Witam Wszystkich serdecznie.

Przedstaw się innym użytkownikom naszego forum i napisz jak do nas trafiłaś/eś.

MalePostNapisane by kmc » 9 Jun 2012, 21:18 Witam Wszystkich serdecznie.

Mam na imię Krzysiek i zarejestrowałem się aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat Birmingham i wszystkiego tego co jest z tym miastem związane. Pozdrawiam Wszystkich :) .

kmc
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 9 Jun 2012, 20:52
Reputation point: 0
Neutralny

PostNapisane by Mherba » 9 Jun 2012, 21:25 Re: Witam Wszystkich serdecznie.

Hmmm a co by ciebie interesowalo?

Polozenie, budowa geologiczna, historia, zabytki i atrakcje?

Pozdrawiam
Pytanie na pol zartem :)

Mherba
 
 

MalePostNapisane by kmc » 9 Jun 2012, 22:10 Re: Witam Wszystkich serdecznie.

Od pewnego czasu Tu zaglądam i postanowiłem dorzucić swój NICK. Na tą chwilę interesuje mnie ściągnięcie angielskiej przyczepy do Polski więc studiuje ten temat :) .

kmc
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 9 Jun 2012, 20:52
Reputation point: 0
Neutralny

PostNapisane by Mherba » 9 Jun 2012, 22:16 Re: Witam Wszystkich serdecznie.

A jaki to problem z przyczepa, podczepiasz i przyjezdzasz. Sam teraz jade zakladac hak do polski i od razu z laweta przyjechac.

Mherba
 
 

MalePostNapisane by kmc » 9 Jun 2012, 22:28 Re: Witam Wszystkich serdecznie.

Problem, nie problem. Ja szukam na razie informacji jak od strony papierkowej temat załatwić. Chcę kupić najpierw auto, a potem przyczepę i bez konfliktów z Panami w czapkach dojechać d Polandu. :)

kmc
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 9 Jun 2012, 20:52
Reputation point: 0
Neutralny

PostNapisane by Mherba » 9 Jun 2012, 23:04 Re: Witam Wszystkich serdecznie.

To tez zalezy jaka przyczepe chcesz kupic. Ale przewaznie przyczepa ma taka sama rejestracje co auto, chyba nie ma MOT na przyczepe do auta osobowego ale tego nie jestem pewien na 100.

Mherba
 
 

MalePostNapisane by kmc » 10 Jun 2012, 05:45 Re: Witam Wszystkich serdecznie.

Chcę kupić i przyciągnąć samochodem zarejestrowanym w U.K. przyczepę kempingową. Wcześniej kupić zarówno jedno jak i drugie tu na miejscu. Dowiedziałem się już, że wystarczy przełożyć tablicę rejestracyjną z tyłu samochodu na przyczepę i ponoć to załatwia sprawę. Ja jednak zastanawiam się czy jak przełożę już tą tablicę to mogę tak po prostu z "gołym tyłkiem" samochodu przejechać przez Anglię, Belgię, Holandię, Niemcy i Polskę? Czy muszę postarać się o dodatkową trzecią tablicę do tego zestawu? Jeśli tak, to gdzie mam się po nią udać? Przeczytałem także że ubezpieczenie z samochodu przechodzi na ciągnącą przyczepę. Ja nie wiem jednak czy odbywa się to automatycznie, czy muszę coś jeszcze doubezpieczyć? Jeśli wystarczy tylko ubezpieczenie samochodu na jazdę tego zespołu pojazdów przez Anglię to czy zadowoli to także Policję w państwach tranzytowych? Sporo rzeczy z tego tematu nie jestem jeszcze pewien.

P.S.
Z góry przepraszam, że tak rozpisałem się w sumie pod nieodpowiednim tematem. :?

kmc
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 9 Jun 2012, 20:52
Reputation point: 0
Neutralny

MalePostNapisane by vactum77 » 10 Jun 2012, 09:06 Re: Witam Wszystkich serdecznie.

kmc wrote:Chcę kupić i przyciągnąć samochodem zarejestrowanym w U.K. przyczepę kempingową. Wcześniej kupić zarówno jedno jak i drugie tu na miejscu. Dowiedziałem się już, że wystarczy przełożyć tablicę rejestracyjną z tyłu samochodu na przyczepę i ponoć to załatwia sprawę. Ja jednak zastanawiam się czy jak przełożę już tą tablicę to mogę tak po prostu z "gołym tyłkiem" samochodu przejechać przez Anglię, Belgię, Holandię, Niemcy i Polskę? Czy muszę postarać się o dodatkową trzecią tablicę do tego zestawu? Jeśli tak, to gdzie mam się po nią udać? Przeczytałem także że ubezpieczenie z samochodu przechodzi na ciągnącą przyczepę. Ja nie wiem jednak czy odbywa się to automatycznie, czy muszę coś jeszcze doubezpieczyć? Jeśli wystarczy tylko ubezpieczenie samochodu na jazdę tego zespołu pojazdów przez Anglię to czy zadowoli to także Policję w państwach tranzytowych? Sporo rzeczy z tego tematu nie jestem jeszcze pewien.

P.S.
Z góry przepraszam, że tak rozpisałem się w sumie pod nieodpowiednim tematem. :?

tak jak kolego pisales, tablice przekładasz z tylu na przyczepę, jak chcesz nowa tablice to mozesz kupić na e-bay, halfords, lub lokalne sklepy z czesciami samochodowymi, koszt 5-10 funa zalezy gdzie kupisz. ubezpieczenie samochodu pokrywa przyczepke takze bez problemu po europie. bedziesz kupował kamping popros o rachunek bedzie ci potrzebny przy sprawdzeniu podczas kontroli czy jej nie ukradłeś. hak w aucie, lepiej bys mial tabliczke na haku lub dokument ze garaz ci go zakladal. szwaby czepiaja sie o byle g_ _ no. to tyle z mego doswiadczenia. pozdrowienia i szerokosci. ;)

vactum77
Raczkujący
 
 
Posts: 61
Joined: 26 Jun 2011, 22:50
Reputation point: -2
Neutralny

MalePostNapisane by kmc » 10 Jun 2012, 09:43 Re: Witam Wszystkich serdecznie.

Dzięki vactum77 za pomoc. Po tym co napisałeś wnioskuję że taką tablicę to równie dobrze mogę sobie sam zrobić. 8)

kmc
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 9 Jun 2012, 20:52
Reputation point: 0
Neutralny

MalePostNapisane by vactum77 » 10 Jun 2012, 13:28 Re: Witam Wszystkich serdecznie.

kmc wrote:Dzięki vactum77 za pomoc. Po tym co napisałeś wnioskuję że taką tablicę to równie dobrze mogę sobie sam zrobić. 8)

o ile bedzie taka sama i żółta. inaczej zaplacisz 50 euro. wiem z doswiadczenia. :oops:

vactum77
Raczkujący
 
 
Posts: 61
Joined: 26 Jun 2011, 22:50
Reputation point: -2
Neutralny


Return to PRZEDSTAW SIĘ