Statutory Maternity a bank holidays

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

FemalePostNapisane by karmelek » 12 Jan 2012, 20:44 Statutory Maternity a bank holidays

Jestem obecnie w 26 tc, za jakieś 6 tygodni chciałabym wykorzystać cały urlop zanim zacznę maternity. Mam 22 dni urlopu, ale koleżanki poinformowały mnie, że pracodawca powinien mi do urlopu doliczyć dni bank holidays. Szukałam na necie jakiejkolwiek informacji, ale bez skutku, może ktoś się orientuje w tym temacie i podpowie gdzie szukać i na co się powołać u pracodawcy aby takie dni mi doliczono? :)
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posts: 189
Age: 39
Joined: 30 Oct 2007, 08:47
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by neska81 » 12 Jan 2012, 21:34 Re: Statutory Maternity a bank holidays

witam jestem nowa ale powiem ci tak za kazdy dzien bank holiday doliczasz sobie dzien do urlopu czyli jak masz 22dni a w ciagu tego urlopu wystepuje jakis bank holiday to po prostu masz o 1 dzien wiecej i pracodawca powinien o tym wiedziec jezeli nie to porozmawiaj z nim ze w ciagu twojego urlopu jest bank holiday i powinien ci doliczyc o 1 dzien wiecej ja tez akurat trafilam tak ze mialam bank holiday w zeszlym roku w maju i normalnie doliczylam do urlopu nigdzie nie musialam na nic sie powolywac po prostu idz i porozmawiaj z szefem :)

neska81
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 17 Jan 2011, 20:14
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 13 Jan 2012, 08:23 Re: Statutory Maternity a bank holidays

karmelek, W moim przypadku to było tak że przed Maternity wykorzytsałam urlop podstawowy potem poszłam na Maternity i jak wróciłam do pracy to do pierwszej wypłaty doliczyli mi wszystkie Banki Holidaye które były w trakcie mojego 9 miesięcznego macierzyńskiego , to wtedy mi wyszło jakieś 7 dni . Ależ było zaskoczenie i zadowolenie :)
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 13 Jan 2012, 14:05 Re: Statutory Maternity a bank holidays

karmelek, urlop wykorzystalam przed materity. kase maternity wylacali mi tygodiowo a przy tym placili na biezaco za wszystkie bank holidaye .Nic mi ne wiadomo na temat doliczania bankow do urlopu, ale wszystko zalezy od firmy, niektore wogole za banki nie placa, inne firmy pracuja normalnie w bank holidaye ale wzamian dostaje sie wiecej urlopu.Po prostu dowiedz sie w swojej firmie jak to u was funkcjonuje.
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by karmelek » 13 Jan 2012, 18:15 Re: Statutory Maternity a bank holidays

Dzięki dziewczyny za tak szybki odzew. Pytałam dlatego, że Panie w księgowości są tak doinformowane jak wcale mimo tego, że średnio 4 dziewczyny w roku są w ciąży jedna za drugą to nie były w stanie odpowiedzieć na moje pytania. Męczyłam je 2 tygodnie aż w końcu o dziwo jedna się zainteresowała głębiej tematem. Dziś dostałam informacje, że mam 30 dni urlopu (22 dni podstawy i 8 doliczonych za Bank Holiday) czyli wyszło na moje, że miałam racje, ale ogarnięcie tematu im sporo czasu zajęło. Przyniosła mi nadrukowanych informacji z neta. Jeśli ktoś będzie potrzebował zasięgnąć więcej informacji to podała mi stronkę: www.direct.gov.uk . i kalendarz który oblicza wszystkie ważne info http://www.direct.gov.uk/dscript
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posts: 189
Age: 39
Joined: 30 Oct 2007, 08:47
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ŚWIAT KOBIET