Wszystko co związane z rowerami

Rozmowy dotyczące różnych dziedzin sportowych, meczy, drużyn , spotkań sportowych

MalePostNapisane by manta980 » 7 Apr 2013, 16:50 Re: Wszystko co związane z rowerami

Dlatego, ze my sie znamy to mozemy mu pomoc :) jak chodzi o xc/szose/ostre/czasowki/single reszta mi nie lezy..
User avatar
manta980
Początkujący
 
 
Posts: 40
Age: 30
Joined: 13 Jun 2012, 19:06
Location: Bham/Edgbaston
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by sanki » 7 Apr 2013, 18:21 Re: Wszystko co związane z rowerami

dzieki za odpowiedz, sam nie mialem okazji sie przekonac co do tras w cannock. W gory pojechalbym bardzo chetnie, jednak od czegos trzeba zaczac. Czytalem ze sama rama stinky nie ma zbyt dobrej geometrii. Mialem juz kiedys okazje skladac rower mtb, kone wyszukalem na forum rowerowym i model z 2008 cenia sobie na okolo 700 funtow

http://imageshack.us/photo/my-images/836/konal.jpg/

edit:

Po dluzszym studiowaniu roznych watkow na forum znalazlem opcje

http://www.ebay.co.uk/itm/NS-Bikes-CORE ... 2c6ddc0ed7

Jesli moge prosic rowniez o wasza opinie bede wdzieczny :D
User avatar
sanki
Początkujący
 
 
Posts: 11
Age: 34
Joined: 28 Oct 2012, 17:38
Location: Wolverhampton
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by plazermen » 7 Apr 2013, 18:47 Re: Wszystko co związane z rowerami

Musisz się kolego zastanowic jaki styl chcesz uprawiac, a najlepsza metoda to kupienie jakiegos taniego bike'a i polatanie nim troche -zaraz oczy sie otworzą czego się chce.
Bo wrzucasz freeride, teraz dirt bike oba nie sa tanie - całkiem do innych zastosowan te rowerki sa, ale widze ze cos ze sportów grawitacyjnych Cię kręci.
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by sanki » 7 Apr 2013, 19:05 Re: Wszystko co związane z rowerami

mysle ze pojde po jakiegos hardtaila, mniejszy koszt a zawsze bede mogl cos pojezdzic, jesli sie wkrece w wieksze dropy to z czasem wymienie na fulla
User avatar
sanki
Początkujący
 
 
Posts: 11
Age: 34
Joined: 28 Oct 2012, 17:38
Location: Wolverhampton
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by manta980 » 8 Apr 2013, 10:20 Re: Wszystko co związane z rowerami

I to rozwiazanie byloby najlepsze. Zobacz ktory styl Ci odpowiada. Popatrz tez obiektywnie gdzie i ile od donu masz jakies trasy.. Dobrych gotowych rowerow nie kupisz nigdy w takim przedziale cenowym :(

Dodano: -- 8 kwi 2013, 11:26 --

Ja mam pytanie zupelnie z innej beczki..
Ktorymi drogami mozna jezdzic rowerem, chodzi mi o oznaczenia ? Bo jazda szosa po chodnikach to chyba nie w tym swiecie.. Ale nawet w uk chodniki sa w lepszym stanie niz u nas drogi :P
User avatar
manta980
Początkujący
 
 
Posts: 40
Age: 30
Joined: 13 Jun 2012, 19:06
Location: Bham/Edgbaston
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by damiano77 » 8 Apr 2013, 10:29 Re: Wszystko co związane z rowerami

Zastanow sie nad hardtailem na kolach 29 cali.Mialem okazje pojezdzic i calkiem pozytywne wrazenia mialem.

Dodano: -- 8 kwi 2013, o 10:33 --

http://www.pinkbike.com/buysell/list/?r ... ategory=63
User avatar
damiano77
Rozeznany
 
 
Posts: 123
Age: 46
Joined: 20 Jun 2007, 19:07
Location: walsall
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by sanki » 8 Apr 2013, 15:16 Re: Wszystko co związane z rowerami

Witam ponownie :rozwalkompa:

Zmniejszylem fundusz do okolo 400 funtow, poczytalem troche o co prawda stalowej ramie NS Core 1 ale zwrocila moja uwage uzywka NS Core 1 z widelcem Marzocchi 55RS, 160 mm ,osprzetem Sramx7, hamulcami Avid Juicy 3. Cena nie przekroczy 400 funtow.

fotka: http://imageshack.us/photo/my-images/25 ... lmbry.jpg/

Trasy mysle ze na poczatek odwiedze ten nieco plaski cannock forrest pozniej wybiore sie gdzies dalej i dalej do czasu kiedy sprzet bedzie sie buntowal ;)

Producent NS na stronie zapewnia ze rama nada sie rowniez do freeridu, wiem tylko ze jest nieco ciezka :?
User avatar
sanki
Początkujący
 
 
Posts: 11
Age: 34
Joined: 28 Oct 2012, 17:38
Location: Wolverhampton
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by manta980 » 8 Apr 2013, 15:28 Re: Wszystko co związane z rowerami

Sram x7 dobrej klasy osprzet porownywalny do shimano slx.
Moj ojciec ma rower na tym osprzecie, ktory mu zlozylem. Ostatnio rok temu regulowalem przerzutke. Przy ogladaniu sprawdz stan widelca czy ma luzy. I oczywiscie kola.. No coz ciezko, ale najpierw zbadaj jak to sie ma do twoic potrzeb. A co hebli niska polka, pelno opini w necie. Takze sie nie rozpisuje ;) a i taka rada. Zerknij czy tarcze nie sa pierdykniete. Bo beda kolejne koszta.
User avatar
manta980
Początkujący
 
 
Posts: 40
Age: 30
Joined: 13 Jun 2012, 19:06
Location: Bham/Edgbaston
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by plazermen » 8 Apr 2013, 15:31 Re: Wszystko co związane z rowerami

29 cali fajnie sie toczy dodatkowo modny jest - taki miejski góral. Tez trochę tym polatalem, ale jak się zechce w teren wparować i techniczny szlak a'la "follow the dog" w Cannock sieknąć to szybko okaże się że rozpędzone wielkie koła z ciężkimi oponami po obwodach przy próbie złożenia się w ciasny zakręt będą chciały dalej w pionie być (efekt żyroskopu), także do lajt-bikingu i dojazdu do pracy bardzo cool, a do fikołkow i singletracków jak najbardziej nie.

Ten NS ma bardzo radykalną hopkową geometrię: zadarty przód, duży skok amorka i krótką bazę kół. Jakby wyrzucić przerzutki to jak nic do dirtu i tricków - lepiej się podobnym przejedź żeby nie było rozczarowania po kupnie z neta że np. kolanami haczysz o mostek. Kolo Ci mówi że freeride tym uprawiać można: zgoda - kolarzówka tez od biedy można. Z taką bazą kół to będziesz przy każdym przyhamowaniu przez kierę fikał. Przejdź się do jakiegoś geszeftu rowerowego i niech Ci dadzą się pokręcić tymi rowerami po placyku.

Sram to umerykańska firma co kupiła niemieckiego Sachsa - jeździłem i działało, ale szału nie było - bardzo szybko się zużywaja graty. Ja generalnie za bardzo Amerykańcom nie ufam w sprawie maszyn i osprzętów. Avid - bardzo przyzwoite heble nawet te z niższych półek są w okeju - ja jeżdzę z 5 lat na ultimat'ach i zero stresu.
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by sanki » 12 Apr 2013, 15:04 Re: Wszystko co związane z rowerami

Witam, zakupilem tego NS'a, czas go wyprobowac z tego co widze na pierwszy rzut oka to bedzie trzeba poprawic hamowanie tylniego hamulca. Trzeba dosc mocno docisnac klamke zeby przy normlanej jezdzie zblokowac kolo, nie mialem nigdy stycznosci z tymi Juicy 3. Czulbym sie lepiej po wymianie klockow cos czuje ze sa tam od nowosci.

Moje pytanie czy serwis takiego hamulca to skomplikowana sprawa ? wymiana klockow plynu odpowietrzenie ?
User avatar
sanki
Początkujący
 
 
Posts: 11
Age: 34
Joined: 28 Oct 2012, 17:38
Location: Wolverhampton
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by manta980 » 12 Apr 2013, 15:14 Re: Wszystko co związane z rowerami

To zalezy ja w polsce robilem to za 30zl. Mysle ze wymiana klockow i plynu wystarczylaby
User avatar
manta980
Początkujący
 
 
Posts: 40
Age: 30
Joined: 13 Jun 2012, 19:06
Location: Bham/Edgbaston
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by damiano77 » 13 Apr 2013, 16:49 Re: Wszystko co związane z rowerami

Jesli chodzi o jazde po szosach to drogi oznaczone literka B to takie lokalne asfalty,zazwyczaj malo uczeszczane.Po nich mozna smaialo smigac.Drogi szybkiego ruchu oznaczone literka A,w wiekszosci miejsc mozna po nich smigac,chyba ze jest zakaz ruchu rowerem.W tym przypadku powinna byc jakas sciezka rowerowa obok.
Dzisiaj zrobilem maly trening na szosie 130 km,troszke wialo ale i tak przyjemnie :)
User avatar
damiano77
Rozeznany
 
 
Posts: 123
Age: 46
Joined: 20 Jun 2007, 19:07
Location: walsall
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by manta980 » 13 Apr 2013, 19:03 Re: Wszystko co związane z rowerami

Czyli tak w sumie to mozna wszedzie jezdzic ;) to mi sie podoba

Dodano: -- 13 kwi 2013, 20:03 --

Czyli tak w sumie to mozna wszedzie jezdzic ;) to mi sie podoba
User avatar
manta980
Początkujący
 
 
Posts: 40
Age: 30
Joined: 13 Jun 2012, 19:06
Location: Bham/Edgbaston
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by rmazurek » 20 Apr 2013, 15:40 Re: Wszystko co związane z rowerami

Opis wymiany klockow i odpowietrzania avid juicy 3:

http://youtu.be/GzZkEIrCBJ0

Odnosnie cannock - jestem tam praktycznie co tydzien - duzo radochy mam z jezdzenia XC, kierownica wcale nie musi byc krotka :p, jezdze na HT i czasem brakuje mi prakcji na tylnym kole ale idzie sie przywyczaic :mrgreen: , sciezek jest dosc duzo, na poczatek follow the dog, pozniej monkey trail(ktory jest imho duzo ciekawszy a do tego widoki sa ciekawsze, zjazd z upper clifu masakra:) duzo skokow i predkosc spora. Po ostatnich wiatrach sporo drzew poprzewracanych ale w niebezpiecznym miejscach wiekszosc juz zostala usunieta.

Ogolnie polecam.
User avatar
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posts: 95
Age: 38
Joined: 27 Aug 2012, 12:38
Location: Castle Bromwich
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by damiano77 » 20 Apr 2013, 21:07 Re: Wszystko co związane z rowerami

Ktos chetny na Cannock w niedziele? Bedziemy tam o 9 rano....
User avatar
damiano77
Rozeznany
 
 
Posts: 123
Age: 46
Joined: 20 Jun 2007, 19:07
Location: walsall
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SPORT