Moneysupermarket

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MalePostNapisane by gregor75 » 20 May 2014, 22:04 Moneysupermarket

Witam.
Postanowilem dzis ulatwic sobie zycie i korzystajac z wyszukiwarki moneysupermarket znalezc najtanszy kredyt.Kwota £4000 czas splaty 5lat.Po wpisaniu wymaganych danych znalazlem kilka ofert.Pierwsza z Barcleysa oprocentowanie 22.9 kwota do splaty miesiecznie £107 ale oferta nr5 Hitachi cos tam,oprocentowanie 7.9 miesiecznie £80 jakby nie bylo jest roznica spora w skali 5lat.Postanowilem skorzystac no i po podaniu wszystkiego co trzeba przed potwierdzeniem upewniony jeszcze raz cyframi ze do splaty jest ok. £4800 potwierdzilem transakcje.I tu jajko niespodzianka zamiast wczesniejszej kwoty jest do splaty ok.6200 czyli po ok £107.
Pytanie brzmi;o co tu chodzi?,ktos mial moze podobnie?co z tym zrobic?
Wiem ze chyba jest termin na odstapienie od umowy ale czy nie potraca mi za to?
Pozatym w Barcleysie koszt ten sam wiec moze zostawic?
Z gory Dzieki za pomoc.

gregor75
Raczkujący
 
 
Posts: 50
Age: 49
Joined: 5 Feb 2011, 11:59
Location: bham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 21 May 2014, 06:58

Zanim skorzystasz z tej strony upewnij sie ze twoj bank nie zauferuje ci lepszego kredytu.
Przy kwocie 4000f oproxentowanie bedzie wyzsze niz przy wiekszej kwocie.
Pamietam ze barclays oferowal cos kolo 5% od sumy powyzej 7500f. Wiec warto wziąść więcej i najwyzej nadwyzszke urzyc jako wczesniejsza spłatę.
Szczegółów niestety ci nie powiem bo nie bralem jeszcze takiej pożyczki.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by allertec » 21 May 2014, 07:16 Re: Moneysupermarket

A sprawdziałem sobie tak z ciekawości. Podałem te same informacje co Ty i to samo mi wyskoczyło. Po tym jak zatwierdziłem, to przekierowało mnie na stronę Hitachi w celu wypełnienia ich wniosku pożyczkowego. Doszedłem do ostatniego punktu tzw. Step Eight - Review Details, ale mi pokazuje poniższe dane:
Amount of Loan: 4000
Balance Payable: 4813.20

wygląda normlanie. Wydaje mi się, że po tym jak sprawdzą Twoj wniosek to i tak doliczają dodatkowe opłaty. Coś podobnie jak w Polsce. Idziesz do banku po kasę, bo reklamują się, że 8%, a tu nagle, że musisz wykupić ubezpiecznie + opłaty,że łaskawie przyjęli Twój wniosek i Cię sprawdzili i nagle wychodzi kredy 30%:) Tutaj pewnie coś podobnego.

Albo może nie masz jeszcze odpowiedniego Credi Score`u tzn. niższy niż bank zakłada do udzielenia takiej pożyczki i podwyższył opłaty.

allertec
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 18 Jul 2012, 12:45
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by gregor75 » 21 May 2014, 17:26 Re: Moneysupermarket

No i mi do tego momentu pokazywalo to samo ale gdy zatwierdzilem zmienilo sie na ok.6200
No ale niewazne, wazne jest to ze chyba i tak nie doszlo do zakonczenia tranzakcji bo konto puste i email zwrotny nie przyszedl ani telefonow dzis nie bylo wiec moze cos tam niezagralo.
pozdrawiam

gregor75
Raczkujący
 
 
Posts: 50
Age: 49
Joined: 5 Feb 2011, 11:59
Location: bham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by chmiel » 21 May 2014, 19:57 Re: Moneysupermarket

Czytałem przed chwilą stronkę hitach, wysokość APR uzależniona jest od warunków osobistych klienta, startujesz od 4.3 , gdy wypełniasz details, może pójść w górę. Ja mam konto w lloyds i tam wziąłem kredyt, spróbój zalogować się do swojego konta (sprawdz czy masz oferty kredytu) lub bezpośrednio na stronce banku.W moim przypadku APR wyniósł 7.3 w LLoyds, co uważam za dobre oprocentowanie. Kasa po kilku godzinach na koncie, zero telefonówi przesyłania dokumentów.


Pozdrawiam
:-))

chmiel
Rozeznany
 
 
Posts: 204
Age: 41
Joined: 5 Jan 2008, 16:07
Location: West Midlands
Reputation point: 13
Neutralny
Top
2

MalePostNapisane by edmun » 22 May 2014, 17:47 Re: Moneysupermarket

Mi w Lloydzie odmowili kredytu jak potrzebowalem bo brakowalo mi kilku miesiecy aby miec status osoby przebywajacej w UK 3 lata. Na szczescie udalo mi sie otrzymac Planned Overdraft na 2500 funtow, do tego pozyczka na 1200 z pracy i wymarzone auto bylo zakupione i oplacone na rok. Lloyds przy planned overdraft dal mi okolo 22% APR ale miesiecznie wychodzi mi na szczescie tylko 50 funtow oplaty (odsetki + oplata stala). Im szybciej splace, tym dodatkowe oplaty za overdraft mniejsze :)
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
2

MalePostNapisane by chmiel » 30 May 2014, 21:02 Re: Moneysupermarket

Edmun, to fajnie, że masz już autko. Pozdrawiam.
:-))

chmiel
Rozeznany
 
 
Posts: 204
Age: 41
Joined: 5 Jan 2008, 16:07
Location: West Midlands
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0


Return to FINANSE