrem,glukoza jest potrzebna dzieciom w tym wieku

woda jak najbardziej jest potrzebna, ale cukier i glukoza zdecydowanie nie :zakaz:
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

od kiedy cukier bialy jest potrzebny ??? cukier bialy to biala smierc. tym bardziej dziecku napoi sie nie slodzi a jedzenie daje sie minimalnie doprawione
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
User avatar
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posts: 306
Age: 34
Joined: 21 Nov 2011, 10:38
Location: Walsall
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

,,Glukoza była niegdyś zalecana jako "zdrowszy rodzaj cukru", przeznaczony do pojenia chorych dzieci, lub jako słodzik do pokarmów. Ta koncepcja nie ma potwierdzenia we współczesnych danych medycznych. Aktualne zalecenia podkreślają, że glukoza nie jest odpowiednim źródłem węglowodanów dla dzieci. Przy podgrzewaniu mieszanki mlecznej z dodatkiem glukozy mogą zachodzić reakcje glukozy z białkami, co zaburza skład pokarmu. Glukoza zwiększa także osmolarność pokarmu, co może zaburzać czynność jelit i nerek. Duża słodkość glukozy może zaburzać fizjologiczne wydzielanie hormonów trzustki. Spożywanie glukozy zwiększa też zagrożenie próchnica zębów"

Pierwszego syna urodziłam 18 lat temu w Polsce,pamiętam że miałam problem z pokarmem i lekarz zalecił przepajanie glukozą.Na szczęście podawano malemu tylko kilka dni ,kiedy przebywalam w szpitalu.Wtedy nie uważano jej za słodzik szkodliwy dla zdrowia.
Drugi syn ma 2 latka.Od malenkosci podawalam Mu wode mineralna do picia,nigdy nie dosładzałam.
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posts: 255
Age: 47
Joined: 13 May 2011, 16:05
Reputation point: 31
Pokojowy
Top
0

mój synek pił mineralke od 5 miesiaca ;) ma 5 lat i nadal zyje hehe;)
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

Wszystkim zwolenniczkom przepajania dzieci glukoza proponuje by najpierw same sie tego swinstwa napily. Przeciez to jest tak ohydne ze masakra, pamietam jak musialam wypic to w ciąży przy badaniu na tzw krzywa cukrowa, po dwoch lykach myslalam ze bede dalej :587: jak widziec :/ nie wiem jak mozna wciskac to dzieciom. A pozniej prochnica i otylosc :roll:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

ewela a mnie na wymioty zbierało jak kiedyś spróbowałem jednego z Bebiko...
A mój się tym zajadał...
De gustibus non est disputandum.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

Mimo wszystko Adamie pozostaja jeszcze kwestie zdrowotne. Wciskanie dzieciom cukru jest niekorzystne dla ich zdrowia, ksztaltuje nieprawidlowe nawyki zywieniowe itd itp
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ŚWIAT KOBIET