Jakie benefity?

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

FemalePostNapisane by Anetta11 » 7 Mar 2011, 15:47 Jakie benefity?

Chcialam Was poprosic o rade- otoz jestem w 29 tygodniu ciazy i wiem,ze zlikwidowali dodatek health in pregnancy - 190f. Jestem w Anglii dopiero pol roku i nie pracowalam tutaj, moj maz pracuje teraz ok 20 godzin tygodniowo przez co nie moze otrzymywac working tax. Moze wiecie czy naleza nam sie jakies inne zasilki? Kompletnie sie w tym gubie, a jak latwo sie domyslic przy 20 godzinach Jego pracy ciezko nam finansowo...
Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Anetta11
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 3 Nov 2010, 13:58
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by anarek7 » 7 Mar 2011, 16:25 Re: Jakie benefity?

witam wydaje mi sie ze zeby zakwalifikowac sie na working tax powinno sie pracowac minimum 16 godz.tygodniowo a poza tym housing benefit no i ty ze jestes w ciazy do póki nie bedziecie pobierac wtc to powinnas dostawac vouchery na mleko owoce itp ,aplikacje wypelniasz przez internet potem drukujesz dajesz swojej położnej do wypelnienia i odsylasz to link do tego http://www.healthystart.nhs.uk/.powodzenia

anarek7
Rozeznany
 
 
Posts: 121
Joined: 3 Oct 2009, 08:24
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Anetta11 » 7 Mar 2011, 16:39 Re: Jakie benefity?

czytalam,ze WTC nalezy sie:
- osobie, która ukończyła 25-ty rok życia i pracuje minimalnie 30 godzin tygodniowo
- osobie niepełnosprawnej, która ukończyła 16 rok życia i pracuje min.16 godzin tygodniowo
- osobie, która ukończyła 50 rok życia i pracuje przynajmniej 16 godzin tygodniowo
- osobie opiekującej się dzieckiem, która ukończyła 16 rok życia i pracuje min. 16 godzin tygodniowo

wiec z tego co tu jest napisane wynika, ze 16 godz. pracy wystarczy, gdy dziecko juz sie urodzi?

dziekuje za linka,ale tam tez jest napisane,ze aby sie kwalifikowac do otrzymania voucherow nalezy otrzymywac:

You qualify for Healthy Start if you're pregnant or have a child under four years old AND:

* you or your family get Income Support, or
* you or your family get income-based Jobseeker's Allowance, or
* you or your family get Child Tax Credit (but not Working Tax Credit unless your family is receiving Working Tax Credit run-on only*) and have an annual family income of below £16,190 or less (2008/9)

OR:

* you're pregnant and under 18 years of age

czy w takim wypadku mozna cokolwiek zrobic?:(

Anetta11
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 3 Nov 2010, 13:58
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 7 Mar 2011, 20:26 Re: Jakie benefity?

Anetta11, można , mąż niech chodzi i szuka pracy , 20 godzin tygodniowo to ja pracuję mając 2kę dzieci a mój mąż 45 godzin , niech rejestruje się wszędzie, pyta wszędzie i prosi wszędzie , nie ma co liczyć na benefity jak się nie przepracowało pełnego roku a i nawet po roku nieraz cięzko je uzyskać , jedynym rozsądnym wyjściem jest zarobić na swoje utrzymanie. Powodzenia.
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 7 Mar 2011, 23:31 Re: Jakie benefity?

Anetta11 wrote:a jak latwo sie domyslic przy 20 godzinach Jego pracy ciezko nam finansowo...
a lzej nie bedzie tym bardziej ze pojawi sie dziecko. jak malaroksi pisala nie jest tak latwo z benefitami bo rzad tnie co sie da, a za 20 godzin pracy utrzymac siebie i dziecko to nawet nie wchodzi w gre...
jedyna opcja jest znalzezienie lepszej pracy na wiecej godzin dla meza. ja mam dziecko i pracuje 20 h moj maz 40h i na przesyt pieniezny nie cierpimy ;)
szkoda tez ze nie poszlas od razu do pracy bo majac przepracowane 26 tyg dla jednego pracodawcy przyslugiwalby ici platny urlop macierzynski.
powodzenia i szczesliwego rozwiazania
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Anetta11 » 8 Mar 2011, 11:20 Re: Jakie benefity?

Chcialam Was jeszcze zapytac czy jesli chcemy skladac z mezem wniosek o mieszkanie socjalne to czy mozemy poki go nie otrzymamy starac sie o housing benefit na pokoj, ktory w tej chwili wynajmujemy? czy to jakos wplynie na okres czekania na mieszkanie?moze lepiej zaczekac?

Anetta11
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 3 Nov 2010, 13:58
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by julka030308 » 8 Mar 2011, 15:21 Re: Jakie benefity?

hausing nie wplynie na okres ozekiwania na mieszkanie ale niewiem czy sobie zdajesz sprawe ile sie czeka na takie mieszkanie bo to niejest kwestia miesiey a lat.Wie zalatwiajie hausing na mieszkanie ozywiscie jezeli lanlord wynajmuje wam pokoj legalnie a na to potrzebujeie umowy niema na o czeka powodzenia i szzesliwego rozwiazania :wink:

[ Dodano: |8 Mar 2011|, o 15:23 ]
ale niedociagniecia brakuje gdzie niegdzie kilku literek ;)

julka030308
Rozeznany
 
 
Posts: 291
Joined: 6 May 2008, 16:05
Location: solihull
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by hidalgo4 » 8 Mar 2011, 15:53 Re: Jakie benefity?

proponuje to wypelnic https://www.dwpe-services.direct.gov.uk ... rtal/ba/lp i zobaczyc co wam mniej wiecej przysluguje :wink:
Będą go poznawać nie po jego słowach, a po jego czynach!
User avatar
hidalgo4
Stały Bywalec
 
 
Posts: 410
Age: 39
Joined: 18 Aug 2007, 18:01
Location: z Piekla rodem
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Anetta11 » 8 Mar 2011, 16:33 Re: Jakie benefity?

hidalgo4 wrote:proponuje to wypelnic https://www.dwpe-services.direct.gov.uk ... rtal/ba/lp i zobaczyc co wam mniej wiecej przysluguje :wink:



w jakim jezyku jest ta strona? nic na niej kompletnie nie rozumiem ...

julka030308- co do mieszkania socjalnego wiem, ze sie dlugo czeka, dlatego pytalam czy gdybysmy dostali hb to czy nie uznano by, ze nie potrzebujemy mieszkania.

Teraz wynajmujemy pokoj, od Polaka, ktory wynajmuje caly dom od Anglika. Nie znam sie kompletnie na tych formach i aplikacjach i nie wiem czy w takim wypadku moge zlozyc o ten HB, musielibysmy z nim spisac umowe,tak??

Anetta11
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 3 Nov 2010, 13:58
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 8 Mar 2011, 17:41 Re: Jakie benefity?

W takim wypadku to mozecie zapomniec o housing beneficie bo on Wam ten pokoj podnajmuje nielegalnie. Umowy z Wami na bank nie spisze bo wtedy musialby zaczac placic za to podatek itd itp. Takze mieszkajac na pokoju u polaka lepiej nie wychylajcie sie z housing benefitem bo narobicie problemow i sobie i gosciowi od ktorego podnajmujecie pokoj
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Anetta11 » 8 Mar 2011, 17:50 Re: Jakie benefity?

a jesli chodzi o podanie na mieszkanie socjalne to kto jako landlord ma podpisac strone przeznaczona dla niego?? skoro z tym Polakiem nie mamy umowy??

Anetta11
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 3 Nov 2010, 13:58
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 8 Mar 2011, 17:53 Re: Jakie benefity?

julka030308 wrote:na takie mieszkanie bo to niejest kwestia miesiey a lat.
to zalezy w jakiej okolicy jaki dom i jak bardzo potrzeujaca rodzina czasem w 2 mce mozna dostaci nie trzeba wcale lat;)

Anetta11 wrote:Teraz wynajmujemy pokoj, od Polaka, ktory wynajmuje caly dom od Anglika. Nie znam sie kompletnie na tych formach i aplikacjach i nie wiem czy w takim wypadku moge zlozyc o ten HB
nie mozesz zlozyc,bo mieszkacie tam nielegalnie.o hb zlozyc moze wynajmujacy ktory mozliwe ze takowe benefity juz pobiera.

[ Dodano: |8 Mar 2011|, o 17:56 ]
Anetta11, landlord czyli w waszym przypadku to jest anglik..bo to on wynajmuje dom i jest legalnym wlascicielem.

[ Dodano: |8 Mar 2011|, o 17:58 ]
hidalgo4 wrote:proponuje to wypelnic https://www.dwpe-services...ge/portal/ba/lp i zobaczyc co wam mniej wiecej przysluguje
to jakis zart? bo jak tak to malo smieszny...
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 8 Mar 2011, 18:31 Re: Jakie benefity?

Anetta11 wrote:hidalgo4 napisał/a:
proponuje to wypelnic https://www.dwpe-services...ge/portal/ba/lp i zobaczyc co wam mniej wiecej przysluguje :wink:



w jakim jezyku jest ta strona? nic na niej kompletnie nie rozumiem ...

w walijskim :D
taka sama strona jest w jez. angielskim ;)
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
-1

MalePostNapisane by hidalgo4 » 8 Mar 2011, 18:38 Re: Jakie benefity?

u mnei jest w angielskim wiec nie wiem dlaczego u was problemy.


nie to nie zart ale znow od razu jezorki musza byc puszczone w ruch...


zenada




http://www.direct.gov.uk/en/Diol1/DoItO ... /DG_172666
Będą go poznawać nie po jego słowach, a po jego czynach!
User avatar
hidalgo4
Stały Bywalec
 
 
Posts: 410
Age: 39
Joined: 18 Aug 2007, 18:01
Location: z Piekla rodem
Reputation point: 0
Neutralny
Top
-2

FemalePostNapisane by bogini8 » 8 Mar 2011, 19:16 Re: Jakie benefity?

agg wrote:w walijskim
taka sama strona jest w jez. angielskim
brzmi jak chinsko hinduski heheeh
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE