Witam z wroclawia niedlugo cala rodzinka w okolicach Birming

Przedstaw się innym użytkownikom naszego forum i napisz jak do nas trafiłaś/eś.
Czesc wszystkim,
Jestem to nowa i chcialam sie przedstawic. Jestem Jola i mieszkamz cala rodzinka pod Wroclawiem.
Calkiem niedawno bo od dwoch tygodni wiemy ze wyjezdzamy do B'gham na jakis rok poltora.
Moj ma dostal propozycje pracy ze swojej obecnej angielskiej firmy.
dlugo wahalam sie czy mi sie chce mamy dwojke malych dzieci 4 i 6 i calkiem ulozone zycie.
Szkola przedszkole, wszystko pod nosem. Anglia to troche wyzwanie ale moze to byc dobra przygoda.
Natomiosat mase rzeczy do ograniecia i mamy byc juz na miesjcu w naszym mieszkaniu do konca stycznia.
Jeszcze nie wiem jak to sie uda. Lecimy na tydzien do Uk troche rozejrzec sie po okolicy Birmigham i wybrac jakies lokum. A potem szkole, jakis samochod. Nie wiem jak sie to zalatwia i jak szybko.
No i wynajem wydaje sie trudny bo mamy duzego psa labradora a nie znajduje info przy ofertach domow czy mozna z psem czy nie.
Mam ogromna nadzieje ze na tym forum znajde odpowiedzi na moje pytania.
Kazda podpowiedz mile wiziana.
Pzodrawiam Polonie B'gham

jolorko73
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 29 Nov 2014, 18:20
Reputation point: 0
Neutralny

hej :)
Moim zdaniem dobrze że się zdecydowałaś jechać z mężem i dziećmi,
jeżeli chodzi o psa to zależy od właściciela czy się zgodzi na zwierzaka ale z tego co wiem to często się zgadzają,
Jeżeli twój mąż ma umowę o pracę z angielską firmą i dość dobrze płatną to znajdziecie szybko lokum tydzień bądź półtora powinno wam starczyć no i auto też można szybko kupić więc nie martw się w Anglii jest wszystko bardziej proste niż w Polsce, a twoim maluchom przyda się załapać języka, ja mam 5 latka który chodzi do szkoły i po roku bycia w przedszkolu i 3 miesięcy w szkole to już bardzo dużo gada po angielsku i nawet czasem poprawia mnie jak jakieś słowo przekręce :) na pewno będzie im ciężko na początku się przyzwyczaić ale dadzą radę. Od razu jak znajdziecie chatę to idź do najbliższej szkoły i zapytaj się o miejsce dla dzieciaków bo z tym akurat w Anglii jest ciężko.

nitka_1989
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 29 Nov 2013, 15:22
Reputation point: 0
Neutralny

Dzieki nitka_1989 fajnie ze odpowiedzialas.
Wlasnie o tą szkolę sie najbardziej martwie. Jak sie dowiedziec gdzie sa miejsca.
O co chodzi z tym catchment area. I jest jakis termin w ktorym musza przyjac 6latka.
I co z moja 4 latka czy ma jakies preschool pewne czy tylko odplatnie. Trudno tak w srodku roku szkolnego je wyrwac. Boje sie ze beda siedziec w domu zamiast chodzic do szkoly.
Prosze o podpowiedz jak zalatwic najlepiej ten temat. Czy sa miejsca gdzie jest latwiej o szkole.
Pozdrawiam,
Jolorko73

jolorko73
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 29 Nov 2014, 18:20
Reputation point: 0
Neutralny

słuchaj to zależy w którym miesiącu urodziło się twoje młodsze dziecko bo może tylko załapać się na pół roku przedszkola i to są darmowe 3 godziny, jeżeli chodzi o starsze to będziesz musiała pochodzić po szkołach albo załatwić to przez birmingam city council gdzieś na pewno znajdziesz miejsce dla dziecka, ale w sumie może być to troszkę dalej niż pod domem, ale jestem pewna że dasz rade i dzieciaki nie będą siedzieć w domu. jeżeli będziesz szukać przedszkola i szkoły to postaraj się aby były blisko siebie żebyś zdążyła z jednym i z drugim. Jak chcesz więcej informacji to może pisz na mojego maila nitka_1989@o2.pl będzie łatwiej.

nitka_1989
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 29 Nov 2013, 15:22
Reputation point: 0
Neutralny


Return to PRZEDSTAW SIĘ