self employer

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MalePostNapisane by mlody_kojot » 6 May 2008, 18:04 self employer

Dzien dobry. Jestem tu nowy :)
Moze mi ktos pomoze :) albo sie czegos dowiem mam maly problem.
Pracuje jako self employer i chialbym sie dowiedziec ile czeka sie na rozliczenie podatkowe.
Pozatym jak naliczany jest podatek ?? Wiem ze jest jakas kwota wolna od podatku 5255 funtow. ale jesli przekroczylem ta stope to jak to jest liczone czy place dodatek od calosci tej sumy czyli naprzyklad jak zarobilem 7000 £ to od 7000£ czy tylko od sumy powyzej 5255 £ czyli 1745 £ i od tej sumy podatek ??
Bylem w Irland Reveniu i zlozylem tam deklaracje podatkowa. Ale nie dostalem zadnej informacji ile mam czekac ani ile podatku mam zaplacic. Wkurzam sie troszeke bo zawsze jak tam przychodze to siedzi inna osoba i co innego mowi. Moze ktos byl w podobnej sytuacji (pracowal juz i rozliczal sie jako self employer)?? chodzi oto ze nie wiem ile mam czekac czy wogle mi przysla jakas deklaracjie martwie sie troche bo pod koniec tego miesiaca wracam do kraju a chialbym miec to zalatwione tip top:)

Druga sprawa jest taka ze wypelniajac deklaracje przeoczylem miejce gdzie trzeba bylo wpisac od kiedy sie jest zatrudnionym:-/ :( czy moze mi ktos pomoc jak to teraz sprostowac i czy bede ponosil jakies konsekwencjie finasowe za moj blad ??

Jeszcze jedno pytanie czy jesli pracuje jako self employer to potrzebuje karte CIS ?? (ale nie pracuje na budowie)
Z gory dzieuje za pomoc

mlody_kojot
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 29 Jan 2008, 08:57
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Wojna » 7 May 2008, 20:10 Re: self employer

Idz do biura rachunkowego, tam za grobna oplata wszystko szybko i sprawnie zalatwia - bo jak mowisz zalezy Ci na czasie.

Wojna
Raczkujący
 
 
Posts: 53
Joined: 10 May 2007, 07:12
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Edy » 23 Feb 2014, 19:43 Re: self employer

Poszukuje polskie sprawdzone biuro rachunkowe w Birmingham. Wie ktos moze gdzie takowe sie mieszcza :-) Z gory dziekuje za info.

Edy
Początkujący
 
 
Posts: 27
Joined: 13 Jul 2011, 18:50
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


Return to FINANSE

cron