Benefity - 20/21 latek

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MalePostNapisane by Alzak » 14 Jan 2015, 19:02 Re: Re: Benefity - 20/21 latek

marass85 wrote:Ludzi boli to, ze inni korzystaja badz probuja skorzystac ze swoich praw do zasilku, podczas gdy oni sa na to za glupi, ale jak kiedys ktos im powie przeciez tobie tez sie naleza, to beda pierwsi w kolejce. Taka to polska zawisc i zazdrosc... pracujacym tez sie naleza benefity, wiec w czym problem, ze ktos chcialby sie zorientowac czy prawnie mu sie cos nalezy ???

To nie glupota sa poprostu ludzie z honorem i ambicja i tacy nie musza sie prosic o jalmuzne ...

A OP gdyby sformulowal inaczej pytanie i powiedzialby ze w obecnej pracy zarabia malo i szuka pracy gdzie zarobi wystatczajaco na swoje utrzymanie to wywarl by pozytywne wrazenie a nie isc na latwizne i uciekac do benefitow ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 14 Jan 2015, 19:16 Re: Benefity - 20/21 latek

Viseq wrote:Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale płaca dla 18-20 latka wynosi 5.22f/h

Wiemy tak że jak ukończysz te 18 lat to wystarczy poszukać pracy i po temacie,nie licz że może na beneficie dostaniesz więcej.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Viseq » 15 Jan 2015, 00:51 Re: Benefity - 20/21 latek

Ale ja tutaj nie mam zamiaru opisywać swoich problemów, ani tego dlaczego zadałem to pytanie, tylko zapytałem po to, żeby dostać odpowiedź. Nie muszę sie nikomu z Was zwierzać dlaczego jestem zainteresowany benefitami. Śmieszne i załosne jest to, jak niektórych polaków boli, że ktoś chce nie wiem czy podnieść standard życia czy pomóc samemu sobie. Ludzie, jestem młody, podejrzewam, że 95% ludzi w moim wieku mieszkających w Polsce nie wyprowadziło się z rodzinnego domu, ja to zrobiłem zarabiam sam na siebie w obcym państwie, jako młody człowiek ZAPIERDALAM jak osioł żeby utrzymać sam siebie za 5.22f/h i Wy marni ludzie my wyrzygujecie, że chętnie przyjąłbym jakąkolwiek zapomogę od Wielkiej Brytanii? Skoro Polska mi nie oferuje kompletnie NIC, to dlaczego miałbym nie skorzystać z możliwości w UK? Płakać się chce czytając co niektórych posty, ludzie, jesteśmy Polakami - jednością. Bądźmy wsparciem - nie wrogami.

Viseq
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 10 Jan 2015, 21:27
Reputation point: -5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Viseq » 15 Jan 2015, 00:57 Re: Benefity - 20/21 latek

Thomas, chyba masz rację. Polityka tego kraju motywuje do podjęcia nauki, jednak jak widzisz, młodzi ludzie, polacy wyjeżdzając tutaj niestety nie mają za ciekawych perspektyw. Ubezpiecznie auta drogie, zarobki małe, nie przyslugujące benefity. Jak żyć, panie premierze, jak życ?:) Oczywiście żartuję. Mimo mojej strasznie słabej stawki (5.22) jest lepiej aniżeli miałbym żyć w Polsce, jednak skoro mam możliwość dopomogi od Pańtwa dlaczego miałbym nie skorzystać?:) Czekam na konkrety odnośnie mojego pytania. Pozdrawiam środkowym palcem zazdrośników i Polaczków...

Viseq
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 10 Jan 2015, 21:27
Reputation point: -5
Neutralny
Top
-4

MalePostNapisane by krzysmad » 15 Jan 2015, 08:39 Re: Re: Benefity - 20/21 latek

Alzak wrote:To nie glupota sa poprostu ludzie z honorem i ambicja i tacy nie musza sie prosic o jalmuzne ...

Z honorem czy z bólem dupy ?
W krajach skandynawskich są jeszcze wyzsze benefity ,pomysl jaki tam musi być ból wśród rodakow ...

krzysmad
Raczkujący
 
 
Posts: 62
Joined: 29 Jan 2009, 13:04
Reputation point: 14
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by por.Borewicz » 15 Jan 2015, 09:47 Re: Re: Benefity - 20/21 latek

Alzak wrote:To nie glupota sa poprostu ludzie z honorem i ambicja i tacy nie musza sie prosic o jalmuzne ...


Takie jest prawo w tym kraju. Jeśli np.wychowujesz dzieci i pracujesz to możesz liczyć na pomoc państwa. Benefit(np.Child Benefit) otrzymujesz jeśli zarabiasz poniżej 50k!!! rocznie(1 osoba)
Więc wszyscy którzy zarabiają poniżej 50 tys funtów rocznie i są do tego uprawnieni to ludzie bez honoru???
To nie jest jałmużna, tak zachowuje się normalne państwo.
Tak samo jest ze szkołą,lekami dla dziecka itd...kiedyś te dzieci będą pracować,płacić podatki itd...
Tak Cię to boli że to państwo pomaga? a nie Ciebie boli że Polakom...
Nie ważne jak się sformułuje pytanie na tym forum, jeśli ktoś pyta o benefity znaczy krętacz ,złodziej bez honoru i ambicji. Żałosne...

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posts: 118
Joined: 10 Mar 2013, 22:03
Location: UK
Reputation point: 21
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 15 Jan 2015, 10:16 Re: Re: Re: Benefity - 20/21 latek

por.Borewicz wrote:
Alzak wrote:To nie glupota sa poprostu ludzie z honorem i ambicja i tacy nie musza sie prosic o jalmuzne ...


Takie jest prawo w tym kraju. Jeśli np.wychowujesz dzieci i pracujesz to możesz liczyć na pomoc państwa. Benefit(np.Child Benefit) otrzymujesz jeśli zarabiasz poniżej 50k!!! rocznie(1 osoba)
Więc wszyscy którzy zarabiają poniżej 50 tys funtów rocznie i są do tego uprawnieni to ludzie bez honoru???
To nie jest jałmużna, tak zachowuje się normalne państwo.
Tak samo jest ze szkołą,lekami dla dziecka itd...kiedyś te dzieci będą pracować,płacić podatki itd...
Tak Cię to boli że to państwo pomaga? a nie Ciebie boli że Polakom...
Nie ważne jak się sformułuje pytanie na tym forum, jeśli ktoś pyta o benefity znaczy krętacz ,złodziej bez honoru i ambicji. Żałosne...

Widzisz Ty masz takie zdanie ja mam inne przyjechalem tutaj pracowac i zyc a nie prosic sie o cos za darmo (nawet jak mi sie nalezy).

Nie raz pracowalem za minimalna i jakos nie pchalo mnie to do szukania jak dostac zapomoge od panstwa tylko do szukania lepiej oplacanej pracy.

Tylko tak to jest zeby szukac pracy to trzeba sie troche nachodzic a benefity sa za friko...


Zeby nie bylo ze jestem przeciwko pomocy panstwa bo komu sie nalezy z tego czy innego powodu to prosze bardzo, ale nie jak ludzie uciekaja do benefitow bo tak jest latwiej i szybciej.

Nie widze zeby OP zadal pytanie gdzie mozna zdobyc jakiekolwiek kwalifikacje zeby podniesc swoja szanse na lepsza prace i przy okazji lepsze zarobki.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by por.Borewicz » 15 Jan 2015, 10:42 Re: Re: Re: Benefity - 20/21 latek

Alzak wrote:Widzisz Ty masz takie zdanie ja mam inne przyjechalem tutaj pracowac i zyc a nie prosic sie o cos za darmo (nawet jak mi sie nalezy).


Każdy (mam nadzieje) przyjechał tutaj pracować i żyć.
Ty pracując i płacąc podatki możesz korzystać z tego co Ci się należy i nie musisz o nic się prosić...

Jak Ci się należy też nie korzystasz - Twoja sprawa, w moich oczach to nie bohaterstwo tylko...mniejsza o to.

Mam nadzieje, że Twoja konskwencja jest w każdym dodatku/beneficie, więc jak stracisz pracę i zaczniesz szukać nowej, to nie zarejestrujesz się JC , bo mogli by Ci dać zasiłek a to hańba!
a jak jesteś na chorobowym i pracodawca wypłaci Ci sick paya to rzucisz mu tymi pieniędzmi prosto w ryj...a niech sobie nie myśli, będzie Ci pomagał, jeszcze czego!!!

Dodano: -- 15 sty 2015, 10:53 --

Alzak wrote:Zeby nie bylo ze jestem przeciwko pomocy panstwa bo komu sie nalezy z tego czy innego powodu to prosze bardzo


Oczywiście ,że nie jesteś przeciwko , piszesz, że to ludzie bez honoru i ambicji którzy proszą o jałmużne, ale nie jesteś przeciwko.

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posts: 118
Joined: 10 Mar 2013, 22:03
Location: UK
Reputation point: 21
Pokojowy
Top
3

MalePostNapisane by Alzak » 15 Jan 2015, 11:01 Re: Re: Re: Re: Benefity - 20/21 latek

por.Borewicz wrote:
Alzak wrote:Widzisz Ty masz takie zdanie ja mam inne przyjechalem tutaj pracowac i zyc a nie prosic sie o cos za darmo (nawet jak mi sie nalezy).


Każdy (mam nadzieje) przyjechał tutaj pracować i żyć.
Ty pracując i płacąc podatki możesz korzystać z tego co Ci się należy i nie musisz o nic się prosić...

Jak Ci się należy też nie korzystasz - Twoja sprawa, w moich oczach to nie bohaterstwo tylko...mniejsza o to.

Mam nadzieje, że Twoja konskwencja jest w każdym dodatku/beneficie, więc jak stracisz pracę i zaczniesz szukać nowej, to nie zarejestrujesz się JC , bo mogli by Ci dać zasiłek a to hańba!
a jak jesteś na chorobowym i pracodawca wypłaci Ci sick paya to rzucisz mu tymi pieniędzmi prosto w ryj...a niech sobie nie myśli, będzie Ci pomagał, jeszcze czego!!!

Dodano: -- 15 sty 2015, 10:53 --

Alzak wrote:Zeby nie bylo ze jestem przeciwko pomocy panstwa bo komu sie nalezy z tego czy innego powodu to prosze bardzo


Oczywiście ,że nie jesteś przeciwko , piszesz, że to ludzie bez honoru i ambicji którzy proszą o jałmużne, ale nie jesteś przeciwko.

Slowa wyrwane z kontekstu ...

Jak sie komus nalezy to sie nalezy ale nie jak mozesz pracowac a nie chcesz bo latwiej jest doic za friko...

Tak jest dla mnie to brakiem ambicji i honoru jak mozesz pracowac ale nie chcesz bo latwiej jest dostac za darmo.

Tutaj nie chodzi o bohaterstwo tylko o to ze jestem w stanie zapracowac na siebie sam i nie potrzebuje pomocy innych.

Zbyt duzo ludzi uwaza benefity jako latwa i szybka opcje a tak nie powinno byc, benefity powinny byc ostatnia deska ratunku a nie pierwsze co Ci przychodzi na mysl.

por.Borewicz wrote:
To nie jest jałmużna, tak zachowuje się normalne państwo.
.


To co sie dzieje na okolo raczej normalnie nie jest ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Viseq » 15 Jan 2015, 12:16 Re: Re: Re: Re: Benefity - 20/21 latek

Alzak wrote:Oczywiście ,że nie jesteś przeciwko , piszesz, że to ludzie bez honoru i ambicji którzy proszą o jałmużne, ale nie jesteś przeciwko
Slowa wyrwane z kontekstu ...

Jak sie komus nalezy to sie nalezy ale nie jak mozesz pracowac a nie chcesz bo latwiej jest doic za friko...

Tak jest dla mnie to brakiem ambicji i honoru jak mozesz pracowac ale nie chcesz bo latwiej jest dostac za darmo.

Tutaj nie chodzi o bohaterstwo tylko o to ze jestem w stanie zapracowac na siebie sam i nie potrzebuje pomocy innych.

Zbyt duzo ludzi uwaza benefity jako latwa i szybka opcje a tak nie powinno byc, benefity powinny byc ostatnia deska ratunku a nie pierwsze co Ci przychodzi na mysl.



To co sie dzieje na okolo raczej normalnie nie jest ...



Co Ty pieprzysz człowieku? Najwyraźniej masz spore problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Napisałem jasno i wyraźnie prosta istoto, że pracuję, jednak płaca minimalna na mój wiek jest taka a nie inna, nie stać mnie na zmianę pracy bo to może wiązać się z przestojem (nawet na tygodniowy mnie nie stać) więc skończ pieprzyć głupoty, że ktoś chce wziąć pieniądze zamiast pracować. Pracuję po 50-60 godzin tygodniowo w fabryce i zarabiam marne grosze, więc zapoznaj się z sytuacją zamiast opowiadać śmieszne historie. Ja też jestem w stanie zapracować sam na siebie, ale dlaczego mam nie skorzystać z dodatkowych pieniędzy skoro może mam taką możliwość? Prostota ludzka mnie zaskakuje przy każdym twoim poście...

Viseq
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 10 Jan 2015, 21:27
Reputation point: -5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 15 Jan 2015, 12:32 Re: Re: Re: Re: Re: Benefity - 20/21 latek

Viseq wrote:
Alzak wrote:Oczywiście ,że nie jesteś przeciwko , piszesz, że to ludzie bez honoru i ambicji którzy proszą o jałmużne, ale nie jesteś przeciwko
Slowa wyrwane z kontekstu ...

Jak sie komus nalezy to sie nalezy ale nie jak mozesz pracowac a nie chcesz bo latwiej jest doic za friko...

Tak jest dla mnie to brakiem ambicji i honoru jak mozesz pracowac ale nie chcesz bo latwiej jest dostac za darmo.

Tutaj nie chodzi o bohaterstwo tylko o to ze jestem w stanie zapracowac na siebie sam i nie potrzebuje pomocy innych.

Zbyt duzo ludzi uwaza benefity jako latwa i szybka opcje a tak nie powinno byc, benefity powinny byc ostatnia deska ratunku a nie pierwsze co Ci przychodzi na mysl.



To co sie dzieje na okolo raczej normalnie nie jest ...



Co Ty pieprzysz człowieku? Najwyraźniej masz spore problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Napisałem jasno i wyraźnie prosta istoto, że pracuję, jednak płaca minimalna na mój wiek jest taka a nie inna, nie stać mnie na zmianę pracy bo to może wiązać się z przestojem (nawet na tygodniowy mnie nie stać) więc skończ pieprzyć głupoty, że ktoś chce wziąć pieniądze zamiast pracować. Pracuję po 50-60 godzin tygodniowo w fabryce i zarabiam marne grosze, więc zapoznaj się z sytuacją zamiast opowiadać śmieszne historie. Ja też jestem w stanie zapracować sam na siebie, ale dlaczego mam nie skorzystać z dodatkowych pieniędzy skoro może mam taką możliwość? Prostota ludzka mnie zaskakuje przy każdym twoim poście...

Nie napinaj sie tak...

Nie jestes jedyny co tyle zarabia i placa minimalna dla mlodocianego nie jest obowiazkowa mozesz zarabiac wiecej.

To ze dla mnie palca minimalna jest £6.50 to nie znaczy ze musze tyle zarabiac.

Kto powiedzial ze musisz sie zwalniac i szukac pracy ? Ciezko porozsylac CV ? podzwonic, popytac poszukac ?

Przy dwoch ostatnich zmianach pracy nie mialem ani jednego dnia postoju takze twoje tlumaczenia jakos na mnie nie przekonuja.

Uzalaj sie dalej jaki to pokrzywdzony jestes...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 15 Jan 2015, 12:42 Re: Benefity - 20/21 latek

Jak wyzej nie pracujesz 24/7 wiec mozesz sobie innej pracy poszukac bo to nie jest obowiazek ze tyle na godzine musisz zarabiac ze wzgledu na wiek , wejdz sobie na strone gov i poszukaj kalkulator jezeli cos ci sie nalezy to po wypisaniu danych powinno ci pokazac czy cos ci sie nalezy czy nie
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Viseq » 15 Jan 2015, 12:50 Re: Benefity - 20/21 latek

Opadają mi ręce... Ja się nie użalam nad sobą, zadalem pytanie na tym forum i to Ty przypieprzyleś się całkowicie nie do tematu. Po co trollujesz ten temat? Mam różne sytuacje życiowe, przez które nie mogę teraz zmienić pracy o których nie mam ochoty tutaj pisać, więc nie mów mi co i jak mam robić, bo nie wiesz tak na prawdę nic. Brak mi chęci dyskutować z tobą tutaj dalej, zwykly prostak z Polski który drugiemu Polakowi z gardła by wyjadł. Skoro ty nic od tego państwa nie potrzebujesz w formie pomocy, to na cholere tu przyjechałeś? Przecież ty nic od nich nie chcesz. Myśląc tak jak ty, to też ich doisz zdrowo, pracuj w polsce, po co tutaj? Musisz o zapomoge prosić w formie wypłaty? Jak idziesz na urlop rozumiem, że pieniędzy też nie bierzesz za to? Przeciez nie zarobiłeś tego fizycznie będąc w pracy?! Po co ci to? Pieprzony polaczek. Nie mam nerwów na takich ludzi. Nie chce mi się nawet sensownych argumentów przytaczać, bo to zawsze będzie polak z bólem dupy.

#z resztą, nie rozumiem kolejnej rzeczy. Ludzie zarabiają tutaj o wiele więcej ode mnie i dostają jakąś tam pomoc od Państwa i to jest ok tak? A jeżeli młody człowiek, który musiał spierdolić ze swojego kraju, bo ten nie daje mu nic w zamian chce w innym żyć lepiej, zapierdala jak osioł, obce państwo ma możliwość pomocy mu to dlaczego z tego nie skorzystać powiedzcie mi proszę? Taka pojebana mentalność twoja Alzak.


#malenkagdz

dzieki, zaraz zobaczę co i jak:)

Viseq
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 10 Jan 2015, 21:27
Reputation point: -5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 15 Jan 2015, 13:11 Re: Benefity - 20/21 latek

Viseq wrote:Opadają mi ręce... Ja się nie użalam nad sobą, zadalem pytanie na tym forum i to Ty przypieprzyleś się całkowicie nie do tematu. Po co trollujesz ten temat? Mam różne sytuacje życiowe, przez które nie mogę teraz zmienić pracy o których nie mam ochoty tutaj pisać, więc nie mów mi co i jak mam robić, bo nie wiesz tak na prawdę nic. Brak mi chęci dyskutować z tobą tutaj dalej, zwykly prostak z Polski który drugiemu Polakowi z gardła by wyjadł. Skoro ty nic od tego państwa nie potrzebujesz w formie pomocy, to na cholere tu przyjechałeś? Przecież ty nic od nich nie chcesz. Myśląc tak jak ty, to też ich doisz zdrowo, pracuj w polsce, po co tutaj? Musisz o zapomoge prosić w formie wypłaty? Jak idziesz na urlop rozumiem, że pieniędzy też nie bierzesz za to? Przeciez nie zarobiłeś tego fizycznie będąc w pracy?! Po co ci to? Pieprzony polaczek. Nie mam nerwów na takich ludzi. Nie chce mi się nawet sensownych argumentów przytaczać, bo to zawsze będzie polak z bólem dupy.

#z resztą, nie rozumiem kolejnej rzeczy. Ludzie zarabiają tutaj o wiele więcej ode mnie i dostają jakąś tam pomoc od Państwa i to jest ok tak? A jeżeli młody człowiek, który musiał spierdolić ze swojego kraju, bo ten nie daje mu nic w zamian chce w innym żyć lepiej, zapierdala jak osioł, obce państwo ma możliwość pomocy mu to dlaczego z tego nie skorzystać powiedzcie mi proszę? Taka pojebana mentalność twoja Alzak.


#malenkagdz

dzieki, zaraz zobaczę co i jak:)



Mylisz pojecia nie potrzebuje pomocy finansowej w formie zasilku... to ze tu przyjechalem do pracy jest calkowicie inna sprawa, a jak dla Ciebie pracowanie jest dojeniem to chyba na tym zakonczymy rozmowe bo widze ze nie ma sensu.

Mam gdzies co kto ma i na pewno nie jestem typowym "polaczkiem" jako to napisales nie znasz mnie wiec nie oceniaj wszystkich swoja miara, wedlog mnie jak zapracowales na cos "ciezka" praca to jak najbardziej Ci sie nalezy.

Ja jestem przeciwny zapomoga dla ludzi co pracuja i zarabiaja kase, jestes chory, wypadek, staciles prace to calkowicie co innego rozumiem ze zycie plata figle.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 16 Jan 2015, 14:28 Re: Benefity - 20/21 latek

Powiem tak jedynie ratuje cię zmiana pracy na obecną chwile nie należy ci się nic,gdybyś miał 25 lat to można się starać o Tax Credit.Ale sprawdz jeszcze może Child Tax Credit coś takiego jest ale nie wiem na jakiej zasadzie jest przyznawany.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE