Benefity - 20/21 latek

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MalePostNapisane by Viseq » 10 Jan 2015, 21:29 Benefity - 20/21 latek

Witam, krótkie pytanie ponieważ nie znalazłem za dużo na ten temat, czy wiecie czy dla 20-21 latki należą się jakiekolwiek benefity? Z tego co czytałem większość od 25 roku życia.

Viseq
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 10 Jan 2015, 21:27
Reputation point: -5
Neutralny
Top
-3

FemalePostNapisane by Adrian93 » 12 Jan 2015, 10:49 Re: Benefity - 20/21 latek

Jesli masz dziecko to ci sie naleza, jesli nie to zalezy od tego czy pracujesz. Polecam jednak znalezc dobra prace a nie liczyc na panstwo.

Adrian93
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 8 Oct 2013, 15:12
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by emigrantka90 » 13 Jan 2015, 13:41 Re: Benefity - 20/21 latek

Adrian93 wrote:Jesli masz dziecko to ci sie naleza, jesli nie to zalezy od tego czy pracujesz. Polecam jednak znalezc dobra prace a nie liczyc na panstwo.


Otoz to.

emigrantka90
Raczkujący
 
 
Posts: 71
Joined: 29 Oct 2014, 14:00
Location: Poldington ;)
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by por.Borewicz » 13 Jan 2015, 17:13 Re: Benefity - 20/21 latek

Kolega Viseq zadał pytanie. Dostał 3 minusy i 2 złośliwe odpowiedzi.
Ludzie co się z wami dzieje? Dlaczego Polaków(nie biorących benefity) tak to boli?
Nic nie napisał,że zamierza coś kombinować, zadał tylko pytanie.
Przecież jak mu się należą to dostanie, a jak nie to nie.

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posts: 118
Joined: 10 Mar 2013, 22:03
Location: UK
Reputation point: 21
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by marass85 » 13 Jan 2015, 17:30 Re: Benefity - 20/21 latek

Ludzi boli to, ze inni korzystaja badz probuja skorzystac ze swoich praw do zasilku, podczas gdy oni sa na to za glupi, ale jak kiedys ktos im powie przeciez tobie tez sie naleza, to beda pierwsi w kolejce. Taka to polska zawisc i zazdrosc... pracujacym tez sie naleza benefity, wiec w czym problem, ze ktos chcialby sie zorientowac czy prawnie mu sie cos nalezy ???
swiatem rzadza paradoksy...

marass85
Raczkujący
 
 
Posts: 54
Age: 39
Joined: 3 Mar 2013, 13:45
Location: B23
Reputation point: 17
Neutralny
Top
1

MalePostNapisane by Thomas » 13 Jan 2015, 21:20

Mi sie wydaje ze ludzi kłuje w oczy źle kojarzone pytanie sugerujace ze ktoś chce właśnie coś wykombinować
"jakie moge dostać benefity"
Zapewne gdyby zapytal o konkretną pomoc lub w skrócie opisał swój problem wówczas ludzie nie mieliby złych skojarzeń.
Puki co kolego Viseq bierz puki dają bo coraz mniej ich zostaje...:-)
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 14 Jan 2015, 00:56 Re: Benefity - 20/21 latek

marass85 wrote:Ludzi boli to, ze inni korzystaja badz probuja skorzystac ze swoich praw do zasilku, podczas gdy oni sa na to za glupi, ale jak kiedys ktos im powie przeciez tobie tez sie naleza, to beda pierwsi w kolejce. Taka to polska zawisc i zazdrosc... pracujacym tez sie naleza benefity, wiec w czym problem, ze ktos chcialby sie zorientowac czy prawnie mu sie cos nalezy ???


wypraszam sobie nie wrzucaj wszystkich do jednego worka bo mnie to akurat nie boli i mam to gdzies

mowiac o tej zawisci i zazdrosci piszesz tez o sobie ? bo zgaduje ze tez polakiem jestes
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by mepsi » 14 Jan 2015, 04:00 Re: Benefity - 20/21 latek

Thomas wrote:Zapewne gdyby zapytal o konkretną pomoc lub w skrócie opisał swój problem wówczas ludzie nie mieliby złych skojarzeń.


nic dodac nic ujac

Bo to co ona napisala to nawet brzmi jak jakas prowokacja trolla

mepsi
Rozeznany
 
 
Posts: 121
Joined: 16 Dec 2011, 03:42
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by emigrantka90 » 14 Jan 2015, 08:25 Re:

Thomas wrote:Mi sie wydaje ze ludzi kłuje w oczy źle kojarzone pytanie sugerujace ze ktoś chce właśnie coś wykombinować
"jakie moge dostać benefity"
Zapewne gdyby zapytal o konkretną pomoc lub w skrócie opisał swój problem wówczas ludzie nie mieliby złych skojarzeń.


No tak - to kombinowanie kluje, a nie jesli ktos faktycznie potrzebuje. Jesli ktos jest tu kilka lat, przez te kilka lat pracowal, placil podatki itd. i nagle stracil te prace, to oczywiscie ze mu sie naleza i powinien sie o nie starac, jesli ma taka potrzebe.

emigrantka90
Raczkujący
 
 
Posts: 71
Joined: 29 Oct 2014, 14:00
Location: Poldington ;)
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by por.Borewicz » 14 Jan 2015, 11:02 Re:

Thomas wrote:Mi sie wydaje ze ludzi kłuje w oczy źle kojarzone pytanie sugerujace ze ktoś chce właśnie coś wykombinować
"jakie moge dostać benefity"


To pytanie sugeruje kombinatorstwo?
Kolego Twoja interpretacja idzie w złym kierunku.
Kolega zapytał czy może dostać jakąś pomoc w wieku 21 lat.
Ja nie zauważyłem w tym pytaniu, żeby chciał coś kombinować...
Ale faktem jest że został okrzyknięty kombinatorem. Takie pytanie na polskim forum-niedopuszczalne!

Dodano: -- 14 sty 2015, 11:10 --

malenkagdz wrote:
marass85 wrote:Ludzi boli to, ze inni korzystaja badz probuja skorzystac ze swoich praw do zasilku, podczas gdy oni sa na to za glupi, ale jak kiedys ktos im powie przeciez tobie tez sie naleza, to beda pierwsi w kolejce. Taka to polska zawisc i zazdrosc... pracujacym tez sie naleza benefity, wiec w czym problem, ze ktos chcialby sie zorientowac czy prawnie mu sie cos nalezy ???


wypraszam sobie nie wrzucaj wszystkich do jednego worka bo mnie to akurat nie boli i mam to gdzies

mowiac o tej zawisci i zazdrosci piszesz tez o sobie ? bo zgaduje ze tez polakiem jestes


Ależ skąd, przecież Polacy na emigracji są dla siebie przemili, służą pomocą w każdej chwili, a jak zadasz pytanie na forum to same sympatyczne i pomocne odpowiedzi i wszystko na temat.
No ale to pewnie zauważyłaś.

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posts: 118
Joined: 10 Mar 2013, 22:03
Location: UK
Reputation point: 21
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 14 Jan 2015, 12:09

W calej tej nagonce na nas w sprawie życia na benefitach zadajac tak pytanie odrazu nasuwa sie mysl....ocho nastepny przyjechal i chce ciągnąć kase bo sie da...
Nie znam gościa i być może moje i innych odczucie w zwiazku z jego pytaniem jest mylne i bardzo krzywdzące.
Zdarza sie ze Polacy sa dla siebie mili i gwarantuje ci ze reakcja forumowiczów byłaby zupelnie inna gdyby zadane pytanie brzmialo nieco inaczej.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Viseq » 14 Jan 2015, 12:30 Re: Benefity - 20/21 latek

Nie rozumiem pewnej kwestii. Zadałem pytanie, wywołałem tym burzę odnośnie mojej osoby. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale płaca dla 18-20 latka wynosi 5.22f/h dlatego zadałem to pytanie, bo nie jest wcale tak łatwo jak się może wydawać. Urodziny obchodzę pod koniec roku więc jeszcze trochę czasu mam, stąd moje pytanie. Nic nie mam w zamiarach kombinować, a jeżeli dla kogoś pobieranie pomocy od Państwa w którym się mieszka to kombinatorstwo to współczuje bólu dupy. Jeden Polak drugiego by sprzedał bez mrugnięcia, przykre.

Tak więc może już sobie odpuśćcie komentarze tego typu i odpowiedzcie na moje pytanie. Dzieki:)

Viseq
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 10 Jan 2015, 21:27
Reputation point: -5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by por.Borewicz » 14 Jan 2015, 13:53 Re:

Thomas wrote:W calej tej nagonce na nas w sprawie życia na benefitach zadajac tak pytanie odrazu nasuwa sie mysl....ocho nastepny przyjechal i chce ciągnąć kase bo sie da...

No właśnie dlaczego się nasuwa taka myśl ???
Tematów o benefitach na forum od groma i wszędzie podobna reakcja.
Jest tutaj dużo rodaków którzy mają jakiś uraz do tych co biorą benefity i nie ważne jak będzie zadane pytanie. Ciekawe natomiast jest to ,że ten uraz jest do rodaków, a nie do ci***ak czy angielskiego councilu.

Dodano: -- 14 sty 2015, 13:56 --

Thomas wrote:Nie znam gościa i być może moje i innych odczucie w zwiazku z jego pytaniem jest mylne i bardzo krzywdzące.


No właśnie w tym problem, nie znasz gościa, ale go oceniasz.
Nikt z piszących tutaj go nie zna , ale został uznany za kombinatora...fajnie?

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posts: 118
Joined: 10 Mar 2013, 22:03
Location: UK
Reputation point: 21
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 14 Jan 2015, 14:21 Re: Benefity - 20/21 latek

Viseq wrote:(...) Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale płaca dla 18-20 latka wynosi 5.22f/h (...))

Ja to wiem i uważam za słuszne. Pytanie, czy Ty zastanawiałeś się, dlaczego tak jest?

Poza tym piszesz o płacy mininalnej, która nie jest obowiązkowa. Jesli znajdziesz pracodawcę który będzie chciał Ci płacić więcej nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zarabiał i 12345 funtów na godzinę.
Mój syn dostaje od początku pracy pełną stawkę godzinową, tak jak wszyscy inni na takim samym stanowisku.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 14 Jan 2015, 14:39 Re: Re:

por.Borewicz wrote:
Thomas wrote:W calej tej nagonce na nas w sprawie życia na benefitach zadajac tak pytanie odrazu nasuwa sie mysl....ocho nastepny przyjechal i chce ciągnąć kase bo sie da...

No właśnie dlaczego się nasuwa taka myśl ???
Tematów o benefitach na forum od groma i wszędzie podobna reakcja.
Jest tutaj dużo rodaków którzy mają jakiś uraz do tych co biorą benefity i nie ważne jak będzie zadane pytanie. Ciekawe natomiast jest to ,że ten uraz jest do rodaków, a nie do ci***ak czy angielskiego councilu.

Dodano: -- 14 sty 2015, 13:56 --

Thomas wrote:Nie znam gościa i być może moje i innych odczucie w zwiazku z jego pytaniem jest mylne i bardzo krzywdzące.


No właśnie w tym problem, nie znasz gościa, ale go oceniasz.
Nikt z piszących tutaj go nie zna , ale został uznany za kombinatora...fajnie?

Dlatego moj pierwszy post jak i kolejne ograniczyły sie głównie do próby zrozumienia i wyjasnienia reakcji forumowiczów zwiazanych z charakterem postanowionego pytania.
Byłem powsciagliwy w ocenie zainteresowanego jakoby nie mialem dostatecznych danych zeby jednoznacznie stwierdzic czy to prowokacja, kolejny kretacz czy mlody chlopak z niskim dochodem potrzebujacy odrobiny zastrzyku gotówki.
Niestety nie wiem czy przysluguje mu jakakolwiek pomoc, śmiem sądzić ze nie ponieważ polityka tego kraju motywuje takich mlodych ludzi żeby tak szybko nie rezygnować z edukacji, stąd ta zaniżona płaca minimalna.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE