Przeniesienie irmy z Polski do Anglii

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MalePostNapisane by szulczyk1989 » 20 Sep 2014, 14:52 Przeniesienie irmy z Polski do Anglii

Witam serdecznie,

Planuję przenieść swoją firme z Polski do Anglii. W Polsce jestem płatnikiem VAT i również chciałbym być tego typu płatnikiem w Anglii. W związku z tym mam kilka pytań.

1- W jaki sposób można przenieść firmę z Polski do Anglii?
2- Czy kupując towary w Holandii, Belgii i innych krajach Unii Europejskiej mogę kupować tam towary ze stawką VAT 0%?
3- Ile czasu zajmuje proces przeniesienia takiej firmy?

Byłbym bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź, ponieważ bardzo zależy mi na czasie.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam serdecznie.

szulczyk1989
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 20 Sep 2014, 14:42
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by dana79 » 20 Sep 2014, 19:02 Re: Przeniesienie irmy z Polski do Anglii

Niewiem czy ktos prywatnie moze ci tu pomoc ale jest bioro imra na west bromie i global na west bromie i ich mozesz pytac o to.

dana79
Raczkujący
 
 
Posts: 90
Joined: 23 Sep 2013, 10:33
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 21 Sep 2014, 06:31 Re: Przeniesienie irmy z Polski do Anglii

Podejrzewam, ze skoro pytajacy prowadzi dzialalnosc w Polsce , moze miec utrudniona mozliwosc osobistych odwiedzin w "biorze na West Bromie", zajmujacym sie wszystkim , za co klient zaplaci.

W tym temacie pewnie sprawniej pomoga polscy ksiegowi dzialajacy w RP, specjalizujacy sie w temtyce rajow podatkowych itp. Gdzies kiedys czytalam, ze w praktyce temat nie dziala tak jak by to szukajcy oszczednosci przedsiebiorcy sobie zyczyli. Szczegolow niestety nie pamietam.

Jestem przekonana, ze nie ma mozliwosci przeniesienia firmy.
Prawdopodobnie bedziesz musial po prostu zamknac jedna dzialalnosc i otworzyc druga.
Tu warto sie zastanowic, czy ma sie odbyc "na zakladke" czy czy nie.

Otwarcie dzialalnosci w UK jest prostrze niz w PL, nie mniej na pewno musialbys sie tez pojawic osobiscie na miejscu, posiadac tutejszy adres (choc sa i firmy, ktore odplatnie uzyczaja swojego adresu przedsiebiorcom np mieszkajacaym w wynajetych mieszkaniach, ktore sa de facto siedziba ich firmy).Kluczowy na pewno bedzie wybor typu dzialalnosci.
Zarowno polskojezyczny internet jak i portal tutejszej skarbowki http://www.hmrc.gov.uk sa pelne informacji nt temat.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by szulczyk1989 » 21 Sep 2014, 17:30 Re: Przeniesienie irmy z Polski do Anglii

dziekuje bardzo za informacje!

szulczyk1989
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 20 Sep 2014, 14:42
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by por.Borewicz » 21 Sep 2014, 18:14 Re: Przeniesienie irmy z Polski do Anglii

szulczyk1989 wrote:Witam serdecznie,

Planuję przenieść swoją firme z Polski do Anglii. W Polsce jestem płatnikiem VAT i również chciałbym być tego typu płatnikiem w Anglii. W związku z tym mam kilka pytań.

1- W jaki sposób można przenieść firmę z Polski do Anglii?
2- Czy kupując towary w Holandii, Belgii i innych krajach Unii Europejskiej mogę kupować tam towary ze stawką VAT 0%?
3- Ile czasu zajmuje proces przeniesienia takiej firmy?

Byłbym bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź, ponieważ bardzo zależy mi na czasie.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam serdecznie.


ad.1 Zamknąć firmę w PL, otworzyć w UK.
ad.2 Tak w całej EU 0%, oczywiście VAT zapłacisz w UK,( 20% najczęściej) no bo gdzieś musisz.
ad.3 To już zależy od Ciebie, adres w UK i jest firma

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posts: 118
Joined: 10 Mar 2013, 22:03
Location: UK
Reputation point: 21
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by szulczyk1989 » 2 Oct 2014, 08:11 Re: Przeniesienie irmy z Polski do Anglii

jeszcze jedno pytanie. Znacie może Państwo jakieś sprawdzone biuro księgowe, które jest w stanie pomóc przy zakładaniu firmy oraz prowadzenie takiej księgowości?

szulczyk1989
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 20 Sep 2014, 14:42
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE