przelew kasy z Polski

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MalePostNapisane by ludzik50 » 13 Sep 2015, 09:17 Re: Jak tanio przelać kasę z UK do Polski

Mordorzg -proponuję przeczytać posty Adama jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem.
A lista kont w Polsce dla England .pl wygląda tak:

PKO BP,
PEKAO SA,
BZ WBK,
mBANK,
ING,
BPH,
MILLENNIUM,
ALIOR BANK,
BGŻ,
SGB,
CREDIT AGRICOLE

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posts: 199
Joined: 26 Aug 2013, 20:40
Reputation point: 38
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Krzysiek2099 » 13 Sep 2015, 10:12 Re: Jak tanio przelać kasę z UK do Polski

A co powiecie o transferwise.com? Na pewno dają lepsze kursy od przelewy24. Paypal jest chyba największym serwisem moneytransfer, więc sądzę, że nie powinni aż tak zdzierać na kursie waluty.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posts: 151
Joined: 2 Jun 2013, 23:02
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Mordorzg » 13 Sep 2015, 13:36 Re: Jak tanio przelać kasę z UK do Polski

ludzik50 nie mam problemów z czytaniem ze zrozumieniem. En gland.p l na liście ma najważniejsze w sensie najpopularniejsze banki w Polsce. A to że przelew w niektórych bankach trwa dzień, dwa czy trzy. Czy też trzeba wysyłać płatnym elixirem to wina zacofania niektórych banków oraz rodzaju konta jakie posiadasz i ile za nie płacisz. Od paru lat korzystam z tego serwisu i wiem że pieniądze są na koncie po 20-30 minutach.

Z informacji na stronie wynika że obsługują wszystkie polskie banki, średni czas pojawienia się pieniędzy na koncie to 1 godzina.
Last edited by Mordorzg on 13 Sep 2015, 13:47, edited 1 time in total.
"Prius quam exaudias, ne iudices"-nie sądź zanim nie wysłuchasz.

Mordorzg
Raczkujący
 
 
Posts: 82
Age: 48
Joined: 28 Aug 2006, 10:06
Location: Rowley Regis, Birmingham
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 13 Sep 2015, 13:45 Re: Jak tanio przelać kasę z UK do Polski

Kursy z dziś z 14:30
Grosik 5,66
Opaltransfer 5,65
EnglandPL 5,66
PayPal 5,51

Przelewy24 - czy to nie jest platforma krajowa? Nie znalazłem tam Barclaysa ani HSBC, jedynie polskie banki plus PayPal. A przelewy międzynarodowe w bankach maja wysokie opłaty w porównaniu do wysyłanych kwot. Dla Barclaysa było to kilka lat temu 25 funtów bez względu na kwotę. A więc wysyłając 100 czy 500 funtów to miało znaczenie. Przy przelewie powiedzmy kilku tysięcy nie ma większego znaczenia.

transwise nie korzystałem. ale ciekawe informacje na stronie. Podają kurs 5,7164, i opłatę 1 funt ale jak się wprowadzi 100 funtów do przelania to piszą, że odbiorca otrzyma 565.92, co daje kurs 5,66...

Ja nadal - jak nie zależy mi na czasie używam opala. jak potrzebuję na szybko to PayPal. A że przelewy to kilkaset funtów, nie tysiące, to różnica kursowa mnie nie boli.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Mordorzg » 13 Sep 2015, 13:50 Re: Jak tanio przelać kasę z UK do Polski

Osobiście czekam aż Cinkciarz załatwi formalności z Komisją Europejską w sprawie Platformy Płatniczej i powrócą przelewy z kont angielskich bo mają najlepszy kurs funta. W porównaniu do England rożnica sięga czasem 5-10 groszy.

Cinkciarz na chwilę obecną: 5.70

Dodano: -- 13 wrz 2015, o 14:19 --

A tu lista banków polski z godzinami księgowania oraz banki z usługą 24/7.

https://www.veturilo.waw.pl/wp-content/ ... C3%B3w.pdf
"Prius quam exaudias, ne iudices"-nie sądź zanim nie wysłuchasz.

Mordorzg
Raczkujący
 
 
Posts: 82
Age: 48
Joined: 28 Aug 2006, 10:06
Location: Rowley Regis, Birmingham
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by slawulec4 » 13 Sep 2015, 20:05 Re: Jak tanio przelać kasę z UK do Polski

Z Cinkciarzem mam niestety zle doswiadczenia-2razy przesylalem kase-moze kurs jest lepszy,ale za pierwszym razem na koncie kasa byla nastepnego dnia,za drugim razem tydzien!telefonicznie tlumaczyli to problemami z bankiem angielskim!kosztowalo mnie to sporo zdrowia!

slawulec4
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Age: 59
Joined: 11 Jun 2015, 15:45
Location: erdington
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by efka74 » 14 Sep 2015, 07:06 Re: Jak tanio przelać kasę z UK do Polski

Ją również polecam En gland.p l kasa max do 2 godzin , chociaż zazwyczaj do 40 minut

efka74
Początkujący
 
 
Posts: 31
Joined: 17 Jun 2013, 22:23
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 14 Sep 2015, 18:35 Re: Jak tanio przelać kasę z UK do Polski

zobaczymy. Następnym razem.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by johnyd » 21 Sep 2015, 10:15 Re: Jak tanio przelać kasę z UK do Polski

AdamBoltryk wrote:transwise nie korzystałem. ale ciekawe informacje na stronie. Podają kurs 5,7164, i opłatę 1 funt ale jak się wprowadzi 100 funtów do przelania to piszą, że odbiorca otrzyma 565.92, co daje kurs 5,66...


http://www.transferwise.com (nie "transwise"! - należy uważać, bo podobne strony z literówkami w nazwie podpinają się pod oryginalną). Kurs pozostaje na poziomie 5,7164, tylko Ty przelewasz im 100 funtów, z czego oni przesyłają dalej 99 f. Wpłacasz równowartość 571,64 zł, oni zabierają 1/100 = 5,7164 zł, pozostaje 565,92 zł, które trafia do odbiorcy. Dla wyższych kwot (na chwilę obecną: 202 funty) wzrasta zarówno przelicznik jak i opłata, na co należy zwrócić uwagę.

Korzystam z transferwise od lat, jest to bardzo dobry sposób płatności dla drobnych zakupów zagranicznych, bo obejmuje zasięgiem chyba wszystkie kraje europejskie. Szybkość transferu zależy od liczby klientów wymieniających walutę między dwoma krajami, między UK a Polską przelewy dochodzą zazwyczaj w ciągu 24h, prawie tak szybko jak przelewy krajowe. Atutem jest możliwość rejestracji wielu własnych kont bankowych zlokalizowanych w różnych krajach pod wspólnym kontem w transferwise. Kolejną zaletą jest wzorowa i błyskawiczna obsługa klienta (anglojęzyczna - po polsku nie próbowałem) i duża przejrzystość i klarowność witryny, co czyni ją dziecinnie prostą w użytkowaniu. Można płacić kartą (szybszy sposób), lub przelewem bankowym - do wyboru. System zapamiętuje konta odbiorców, dzięki czemu każde kolejne zlecenie przelewu na to samo konto trwa mgnienie oka. System zlicza także sumaryczną kwotę wszystkich przelewów między dwoma kontami, co na dłuższy dystans jest bardzo pomocne. Spółka zagraniczna, co w mojej ocenie zmniejsza ryzyko inwigilacji przez skarbówkę (być może jest coś, o czym nie wiemy).

Wadą jest skomplikowany proces rejestracji konta biznesowego dla osób prowadzących działalność gospodarczą, o czym słyszałem od znajomego, któremu zaproponowałem tę stronę - zirytowany nadmiarem biurokracji zrezygnował, zanim zakończył rejestrację. Rejestracja konta indywidualnego jest nieskomplikowana, polecam każdemu.
User avatar
johnyd
Raczkujący
 
 
Posts: 72
Joined: 8 Oct 2013, 15:17
Reputation point: 20
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by ludzik50 » 22 Sep 2015, 20:55 Re: przelew kasy z Polski

'między UK a Polską przelewy dochodzą zazwyczaj w ciągu 24h, prawie tak szybko jak przelewy krajowe' -lol, zazwyczaj? -bez jaj, z englanda mam na koncie w 20 minut, 24 godziny to jak wieczność dzisiaj....

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posts: 199
Joined: 26 Aug 2013, 20:40
Reputation point: 38
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by matty84 » 16 Jan 2020, 20:52 Re: przelew kasy z Polski

https://www.En gland.p l/ powyżej kwoty £100 przelew za darmo. polecem

matty84
Początkujący
 
 
Posts: 11
Joined: 20 Nov 2011, 17:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE