Transfer pieniedzy z PL do UK

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MalePostNapisane by jaackoo » 29 Apr 2015, 15:38 Re: Transfer pieniedzy z PL do UK

AdamBoltryk wrote:jaackoo gdybyś przeczytał od czego się zaczęło, to byś zrozumiał
marks napisał(a):
Chciałbym wysłać do Polski około 700 funtów.(...)



A myslalem ze zaczelo sie od:

Beata wrote:Happy New Year everyone!!! Mam ciezki temat na poczatek 2015.

Szukam informacji, jak najkorzystniej przelac lub przewiezc duza ilosc pieniedzy z PL do UK.


Jesli chcesz przewiezc €9999 to zglaszac tego nie musisz. Jesli natomiast kwota bedzie €10.000 i powyzej (obowiazuje w strefie szengen jak i poza nia) to wystarczy zwykle zgloszenie w hmrc (na lotniskach sa przejscie "goods to declare" oznaczone na czerwono) oraz w polskiej sluzbie celnej. Tym bardziej jesli posiadasz papierek ze to Twoje pieniadze, (zaoszczedzone, zarobione, spadek, darowizna, pozyczka, etc.) i z Twojego konta bankowego, to nie powinno byc najmniejszego problemu. Warto tez miec przy sobie jakis statement (wyciag bankowy). Wiec nie jest to takie straszne jak wyglada. Problem sie zrobi jesli nie bedziesz potrafil wytlumaczyc skad masz taka gotowke.
Polecam filmik do sciagniecia ze strony european commission (jakies 10mb):
http://ec.europa.eu/taxation_customs/cu ... dex_en.htm

jaackoo
Początkujący
 
 
Posts: 37
Joined: 23 Sep 2007, 19:54
Reputation point: 8
Neutralny
Top
3

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 29 Apr 2015, 21:27 Re: Transfer pieniedzy z PL do UK

post Beaty - 1 styczeń,
post marksa - 21 kwiecień

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Gaba76 » 29 Apr 2015, 22:09 Re: Transfer pieniedzy z PL do UK

AdamBoltryk, chyba cos Ci sie pomieszalo!? jaackoo, odniosl sie do posta, ktorego napisala haworcja, ktora to odniosla sie do posta napisanego w styczniu przez uzytkownika Ogarek, na temat przelewu pieniedzy z Pl do UK! a jak sam juz zauwazyles marks, napisal swojego posta w kwietniu, ale pytal o przeslanie pieniedzy z UK do Pl
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
User avatar
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posts: 339
Age: 47
Joined: 1 Sep 2011, 21:33
Location: Tipton
Reputation point: 49
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 30 Apr 2015, 09:42 Re: Transfer pieniedzy z PL do UK

Ja odpowiadałem marksowi, nie Beacie. Temat styczniowy wydawał mi się zamknięty. Stąd zamieszanie.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE