Wszystko co związane z rowerami

Rozmowy dotyczące różnych dziedzin sportowych, meczy, drużyn , spotkań sportowych

MalePostNapisane by manta980 » 14 Jan 2013, 17:59 Wszystko co związane z rowerami

Witam ;)
Będę od połowy maja w bham. Biorę ze sobą trochę gratów i przede wszystkim moje ostre koło.
Powiedzcie jeździ z was ktoś na rowerze takiego typu, ew szosie ??
Jak wygląda sprawa z serwisami, gdzie jest najlepszy w okolicach edgbaston w, którym sprzedają retro części [campagnolo, shimano] i wiecie może jak sprawa z pracą w takich warsztatach wygląda.. szukają czasami kogoś do skręcania rowerków ? Z czasem będę planował otworzyć coś swojego, związanego z rowerami, stąd takie pytania..
pozdrawiam, Tomek ;)
User avatar
manta980
Początkujący
 
 
Posts: 40
Age: 30
Joined: 13 Jun 2012, 19:06
Location: Bham/Edgbaston
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 14 Jan 2013, 19:39 Re: Wszystko co związane z rowerami

Hej,
Ja mam holendra.
Przeczytalam definicje ostrego kola, ale nie do konca rozumiem jak dzialanie tego mechanizmu przeklada na praktyczne uzytkowanie. Wydaje mi sie, ze mialam kiedys dawno temu rower z ostrym kolem.
Generalnie prawie nie ma tutaj typowych sciezek rowerowych, fajnie jezdzi sie wzdluz dobrze rozbudowanej sieci kanalow. Zaleznie od trasy spotkasz nad kanalami rozne nawierzchnie: kostke brukowa, "kocie lby" albo klepisko.
Z ruchem ulicznym roznie bywa, wydaje mi sie ze kierowcy maja tutaj duzo mniejsza swiadomosc faktu, ze rowerzysta jest rownoprawnym uzytkownikiem drogi.
Rowerami, w tym w duzej mierze rowerami retro zajmuja sie tutaj:
http://www.onyourbike.com/
pzdr

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by manta980 » 14 Jan 2013, 20:31 Re: Wszystko co związane z rowerami

Nic specjalnego nie oferują, bardziej interesują mnie części z lat ok 90
Ostre koło, hmm.. Nasze miejsce jest na ulicach i torze ;) Bez hamulca 1 bieg, wolność... biegi są dla leniwych :P A jak się przekłada, hm.. ile osób tyle opinii, ja jeżdżę od kilku lat, zawsze bez hamulca. Chodzi o płynność jazdy, kiedy kręcisz na takim rowerze musisz być pewnym/pewna swoich umiejętności, a jedyny hamulec to rozsądek..przewidujesz.
A hamulce, dają Ci niby spokojną głowę, że zawsze Cię uratują, a czasami jednak potrafią zawieść, tak jak mnie.. Stąd przesiadka na ostre ;)
Zobacz sobie filmiki na youtube: macaframa
będziesz wiedziała wszystko ;)
User avatar
manta980
Początkujący
 
 
Posts: 40
Age: 30
Joined: 13 Jun 2012, 19:06
Location: Bham/Edgbaston
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 14 Jan 2013, 20:46 Re: Wszystko co związane z rowerami

Wydaje mi sie, ze w tutejszej intertakcji z innymi pojazdami bez hamulcow moze byc ciezko. Pedalowanie na ulicach w centrum miasta to walka o przetrwanie. Wielu kierowcow wierzy, ze z rowerem na jednym pasie bez problemu sie zmiesci, inni trabia, oczekujac, ze rowerzysta znalazl sie przed nimi omylkowo i powinien szybko zjechac i ustapic im miejsca. Nie jest tutaj gorzyscie, niemniej roznice wysokosci sa dla roweru odczuwalne. Sa trasy, kt9ore wg mnie beda trusne do zrobienia dla rowerow bez przerzutek. Niemniej wszystko bedzie zalezalo od tego z ktorej strony aglomeracji bedziesz mieszkal i gdzie beda Twoje glowne szlaki (np dom-praca) przebiegac.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by manta980 » 14 Jan 2013, 21:00 Re: Wszystko co związane z rowerami

To sama frajda :) także o to się nie martwię..
Ty w jakiej dzielnicy mieszkasz ?
Bo ja będę w edgbaston, na jakiś lans można się umówić :P
User avatar
manta980
Początkujący
 
 
Posts: 40
Age: 30
Joined: 13 Jun 2012, 19:06
Location: Bham/Edgbaston
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by rmazurek » 15 Jan 2013, 15:54 Re: Wszystko co związane z rowerami

Witaj

Tu masz spis wiekszosci sklepow rowerowych:

Code: Select all
http://www.birmingham.gov.uk/cs/Satellite?c=Page&childpagename=SystemAdmin%2FCFPageLayout&cid=1223092621487&packedargs=website%3D4&pagename=BCC%2FCommon%2FWrapper%2FCFWrapper&rendermode='


Co do pracy w nich to trudno mi powiedziec - wiekszosc szanujacych sie ma warsztaty, warto popytac - najpopularniejsze to sa chyba "halfordsowe".


Jesli chodzi o czesci to ebay.co.uk

Ja sie tam glownie zaopatruje w osprzet, chyba ze cos na szybko potrzebuje do halfords - tylko dlatego ze mam blisko.


Jesli chodzi o ostre koło to troche za hardcorowe dla mnie - zreszta jak zobaczysz co tu sie dzieje na drogach to zrozumiesz co mam na mysli - tu nie da sie planowac z wyprzedzeniem bo ludzie na drogach sa nieprzewidywalni( skrecanie w lewo z prwym kierunkowskazem, nagla zmiana pasow bez sygnalizacji itp to normalka...

Ja preferuje MTB ( glownie enduro ) niestety jesli chodzi o trasy to szalu nie ma - cannock chase, sutton park, wzdloz kanalow, sandwell valey.
User avatar
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posts: 95
Age: 38
Joined: 27 Aug 2012, 12:38
Location: Castle Bromwich
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by manta980 » 15 Jan 2013, 16:33 Re: Wszystko co związane z rowerami

Nie raz byłem i nie raz jeździłem, także spokojna głowa. No jak widać każdy ma inne priorytety ;)
Spotykacie się na jakieś wspólne wypady ?
User avatar
manta980
Początkujący
 
 
Posts: 40
Age: 30
Joined: 13 Jun 2012, 19:06
Location: Bham/Edgbaston
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 15 Jan 2013, 16:52 Re: Wszystko co związane z rowerami

Ja tez raczej nie skozystam z Twojej propozycji.
Dla mnie rower to ekologiczny i zdrowy srodek transportu i rekreacji.
W maju planuje sie lansowac jedynie z trzy lub czterkolowcem posiadajacym wszelkie mozliwe certyfikaty bezpieczenstwa.
Niemniej trzymam kciuki za Twoje pierwsze kroki w Birmingham.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by rmazurek » 15 Jan 2013, 17:00 Re: Wszystko co związane z rowerami

Jeszcze nie mailem okazji sie z nikim spotkac na powazne pedalowanie bo musze jeszcze troche kondycji zlapac - jezdze w miare konkretnie od jakiegos miesiaca - wczesniej ( jakies 10 lat temu ) robilem trasy po 100-150 km dziennie takze musze wrocic do formy. Tak czy inaczej mam bagaznik na 3 rowery wiec w sumie mozna by sie gdzies kiedys wybrac.

Pozdrawiam
User avatar
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posts: 95
Age: 38
Joined: 27 Aug 2012, 12:38
Location: Castle Bromwich
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by manta980 » 15 Jan 2013, 17:00 Re: Wszystko co związane z rowerami

Ale ja nie mówię o szaleństwach moi drodzy ;) normalny wypadzik po parkach czy innymi ciekawymi dróżkami. Lepiej tak się poznać niż w pubie przy piwie, którego i tak nie piję
User avatar
manta980
Początkujący
 
 
Posts: 40
Age: 30
Joined: 13 Jun 2012, 19:06
Location: Bham/Edgbaston
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by plazermen » 15 Jan 2013, 17:04 Re: Wszystko co związane z rowerami

Retro rowery nie są obecnie na topie w Ęglandzie. Raczej są zawody na to kto ma najnowszy model roweru. W Polsze za to przeżywają renesans głównie za sprawą importu od sąsiada Giermanina :) Serwisu Campy nie przypominam sobie abym widział w Birmie, a zapytani o to serwisanci robili dziwne grymasy. Generalnie jak masz nerwy i nie boisz sie stracić zdrowia życia to śmiało możesz śmigać. Ja zasuwałem kolarka wiele lat po birmie do pracy i jakos żyję. Dośc często zdarza się trąbienie - szczególnie ze strony pań koloru czarnego dziwnym trafem :O
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by manta980 » 15 Jan 2013, 18:46 Re: Wszystko co związane z rowerami

Nooo ktoś z szosowego świata się odezwał :P
Stricte retro rowery mnie nie interesują. Chodzi tylko o ostre koło[fixie], wiem, że pełno Anglików na tym śmiga, ale lepiej z rodakami byłoby szaleć niż z nimi ;)
A retro rowery ??? zdecydownie nie, interesuje mnie sam osprzęt typu shimano 600, 105, dura ace, z przełomu lat 90 i nawet późniejszych.. Campa tak samo.
Z tego co czytam, to jest szansa wprowadzić w obieg coś takiego.. Na ebayu ceny też nie są kolorowe chociażby do tego co znajduję się czasami na allegro ale rozbieżność części na jebaju jest masakryczna...
User avatar
manta980
Początkujący
 
 
Posts: 40
Age: 30
Joined: 13 Jun 2012, 19:06
Location: Bham/Edgbaston
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by rmazurek » 15 Jan 2013, 19:17 Re: Wszystko co związane z rowerami

Ja w niedziele na pewno bede gdzies jezdzil - o ile pogoda pozwoli ( jesli nie bedzie padalo ) nawet na mrozie :) albo sutton park albo snadwell valey ( mieszkam w castle bromie wiec mam blizej do sutton wiec raczej tam:p
User avatar
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posts: 95
Age: 38
Joined: 27 Aug 2012, 12:38
Location: Castle Bromwich
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by manta980 » 15 Jan 2013, 19:49 Re: Wszystko co związane z rowerami

Trochę daleko bym miał do was.. Ale dla chcącego nic trudnego ;)
User avatar
manta980
Początkujący
 
 
Posts: 40
Age: 30
Joined: 13 Jun 2012, 19:06
Location: Bham/Edgbaston
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by plazermen » 15 Jan 2013, 19:54 Re: Wszystko co związane z rowerami

Chcesz tym handlować? jeśli masz gdzieś fajne dojścia to byłbym zainteresowan hurtowymi ilościami. Kolarki, kozy głownie ale vintage górale też. Niemieckie włoskie, belgijskie, holenderskie głównie mnie interesują.
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SPORT