Witajcie wszyscy....

Przedstaw się innym użytkownikom naszego forum i napisz jak do nas trafiłaś/eś.

FemalePostNapisane by Meyandra » 19 Oct 2010, 21:00 Witajcie wszyscy....

Witajcie... trafiłam tutaj ponieważ poważnie myślę o przeniesieniu się do UK. Obecnie mieszkam i pracuję w Polsce, ale szczerze to mam już dość.
Niestety nie jest za wesoło bo nie znam nikogo w Birmingham. Mam koleżankę w Londynie, ale na jej pomoc raczej nie mogę liczyć.
Zwracam sięwięc do was drodzy forumowicze o poradę... od czego zacząć :?:

Meyandra
Początkujący
 
 
Posts: 11
Age: 40
Joined: 19 Oct 2010, 20:53
Reputation point: 0
Neutralny

FemalePostNapisane by kamalena » 19 Oct 2010, 22:44 Re: Witajcie wszyscy....

osobiscie radzilabym od znalezienia pracy, nie wierze w jechanie w ciemno - za duzo nerwow to kosztuje. Zycze powodzenia :)

kamalena
Początkujący
 
 
Posts: 49
Joined: 2 Sep 2009, 00:36
Reputation point: 1
Neutralny

FemalePostNapisane by Meyandra » 20 Oct 2010, 08:32 Re: Witajcie wszyscy....

dzieki za podpowiedz kamalena. Tez myslalam zeby od tego zaczac. Jednak okazuje sie ze napisanie CV po angielsku nie jest takie proste jak nam to wciskali w szkole. Jest tyle roznych wzorow. Nie jestem tez do konca pewna jak przetlumaczyc szkoly do ktorych chodzilam, czy zaklady pracy w ktorych pracowalam. Wyslalam moje CV nauczycielce angielskiego do sprawdzenia, ale do tej pory sie nie odezwala.

Meyandra
Początkujący
 
 
Posts: 11
Age: 40
Joined: 19 Oct 2010, 20:53
Reputation point: 0
Neutralny

FemalePostNapisane by Galadriela » 20 Oct 2010, 11:43 Re: Witajcie wszyscy....

Akurat nazwy polskich szkół i polskich zakładów pracy nikogo tu nie interesują... Nawet najbardziej pieczołowicie przetłumaczone.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posts: 307
Joined: 1 Jun 2008, 18:00
Reputation point: 9
Neutralny

FemalePostNapisane by Meyandra » 20 Oct 2010, 12:02 Re: Witajcie wszyscy....

A macie moze jakies porady na temat pisania CV. Przeczytalam juz te porady na tej stronie, w zakladce "praca w Anglii", ale moze macie jakies osobiste doswiadczenie z tym i mozecie cos doradzic.
A jak ogolnie wyglada zycie w Birmingham cenowo. Ile min trzeba zarabiac zeby sie utrzymac?

Meyandra
Początkujący
 
 
Posts: 11
Age: 40
Joined: 19 Oct 2010, 20:53
Reputation point: 0
Neutralny

FemalePostNapisane by Galadriela » 20 Oct 2010, 12:14 Re: Witajcie wszyscy....

Zacząć trzeba od tego, że większość pracodawców ma własne formularze rekrutacyjne.
Albo korzysta z agencji zatrudnienia, których większość takoż ma własne formularze.
Co zamierzasz z tym swoim CV robić?

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posts: 307
Joined: 1 Jun 2008, 18:00
Reputation point: 9
Neutralny

FemalePostNapisane by Meyandra » 20 Oct 2010, 12:21 Re: Witajcie wszyscy....

Zamierzalam przeszukac siec w poszukiwaniu ofert, a potem przeslac CV w odpowiedzi na oferty ktore beda mnie interesowac...

Meyandra
Początkujący
 
 
Posts: 11
Age: 40
Joined: 19 Oct 2010, 20:53
Reputation point: 0
Neutralny

FemalePostNapisane by Galadriela » 20 Oct 2010, 12:34 Re: Witajcie wszyscy....

Siec ze swej natury duza jest i wszystko przyjmie...
Powodzenia.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posts: 307
Joined: 1 Jun 2008, 18:00
Reputation point: 9
Neutralny

FemalePostNapisane by Meyandra » 20 Oct 2010, 12:41 Re: Witajcie wszyscy....

Dzieki, licze ze mi sie uda. W koncu trzeba zaczac cos robic w tym kierunku.Jednak ogarnia mnie lekki strach.

Meyandra
Początkujący
 
 
Posts: 11
Age: 40
Joined: 19 Oct 2010, 20:53
Reputation point: 0
Neutralny

PostNapisane by Razor » 20 Oct 2010, 13:17 Re: Witajcie wszyscy....

Powitac serdecznie:)oto moje kilka rad na poczatek :)zacznij od stworzenia swojego profesionalnego CV sama - Pani od Angielskiego nie jest Ci potrzebna:)mozesz stworzyc na tych stronach www.reed.co.uk i www.totaljobs.co.uk w zakladkach CV Builder:) zapewniam sama stworzysz swoje CV masz tam wiele opcji i pomoc on- line.
Znalezienie pracy to Twoj priorytet.Po drugie znalezienie pokoju u normalnych ludzi pokoj + wszystkie rachunki ,czysto i spokojnie znajdziesz do 300F za miesiac (ogloszenia znajdziesz na tej stronce )przejrzyj dokladnie i uzgodnij wszystko przed przyjazdem . Po trzecie musisz miec pieniazki na przezycie pierwsze 1,5 miesiaca (tak na wszelki wypadek) mysle tutaj ze kwota okolo 900F powinna wystarczyc ( mieszkanie, dojazdy do i z pracy,poszukiwanie pracy - trawelka na miesiac 50F, jedzenie + odlozenie na czarna godzine tak na wypadek)+ male przyjemnosci.To moja prywatna opinia( kiedys bylo inaczej echhh lepiej:) )po czwarte jak z Twoim jezykiem?stopien komunikacji?bo to najwazniejsze w obecnych czasach!Po piate - uwazaj na niektorych rodakow bo nawet nie wiesz ale potrafia narobic problemow - niestety:(nie wszyscy sa zli ale lepiej uwazac . no i na koniec jak juz znajdziesz prace a dla chcacego nic trudnego wyrobienie podstawowych papierow takich jak NIN , HomeOffice, GP :)reszte juz dowiesz sie na miejscu i nauczysz sie radzic sobie:)coz zyze powodzenia( nie poddawaj sie ) i trzymam kciuki !!Pozdrawiam

Razor
 
 

FemalePostNapisane by Meyandra » 20 Oct 2010, 13:29 Re: Witajcie wszyscy....

Dziekuje Ci bardzo. Jesli chodzi o angielski, to wydaje mi sie ze nie jest zle. Tutaj niby mam stopien zaawansowany, ale sadze ze w UK nie bedzie tak dobrze. Staram sie go wciaz usprawniac.
Wedlug tego co napisales potrzebowalabym okolo 4000 zl... wiec z wyjazdem musze troche poczekac... zarabiam 1000 zl na miesiac (600 idzie na rachunki), wiec jeszcze musze troszke odlozyc...buuu...

[ Dodano: Sro Paź 20, 2010 14:32 ]
Mam jeszcze takie pytanko jesli o CV chodzi... piszac imie i nazwisko... imie mam odmieniac na angielski????? <= byc moze to glupie pytanie, ale naprawde nie wiem :oops:

Meyandra
Początkujący
 
 
Posts: 11
Age: 40
Joined: 19 Oct 2010, 20:53
Reputation point: 0
Neutralny

FemalePostNapisane by Galadriela » 20 Oct 2010, 14:52 Re: Witajcie wszyscy....

To zalezy tylko od Ciebie.
Tutaj masz dla przykladu dzisiejsza dyskusje jak emigranci zmieniaja/nie zmieniaja imion i jakie nadaja dzieciom (i co z tego wynika)...
http://forum.gazeta.pl/forum/w,37418,11 ... a.html?v=2

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posts: 307
Joined: 1 Jun 2008, 18:00
Reputation point: 9
Neutralny

FemalePostNapisane by Meyandra » 20 Oct 2010, 15:03 Re: Witajcie wszyscy....

Zastanawiam sie jak to podac w CV... w dowodzie mam Beata, to chyba i w CV powinno byc Beata... Bo angielski odpowiednik Betty czy Beatrice zle mi sie kojarzy....

Meyandra
Początkujący
 
 
Posts: 11
Age: 40
Joined: 19 Oct 2010, 20:53
Reputation point: 0
Neutralny

FemalePostNapisane by Kitty » 20 Oct 2010, 15:16 Re: Witajcie wszyscy....

Meyandra, moim zdaniem powinnas darowac sobie zmienianie imienia w CV, gdyz pozniej moga z tego wyniknac problemy. Jakby nie bylo Betty Kowalska i Beata Kowalska to dwie rozne osoby :roll:
User avatar
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posts: 803
Joined: 7 Jan 2010, 16:01
Reputation point: 19
Neutralny

FemalePostNapisane by Meyandra » 20 Oct 2010, 15:21 Re: Witajcie wszyscy....

Kolezanka doradza mi jechac jako au-pair... ota tak sie dostala do anglii, ale ona bardzo dobrze trafila... rodzina u ktorej pracowala bardzo jej pomogla...
Skusilabym sie na to... ale nie mam prawa jazdy... a czesto jest ono niezbedne...

Meyandra
Początkujący
 
 
Posts: 11
Age: 40
Joined: 19 Oct 2010, 20:53
Reputation point: 0
Neutralny

Next

Return to PRZEDSTAW SIĘ