Prosze o pomoc! Przelew bankowy...

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MalePostNapisane by Przemek84 » 29 Jun 2010, 09:54 Prosze o pomoc! Przelew bankowy...

Witam!
Mam problem...
Mianowicie chciałem przelać pieniądze w gotowce na konto kolegi w Glasgow(ja mieszkam w Birmingham) w banku powiedziano mi ze nie mogę w gotowce przesłać kasy...
Czy ktoś mi może wytlumaczyc gdzie mam sie udać i jak to zrobić??
Pozdrawiam

Przemek84
Początkujący
 
 
Posts: 20
Age: 40
Joined: 8 Jun 2010, 12:47
Location: Lublin/Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by pinsleepe » 29 Jun 2010, 10:12 Re: Prosze o pomoc! Przelew bankowy...

poszedles do banku z gotowka i numerem konta kolegi i pan/pani w okienku powiedzieli, ze nie da rady?
trzeba bylo spytac "to jak da rade?". wiem, ze w banku sa koperty z druczkami na takie rzeczy. wypelniasz i wrzucasz do dziury w scianie :]
jestem pewna, ze gdybys spytal w banku o porade to nawet te druczki by ci pomogli wypelnic.

pozdro
The main stumbling block in the way of any progress is and always has been unimpeachable tradition.

pinsleepe
Rozeznany
 
 
Posts: 204
Age: 40
Joined: 6 Nov 2007, 19:55
Location: Manchester
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by 21milka » 29 Jun 2010, 11:19 Re: Prosze o pomoc! Przelew bankowy...

Oj dziwne rzeczy, bo ja nie raz przelewałam w ten sposób kasiurkę.
Przy okienku dawałam gotówkę, oczywiście miałam wypisany kwitek z nr konta i danymi osoby która ten przelew miała dostać.
Szłam zawsze do banku w którym ów osoba miała konto. Np jak wpłacałam na Lloydsowy rachunek, to szłam do Lloydsa. Pieniądze były nastepnego dnia, wzglednia 2 dni później, jesli robiłam wpłate wieczorem.
Nic nie kosztowało, trwało dosłownie chwilkę.
A jesli chodzi o te koperty, to w NatWest tak mają, wypisujesz nr konta/ karty, wkładasz pieniądze, zaklejasz i wrzucasz. Pieniądze sa tego samego dnia na koncie, wzglednie następnego dnia do południa

21milka
Raczkujący
 
 
Posts: 58
Joined: 22 May 2007, 11:06
Location: Selly Oak
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 29 Jun 2010, 11:33 Re: Prosze o pomoc! Przelew bankowy...

Yyy, pierwszy raz słyszę o sytuacji, kiedy bank odmówił przyjęcia pieniędzy :D Robiłem to wielokrotnie i nigdy nie miałem żadnych problemów - Barclays.
MOŻE - kolega ma konto w, na przykład HSBC, a poszedłeś do Lloydsa? Idź do siedziby banku w którym kolega ma konto. Może pomoże.
Raz mi tylko powiedzieli, ze się nie da jak chciałem wpisać dość dużo w opisie transakcji. Ale poszedłem do drugiego oddziału tego samego banku i jakoś się dało :D

Chyba, że mówimy o kwocie ponad 250 000 funtów, no to mogą być problemy :D

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Przemek84 » 29 Jun 2010, 11:38 Re: Prosze o pomoc! Przelew bankowy...

Dzieki za odpowiedzi, przejdę się jeszcze raz możne coś pomorze :) a powiedzcie mi możne gdzie sa polki w Lloyds będzie łatwiej :)

Przemek84
Początkujący
 
 
Posts: 20
Age: 40
Joined: 8 Jun 2010, 12:47
Location: Lublin/Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Aro23 » 29 Jun 2010, 11:51 Re: Prosze o pomoc! Przelew bankowy...

hej,
ja chyba kiedyś miałem podobnie, że nie chcieli przyjąć gotówki i przelać. Ale łatwo można to obejść - wpłać kaskę na swoje konto i wtedy poproś o przelew na konto kolegi. Nie powinno być już wtedy problemu.
Pozdrawiam

Aro23
Początkujący
 
 
Posts: 29
Joined: 4 Sep 2009, 18:54
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by 21milka » 29 Jun 2010, 12:05 Re: Prosze o pomoc! Przelew bankowy...

Widziłam polkę Lloyds w centrum ( tam gdzie sie schodzi na dół/ wzglednie jedzie windą;P) ale do tego Ci polka nei potrzebna.
Jak wypiszesz kwitek, to nawet nie musisz nic mówić;P
Dajesz kwit + kase i po sprawie.
A co do przelewu z konta...idzie dłuzej i i tak trzeba sie przejść do banku;P

21milka
Raczkujący
 
 
Posts: 58
Joined: 22 May 2007, 11:06
Location: Selly Oak
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Przemek84 » 29 Jun 2010, 13:47 Re: Prosze o pomoc! Przelew bankowy...

Dzieki po problemie, po prostu rozmawiałem z niekompetentna osoba :/ Pozdro

Przemek84
Początkujący
 
 
Posts: 20
Age: 40
Joined: 8 Jun 2010, 12:47
Location: Lublin/Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Petergo » 29 Jun 2010, 14:32 Re: Prosze o pomoc! Przelew bankowy...

Przemek84 wrote:Dzieki po problemie, po prostu rozmawiałem z niekompetentna osoba :/ Pozdro
To mnie zaciekawiło. To napisz z kim rozmawiałeś skoro wszedłeś do banku i rozmawiałeś z obsługą tego banku to na pewno były to kompetentne osoby ( osoba ) a może ochroniarza pytałeś. Bardzo chciałbym trafić w banku na kompetentną osobę. raz robiłem przelew "żywej" gotówki było to bardzo dawno i znajomość językowa słaba ale problemu nie miałem. Nie chcę ciebie obrażać ale już nieraz spotkałem się z czymś takim że ludzie zamotani zawsze winę na niekompetencję innych zrzucają.

Petergo
Raczkujący
 
 
Posts: 63
Age: 49
Joined: 16 Nov 2006, 17:10
Location: Telford
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by mahol » 29 Jun 2010, 15:59 Re: Prosze o pomoc! Przelew bankowy...

dobrze napisane Petergo, :-D
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
User avatar
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posts: 319
Age: 39
Joined: 10 Oct 2007, 12:01
Location: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputation point: 44
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by lemon » 29 Jun 2010, 16:08 Re: Prosze o pomoc! Przelew bankowy...

W tym oddziale Lloyds banku pracuje bardzo miła młoda polka:
207 High Street, Erdington, Birmingham, West Midlands, B23 6SZ
(tak na wszelki wypadek:-)
pzdr

lemon
Raczkujący
 
 
Posts: 56
Joined: 27 Jul 2009, 17:20
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Przemek84 » 29 Jun 2010, 16:32 Re: Prosze o pomoc! Przelew bankowy...

Już Petergo zaspokajam Twoja ciekawość co byś nie zniósł jajka :) Gadałem z babka przy okienku która stwierdziła po nr. sort code że to nie jest konto w banku Lloyds, za drugim razem rozmawiałem przy recepcji z inna babka która potwierdziła to co powiedziała tamta babeczka, dopiero po mojej prośbie żeby to sprawdziła ponownie, przeprosiła i wszystko się udało...
Dodam ze konto było założone w Lloydsie w Glasgow i to wprowadziło ich w błąd.

To tyle w tym temacie Dziekuje...

Przemek84
Początkujący
 
 
Posts: 20
Age: 40
Joined: 8 Jun 2010, 12:47
Location: Lublin/Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Petergo » 29 Jun 2010, 21:24 Re: Prosze o pomoc! Przelew bankowy...

Przemek84 wrote:Już Petergo zaspokajam Twoja ciekawość co byś nie zniósł jajka :) Gadałem z babka przy okienku która stwierdziła po nr. sort code że to nie jest konto w banku Lloyds, za drugim razem rozmawiałem przy recepcji z inna babka która potwierdziła to co powiedziała tamta babeczka, dopiero po mojej prośbie żeby to sprawdziła ponownie, przeprosiła i wszystko się udało...
Dodam ze konto było założone w Lloydsie w Glasgow i to wprowadziło ich w błąd.

To tyle w tym temacie Dziekuje...
widocznie ktoś nie poinformował że jest to konto w Szkocji a nie w Anglii.

Petergo
Raczkujący
 
 
Posts: 63
Age: 49
Joined: 16 Nov 2006, 17:10
Location: Telford
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by paulina1986 » 4 Jul 2010, 17:30 Przelewy Bankowe

Widze ze juz sobie jakos poradziliscie, a na przyszkosc polecam zarejestrowas sie na online banking.

Przelewy przez internet z wlasnego konta robi sie za darmo, w zaleznosci od banku przelew idzie 2h-3dni.

pozdrawiam,

Paulina

paulina1986
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 10 Nov 2007, 15:31
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agnieszka247 » 21 Mar 2012, 21:17 Re: Prosze o pomoc! Przelew bankowy...

Witam bardzo prosze o poradę,-moj dylemat polega na tym,że muszę przesłać euro do Niemiec,mieszkam w Birmingham i nie posiadam konta,natomiast Niemiecki bank to SWIFT-BIC.Byłam w polskim sklepie,gdzie trudnią się przelewami,ale niestety tylko funtami.

agnieszka247
Raczkujący
 
 
Posts: 84
Age: 60
Joined: 27 Sep 2011, 15:58
Location: Birmingham
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE